Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka poraz setny + plecak


Recommended Posts

Cześć, potrzebuję na szybko kupić jakąś kamizelkę, lub pasoszelki, do taktyki leśnej.

Potrzebuję parę kieszeni na magazynki do AK74, jedną na radio.

Dobrze by było, gdyby założenie plecaka, nie kolidowałoby z noszoną kamizelką czy pasoszelkami.

Najlepiej gdyby kamizelka była na wyposażeniu WP.

Wiem, że polecacie coś z molle, ale na chwilę obecną nie mam kasy na porządne molle.

Chciałbym się wyrobić w kwocie 120, max 160zł.

 

Co wpadło mi w oko to wz.988 tzw. Lubawa, opinie mocno podzielone. Założę plecak do tego?

 

 

I drugie pytanie, jaki plecak polecacie? Najlepiej najtańszy chinczyk, poniżej 30l.

 

Pozdrawiam.

Edited by Bicozit
Link to post
Share on other sites

Plecak do Lubawy założysz jak najbardziej, ale lepiej jak nie założysz Lubawy. Dziadostwo jakich mało:.

- możliwości rozbudowy kiepskie - gorsze nawet niż w pasoszelkach BW, które są w systemie spotykanym chyba tylko w nich, ale jednak w jakimś systemie, no i MOLLE da się tam podczepić, a do tego są dużo tańsze),

- przenosić możesz mało - wygodnie 4 magi do AK, ponoć wejdzie 8, ale na ścisk, do tego jakieś małe kieszonki na granaty i zapalniki,

- no i oczywiście rzepy, które są w działaniach bojowych super - mega ciche, wróg usłyszy Cie dopiero z 200 metrów.

Link to post
Share on other sites

Jak ma być budżet i bez MOLLE, to do głowy przychodzi mi tylko jedno rozwiązanie:

 

Pieniędzy starczy Ci jeszcze na kupno 2 puszek farby w spray'u, żeby zamalować tego DPM i uzyskać efekt zbliżony do Ranger Green, co dobrze zlewa się z mundurem WP.

 

Jak ma być przyszłościowo do rozbudowy, to holenderska kamizelka modułowa z Armyworld.pl. Do tego tanio kupisz kilka brytyjskich shingli (pasują do nich magi od AK), ale niestety w MTP, więc ponownie farba będzie musiała pójść w ruch.

 

O Lubawie, dusicielkach i tym podobnych zapomnij - szkoda kasy. Podobnie jak na tanie, chińskie plecaki.

 

Z w miarę OK, nowych i najtańszych porządnych to Janysport. Poza tym to demobil - niemiecki i brytyjski. No i używki Wisporta.

Link to post
Share on other sites

A taki plecak?

http://armyworld.pl/product-pol-7367-Plecak-Wojskowy-Holenderski-35-litrow-DPM-Oryginal-Demobil.html

Ew. nowszy model:

http://armyworld.pl/product-pol-6498-Plecak-Taktyczny-Wojskowy-Holenderski-Grabbag-DPM-35l-Model-2009-Demobil.html

 

Sam od dluższego czasu się zbieram do zakupu, ale nie byłem jeszcze na strzelaniu, gdzie muszę ze sobą nosić plecak, więc się nie spieszę.

Link to post
Share on other sites

Ten holenderski z pierwszego linka to najmniej wygodny plecak, jaki w życiu miałem. Ma bardzo wysoki stan. Chyba projektowano go do noszenia z pasoszelkami. Niespecjalnie komfortowy Patrol Pack był tak na oko z milion razy lepszy.

 

Z drugim nie miałem styczności.

 

Stary plecak BW jako opcja po taniości może być. Są wygodniejsze, ale w tej cenie naprawdę daje radę i chyba nic sensowniejszego poniżej 100 PLN się nie kupi.

Link to post
Share on other sites

Trochę obawiam się czy chest rig na osobie wysokiej i szczupłej nie będzie źle leżał, skoro mam wąską klatkę to gdzie te ładownice się ułożą, pod pachami i na plecach chyba hehe :P

 

A kamizelka VTLB się nada?

http://allegro.pl/kamizelka-vtlb-pas-alice-lc-3-us-army-komplet-i6045738774.html?reco_id=320cfe3f-38d2-11e8-b381-246e9680cca8#thumb/1

 

Ciężko znaleść mi opinię na jej temat w internecie, ale wygląd ma spoko.

 

Kamizelka nie musi być modułowa -na teraz. Na lepszy, porządny sprzęt odłożę kasę trochę później.

 

Link to post
Share on other sites

Z pasoszelek pasujących pod AK spełniających zadane wymogi polecam rosyjski Smiersz AK. Może być tylko problem w zmieszczeniu się z ceną, zwlaszcza w przypadku wypustów produkcji np. firmy SSO (cena wysoka, ale proporcjonalna do jakości). Jeśli jest to duży problem to są też reprodukcje firm takich jak Redzone: jakość jest gorsza, ale szukając używanych Smierszy Redzone'a można trafić na niezłe okazje.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nada się, magazynki od AK wchodzą po jednym, korzystałem przez jakiś czas. Dokup do tego jakąś tanią ładownicę na 2 magi do AK i doszyj ją za ładownicami na magazynki - będzie na radio. (albo kup metr taśmy w pasmanterii i naszyj sobie molle).

Tu masz bez pasa za 70 zł https://www.bestmili...-bdu-p-176.html

 

Dzięki, zamówiłem. Dokupiłem też : ładownice na dwa magazynki do AK (będzie służyła jako uchwyt na radio) i ładownice na 3 magazynki do AK WP, mocowaną do paska od spodni.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, po dokupieniu magazynków moj budżet na ten miesiąc się wyczerpał, narazie plecak bede nosił zwykły, (w nim picie, jedzenie czy zapas kulek) i zostawiał na respie.

Edited by Bicozit
Link to post
Share on other sites

Dzięki, zamówiłem. Dokupiłem też : ładownice na dwa magazynki do AK (będzie służyła jako uchwyt na radio) i ładownice na 3 magazynki do AK WP, mocowaną do paska od spodni.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, po dokupieniu magazynków moj budżet na ten miesiąc się wyczerpał, narazie plecak bede nosił zwykły, (w nim picie, jedzenie czy zapas kulek) i zostawiał na respie.

Jak masz możliwość zostawiać na respie to i tak to rób, po co się dociążać. Kulki możesz włożyć do kieszeni bojówek, w ciepły dzień, jak nie przewidujesz powrotu na respa regularnie, weź też małą butelkę wody.

Link to post
Share on other sites

Z pasoszelek pasujących pod AK spełniających zadane wymogi polecam rosyjski Smiersz AK. Może być tylko problem w zmieszczeniu się z ceną, zwlaszcza w przypadku wypustów produkcji np. firmy SSO (cena wysoka, ale proporcjonalna do jakości). Jeśli jest to duży problem to są też reprodukcje firm takich jak Redzone: jakość jest gorsza, ale szukając używanych Smierszy Redzone'a można trafić na niezłe okazje.

 

1. Autor tematu nie pisał nic, że chce się stylizować na ruskich, więc polecanie mu tak specyficznych (i wykraczających poza budżet) rzeczy jak ruskie szpeje jest głupie.

2. Smiersze SSO nowe (bądź prawie nowe) to wydatek 300-350zł, więc patrzenie na gówniane kopie w cenach wyższych od nowego oryginału jest jeszcze głupsze.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

1. Autor tematu nie pisał nic, że chce się stylizować na ruskich, więc polecanie mu tak specyficznych (i wykraczających poza budżet) rzeczy jak ruskie szpeje jest głupie.

2. Smiersze SSO nowe (bądź prawie nowe) to wydatek 300-350zł, więc patrzenie na gówniane kopie w cenach wyższych od nowego oryginału jest jeszcze głupsze.

 

1. Pisał że potrzebuje wygodnych pasoszelek do lasu pod AK-74 w molle, z którymi nie będzie kolidował plecak. Smiersz spełnia wymagania, poza byciem na wyposażeniu WP i ceną (SSO). No właśnie, ceną:

2. Kopia redzona to faktycznie syf przy rosyjskich wypustach, jednak do ASG powinna wystarczyć, w sumie do tego została stworzona (choć wiadomo że orgo i tak będzie lepsze). A że cena-jakość w przypadku nówki faktycznie jest tu słaba, to zaznaczyłem że chodzi mi o używane chodzące po ca. 200 zł (przynajmniej jakiś czas temu tak się spotykałem).

Anyway, OP już i tak kupił coś innego ;)

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

To nic panowie, każda propozycja została wzięta pod uwagę i jestem wam wdzięczny. Pozdrówki!

W takim razie polecę po taniości. Pasoszelki BW (radio zmieścisz w ładownicę na G3, przynajmniej Baofeng UV3R wchodzi). Do tego dokupujesz ładownicę na magi do AK, którą przymocowujesz za pomocą trytytek.

Minus takiego rozwiązania to to, że ładownica troszkę lata, ale mi (bo sam z takiego zestawu nadal korzystam choć przesiadłem się na AUGa) to jakoś nie przeszkadza. Jeśli kasa pozwoli to kupujesz kieszeń na radio i też trytytkami mocujesz.

Plusem takiego rozwiązania jest niska cena - koszt szelek to 40zł, a masz i ładownice na G3 - głównie na pierdoły w stylu bandaż, czerwona szmata, kompas, gwizdek alarmowy (te rzeczy ja noszę) - i pokrowiec na chlebak czyli w gruncie rzeczy cargo (u mnie pełni też rolę zrzutówki) i pokrowiec na saperkę, który nadaje się na mapnik, kaburę na pistolet (nosiłem tak co prawda tylko jakiś na kapiszony na pokazie, ale jednak można tam zmieścić klamkę) czy ładownicę na mag do AK - swego czasu mieściłem tam jeden lub dwa magi - nie pamiętam. Po zakupie szelek zostaje Ci 80-120zł na dodatkowe ładownice lub inny sprzęt.

Kolejny plus jest taki, że ładownice, które dokupisz możesz później przełożyć do lepszej kamizelki czy szelek.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

W takim razie polecę po taniości. Pasoszelki BW (radio zmieścisz w ładownicę na G3, przynajmniej Baofeng UV3R wchodzi). Do tego dokupujesz ładownicę na magi do AK, którą przymocowujesz za pomocą trytytek.

Minus takiego rozwiązania to to, że ładownica troszkę lata, ale mi (bo sam z takiego zestawu nadal korzystam choć przesiadłem się na AUGa) to jakoś nie przeszkadza. Jeśli kasa pozwoli to kupujesz kieszeń na radio i też trytytkami mocujesz.

Zamiast kupować sprzęt niepasujący do niczego i mocować się z trytkami i izolką lepiej kupić za dychę pas plce, na którym ładownice molle siedzą stabilnie bez kombinowania (ewentualnie na adapterze za grosze).
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...