Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Symulacja błysku wystrzału.


Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja ze swojego podwórka. Temat błysku wystrzału jest bardzo istotny choć wielu tego nie rozumie czy rozumieć nie chce. To jest bardzo wygodne by być "niewidzialnym" w nocy i łapać łatwe fragi. Zatem jeśli chcemy mieć pewien realizm jest to konieczne rozwiązanie. Więcej, lansuję je na innych imprezach, ale bez skutku, bo przecież mamy tłumiki ognia wylotowego tłumiki jako takie etc. To akurat fakt, niektóre repliki maja tłumik ognia wylotowego co nie oznacza, że tego ognie w realu nie ma. Jest nieco inny, może mniejszy, rozproszony. Takie są tłumaczenia graczy. Jednak jeśli idziemy dalej wyobraźcie sobie grę nocną gdy jakiś team używa Nokto czy Termo. ( gry współczesne i wiem wiem nas nie dotyczą jednak...). Jak się osiąga wtedy łatwo przewagę przy braku jednoczesnym realizmu? Dlatego jestem na TAK za takim rozwiązaniem. To pozwala myśleć taktyczne a nie jebankowo, oceniać swoje siły i wypracowywać koncepcję ataku/obrony. Kolejna sprawa to snajperzy. Czy mieć powinni taki symulator na lufie ? Moim zdaniem tak z wyjątkiem możliwości użycia tłumika jeśli takowy historycznie był dostępny.

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że na grze u Marka w zeszłym roku "Festung Posen", chyba wszyscy gracze mieli "coś" co dawało jakieś światło. Więc trzymajmy się tego i dążmy do tego by tak już zostało. Niech to będzie standardem i tyle. Wiele nie kosztuje a poprawia miodność rozgrywki. Niech nasze gry będą na coraz wyższym poziomie a nie niższym. I jak już coś się udało wprowadzić, trzymajmy się tego.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Mam ten Tracer mam i Tomka. Tracer ma mały gwint 11 mm (i przejściówkę na 14), ale wylot lufy zewnętrznej Tomka ma też ok 11 mm a do tego jest dziwnie rozszerzający się ku wyjściu z lufy i „karbowany” wzdłużnie. Próbowałem wcisnąć tam plastikową rurkę i „dokręcić” Tracer , bez sukcesu :( jak się komuś uda poproszę o rozwiązanie tutaj.

Link to post
Share on other sites

@Budweiser @SturmFJ Gregorius ma tracera którego wskazał Cortes, też go mam jest super i można go „trafić” nawet za 200 zł. Komora to eksperyment, montowana na stałe, często za cenę szczelności. Więc po co do STG kiedy Tracer idealnie pasuje.

@Cortes w Tomku Cymy (ja o takim piszę) na czubku lufy siedzi jeszcze muszka w obejmie, trudno tam cokolwiek dołożyć. A nie wiem czy/jak ją zdjąć. Widziałeś gdzieś rozwiązanie ?

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, SikorPL napisał:

@Budweiser @SturmFJ Gregorius ma tracera którego wskazał Cortes, też go mam jest super i można go „trafić” nawet za 200 zł. Komora to eksperyment, montowana na stałe, często za cenę szczelności. Więc po co do STG kiedy Tracer idealnie pasuje.

Kolba pisał to tym, że tracer w formie tłumika psuje sylwetkę. Zakładam, że dlatego poruszył temat naświetlacza np. w magazynkach. A komora to dobre rozwiązanie, szczególnie, że ta jest doszczelniona.

Przy okazji zapytam. Jest jakaś komora do MB-03, która ma lub można w niej zmieścić tracer?

Link to post
Share on other sites

Nie widziałem, ale moja inżynierski zmysł pozwala mi bez trudu wyobrazić sobie coś takiego. W przejściówce powinno być wycięcie w które wchodzi muszka. Otwór w przejściówce powinien mieć taką średnicę, żeby weszła tam obejma. 

Każdy średnio rozgarnięty ślusarz, czy tokarz będzie wiedział jak to zrobić. 

 

Edited by Cortes
Link to post
Share on other sites

Meister,

o MB03 nie słyszałem, ale do M24 jest moduł naświetlający do magazynka. Pewnie dałoby się coś takiego zrobić do MB03.

http://www.airsoftmegastore.com/27516-modify-m24-replacement-tracer-magazine-led-unit-e-parts-mag-modm24-led.aspx

Tylko w przypadku czterotakta efekt pojedynczej świecącej kulki bedzie słaby. Mało przydatny dla strzelca, a jako marker wystrzału nie będzie mieć żadnej skuteczności. Jako organizator raczej nie dopuściłbym takiego rozwiazania do gry nocnej, bo strzelec formalnie będzie mieć marker, ale praktycznie wystrzał będzie niezauważalny.

Link to post
Share on other sites

Cześć

Nie polecam tej komory do STG o której pisze SturmFJ.

Miałem taką w STG komora kreci się i rusza całą lufą co powoduje że kulki raz lecą w lewo raz w prawo po przeleceniu np 20m bardzo rzadko zdarzało się że ustawiała się prawidłowo. Komora ta też powoduje wyrobienie wejścia do magazynka co po jakimś czasie i częstym użytkowaniu może spowodować jego uszkodzenie.  Gdzieś na wmasg jest info, że tej komory nie polecają do tej repliki, ja niestety przeczytałem tą informację po zamontowaniu.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, potepieniec napisał:

 

Miałem taką w STG komora kreci się i rusza całą lufą...

Szkoda :c Wydawało się to fajnym rozwiązaniem - zawsze można, ewentualnie, pokusić się o modyfikację standardowej komory: są dostępne same naświetlacze: https://www.specshop.pl/product-pol-6763-MadBull-Modul-naswietlajacy-LED-do-komory-HopUp-Tracer.html

Abstrahując: jeśli ktoś posiada modele CADowskie 3D (albo dokumentacje) garłacza Mauserowskiego (Gewehrgranategerat / "Schiessbecher") i byłby skory się podzielić, to z czasem mogłyby się pojawić koszerne tłumiki-tracery, bazowane na orgo niemieckich Schalldampferach (na razie zamysł na L-23, potem może i kolejne modele)

Link to post
Share on other sites

Że tak tylko zapytam, coście się tak uparli na te tracery? Gwiezdne wojny chcecie robić? Bo taki będzie tego finalny efekt ;). Nie dość, że tania zabawa to nie jest, psuje wygląd repliki, to jeszcze daje dziwny efekt w czasie strzelania. Nie kombinujcie z tym za dużo, zwykła latarka na końcu lufy daje dużo lepszy efekt niż tracer. Ja w tej chwili się zastanawiam co założyć na latarkę żeby świeciła we wszystkie strony, żeby efekt błysku był widoczny we wszystkich kierunkach a nie tylko do przodu.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, SturmFJ napisał:

Szkoda :c Wydawało się to fajnym rozwiązaniem - zawsze można, ewentualnie, pokusić się o modyfikację standardowej komory: są dostępne same naświetlacze: https://www.specshop.pl/product-pol-6763-MadBull-Modul-naswietlajacy-LED-do-komory-HopUp-Tracer.html

Abstrahując: jeśli ktoś posiada modele CADowskie 3D (albo dokumentacje) garłacza Mauserowskiego (Gewehrgranategerat / "Schiessbecher") i byłby skory się podzielić, to z czasem mogłyby się pojawić koszerne tłumiki-tracery, bazowane na orgo niemieckich Schalldampferach (na razie zamysł na L-23, potem może i kolejne modele)

przecież coś takiego można zrobić samemu za 5 zł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...