Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KJW Ruger Mk2 przeróbka magów 4,5mm na 6mm


Recommended Posts

Witam

 

Od jakiegoś czasu używam Mk2 jako leśnego boczniaka i postanowiłem zakupić dodatkowy mag, z braku laku kupiłem od wersji wiatrówkowej (jakiś czas nie był dostępny 6mm na gunfire) i teraz mam lipę bo mag ma spiłowaną górną krawędź miejsca wylotu kulki (najwyższa krawędź magazynka) i w trakcie ściągnięcia języka spustowego następuje "suchy strzał" tzn. nie zostaje wypuszczony z maga gaz na kulkę (mag 4,5mm łatwo rozwiercić na 6mm, trudniej wygładzić kanalik ;) )..

 

działający mag 6mm

https://gunfire.pl/product-pol-1152205315-Magazynek-CO2-17-kulek-do-repliki-GC-0203-Ruger-MK2.html

 

niedziałający mag 4,5mm

https://gunfire.pl/product-pol-1152205312-Magazynek-gazowy-CO2-low-cap-22-kulki-4-5mm-do-wiatrowek-GC4-001-Mk2.html

 

Różnica widoczna na pierwszym zdjęciach w obu magach (imo jest to jedyna różnica w zewnętrznej budowie maga która może mieć wpływ na niepodanie gazu). Zaznaczałem markerem zawór maga przy zbiciu i "młoteczek" trafia tam gdzie trzeba (muszę jeszcze zmierzyć głębokość osadzenia zaworu maga ale na pierwszy rzut oka wydaje mi się taki sam). W samej replice nie ma żadnej blokady którą musiałby unosić niespiłowany element maga 6mm aby repka podała gaz..

 

 

Czy próbowaliście przerobić mag z wersji 4,5mm na 6mm i jak sobie poradzić z tym problemem?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Temat ogarnięty, należało praktycznie zmienić wszystko czyli: uciąć 2zwoje ze sprężyny zaworu górnego magazynka (on jest rozbieralny - zegarmistrz mi udowodnił;)), uciąć 6-8 zwojów ze sprężyny popychającej prowadnicę kulek, wyszlifować wnętrze magazynka w miejscu w którym komora hop up styka się z magiem w czasie strzału - tu jest najwięcej roboty na początku wiertarka z wiertłem 7mm a potem to już rzeźba w gó..ie za pomocą jakiegoś małego frezu/wiertełka :/

Ta ostatnia operacja jest bardzo delikatna bo należy zostawić ok 1,8-2mm grubości ścianki wylotu maga tak aby po wsadzeniu kulki i podpięciu maga język spustowy ściągał się do końca i komora wybrała kulkę z maga.

I to tyle, jeśli nie macie narzędzi(suwmiarki, frezarki, wiertarki z długimi 5-6,5mm wiertłami) i smykałki do dokładnej precyzyjnej roboty to się nawet nie zabierajcie bo tylko zniszczycie magazynek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...