Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń(pistolet/pistolet maszynowy) na LARPy


Recommended Posts

Dzińdybry

 

Jak można się domyślić z tematu zaczynam przygodę z LARPami z ASG i z ASG w ogóle. Szukam więc przystępnej cenowo i ok jakościowo broni na fabularne gry terenowe. Jako że nie gram postaci bojowych szukam czegoś kompaktowego(czyli cm.028 odpada) pasującego do mózgowca czy szabrownika.

 

Tak więc składam do rąk waszych dwa pytania:

1. Czy są jakieś pistolety maszynowe w przedziale 200-400zł inne niż mp5 Galaxy godne uwagi?

2. Czy są jakieś porządne pistolety do 150zł, które dadzą szansę skutecznej obrony? Zależy mi na samopowtarzalności i celności na odległości co najmniej 20m.

Link to post
Share on other sites

Za 400 zł dostaniesz MP5 JG.

Za 500 zł RK-01W.

Najtaniej wyjdzie Beretta STTI za 80-parę zł. Ewentualnie Ruger Mk1 za 150. Tam z celnością trochę gorzej, ale ma moc i ogólnie jest ciekawą opcją.

 

To tak skrótowo, odpowiadając bezpośrednio na twoje pytania.

Natomiast, nie jestem przekonany, czy dobrze się za to zabierasz, bo mimo wszystko LARPów nie ma aż tak wiele, a idąc na normalną leśną strzelankę żaden pistolet nie będzie dobrym wyborem jako główna replika.

 

MP5 JG + M9 STTI może być fajną kombinacją na LARPy i dasz spokojnie z tym radę na zwykłej niedzielnej jebance.

Podobnie z RK-01W, który idealnie wpisuje się w postapokaliptyczne, stalkerowskie klimaty.

Link to post
Share on other sites

MP5 Galaxy to nie to samo co MP5K Galaxy to dwie różne repliki nie wiem o której pisał...

MP5 to typowy pistolet maszynowy tej rodziny, MP5K to mniejsza wersja a chyba o wielkość chodziło przede wszystkim?

Jak nie Galaxy jako taki to:

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

Jest jeszcze Well:

http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe/g-55-well-tgg?from=listing&campaign-id=19

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Jeszcze MP7, też jest ich kilka modeli, acz moim zdaniem nie ma w tym segmencie nic bardziej lansiarskiego niż Skorpion. Miałem Wellowskiego i do dziś żałuję że się połamał.

 

Chyba że....... chyba że przekroczysz budżet i złożysz sobie zestaw z pistoletu plus zestawu konwersyjnego lub kolby dostawnej.

na przykład:

- Hera Arms CPE plus Colt 1911

- Hera Arms GCC plus Glock 17/18

- zestawy Roni pod glocki czy colty

- kolba gostawna FAB GLR do Glocków

Link to post
Share on other sites
MP5 Galaxy to nie to samo co MP5K Galaxy to dwie różne repliki nie wiem o której pisał...

Galaxy robi tylko MP5K w różnych odmianach.

 

Skorpion JG - miałem, odradzam, awaryjny sprzęt. Nawet gdy działał, to osiągami bliżej mu było do AEPów (dla autora: elektryczne repliki pistoletów - raczej do zastosowania w walce na bliską odległość) niż pełnoprawnych AEGów.

 

MP5K Well - miałem, stanowczo odradzam, bardzo awaryjny sprzęt.

 

MP5 JG - przyzwoite jak na swoją cenę.

 

RK01 Boyi - przyzwoite jak na swoją cenę i jak już wcześniej stwierdzono - wpisuje się w klimat często spotykanych larpów postapo.

 

M9 STTI - fajne, działa niezawodnie, osiągi wystarczające do tej roli. Ale replika mało klimatyczna w proponowanym zastosowaniu.

 

Ruger Mk1 - osobiście odradzam, twardy, nieprzyjemny spust, problematyczna powtarzalność strzałów, beznadziejny (w mojej opinii) sposób wyciągania magazynka.

Link to post
Share on other sites

Problem z małymi PM innymi niż mp5k (poza mocą ~250 fps) jest taki że ciężko dostać do nich magazynki i części jak coś się zepsuje.

 

Jak ma być małe, lekkie i dobrze strzelające weź mp5k z kolbą, ewentualnie p90 - ma magazynki niewygodne do noszenia, ale jako postać niebojowa raczej nie będziesz miał ani potrzebował a tym bardziej nie wystrzelisz więcej niż załadujesz do jednego (na wszystkich edycjach Oldtown 2005-2015 razem wziętych wystrzeliłem w sumie kilkanaście kulek, dopiero na dwóch ostatnich po półtora realcapa).

Link to post
Share on other sites
Skorpion JG - miałem, odradzam, awaryjny sprzęt. Nawet gdy działał, to osiągami bliżej mu było do AEPów (dla autora: elektryczne repliki pistoletów - raczej do zastosowania w walce na bliską odległość) niż pełnoprawnych AEGów.

A tam nie siedzi GB z AEPa po prostu, taki sam albo bardzo podobny jak w elektrycznym Glocku?

Link to post
Share on other sites

Jasne, mimo nieco lepszych osiągów (zasięg skuteczny o jakieś 10m większy w porównaniu do Glocka Cymy), konstrukcyjnie blisko Skorpionowi do typowego AEPa. Trochę zmian w konstrukcji jednak jest, choćby z uwagi na sposób podawania kulek, itp. Chodzi mi o to, że elektryczny Skorpion był tutaj polecony jako pistolet maszynowy, a w airsoftowych realiach takiej roli raczej nie spełni, bo jest mocno ograniczony konstrukcyjnie (i zarazem osiągami) w stosunku do innych pistoletów maszynowych, pokroju np. MP5.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odzew. Po waszych wypowiedziach zdecyduję się chyba na MP5 JG/Galaxy. Nasuwa mi się tu w tym wypadku jedno dodatkowe pytanie czyli:

 

3. Czy kupienie używanego egzemplarza tego typu repliki z allegro lub olx jest sensownym pomysłem?

Link to post
Share on other sites

Problem z małymi PM innymi niż mp5k (poza mocą ~250 fps) jest taki że ciężko dostać do nich magazynki i części jak coś się zepsuje.

 

Jak ma być małe, lekkie i dobrze strzelające weź mp5k z kolbą, ewentualnie p90 - ma magazynki niewygodne do noszenia, ale jako postać niebojowa raczej nie będziesz miał ani potrzebował a tym bardziej nie wystrzelisz więcej niż załadujesz do jednego (na wszystkich edycjach Oldtown 2005-2015 razem wziętych wystrzeliłem w sumie kilkanaście kulek, dopiero na dwóch ostatnich po półtora realcapa).

 

Zdecydowanie tak jak kolega ze Schperaczy mówi - MP5K Galaxy. P90 ma o tyle zaletę, że zmieści się dużo większa bateria, ale tutaj zalety się kończą. Jeśli nie chcesz szturmowego, na przykład AKSU Boyi, które możesz poobcinać i poskracać, a w dodatku pordzewić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...