Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co się stanie jeśli wsypie 0.25 do CM.028


Recommended Posts

Zasięg może się też minimalnie zwiększyć tak po prawdzie.

Spróbuj po prostu i sam zobacz ;) Ja bym tak czy tak do repliki 350-400 fps sypał 0.25, a nawet rozważam do 350 fps sypnąć 0.28, żeby mieć to samo co do mocniejszej repliki głównej i móc je zmieniać np. między rundami bez problemu.

 

Aha, i marka kulek ma znaczenie. Rocketsy będą mniej celne od np. G&G.

Link to post
Share on other sites

Purpul9 do czasu jak nie sprawdzisz nic nie będziesz wiedział.

 

Zasięg może się zmniejszyć o 5-10 metrów a może też o dokładnie te same 5-10 metrów się zwiększyć.

 

Wsyp i sprawdź. Tylko pamiętaj o ustawieniu Hopa. Bo to będzie najistotniejsze przy zmianie wagi kulek.

Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć, na zasięg ma wpływ wiele czynników. Ale to będzie raczej marginalna różnica i dopóki nie siądziesz z miarką i nie pomierzysz, to w praktyce nie zauważysz różnicy ;) Za to powinieneś zauważyć różnicę w celności na korzyść cięższych kulek.

Jaką masz gumkę HU?

Link to post
Share on other sites

Ja mam cymke i koledzy też proponowali wsypać mi 0.25 G&G i nawet fajnie strzela, ale też nie spodziewał sie dystansu jak repliki za 1000zł :D I też radzę wymienić gumke hop up jak to koledzy wyżej proponują :)

Link to post
Share on other sites

Tak z nudów napiszę jeszcze tylko tyle: Zmiana wagi kulki w górę o .02-.03 grama w zasadzie jedyne co widocznie zmieni - poprawi to ustabilizuje lot kulki na praktycznie tym samym dystansie co lżejszych kulek. Różnica "in plus" w zasięgu to kilka metrów może kilkanaście ale nie dlatego, że lżejsze kulki tam nie dolatywały, tylko dlatego, że pod koniec lotu "rozpierzchały się" jak przestraszone stado zajęcy. Po prostu cięższa o taka wartość kulka przesunie punkt w którym siła podkręcenia kulki bierze górę nad prędkością-energią kulki o te ileś metrów dalej. O ile na lżejszej kulce teoretycznie da się skutecznie celować powiedzmy na 35 metrów a dalej kulki latają gdzie chcą, to cięższa o te kilka setek grama kulka, umożliwi skuteczne trafianie na 40 metrach i dopiero potem kulki zaczną spadać, podrywać się w górę, skręcać i co tam sobie tylko wymyślą. (w idealnej replice powinny być podrywane lekko w górę, wyhamowywać prędkość i spadać).

 

Mniej więcej tak to obrazowo zmieni Twoje strzelanie.

Link to post
Share on other sites

Celność jest super, ale mnie zastanawia że nikt nie bierze pod uwagę tego że kulka po prostu leci wolniej i przez to cel może nam się schować. Co z tego że trafimy tam gdzie cel był, skoro już tam go nie ma, a może waga kulek ma tak mały wpływ na prędkość że nie warto sobie tym głowy zawracać?

 

Ktoś kiedyś robił jakieś testy?

Link to post
Share on other sites

Kulka leci wolniej, ale stosunek prędkości do przeleconego dystansu na różnych wagach kulek nie jest liniowy. Prędkość wylotową kulki zwykle znamy jak również masę kulki. Z tego wychodzi nam energia która jest bardzo podobna dla różnych mas kulek. Są oczywiście różnice, czasem nawet spore np. przy hpa, ale załóżmy że mówimy o zwykłych elektrykach gdzie energia wylotowa jest w miarę podobna dla różnych mas kulek. Ta energia jest wytracana przez opór powietrza, ale ze wzoru na energię kinetyczną można zobaczyć że przy stałej masie, prędkość będzie malała wolniej przy cięższej kulce.

W efekcie duża różnica jest na bliskich odległościach, a mniejsza na większych. Dlatego w CQB ładowanie lekkich kulek ma dużo sensu, bo zasięg repliki to np. 40m a strzelamy zwykle na 10m-15m, a jeżeli lecimy do lasu i będziemy strzelać na odległości bliższe granicy zasięgu lepiej ładować kulki ze stabilniejszym lotem które dadzą nam satysfakcjonujący dla nas zasięg,

Link to post
Share on other sites

Cięższa kulka jest wolniejsza na wylocie z lufy ale za to wolniej zwalnia i czas dotarcia do celu jest porównywalny. Ostatnio coraz częściej strzelam z replik, które mają 350-380fps i używam z powodzeniem kulek 0,28.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale nie chcę robić osobnego tematu. Możecie polecić jakąś gumkę do tej cymy? Chciałem zamawiać, ale natknąłem się na komentarze, że zielona G&G nie jest, aż taka dobra a też ciężko o dostępność w sklepach, gdzie kupuje. Macie może jakiś faworytów, gdzie tylko jedynym zadaniem będzie wymiana gumki? (kilka osób pisało coś o dystanserach). Polecana również była Systema, lecz jakich kolorów mam szukać.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Zielona G&G jest fajna, ale ma za duży dystanser i trzeba używać innego (inaczej nawet na hopku ustawionym na zero gumka wystaje i podkręca kulasy). W Cymce 028 stosowałem przezroczystego Guardera i też nie narzekałem. Może rewelacji nie było, ale było lepiej niż w stocku.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale nie chcę robić osobnego tematu. Możecie polecić jakąś gumkę do tej cymy? Chciałem zamawiać, ale natknąłem się na komentarze, że zielona G&G nie jest, aż taka dobra a też ciężko o dostępność w sklepach, gdzie kupuje. Macie może jakiś faworytów, gdzie tylko jedynym zadaniem będzie wymiana gumki? (kilka osób pisało coś o dystanserach). Polecana również była Systema, lecz jakich kolorów mam szukać.

Niebieska madbull,czerwona shs.
Link to post
Share on other sites

A czy możecie mi wytłumaczyć czemu np. gumka hu systemy w 1 sklepie jest za 10zł a na innym to już koszt 40zł? Skoro producent jest ten sam to mam uważać na jakieś starsze wersje czy coś w tym stylu? Jedynie, gdzie ta cena była mniej więcej ta sama to zielona G&G.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...