Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z przednim risem i jego stabilizacją...


Recommended Posts

Czołem!

 

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem repliki od G&P - AEG064BK Ball - GIP-01-010643.

 

Od samego początku mam z nią problemy, jednak największym z nich jest kolosalny luz na risie, ris jest dokręcany a wśrodku jest pierścień który ma go niby stabilizować. Raz serwisant mi go w magiczny sposób dokręcił, jednakże po jednej strzelance ris znów lata....Ten pierścien to obręcz wewnątrz risa z 4'rema wgłębieniami...

 

...I teraz pytanie, czy idzie taki klucz gdzieś dokupić, żeby to dokręcić czy muszę za każdym razem repe słać na serwis?

Edited by Alduric
Link to post
Share on other sites

Możesz mi pokazać jak on wygląda? Bo to co znalazłem w googlu nie nadaje się do tego przypadku, obręcz znajduje się na gwincie w środku risa (Ris też jest nakręcany na gwint)

 

Fotka obrazująca sytuacje, czerwony oring w środku risa na gwincie. Jak bym się mega uparł i odmontował wszystko z lufy, to tak jak strzałka pokazuje dwoma śrubokrętami może bym to przekręcił w środku, ale na bank nie dokręcił

 

https://i.imgur.com/XUUKrU7.png

Edited by Alduric
Link to post
Share on other sites

Okej, wszystko już wiem. To jest specjalny klucz rurowy na oring wewnątrz risa, to nowy wymysł od G&P...

 

Zdejmujemy elementy celownicze z lufy, przez lufe wewnątrz risa wkładamy klucz jak by rurę w rurę i dokręcami ten oring wewnątrz risa.

 

PS wygląda on identycznie jak ten na prowadnicy kolby, jedna różnica jest taka że jest na gwincie wewnątrz risa, jedyny dostęp do niego jest przez otwór od " frontu repy ".

Edited by Alduric
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odkopię mój temat, klucz którego w dalszym ciągu poszukuję wygląda dokładnie tak, jak przedstawia go zdjęcie poniżej. Ma ktoś pomysł gdzie to dostać? Przeszukałem sklepy ale wszędzie niedostępny, na aliexpress też go nie znalazłem :(

 

VFC-TOOL-URX-ST01-AG-1.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
W dniu 30.04.2018 o 01:58, Alduric napisał:

Odkopię mój temat, klucz którego w dalszym ciągu poszukuję wygląda dokładnie tak, jak przedstawia go zdjęcie poniżej. Ma ktoś pomysł gdzie to dostać? Przeszukałem sklepy ale wszędzie niedostępny, na aliexpress też go nie znalazłem :(

 

VFC-TOOL-URX-ST01-AG-1.jpg

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152202492-Stalowy-klucz-do-delta-ringow-replik-M4-M16.html

https://gunfire.pl/product-pol-1152202965-Stalowy-klucz-do-szyn-RIS-replik-typu-M4-M16.html

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, thor_ napisał:

To do czego podałeś linki niestety w tym przypadku się nie przyda bo nie da rady tego typu kluczy "przyłożyć" w miejscu gdzie jest nakrętka. Potrzebna jest RUŁA. ;)

Przeca to są klucze właśnie do tego, przekładasz lufe przez to i kręcisz. Pokaż fotkę jak to u Ciebie wygląda.

 

Jeśli chodzi o to, o czym myślę (a na 99% to to, bo sam miałem problemy), to zwłaszcza ten drugi da radę. Skoro wejdzie do ruły ta lufa - tym bardziej przejdzie przez otwór w kluczu ;)

Edited by Dominn
Link to post
Share on other sites

W zależności od wersji frontgripu bywa trudniej. W przypadku opisanym przez Alduric'a trzeba wsunąć klucz do wnętrza gripu od strony wylotu lufy. Rura wchodzi na lufę ale do gripu. Wykręcałeś kiedyś świece albo pompo-wtryskiwacze w samochodzie? ;) To dokładnie ten przypadek ;) 

 

Twoje klucze można użyć jeżeli uda się zdemontować obudowę lufy/front grip.

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, thor_ napisał:

W zależności od wersji frontgripu bywa trudniej. W przypadku opisanym przez Alduric'a trzeba wsunąć klucz do wnętrza gripu od strony wylotu lufy. Rura wchodzi na lufę ale do gripu. Wykręcałeś kiedyś świece albo pompo-wtryskiwacze w samochodzie? ;) To dokładnie ten przypadek ;) 

 

Twoje klucze można użyć jeżeli uda się zdemontować obudowę lufy/front grip.

Już ogarniam. Mój błąd. Ten front też miałem i też z takim problemem :D

 

Autorze, ja to robiłem tak, że do otworu przykładałem pod kątem śrubokręt i jebudub młotkiem. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale ten RIS też taki nie jest :P Dopóki klucza nie kupisz/zrobisz może wyatarczy. Sprawdź jeszcze na Evike, na AirsoftAsia nie ma czegoś takiego niestety :/

Edited by Dominn
Link to post
Share on other sites

Czy jesteś pewny, że potrzebujesz rurowego klucza? Miałem parę URX'ów i po odkręceniu śrub bocznych dół risa wysuwał się do przodu, twoja wygląda na ten sam typ. Może filmik Ci pomoże:
 

Oraz sposób montażu to nie wymysł G&P a Knight's Armanent ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...