Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwny problem z RK-02 [BOYI]


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się z wami podzielić moim problemem, w celu odnalezienia odpowiedniego rozwiązania.

Zacznę może od tego, że jest to moja pierwsza replika AEG. Kupiłem ją kilka dni temu, w sklepie taiwangun. Dzięki temu że mają serwisowanie replik od razu w gratisie poprosiłem o wymianę gumki hop-up. Replika dotarła do mnie. Dzisiaj poszedłem ją przestrzelać. Moim pierwszym zdumieniem była naładowana bateria dostarczona razem z repliką(nie w zestawie, kupiona osobno). Jest to bateria NIMH 9,6V 1600 mAh. Uzbroiłem sprzęt, nakręciłem hi-capa wcześniej załadowując kulki kilo9. Zacząłem sobie strzelać zmieniąc tryb z auto na semi i odwrotnie. W pewnym momencie nie nacisnąłem do końca spustu i usłyszałem dziwny dźwięk przypominający rzężenie. Pomyślałem że może kulka gdzieś utknęła, więc przepchnąłem ją wyciorem. W istocie tak właśnie było. Problem nastąpił później. Pomyślałem że sprawdzę czy działa i oddałem kilka strzałów na sucho. Dźwięk był coraz słabszy, w końcu karabin odmówił posłuszeństwa. Zrobiłem chwilę przerwy, wziąłem sprzęt i oddałem jeden głuchy wystrzał, potem znowu cisza. Właczyłem baterię do ładowania ale okazała się być pełna. Zastanawiam się w czym może być problem. Dodam jeszcze że próbowałem regulować dociśnięcie silnika za pomocą imbusa. Będę bardzo wdzięczy gdyby ktoś mógł mi pokazać co robię źle i jak to naprawić. Replika jest nowa- kiepsko by było odsyłać ją na gwarancje :/

Link to post
Share on other sites

Nie była naładowana jak tylko otworzyłem paczkę z dostawą :/

 

Skoro nie była naładowana, to jak ma strzelać? Naładowanie "prosto ze sklepu" to nic innego, jak zabieg utrzymujący akumulator przy życiu do czasu kupna repliki przez klienta.

 

 

Naładuj akumulator, postrzelaj...

 

Ps. jeśli chcesz otrzymywać porady to zadbaj o przecinki, stylistykę oraz podział posta na coś w rodzaju "wstęp, rozwinięcie, zakończenie". Dużo lepiej się to czyta niż słowotoki.

Link to post
Share on other sites

 

Skoro nie była naładowana, to jak ma strzelać? Naładowanie "prosto ze sklepu" to nic innego, jak zabieg utrzymujący akumulator przy życiu do czasu kupna repliki przez klienta.

 

 

Naładuj akumulator, postrzelaj...

 

Ps. jeśli chcesz otrzymywać porady to zadbaj o przecinki, stylistykę oraz podział posta na coś w rodzaju "wstęp, rozwinięcie, zakończenie". Dużo lepiej się to czyta niż słowotoki.

To było napisane w kontekście, że była naładowana co mnie zdziwiło. Patrz post wyżej ponad moim. Problemem jest to ze ładowarka pokazuje iż bateria jest naładowana. Mierzyłem napięcie, wszystko się zgadza. To wygląda jakby silnik nie dawał rady.
Link to post
Share on other sites

Nie była naładowana jak tylko otworzyłem paczkę z dostawą :/

 

vs.

 

"Nie, była naładowana jak tylko otworzyłem paczkę z dostawą"

 

Jeden przecinek a zasadnicza różnica w treści, naprawdę warto zwracać na to uwagę - nie trzeba będzie się domyślać kontekstu. Co do tematu, również miałem identyczną sytuację z G36 JG - niestety stockowe NiMHe są mocno losowe jeśli chodzi o jakość. Kup sobie jakiegoś sensownego lipola i ładowarkę (tylko nie w sklepach airsoftowych, w modelarskich masz to samo taniej). A jaki akumulator i ładowarkę dobrać do Twojej repliki? Odpowiedzi szukaj w tematach na forum, jest tego multum ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dokładnie, Li-Po. Kto kupuje Nimhy w 2018? Rozumiem jeszcze w 2008...

 

Spróbuj zwrócić baterię. NiMh jest wrażliwy na zmianę temperatury, więc zima czy chłodny wieczór= nici ze strzelania.

 

No i praktycznie nie masz rofu, jest ciężka i wielka. I kompletnie niewydajna, możliwe że po prostu stockowe fpsy w boyiu to za dużo dla 9,6 NiMh, ale wystarczająco dla 7,4 Li-Po 50C

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...