Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsza replika KWA vs ?


Recommended Posts

Hej

Szukam następcy mojej repliki (KWA/ASG), trochę czasu się nie bawiłem w asg więc wypadłem z tematu. Naczytałem się trochę i zgłupiałem, najpierw wybór padł na Krytaca ale ponoć body pękają. Nowe KWA ponoć ciężkie do tuningu i blowback który nie koniecznie jest dla mnie zaletą. Czy przez ostatnim czasem pojawiła się jakaś niezniszczalna replika...? Nie musi być M4, w zasadzie cokolwiek co nada się do tuningi na 450-460 fps i lubi duży przemiał kompozytu. Nie chce też bawić się w wymianę wszystkiego a jakość wykonania zewnętrznego mało mnie interesuje. Z CYMY się wyleczyłem, (choć swego czasu robili pancerne bebechy) więc szukam czegoś markowego. Budżet mało istotny choć Systema raczej odpada

Link to post
Share on other sites

Ja się trochę językowo nieprezycyjnie wyraziłem. :teeth:

Zakup realizować zamierzam na przełomie lata i jesieni; użytkowana będzie cały rok, z wyłączeniem ujemnych temperatur. :icon_wink:

 

Nie wiem czy VFC wytrzyma strzelanie na auto przy -15? u mnie wchodzą w grę raczej zimowe imprezy...

 

Nie wiem, czy wgl istnieje taka replika, która zagwarantuje 100% niezawodności w takich warunkach.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites
Nie wiem, czy wgl istnieje taka replika, która zagwarantuje 100% niezawodności w takich warunkach.

A co niby może się stać replice w takich warunkach? Strzelałem w mrozach -15 -25 z pompek AGM i DE, Cymy 028, Auga Classic Army i AK E&L.

Jedynym problemem jest możliwe słabsze działanie hopa na gorszych gumkach (na czarnej systemie działa normalnie) i problem z wydajnością baterii, który rozwiązuje ogrzewacz chemiczny za 2 zł.

 

Co do tematu to AK od E&L mają w stocku ~420 fps, bez problemu łykają sprężyny dające kilkadziesiąt więcej i są pancerne w środku i na zewnątrz. Czasem słyszy się o padających tłokach ale możesz od razu wsadzić jakiś ze wszystkimi metalowymi zębami i mieć spokój.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Jest wiele konstrukcji ZnAl w wielu dziedzinach technicznych które świetnie dają radę w ujemnych temperaturach. Nie ma opcji, żeby temperatura rzędu -15 stopni mogła wpłynąć na wytrzymałość tak "znalowych body" jak i na samą konstrukcję GB. Owszem problemem może być np smar użyty w GB, jak wspomniał Śledź - gumki HU, baterie, przewody - jeśli nie są silikonowe no i woda ktora mogła by się dostać do wnętrza i zamarzając rozsadzić co nieco.

 

Temperatury, mogące mieć wpływ na trwałość elementów GB i korpusów replik, musiały by spaść dobrze poniżej -30/40 stopni i też raczej nie powodowałyby jakich spektakularnych uszkodzeń.

Link to post
Share on other sites

:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

 

Na prawdę? Przy jakichkolwiek minusowych temperaturach może pójść GB, KROPKA. A im większa moc tym większe prawdopodobieństwo. Co zimę pada z tysiąc* gearboxów w Polsce, a skład chemiczny każdego szkieletu to wielka niewiadoma. Czy to przez gumki, uszczelki i spowodowany tym brak kompresji (na pewno nie smary...) czy materiał szkieletu (IMO główny problem), GB PADNIE w temperaturach poniżej zera nie mówiąc o -10/-20, dlatego w zimie strzela się oszczędniej, albo wyjmuje słabszego gnata.

 

Przepraszam, ale za takie bzdury kiedyś leciały warny a nawet bany na tym forum...

 

*hiperbola - ale pewnie ponad 100 będzie.

Edited by thewojtz
Link to post
Share on other sites

Podbijam z E&L - kałaszki na pewno, emki - nie wiem, nie miałem.

Mój kałaszek z E&L spokojnie wytrzymał zimy, gdzie było -10. Podejrzewam, że z Lct będzie to samo - większych problemów z -10 przy 450 fps nie powinno być.

 

thewojtz - ostania "jebanka" na 300 ludzi przy - 15 stopniach. Jedna ekipa przywiozła w sumie 7-8 replik na 4 chłopa - 3 gb pęknięte w jednej ekipie :D Firm nie podam, bo nie wiem, ale sam fakt.

Mój Scar z Bocja też dał radę bez problemu przy -15 stopniach, ale 420 fps + flatek, więc raczej był używany "oszczędnie".

Mój Ak w innych łapach przemielił z 3/4 paczki 0.25 GG na drumie przy 450 fps i poza mośkiem, którego ta osoba mi zjarała i odkupiła, nic nie było :D

Link to post
Share on other sites

Thewojtz no to mi w ramach tych bzdur teraz wylicz ile to tysięcy GB pada w okresie od wiosny do lata...

 

Ostrzeżenia... bany... Weź człowieku może zacznij używać głowy zanim coś napiszesz... jeżeli co zimę w Polsce pada 100 GB w zimie to śmiem zauważyć, że zima to najbardziej sprzyjająca pora roku dla replik AEG... Bo jestem pewien, że od wiosny do jesieni pada w Polsce grubo więcej GB... A jeżeli uznajesz za padnięty w wyniku oddziaływania temperatur ujemnych GB bo był zużyty, "przetuningowany", złożony do doopy, albo złożony na doopnych częściach to gratuluję...

 

No i proszę o statystykę dotycząca padniętych GB w temperaturach powyżej "zera" w ciągu reszty roku skoro jak widzę taki jesteś zorientowany... Jakoś przez prawie 20 lat zabawy w ersoft do roku około 2010 nie zauważyłem żeby jakoś w zimie wzrastał "procent" nagle padniętych z mrozu "gearboxów" A zapewniam, że bywały zimy sporo zimniejsze niż ostatnimi laty...

 

Możesz uważać mnie za idiotę, ale nie ośmieszaj siebie jako tego mądrzejszego...

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Aa i jeszcze jedno porównaj sobie udarność stali z udarnością stopów aluminium w tym stopów z cynkiem w niskich temperaturach... i mam tu na myśli nie "śmieszne" -15 stopni ale temperatury rzędu - 50-100 stopni...

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

A może nowe KWA. Osobiście korzystam z nowego RONINa i śmiem twierdzić że obecnie jet to jedna z fajniejszych replik na rynku nie wymagająca większych modyfikacji przed użytkiem. VFC jest fajne (szczególnie seria Avalon) ale repliki te robione są głównie pod azjatycki i amerykański rynek gdzie 400fps wystarcza a przydaje się nieco większy ROF.

 

PS. Ktoś tu ostatnio sprzedawał tego VFC Avalon Gladius w komisie - najlepiej będzie podpytać właściciela.

Link to post
Share on other sites

A jak wygląda tuning nowego KWA do 450 fps? Gdzieś kiedyś czytałem że te nowe KWA nawet na mocnych sprężynach nie dają większych fps... ponoć konstrukcja odrzutu "zjada" dodatkowe fpsy? Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Link to post
Share on other sites

A jak wygląda tuning nowego KWA do 450 fps? Gdzieś kiedyś czytałem że te nowe KWA nawet na mocnych sprężynach nie dają większych fps... ponoć konstrukcja odrzutu "zjada" dodatkowe fpsy? Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Bierzesz wersje klasyczne bo odrzut to.... ogólnie zawracanie 4 liter.

U mnie RONIN 10 SBR na lufie 363mm i SP120 ma 450fps.

Link to post
Share on other sites

@thor_ - udarność udarnością, a niskiej jakości odlew prawdopodobnie bez obróbki termicznej to drugie, możesz porównywać udarność stali z aluminium, ale jest to bez sensu, ponieważ był jeden stalowy gearbox, tak jakbyś porównywał gumowe opony i opony z drewna, tych drugich nie ma. Też nie wiesz co jest w tym metalu po prostu, ani procentowo ani "w środku". Żałuję, że nie wrzuciłem ze 3-4 szkieletów do spektrometru, gdy miałem do niego dostęp.

 

Co do statystyk nikt takich nie prowadzi, ale jeśli tam gdzie strzelam padły 3 albo 4 szkielety w zimę, to mnożąc to razy ilość środowisk w kraju to ta liczba była na pewno większa. Też zauważ, że w zimie strzela mniej ludzi "bo zimno" stąd Twoja propagandowa analiza statystyki się nie powiedzie.

 

FAKTEM JEST, że częściej padają GB w zimie, po prostu, czy z winy samego szkieletu, czy innych elementów, to szkielety padają.

 

/koniec OT.

 

A w temacie, tuning do 450fps, to zwykle sprężyna i lepsza lufa, w dzisiejszych czasach tutaj jest zero gimnastyki, poza tą, żeby nie wyszło za dużo ;)

Edited by thewojtz
Link to post
Share on other sites

Więc

Przepraszam, ale za takie bzdury kiedyś leciały warny a nawet bany na tym forum...

 

Więc skoro nie prowadzisz statystyk to wypadałoby przeprosić za to co napisałeś wyżej.

 

W twoim "środowisku" padły w zimę 3-4 w moim przez 20 lat nie padł żaden którego "padniecie" można by połączyć jednoznacznie z temperaturą rzędu -15 stopni.

 

I bez spektrometru zapewniam Cię, że te GB padły by także w lecie. Ewidentnie były albo przekombinowane, albo z wadliwej partii w której coś poszło nie tak ze stopem w procesie odlewania. Nie porównuję udarności stali do udarności aluminium ale do udarności stopów aluminium z których są robione korpusy replik. Typowy stop ZnAl nawet dupowaty jakościowo jest kilkunastokrotnie bardziej wytrzymały na siły działające w trakcie uderzeń o jego powierzchnię jak i na jego strukturę wewnętrzną poddawaną własnie udarowym obciążeniom/siłą iż stal. A ponoć stalowe GB, gdyby były, są marzeniem ersoftowców...

Rozsypał mi się całkowicie korpus M14 zrobiony ze ZnAl-u po 10 latach leżenia na szafie... ale kiedy był używany jakoś w zimę nic się nie posypało - GB tym bardziej nie mógł się posypać bo był/jest z sensem poskładany i pewnie przeżyje jeszcze nie jedną "obudowę" bez względu na temperatury.

Link to post
Share on other sites

W grę na ten moment wchodzą KWA ronin, Krytac (choć pękające body raczej dyskwalifikuje) VFC avalon, zostają jeszcze marki o których nie mam raczej żadnych info np. Modify, EMG, Dytac BA... ktoś coś, może któraś replika jakoś się wyróżnia na tle konkurencji?

Link to post
Share on other sites
Więc skoro nie prowadzisz statystyk to wypadałoby przeprosić za to co napisałeś wyżej.

 

Więc pokaż nam swoje statystyki jakoby zima nie wpływa na pękanie szkieletów. Okiem serwisanta, najwięcej pękniętych szkieletów jest właśnie w zimie, przy mrozach ofc

Ciekawe, że w zimie replika nawet ma inny dźwięk pracy... pomimo trzymania szczelności (fps'y takie same zarówno w cieple jak i w zimnie), dźwięk wystrzału jest taki jakby tej szczelności nie było - o wiele głośniejszy niż w cieple.

 

Miałem przypadek dobrze poskładanej repliki ze szkieletem ultimate, sorbopadem i mblock'iem na SP120 Guarder. Całe lato hulała i wszystko było cacy. Przyszła zima, mrozy po -20*C i pach.... szkielet pękł.

 

Zimno ewidentnie wywiera negatywny wpływ na nasze repliki.

Myślę, że każdy, a co najmniej większość użytkowników replik, a tym bardziej ludzie, którzy w tych replikach grzebią jednoznacznie stwierdzą to samo.

 

I bez spektrometru zapewniam Cię, że te GB padły by także w lecie. Ewidentnie były albo przekombinowane, albo z wadliwej partii w której coś poszło nie tak ze stopem w procesie odlewania. Nie porównuję udarności stali do udarności aluminium ale do udarności stopów aluminium z których są robione korpusy replik. Typowy stop ZnAl nawet dupowaty jakościowo jest kilkunastokrotnie bardziej wytrzymały na siły działające w trakcie uderzeń o jego powierzchnię jak i na jego strukturę wewnętrzną poddawaną własnie udarowym obciążeniom/siłą iż stal. A ponoć stalowe GB, gdyby były, są marzeniem ersoftowców...

 

Ale jakieś badania, wykresy czy coś można prosić?

 

Bo na razie to w sumie tylko gdybanie, a fakty są inne i powszechnie wiadomo, że szkielety częściej pękają w zimie. Oczywiście w lecie także pękają, nie ma reguły kiedy pękają, po prostu w zimę częściej.

 

Być może bywa też tak, że w zimę szkielety po prostu zostają mocno nadwyrężone i dalsze strzelanie w lecie tylko dokończa robotę.

Trzeba także wziąć poprawkę na to, że nie wszystkie repliki są poprawnie poskładane. Ludzie często skarżą się i zwalają winę właśnie na temperaturę, a tak naprawdę przyczyną mogło być zupełnie coś innego lub po prostu połączenie wszystkiego razem.

Link to post
Share on other sites

Stopy aluminium nie tracą wytrzymałości udarowej w niskich temperaturach tak jak stal. Znal pomimo iż jest stopem aluminium, to zawartość aluminium w znalu to często kilka procent, więc wątpię aby znal odziedziczył wspaniałe właściwości stopów aluminium. Nie znalazłem też konkretnych info aby stopy cynku i aluminium traciły swoją udarność w niskich temperaturach.

Kolejną sprawą jest efekt naturalnego starzenia znalu który wpływa mocno niekorzystnie na wytrzymałość mechaniczną tego stopu. Przy aluminium sprawa wygląda inaczej, często bardzo wytrzymałe stopy aluminium są poddawane procesowi sztucznego starzenia aby tą wytrzymałość podnieść.

Znal nie jest dobrym materiałem na GB ze względu głównie na jego stosunkowo krótką żywotność. Dlatego też szukam nowej repliki pomimo iż moja KWA na razie działa. Nie chcę też bawić się w składanie repliki z aluminiowym GB, gdyż te często też są stopami cynku z aluminium, lub producent nie podaje żadnych info na temat składu stopu aluminium.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...