Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A co jest nie tak z Aresem? On też chyba ma w środku zwykłą V2, nie?

Wychodzi na to że zostaje tylko CA.

 

Co jeszcze zostaje do DMR?

M14 od G&G

SCAR H od VFC

HK417 od VFC (drogo)

 

 

Jeszcze można dać:

SCAR H SV - WE

FN FAL - Ares

FN FAL - JG

G3 - LCT

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co wiem to w tych scarach szkielet demonem mocy nie jest.Znajomemu strzelił na 450 fps strzelając singlem..Generalnie czytając o vfc ludzie twierdzą że zewnętrznie gitara a w środku bida z nędzą jeżeli chodzi o podatność na tuning.

Jak już kolega nie chce tej g&g m14 to może coś z rodziny sig np 550.Gearbox v3 czyli dosć pancerny a i giwera nietypowa

 

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się tylko np po co pakowac 2 tys zl ponad w samo body z vfc ,jak np boyi nie wyglada źle wizualnie a i tak z niego wszystko poleci a kosztuje 3x mniej

To jest tak jak z bar10 jg i vsr10 tokyo.Jedno i drugie na tych samych tajlach strzela tak samo -sprawdzone,jakoś do mnie nie przemawia placic 3x tyle za firme bo wykonanie wewn i tak przy wymianie wszystkiego ,schodzi na dalszy plan

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Bar 10 to udana kopia VSR. Za to Scar Bojca to groteska przy VFC, a różnica w cenie to ok. 700 zł przy kupnie nowej sztuki z Włoch. Jeśli chce się mieć porządne DMR to trzeba władować w nie porządne części, a to jest koszt ok. 2 tys. złotych. Pomijając już problem ze spasowaniem i osiowością w chińczykach, to chyba lepiej dołożyć to 7 stów i mieć pięknie wyglądającą i strzelającą replikę, niż silnik od Ferrari w Ładzie.

Edited by Bruce_
Link to post
Share on other sites

Z M16, AUG i innymi w oryginale zasilanymi 5.56 jest ten problem że możesz sobie zrobić w asg fajną DMR, ale organizator większej imprezy może po prostu Cię z taką repliką nie dopuścić.

 

Hmmm... Mk 12 Mod 1/0 ma 5.56mm

 

Zgodzę się tylko np po co pakowac 2 tys zl ponad w samo body z vfc ,jak np boyi nie wyglada źle wizualnie a i tak z niego wszystko poleci a kosztuje 3x mniej

 

Dlatego, że body boyia to chiński, krzywy znal. Body to nie tylko wygląd.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Tez uważam, że bezsensowny jest wydatek rzędu 2k na samo body. M14 z tego zestawienia ma najlepszy szkielet, ale strasznie do mnie nie przemawia krótka wersja. Długa od gng ciężko dorwać ostatnio, a ta - nawet mi podchodzi.

Sr-25 550 fpsow podobno wytrzymuje ~ info od wallopa

Link to post
Share on other sites

Bruce, myślę że chodziło tutaj o całą replikę + jej wybebeszenie, wtedy suma sumarum wychodzi 2k za body. Np Krytac kosztuje okolice 2000zł, a gdyby poddać go pełnemu tuningowi włącznie z wymianą szkieletu i komory, wychodzi że kupiłeś bazę za 2k.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Mk 12 Mod 1/0 ma 5.56mm

 

Wyjątek od reguły, podobnie H&K SL8.

Ale nie chce robić DMR z M4 czy G36

Można też wziąć długą Giete i mówić że jest to MG36, czyli limity ma mieć dla wsparcia ;)

 

Jeszcze można dać:

SCAR H SV - WE

FN FAL - Ares

FN FAL - JG

G3 - LCT

 

G3 od LCT to faktycznie dobra opcja, drogie magi, ale więcej jak 5 nie trzeba. Tylko ciężkie cholerstwo, 4,3 kg bez niczego.

 

Nie wiem jak się ma SCAR H WE vs VFC, dlatego pytam. Nie wiem też czy konstrukcyjnie ze SCARa H można coś fajnego zrobić.

 

Na FALach to się w ogóle nie znam, nie wiem kto jakie robi, jakie materiały itp, itd. Jak z magazynkami?

 

Ale o jakim samym body za 2k mówicie? Nikt tutaj takich przykładów nie dał. Scar H zresztą jest średnią bazą pod DMR, o czym wspomniałem. Chcesz mieć DMR i wydać relatywnie mało? Bierz A&K.

 

HK417 od VFC jest dość droga.

Ja się własnie zastanawiałem na SR25 od A&K, bo tanie i dość popularne, czyli łatwo o części.

Ale też bardzo zależny mi na ładnym wyglądzie zewnętrznym.

Pomyślę, poczytam, może coś za 3 miesiące kupie.

Link to post
Share on other sites

Na ehobbyasia jest HK417D za 320$ (kurs leci w dół), z przesyłką i opłatami celnymi (jest mała szansa że unikniesz ich) wychodzi 1700. Sam się zastanawiam czy nie brać. Tyle, że to bardziej dobra baza pod hp niż aeg.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Podłączę się pod temat DMR.

Co myślicie o tym pod upgrade TR16 MBR 308SR

http://www.guay2.com/en/product/detail-1692

Chciałbym w tym osiągnąć jakieś 3.10 J na kulkach 0.45 przy lufie 6.20.

Patrzyłem na reklamy tego ich nowego GB G2, niby wzmacniany, 70% więcej w niektórych miejscach ale boję się zę może być za słaby bo to po prostu V2 a do osiągnięcia takiej mocy to jednak potrzebna będzie mocniejsza sprężyna.

Link to post
Share on other sites
W dniu 10.10.2018 o 13:00, _Czarny_ napisał:

Podłączę się pod temat DMR.

Co myślicie o tym pod upgrade TR16 MBR 308SR

http://www.guay2.com/en/product/detail-1692

Chciałbym w tym osiągnąć jakieś 3.10 J na kulkach 0.45 przy lufie 6.20.

Patrzyłem na reklamy tego ich nowego GB G2, niby wzmacniany, 70% więcej w niektórych miejscach ale boję się zę może być za słaby bo to po prostu V2 a do osiągnięcia takiej mocy to jednak potrzebna będzie mocniejsza sprężyna.

a) po co idziesz w nietypowe magi? ;) Sprawdź jakie i ile kosztują do tej repliki

b) chcesz J odpowiednik 580fps na 0.2, zwykle dla DMR jest limit 550 +/-, nie za dużo?

c) gearbox G2 (właściwie to V2), lufa dużej średnicy, ... pytanie czy ci powietrza starczy nawet z bore up jak długość lufy zwiększysz do np. 500mm

d) na niektórych imprezach replika DMR ma być faktycznie repliką broni DMR (zerknij do wiki). Ta jest?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, gfilipek napisał:

a) po co idziesz w nietypowe magi? ;) Sprawdź jakie i ile kosztują do tej repliki

b) chcesz J odpowiednik 580fps na 0.2, zwykle dla DMR jest limit 550 +/-, nie za dużo?

c) gearbox G2 (właściwie to V2), lufa dużej średnicy, ... pytanie czy ci powietrza starczy nawet z bore up jak długość lufy zwiększysz do np. 500mm

d) na niektórych imprezach replika DMR ma być faktycznie repliką broni DMR (zerknij do wiki). Ta jest?

A) nie przeszkadza mi ich nietypowość, koszt no cóż, przeżyję, chyba ;)

B) zależy gdzie się strzelasz, i ten GB i ewentualnie przyszły będzie mieć możliwość szybkiej wymiany , dostosować się do pola spokojnie dam radę, w moim rejonie można spokojnie na singlu strzelać się z repliki o mocy 0,3 J, tylko z bliska używa się bocznej

C) lufa to 400 mm w replice, pewnie wymieniałbym na 455 czy coś podobnego , cylinder ty 0 Boreup myślę że da sobie radę

D) Jest to replika czegoś co w odpowiedniku ostrej ma używać .308, czyli cywilne 7.62x51 Nato, jak to nie jest DMR to nie wiem co by nim było ;)

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...