Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Awaria dwóch 1911 R31 od Army na raz


Recommended Posts

Czołem!

Dwa dni temu przyszła do mnie przesyłka ze znanego prawie wszystkim sklepu TAIWANGUN. Zawierała rewolwer dla brata, szybko ładowarkę, 13 kapsuł CO2 12g i 2 colty 1911 od Army. (Oznaczenie producenta to R31). Wczoraj odpakowane i śmigały. Jeden jest mój a drugi kolegi. Co prawda tuż po nabiciu szwankował system blowback i repliki odbijały dopiero po wystrzelaniu jakiegoś jednego magazynka zaczynał działać dobrze. I tak jest nadal. Ale dziś było jeszcze zabawniej.

Byłem na towarzyskiej strzelniance z wyżej wymienionym kolegą i nagle zepsuł się zawór od gazu w jego magazynku. Ta złota ruchoma część po prostu zniknęła. Ja sądziłem, że był to wadliwy egzemplarz i strzelałem dalej. Jednak byłem w błędzie! WIELKIM. Po dziesięciu minutach z zegarkiem w ręku w mojej replice stało się dokładnie to samo! Nie wiem co się mogło stać. Czy jest to wina magazynków czy replik? Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc bo muszę wiedzieć czy żądać zwrotu pieniędzy czy naprawić na gwarancji. :icon_cry: :sciana:

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegos takiego jak żądanie zwrotu kasy. Sprzedawca w odpowiedzi na reklamację ma prawo doprowadzić przedmiot do stanu zgodnego z umową.

 

 

 

Niezupełnie. Co do zasady tylko raz sprzedawca rzecz serwisuje/wymienia. Potem to kupujący wybiera sposób realizacji uprawnień wynikających z rękojmi. Tak upraszczając, bo nawet najprostszy komentarz art. 560 KC ma z 7 stron tzw. maczkiem.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze co znaczy:

"Ta złota ruchoma część po prostu zniknęła"

 

Albo opisz dokładniej o co chodzi albo zrób i wrzuć tu zdjęcie tego miejsca z którego to "coś" zniknęło.

 

Z tego co próbuję wywnioskować chodzi Ci albo o dolny zawór "ładujący" w magazynku, albo o zawór wylotowy - ten w który uderza element mechanizmu spustowego i który wypuszcza gaz.

 

Jeżeli to którykolwiek z tych dwóch elementów "zniknął" to jest to tylko zaniedbanie kogoś kto składał magazynek w fabryce a potem Wasza nieuwaga. Najprawdopodobniej zawory nie były dostatecznie/wystarczająco wkręcone w swoje gniazda i po kilku cyklach strzelania wykręciły się od drgań i wypadły. Żadna wielka usterka, w zasadzie to tylko kwestia wkręcenia nowych zaworów. Gdybyście je znaleźli to spokojnie dali byście radę sami :icon_wink:

 

Rada na przyszłość: po wyjęciu repliki z pudełka dokładnie obejrzeć wszystkie elementy i szczególnie zwrócić uwagę na te, które na pierwszy rzut oka widać, że są wkręcane w korpus magazynka czy repliki. Sprawdzić czy nie są luźne. Jak są to dokręcić i dopiero się bawić. Na liniach produkcyjnych na godzinę wypada kilkadziesiąt/kilkaset takich magazynków i stawiam, że są ręcznie skręcane, Któryś "Chińczyk" spieszył się na przerwę śniadaniową i wsadził zawory ale nie dokręcił. I magi poszły do pakowania.

 

Aaa dolny zawór odpada bo piszesz o wersji CO2 :icon_wink: wiec tylko góra zostaje :icon_wink:

 

Mikadorus gdyby Colty 1911 model R31 od Army miały "bicia" Colta, to po doświadczeniu z ich wersją na GreenGas mogę stwierdzić, że są całkiem udanymi replikami tak pod względem działania, jakości wykonania i wytrzymałości. A tak, jedyne co mogę zarzucić egzemplarzowi który posiadam i tym które widziałem i trzymałem w łapkach, to brak fabrycznych oznaczeń, co dla mnie akurat jest istotną sprawą :icon_wink: Na szczęście ten który "posiadam" to w zasadzie nie ja ale mój najmłodszy syn więc jemu na razie to nie przeszkadza. Ale biorąc pod uwagę rok traktowania tej repliki przez 10 latka - rzucanie po podłodze, betonie, piasku, trawie i strzelanie prawie zawsze dla zabawy tak na sucho jak i z gazem bez kulek czy z kulkami to replika zdaje egzamin świetnie :icon_wink:

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Jak zaskoczyłem na koniec ;) Na pewno zawór zwalniający/wylotowy bo w wersji R31 na CO2 nie ma zaworu ""wlotowego" ;)

 

Twój wybór - możesz bawić się w odsyłanie na serwis, czekanie na zrobienie i odesłanie. Ja bym się nie bawił. Zadzwoń napisz do sklepu wyjaśnij, że zawory w dwóch replikach wypadły w czasie zabawy przy wyjmowaniu magazynków i zginęły gdzieś w trawie. Może prześlą CI same zawory i sobie sam wkręcisz, a jak nie to te kilka złotych na zawór to nie jakaś wielka kasa, a jak sam wkręcisz to będziesz wiedział na czym stoisz.

 

Aaa i jak coś upewnij się, że dostaniesz z zaworami uszczelki ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...