Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&P do 450 FPS na 0.3.


Recommended Posts

Witam,

 

jestem posiadaczem

 

https://www.specshop.pl/product-pol-12460-G-P-Ball-Rifle-Long-Sand-On-Black-AEG065SB.html

 

full stock, nówka sztuka. Wymieniona lufa na Promyka 6.03 550mm, gumka na zieloną od G&G i czarny dystanser do flata od Laylaxa.

 

Chciałbym osiągnąć 450fps na kulkach 0.30. Czy mógłby ktoś podać rozpiskę sprzętu jaki należy kupić, aby udało się to zrealizować, z nastawieniem na dłuugą żywotność sprzętu ? :)

 

PS> jak się uda to z linkami do konkretnego sklepu, bo zawsze mam dylemat, czy to co znajdę w sklepie na właśną rękę, to dokładnie to, co na myśli miał autor postu :)

Link to post
Share on other sites

450 fps na 0.3g to ~2,8J czyli 550 fps na 0.2g

 

Czyli, jak napisał Wallop, trzeba wymienić praktycznie wszystko, łącznie ze szkieletem GB.

 

Jak chcesz to składać sam, to musisz mieć jakieś pojęcie. Wtedy powinieneś wiedzieć co kupić.

Jak chcesz żeby składał Ci to serwisant to spytaj jego o części, różni serwisanci mają swoje ulubione części ;)

Link to post
Share on other sites

Budżet się znajdzie, ma być raz a porządnie :)

 

Składanie odbędzie się we własnym zakresie, ale zupełnie wyleciałem z obiegu, co i jak się teraz kupuje, bo strzelałem ostatnio ładnych parę lat temu. Więc proszę tylko o dobór części, a jak już będę widział co kupić, to poskładać do kupy już się uda :)

Link to post
Share on other sites

Z czystej ciekawości, po co Ci 550fps w szturmówce?

 

Kolega pyta raczej o 500-510fps.

 

Na 550fps (0,2g) przy doborze odpowiednich części do lufy ~40cm uzyskałby 500fps na kulkach 0,3g. Wiem, bo mój ulubiony "build" ma takie ustawienia.

 

Do szturmówki to też najchętniej brałbym 500fps. Ot, są ludzie, którzy nie lubią wynalazków typu "full auto". I bezpieczniej i "realniej" niż napieprzanie seriami z midów/hi-capów.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
Na 550fps (0,2g) przy doborze odpowiednich części do lufy ~40cm uzyskałby 500fps na kulkach 0,3g. Wiem, bo mój ulubiony "build" ma takie ustawienia.

 

Chodzi Ci o spadek fps'ów/energii na 0,3g jeśli na kulkach 0,2 miałby 550fps?

 

Pi razy oko do zbudowania repliki pod 450fps na 0,3g (co według mnie jest trochę kiepskim pomysłem bo 0,3g będą zbyt lekkie pod taką prędkość, no ale o doborze wagi kulek, lufy i cylindra to potem) potrzebujesz:

 

Szkielet CNC do wyboru do koloru 400-700zł

Tłok SHS bez wycięć (fioletowy/niebieski) 15 metalowych zębów 40zł

Głowica tłoka Modify/Ultimate 50-60zł

Głowica cylindra Ultimate 60zł

Dysza do dopasowania 15-60zł

Guma do dopasowania 30-60zł

Sorbopad + neopad ~40zł

Cylinder Lonex 70zł

Sprężyna Guarder SP140/SP150 60zł

Zębatki SHS czarne np 16:1 100-130zł

Mosfet GATE Titan v2 600zł

Silnik G&P M140 210zł

 

Do tego lufa i ewentualnie lepsza komora. Warto zrobić też flathop'a.

 

Można taniej, można drożej...

Link to post
Share on other sites

Wallop, mosfet aż taki na wypasie chyba nie musi być:)

Z ciekawości, jako że ze teoretycznie się mocno przed moim tuningiem przygotowałem, silnik G&P M,140 nie będzie za słaby (16:1 też momentu nie dodaje)?

Wg opisu https://www.evike.com/products/51525/ jest maks na M130.

Faflon ja mam promyka na FPS 510 jest na prawdę dobrze. Przy wyższych FPSach to już wszystko ma znaczenie, gumki, wiatr kulki itp..

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zaznaczyć że przy mosfecie nie obchodzi mnie w żaden sposób ROF (full auto będę miał wyłączone z gry po takim tuningu) więc jedyne co mnie tak na prawdę interesuje to zajebi**a reakcja na spust. Żadne tam programowalne 3stzrały i inne zabawki :D

Link to post
Share on other sites

A ma precocking? Nie.

 

Poza tym Merf jest średni... Inteligenty spust w żaden sposób nie daje lepszej reakcji spustu. Jedynie jeśli ograniczysz rof.

Normalnie zmniejszenie rof'u przez zmniejszenie napięcia powoduje to, że silnik z każdym strzałem dostaje np o 50% mniejsze napięcie niż przy normalnej instalacji. Powoduje to, że każdy strzał jest wolniejszy i reakcja na spust dłuższa. Inteligenty spust daje tą możliwość, że przy ograniczeniu rofu o 50%, pierwszy strzał jest oddawany ze 100% szybkością. Ma się to nijak jeśli cały czas mamy ustawiony rof na 100%.

 

Na rof wpływa przełożenie zębatek, silnik, sprężyna, jakość instalacji elektrycznej, akumulator, zespół tłoka, łożyska i czasem szkielet. Tudzież aby zwiększyć reakcję na spust do maximum, pre-cocking to konieczność. Do tego lipo 14,8V i wsio, reakcja jak w replikach z konwersjami hp.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...