Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet maszynowy do ofensywnej gry na początek


Recommended Posts

Dzień dobry :icon_smile: (lub dobry wieczór, zależy, kiedy czytacie)

 

Od pewnego czasu zacząłem interesować się ASG i chcąc jak najszybciej zacząć brać udział w spotkaniach kupiłem swoją pierwszą replikę(używaną). Okazało się, że nie spełnia moich oczekiwań(po prostu nie zauważyłem pewnych mankamentów przy spotkaniu ze sprzedawcą).

Niedawno pojechałem z kolegą na strzelankę, gdzie pożyczył mi swojego Glocka CM.030. Jako, że zasięg pistoletu nie jest duży, przez cały czas musiałem przeć do przodu, jednak spodobał mi się ten sposób walki. Zacząłem się zastanawiać nad sprzedażą swojej repliki(karabinu szturmowego) i kupieniu nowej, takiej, którą mógłbym z łatwością obsługiwać jedną ręką, z mocą ok. 300-350 FPS oraz dosyć dużym magazynkiem(hi-capem).

Moglibyście coś polecić? :icon_smile:

Wolałbym coś w miarę taniego, bo z pieniądzem nie najlepiej, ale rozważę każdy polecony produkt.

Edited by kosiarn
Link to post
Share on other sites

Tak, nosi on nazwę Well D90. I to zabawka z plastikowym gerem. Reszta w zależności od ceny jest tylko estetyczniejsza i lepiej złożona. Ja używałem repliki firmy ACM przez ponad 4 lata i byłem zadowolony. W zasadzie poza magazynkami ( no niestety) złego słowa nie powiem.

Link to post
Share on other sites

P90, krótkie MP5 i o ile masz ciut pary w łapie AKS74U.

AKSU z bębnem i jazda ;) Ale to już swoje waży.

Nie wiem ile to dla Ciebie "tanio", ale jest jeszcze Amoeba z modelami AM-00x (1 do 7), przy czym najkrótszy jest 003. Krótka lufa, więc bardzo celne to nie będzie, ale jest małe i lekkie. Takie trochę przypałowe.

G&G Firehawk w podobnej cenie jak powyższe.

A jak taniej to tak jak Arend pisał, MP5 Cymy albo Galaxy, P90 Cymy. Galaxy to najtańsza sensowna opcja.

PS

Tak po prawdzie, to ofensywnie i na krótki dystans da się grać każdą repliką, oprócz tych najdłuższych i najcięższych. Byle nie załadować komuś serii 450 fps z bliska. Szturmówka o długości zbliżonej do AKSU jest bardziej przyszłościowa niż te króciaki z kikutami luf, a jak jeszcze masz coś z szybką zmianą sprężyny to robi się uniwersalna. Byle zębatki wytrzymały mocniejszą sprężynę, jeśli zamierzasz takową wkładać.

Link to post
Share on other sites

Przekonałeś mnie co do MP5 Galaxy: myślałem o tej replice, ale wolałem się upewnić, że za mniejsze pieniądze będzie źle ;)

Co do każdej repliki na ofensywie, to mam teraz nonamowe M4(pierwszy właściciel nie pamięta firmy, a nie ma nigdzie napisane na body) i trochę niewygodnie mi się z nim biega. Zobaczę do wakacji, dokupię parę rzeczy(lipo, magazynek, lepsze kulki), a jak dalej nie będzie mi pasić, to przerzucęnsię na G5K :)

Dzęki wszystkim za pomoc :D

Link to post
Share on other sites
trochę niewygodnie mi się z nim biega.

Mógłbyś to rozwinąć? Bo zasadniczo czy to szajs, czy nie to emka z kształtu - jak każda inna i jakoś nie potrafię sobię uświadomić, jak może się niewygodnie biegac z M4? :icon_biggrin:

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Głównie chodzi mi o konieczność trzymania jej w dwóch rękach :icon_smile: po graniu z Glockiem, gdzie do trzymania i strzelania z repliki wystarczy jedna ręka, a drugą mogę na przykład trzymać świeży magazynek do przeładowania, to emka wydaje mi się troszkę niewygodna(na przykład przy biegu łatwiej jest prowadzić ogień z Glocka, bo wystarczy wyciągnąć rękę, opcjonalnie wycelować i pociągnąć za spust, a z M4, żeby wycelować, trzeba się jeszcze złożyć do strzału)

Wydaje mi się, że jest to po prostu kwestia preferencji i wybranego przez siebie stylu gry.

Ale, tak, jak pisałem wyżej, replika ma swoje mankamenty, którymi mam zamiar zaradzić i zobaczyć, czy będzie lepiej :icon_biggrin:

Jej problemami są:

Bateria wystająca poza chwyt przedni(taki plastikowy); muszę wtyk wypychać na zewnątrz, podłączać i podklejać baterię do chwytu, przez co nie mam miejsca na ręce,

Magazynek nie chce podawać bez pomocy tzn. ciągłego pchania go w górę,

No zasięg i celność można porównać do pistoletu maszynowego. Rozmiar niestety nie :(

 

Baterię i magazynek kupię niedługo wraz z lepszymi kulkami(niefawno do oferty TG doszły BLS-y :icon_biggrin:)

Edited by kosiarn
Link to post
Share on other sites

Generalnie weź pod uwagę, że mając replikę PMa czy karabinka nie będziesz musiał trzymać dodatkowego magazynka w ręce, bo (jeśli nie pójdziesz w low/realcapy) będziesz miał znacznie więcej kulek w magazynku (w przypadku hi-capa nawet 8-10 razy więcej niż w CM030). Natomiast co do problemów z eMką to są to raczej problemy konkretnego modelu (egzemplarza) i złego dobrania batki.

Moja rada jest następująca: spróbuj pożyczyć od kogoś (chociaż na jedną rundę) porządną eMkę. Lepiej wstrzymać się z zakupem tydzień niż później żałować, że jednak kupiłeś PMa (szczególnie jak kupisz coś z nie najwyższej półki jak Galaxy), a z karabinkiem lepiej.

Link to post
Share on other sites
Przekonałeś mnie co do MP5 Galaxy: myślałem o tej replice, ale wolałem się upewnić, że za mniejsze pieniądze będzie źle ;)

Źle nie będzie, ale nie zrozum mnie źle - to jest najtańsza replika, jaką jest w ogóle sens kupować ;) Ale już za stówkę więcej masz dużo sensowniejsze RK Boyi choćby.

Powiedz w ogóle jaki masz budżet. 400?

Link to post
Share on other sites

Głównie chodzi mi o konieczność trzymania jej w dwóch rękach :icon_smile: po graniu z Glockiem, gdzie do trzymania i strzelania z repliki wystarczy jedna ręka, a drugą mogę na przykład trzymać świeży magazynek do przeładowania, to emka wydaje mi się troszkę niewygodna(na przykład przy biegu łatwiej jest prowadzić ogień z Glocka, bo wystarczy wyciągnąć rękę, opcjonalnie wycelować i pociągnąć za spust, a z M4, żeby wycelować, trzeba się jeszcze złożyć do strzału)

 

 

Skoro uważasz, że łatwiej jest w biegu trafić z pistoletu niż z karabinka, to proponuje mniej gier komputerowych a więcej świeżego powietrza i strzelania ;)

 

W biegu - zakładam bieg a nie trucht żaden pistolet z 15-20 kulkami nie przebije w skuteczności karabinka z Hi-capem. Biegniesz naciskasz spust i patrzysz gdzie zasuwają kulki korygując ich lot. Możesz strzelać nawet z biodra trzymając eMkę w jednej ręce.

 

Chcesz być "pro" zakłądasz kolimator spowalniasz z prędkości "warp" do "podróżnej" (warp - bieg, podróżna - trucht/szybki chód) i możesz iść nawet kilometr złożony do strzału i przy dobrym treningu trafiać drugą - trzecią kulka w każdy napotkany cel.

 

Pistolet, nawet po tym jak nagrałeś się w CSa i pokochałeś "Beretta double" to kompletnie bezwartościowa "broń" w lesie i w 90% sytuacji "bojowych" w zestawieniu z karabinkami i PMami.

Link to post
Share on other sites

Generalnie weź pod uwagę, że mając replikę PMa czy karabinka nie będziesz musiał trzymać dodatkowego magazynka w ręce, bo (jeśli nie pójdziesz w low/realcapy) będziesz miał znacznie więcej kulek w magazynku (w przypadku hi-capa nawet 8-10 razy więcej niż w CM030).

To był przykład, ta jedna wolna ręka może się przydać do różnych rzeczy ;)

 

Natomiast co do problemów z eMką to są to raczej problemy konkretnego modelu (egzemplarza) i złego dobrania batki.

Właśnie przymierzam się do zakupu Li-Po, które się zmieści w chwycie i magazynka, który będzie podawał bez konieczności dociskania go do gniazda :)

Moja rada jest następująca: spróbuj pożyczyć od kogoś (chociaż na jedną rundę) porządną eMkę. Lepiej wstrzymać się z zakupem tydzień niż później żałować, że jednak kupiłeś PMa (szczególnie jak kupisz coś z nie najwyższej półki jak Galaxy), a z karabinkiem lepiej.

Właściwie to na strzelance, na której byłem ostatnio, był kolega, który pożyczył mi RK-02 Boyi i ta replika wydawała mi sie bardzo fajna, jedyny problem jest z pieniędzmi ¯\_ツ_/¯

Źle nie będzie, ale nie zrozum mnie źle - to jest najtańsza replika, jaką jest w ogóle sens kupować :icon_wink: Ale już za stówkę więcej masz dużo sensowniejsze RK Boyi choćby.

Powiedz w ogóle jaki masz budżet. 400?

Mój budźet to dosłownie "jak najmniej" :icon_mrgreen: ale w wakacje zamierzam dorobić trochę grosza, więc szacunkowo będę miał w tym czasie ok. 500 zł

Skoro uważasz, że łatwiej jest w biegu trafić z pistoletu niż z karabinka, to proponuje mniej gier komputerowych a więcej świeżego powietrza i strzelania :icon_wink:

Przykład ze strzelaniem w biegu może nie był najlepszy, ale są zalety biegania z PMami: przy wchodzeniu na stromą górkę łatwiej moim zdaniem wdrapywać się, podpierając jedną ręką, a drugą trzymając MP5K niż M4 albo AK

 

Pistolet, nawet po tym jak nagrałeś się w CSa i pokochałeś "Beretta double" to kompletnie bezwartościowa "broń" w lesie i w 90% sytuacji "bojowych" w zestawieniu z karabinkami i PMami.

Nie chodziło mi konkretnie o pistolet, ale o replkę, która nie wymagałaby trzymania w dwóch rękach.

Link to post
Share on other sites
ale są zalety biegania z PMami: przy wchodzeniu na stromą górkę łatwiej moim zdaniem wdrapywać się, podpierając jedną ręką, a drugą trzymając MP5K niż M4 albo AK

 

 

Ci wdrapują się na stromą górkę mając ponad 100 cm w rękach i nie marudzą - moja "definicja" ASG.

Prościej, skoro ostry odpowiednik peema nie ma zasadniczo zastosowania w lesie to też w ASG go tam nie używam, ale to tylko taka moja mała dygresja. :icon_wink:

 

HLzVLlr.jpg

 

 

 

Jedną ręką to się strzela z bicza co najwyżej... Nawet z PMa żeby cos trafić powinno się używać drugiej ręki a nie dłubać nią w nosie...

Dokładnie..

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Kosiarn, nie wiem jak u ciebie ( bo nie wiem skąd rodem jesteś) ale w sporej części środowisk funkcjonują pewne ograniczenia w cequbowych strzelankach. Tam gdzie ja się strzelałem najczęściej było:

- zakaz trybu auto

- repliki do max 350fps

- zakaz strzelania "za winkiel" wysuwając tylko replikę i rękę strzelającą i z dziur uniemożliwiających trafienie strzelającego.

 

Więc szarża z fullauto i hicapem jest niedopuszczalna ;P

Link to post
Share on other sites

Kosiarn, nie wiem jak u ciebie ( bo nie wiem skąd rodem jesteś) ale w sporej części środowisk funkcjonują pewne ograniczenia w cequbowych strzelankach. Tam gdzie ja się strzelałem najczęściej było:

- zakaz trybu auto

- repliki do max 350fps

- zakaz strzelania "za winkiel" wysuwając tylko replikę i rękę strzelającą i z dziur uniemożliwiających trafienie strzelającego.

 

Więc szarża z fullauto i hicapem jest niedopuszczalna ;P

 

Strzelam sie w okolicach Przemyśla (głównie las Zielonka, forty) i zakaz full auto obowiązuje wtedy, gdy replika ma moc większą niż 350 fps, więc z tym problemu nie ma :D

 

Skoro PM-y nie do lasu, to zapewne zacznę zbierać na RK-02, bo, jak pisałem wyżej, spodobał mi się, ewentualnie pomyślę nad tuningiem repliki, którą posiadam obecnie.

Link to post
Share on other sites

W ASG nie ma różnicy czy to pm czy karabin, strzela to przecież tym samym kalibrem :icon_lol: Tak jak koledzy nie wiem jaki sens strzelania jedną ręką. Moja rada jest taka, kup po prostu coś krótkiego co Ci się podoba. Weź od kolegów chociaż do potrzymania najbardziej popularne repliki, jakieś krótkie ar15 (emki), aksu, g36c, mp5 w różnych wersjach. I dozbieraj na to co CI najbardziej leży. Jak zdecydujesz się na konkretny rodzaj - masz całe forum informacji co warto brać.

Link to post
Share on other sites

 

 

AKSU z bębnem i jazda ;)

 

Można i tak, ale będzie to bardzo niekoszerne. Magazynek bębnowy do RPK jest na naboje 7.62x39, pocczas gdy AKS-74UN jest na 5.45x39. Z tego samego powodu podpinanie tego bębna do RPK-74 Cymy też jest niekoszer.

Wiem że to pierdoły, tym bardziej w ASG, ale to trochę kłuje po oczach, tak samo jak np. powiększony cymowy magazynek do AEPów (udający 30-sto nabojowy magazynek 9x19mm go Glocków) wpięty do ichniejszej i tak brzydkiej repliki Colta 1911...

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Z tego samego powodu podpinanie tego bębna do RPK-74 Cymy też jest niekoszer.

 

Podpinanie bębna na amunicję 7,62x39 owszem jest niekoszer, ale już bębny na 5,45x39 już jak najbardziej jest okej. A bębny na małokalibrówki są dość podobne. Fakt ciężko o ich zdjęcia bo nie weszły do szerokiego stosowania ale są ;P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...