Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strata szczelności dysza-gumka hu


Recommended Posts

Witam mam pewien problem w swoim ak e&l albowiem przerabiałem hu na flat hop i po tym zabiegu zaczęło mi dmuchać z dyszy co stwierdzilem po tescie papierka- papier z paragonu o wymiarach 15mmx15mm skacze czasem spadając z dyszy gdzie wcześniej na tej samej gumce (zielona g&g)leżał bezruchu nie licząc ruchu wywołanego zasysaniem do dyszy. Wiecie może czym to jest spowodowane? Gumki nie uszkodziłem kołnierz ułożony ładnie w komorze, lufa dociśnięta do końca.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze raz dokładnie gumkę, czasem dziurka jest naprawdę mała. Jeśli na 100% całą to wyciagnij lufę z gumką i włóż ponownie. Nie zawsze dociśnięcie lufy z gumką do końca komory jest dobre, czasem warto odsunąć ją o tą 0,1mm.

 

Teflonfix zrobiony?

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Robiłem tak kilkakrotnie i nadal bez poprawy. Dodatkowo próbowałem na stockowej gumce oraz czarnej systemie i nadal papierek zeskakuje z wlotu kulek. Pokusiłem się również o zmianę dyszy na fioletową SHS ale to również nie pomogło. Teflon fix w przypadku stockowej gumki był zrobiony natomiast zielona g&g wchodzi tak ciasno że jest on imo zbędny (zrobiłem jedynie wypełnienie w rowku na lufie) po zanurzeniu komory w wodzie i zatkaniu wlotu dyszy oraz kulek dmuchając w lufę nie wydostaje się ani pęcherzyk powietrza.

Link to post
Share on other sites
Oblany test papierka nie zawsze oznacza że coś jest nie tak.

 

Niestety, ale zawsze :D Mniej lub bardziej, ale zawsze da się taki przedmuch wyeliminować. Idealna szczelność jest wtedy kiedy po zatkaniu lufy palcem i oddaniu strzału na semi, papierek w komorze nie podskakuje, a po strzale ciśnienie utrzymuje się na całym układzie - nic nie ucieka, nic nie syczy.

 

po zanurzeniu komory w wodzie i zatkaniu wlotu dyszy oraz kulek dmuchając w lufę nie wydostaje się ani pęcherzyk powietrza.

 

Ustami nie zrobisz tak dużego ciśnienia jakie daje sprężyna podczas strzału. Poza tym nie tylko o szczelność układu chodzi, czasem dysza uszczelnia się zbyt późno z gumką.

 

Po pierwsze - powiedz jaka sprężyna i ile masz na niej fps'ów.

Link to post
Share on other sites

Ale masz jakiejś dodatkowe objawy poza papierkiem? Skrócony zasięg? Spadek FPS?

 

Oblany test papierka nie zawsze oznacza że coś jest nie tak.

 

Ciężko powiedzieć bo robiłem flat hopa przez co teraz nie mam za bardzo miarodajnego porównania a do chrono też na razie dostępu nie mam.

 

"Mniej lub bardziej, ale zawsze da się taki przedmuch wyeliminować. Idealna szczelność jest wtedy kiedy po zatkaniu lufy palcem i oddaniu strzału na semi, papierek w komorze nie podskakuje, a po strzale ciśnienie utrzymuje się na całym układzie - nic nie ucieka, nic nie syczy"

U mnie dysza po strzale cofa się do prawie końcowego położenia (widać jej zaledwie 2mm) więc takiego testu nie dałoby się zrobić. Jedyne co mnie zastanawia w związku z tym to to czy przypadkiem jakaś ilość wtłoczonego (sprężonego )w lufę powietrza po cofnięciu się dyszy nie szuka ujścia w wlocie kulek i przez to podskakujący papierek chociaż to tylko taka myśl która może okazać się głupotą w konfrontacji z fizyką.

Link to post
Share on other sites

Heh sprawdziło się to co podejrzewałem. Bawiąc się bateriami o różnych napięciach (strzał na 7,4 potem na 11.1) udawało mi się uzyskiwać sytuację w której po strzale dysza była dociśnięta do gumki HU i wtedy papier pozostawał na dyszy lekko jedynie drżąc, natomiast strzelając cały czas na tym samym napięciu dysza po strzale była odsunięta od gumki i wtedy papier leciał spadał/ leciał do góry. Dodatkowo w sytuacji gdy dysza była dociśnięta po strzale próbowałem dmuchnąć w lufę z całych sił a papier na dyszy ani drgną (tłok był spuszczony). Wygląda na to że test papierka jest jedynie miarodajny kiedy po strzale dysza zostaje maksymalnie dociśnięta do kołnierza gumki w innych przypadkach papierek będzie zdmuchiwany przez powietrze cofające się z lufy.

Link to post
Share on other sites

Tak dokładnie. W sumie mógłbym go zdemontować bo w rof nie zamierzam iść ale nie wiem czy jest sens bo chyba kulka opuszcza lufę (362mm) zanim dojdzie do cofnięcia dyszy chociaż kto wie. Przydałaby się kamera szybkoklatkowa co by śledziła ruch dyszy oraz moment opuszczenia kulki przez lufę xd

Edited by Filipt15
Link to post
Share on other sites
Wygląda na to że test papierka jest jedynie miarodajny kiedy po strzale dysza zostaje maksymalnie dociśnięta do kołnierza gumki w innych przypadkach papierek będzie zdmuchiwany przez powietrze cofające się z lufy.

 

Dokładnie tak, inaczej dmuchając całe powietrze ujdzie przez wlot kulek :D

 

Dmuchanie w lufę i tak nic Ci nie da bo nie utworzysz ustami takiego ciśnienia jakie daje sprężyna (nawet najsłabsza).

 

Zapewne masz opóźniacz dyszy zamontowany na zębatce tłokowej?

 

Kiedyś tu zostałem oblany moczem za "wciskanie kitów", jakoby zębatka tłokowa miała wpływać na szczelność/uszczelnianie się układu. Tak wpływa... i to znacznie. Nie na zgrywanie się całości, a na moment uszczelniania w którym to następuje uszczelnienie się dyszy i gumki.

 

Przydałaby się kamera szybkoklatkowa co by śledziła ruch dyszy oraz moment opuszczenia kulki przez lufę xd

 

Ooooo tak :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...