Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH "Kluż - Obrona Siedmiogrodu" 28-29/09/18 Battle Arena k. miejscowości Piątek


Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MM007 ze zgłoszeniem zapraszam na pw lub meila mareksadej@wp.pl

6 godzin temu, qZeeLp napisał:

Będzie chrono?

Będzie

 

 

Aktualna lista:

Aktualizacja listy:

:

1. Ashigara

2. 3KOR

3. Ostry

4. Bladek

5. Benek

6. GG

7. Erokesha

8. Hartmann

9. Borec

10. Puchacz

 

Rosjanie:

1. Tow. Dominov

2. Grisza

3. Kolba

4. Wish

5. Michael

6. Pit

7. Zebu

8. Maniek

9. RuskiZił

10. Foorman

11. Loczek

12. Piotr

13. Bullet

14. Cortes

 

Jak pewnie widzicie, teoretycznie brakuje tylko jednej osoby, ale impreza odbędzie się. Trochę osób jeszcze obiecało wpłatę w późniejszym terminie i także były deklaracje, że po przedłużeniu mozliwości zapisów będzie więcej zgłoszen od znajomych. Poza tym głupio by było przez 1 nie opłaconą (bo zgłoszeń nie opłaconych trochę jest) odwoływać grę. 

 

Aktualnie dostęp do internetu będę miał tylko wieczorani i może nawet nie wszystkimi, dlatego mogę długo nie odpowiadać na jakieś wiadomości. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Aktualizacja listy:

 

:

1. Ashigara

2. 3KOR

3. Ostry

4. Bladek

5. Benek

6. GG

7. Erokesha

8. Hartmann

9. Borec

10. Puchacz

11. MM007

12. Gregorius

13. Hubert

 

Rosjanie:

1. Tow. Dominov

2. Grisza

3. Kolba

4. Wish

5. Michael

6. Pit

7. Zebu

8. Maniek

9. RuskiZił

10. Foorman

11. Loczek

12. Piotr

13. Bullet

14. Cortes

15. Biskup

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Aktualizacja listy. No i mamy 30 osób ;) 

 

:

1. Ashigara

2. 3KOR

3. Ostry

4. Bladek

5. Benek

6. GG

7. Erokesha

8. Hartmann

9. Borec

10. Puchacz

11. MM007

12. Gregorius

13. Hubert

14. Dr. Klauss

15. Magda (Strzałokrzyżowiec)

 

Rosjanie:

1. Tow. Dominov

2. Grisza

3. Kolba

4. Wish

5. Michael

6. Pit

7. Zebu

8. Maniek

9. RuskiZił

10. Foorman

11. Loczek

12. Piotr

13. Bullet

14. Cortes

15. Biskup

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, mam kilka pytań.

1. Czy można używać "miotacza ognia" projekt stylizowany na II WW, napędzany był by sprężonym powietrzem, a miotana była by np. woda. 

Trzeba by jakoś efektownie wykurzyć niemiaszków  z bunkrów :D

 

2. Czy można używać moździerza również napędzanego sprężonym powietrzem, wypychając rakietę plastikową-styropianową.

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.08.2018 o 18:27, Loczekk96 napisał:

Witam, mam kilka pytań.

1. Czy można używać "miotacza ognia" projekt stylizowany na II WW, napędzany był by sprężonym powietrzem, a miotana była by np. woda. 

Trzeba by jakoś efektownie wykurzyć niemiaszków  z bunkrów :D

 

2. Czy można używać moździerza również napędzanego sprężonym powietrzem, wypychając rakietę plastikową-styropianową.

 

 

Przyznam, że mnie trochę te pytania zaskoczyły :D 

Co do miotacza ognia, to pomysł bardzo fajny, ale nie wiem na ile reszcie graczy będzie się podobać oblanie wodą. To już bym zostawił bardziej pod zgodę innych zgłoszonych, czy by im to pasowało. Przede wszystkim ze strony niemieckiej, bo to w końcu oni by byli "paleni żywcem".

Moździerz, o ile jest bezpieczny, to jak najbardziej. Ale coś w tej rakiecie by było? Jakiś ładunek wybuchowy? Czy na jakiej zasadzie by to miało zabijać? 

Czy mógłbyś jakoś więcej o tych projektach powiedzieć lub dobrze by było jakbyś jakieś zdjęcia czy filmiki z działania wstawił? 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, XrayPl napisał:

Przyznam, że mnie trochę te pytania zaskoczyły :D 

Co do miotacza ognia, to pomysł bardzo fajny, ale nie wiem na ile reszcie graczy będzie się podobać oblanie wodą. To już bym zostawił bardziej pod zgodę innych zgłoszonych, czy by im to pasowało. Przede wszystkim ze strony niemieckiej, bo to w końcu oni by byli "paleni żywcem".

Moździerz, o ile jest bezpieczny, to jak najbardziej. Ale coś w tej rakiecie by było? Jakiś ładunek wybuchowy? Czy na jakiej zasadzie by to miało zabijać? 

Czy mógłbyś jakoś więcej o tych projektach powiedzieć lub dobrze by było jakbyś jakieś zdjęcia czy filmiki z działania wstawił? 

Projekt jest na razie w fazie budowy, więc na chwilę obecną ciężko o jakiekolwiek materiały, co do miotacza, to MIOTAĆ on może różnymi rzeczami tutaj właśnie muszę wymyślić coś konkretnego czym dało by się miotać  nie robiąc nikomu krzywdy itp.

A moździerz to prosta sprawa w rakietce umieszczona była by np. mąka i po uderzeniu w ziemie siła uderzenia rozrywała by pojemnik rozpylając mąkę.

Oczywiście to nic pewnego bo nie wiem czy zdążę to wszystko wykonać i jak będzie działało

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Do imprezy zostały już tylko 18 dni, więc parę informacji:

Mamy już zapisanych 30 uczestników z równym podziałem stron, co jest całkiem zgrabnym wynikiem :)

Prosiłbym osoby które już są zapisane by w tym wątku, lub mi na PW napisały czy planują być na nocnej części, czy tylko na dziennej. Tak ja na Huskym, jest to bardzo ważna informacja i również będę w tym temacie zaznaczał jak wygląda stan obecny. 

Osoby zadeklarowane, że jadą prosiłbym o wpłacenie wpisowego. Dopiero wtedy będę mógł je z czystym sumieniem dodać na listę. Zachęcam także do zapraszania innych znajomych. Im więcej osób tym lepiej. Zawsze istnieje także możliwość pożyczenia replik, sprzętu czy umundurowania. 

 

MEDYK

Tak jak pisałem w innym wątku zasady leczenia medyka trochę się zmienią, jednakże będą nastawione na jak najbardziej dynamiczną rozgrywkę. Na ten czas planuje, że będą wyglądać tak. 

- Medyk będzie miał przy sobie określoną ilość bandaży, strzykawkę, zasypkę sulfamidową i chustę trójkątną. 

- Medyk leczy poprzez opatrzenie rannego w zależności od tego co wypadnie na kostce:

1 - zabity - powrót na respa

2,3 - ciężko ranny - medyk musi zasypać ranę zasypką, podać morfinę ze strzykawki (tylko udać) a także założyć chustę trójkątną lub zwykły bandaż.

4,5,6 - lekka rana - medyk zakłada bandaż.

- Po zakończeniu wymaganych czynności, ranny od razu wraca do gry bez czekania przez jakiś czas. 

- Ranny może zostać odciągnięty w bezpieczne miejsce by uzyskać leczenie. Może pomagać medykowi czy komuś drużyny w przeciągnięciu obok, ale co najwyżej odpychając się nogami. Jeśli ktoś wstanie w takiej sytuacji by przejść obok, to znaczy, że dostał na tyle słabo by od razy wrócić na respa.

- Ranna osoba musi czekać po trafieniu co najmniej 1 minutę. Potem może odejść na respa. Maksymalny czas czekania na medyka to 5 minut. Czyli po pierwszej minucie ranny decyduje czy chce czekać lub nie.

- Bycie uleczonym będzie nagradzane możliwością natychmiastowego powrotu do gry, po zostawieniu bandaża na respie. Reszta osób będzie musiała swoje odczekać. Raczej nie będzie zasady 5x5 a bardziej 5x8 (5 minut czekania lub 8 osób) by premiować właśnie leczenie. Ostateczna decyzja w tej kwestii zostanie podjęta na miejscu gdy będzie już jasna dokładna liczba osób na grze, co jest decydującym czynnikiem. 

- Do medyka nie będzie wolno strzelać. Będzie to karane zabraniem stronie przeciwnej bandaża, a tym samym zmniejszenie jej zdolności leczenie. Medyk również nie może prowadzić ognia.

 

BROŃ I AMUNICJA

W kwestii STG, żeby była jasność. W pierwszym poście jest napisane, że serią strzelają tylko bronie mające poniżej 400 fps i wsparcia. Czyli WSZYSTKIE inne repliki strzelają pojedynczym, w tym również (ale nie tylko) STG. Battle Arena jest terenem gdzie przeważa jednak głównie walka na bliskie i średnie dystanse, dlatego została podjęta taka decyzja. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Bardzo zalecam także by osoby z silniejszymi replikami miały przy sobie boczniaka lub zabrały coś słabszego. 

Inny punkt pierwszego postu porusza, że "Można mieć przy sobie max. 300 kulek w dowolnej ilości magazynków. Uzupełniać je można TYLKO na respie. Jeśli to możliwe prosimy o nie używanie Hi-Capów (oczywiście wiadomo, że do niektórych broni nie ma innych magazynków, ale jeśli ma się np. kilka hi-capów, to by te 300 kulek podzielić między nie, a nie wszystkie do jednego)" . To oczywiście zostaje, aczkolwiek Husky natchnął mnie do wprowadzenie jeszcze innych limitów, ale to już zostawiam jako niespodziankę na miejscu ;)

W kwestii Broni Wsparcia w pierwszym poście jest napisane tak: "-Broń wsparcia (zarówno historyczna i nie historyczna) – Strzelec musi mieć co najmniej 1 ładowniczego (można mieć maksymalnie 3). Ładowniczy będą określeni przed rozpoczęciem rozgrywki, a ewentualne zmiany będą mogły nastąpić w przerwie. Strzelec BW może strzelać tylko gdy bezpośrednio obok niego znajduje się co najmniej 1 ładowniczy. Ładowniczy w momencie kiedy strzelec strzela, nie może sam strzelać z własnej broni (bo przecież podaje amunicje ;) ). Jeśli 1 strzelec ma kilku ładowniczych, mogą się oni wymieniać „przy pomaganiu” strzelcowi BW. Broń wsparcia max 550 fps."

Żeby uściślić i uzupełnić. Broń wsparcia może mieć przy sobie do 1500 kulek + każdy amunicyjny może jeszcze mieć dla niej dodatkowe 500 (nie wlicza się w to tych 300 dla siebie). Czyli jeśli jest jeden amunicyjny, to broń wsparcia ma łącznie 2000 kulek. Jeśli jest ich 3, ma 3000 kulek. Te dodatkowe 500 ma być gdzieś odsypane i w razie potrzeby dosypuje się do broni wsparcia. Przez zwrot "Strzelec BW może strzelać tylko gdy bezpośrednio obok niego znajduje się co najmniej 1 ładowniczy" rozumie się, że ładowniczy jest DOSŁOWNIE na wyciągnięcie ręki (mogą się swobodnie poklepać po barku, zbić żółwika czy co tam chcą). Pozostali ładowniczy mogą być max 10 metrów obok strzelca. W przypadku pomieszczeń, to w tym samym, lub maksymalnie pokój obok. Jeśli właściciel BW się na to zgodzi, ładowniczy może przejąć karabin i z niego strzelać, ale także potrzebuje obok siebie drugiego ładowniczego. Zmiana ładowniczych będzie możliwa tylko w przerwach między etapami. W trakcie walki można co najwyżej zrezygnować z tej funkcji, ale nie zacząć ją nagle pełnić.

 

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, kboj napisał:

Marku, skutecznie namawiasz ludzi na to żeby nie bawili się w Kmy ;) nie wiem jak reszta,  ale raczej nikt  z od nas nie ma ochotę jechać na taką imprze tyle kilometrów tylko po to żeby leżeć obok jednej osoby która akurat strzela :) 

No to Panowie zmieniajcie się przy obsłudze KM-u. Niestety, ale MG obsługiwało z reguły dwóch żołnierzy, z któych jeden trzymał tą nieszczęsna taśmę (tak, wiem, że były też magazynki). Z Brenem czy DP było podobnie (choć nie miały możliwości zasilania z taśmy), rzadko ktoś strzelał z niego z biodra, więc z reguły towarzyszył celowniczemu amunicyjny.

Marku - ja będę tylko na fazie dziennej.

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja listy:

 

:

1. Ashigara PT/SOB

2. 3KOR PT/SOB

3. Ostry

4. Bladek

5. Benek

6. GG

7. Erokesha

8. Hartmann

9. Borec PT/SOB

10. Puchacz

11. MM007

12. Gregorius PT/SOB

13. Hubert PT/SOB

14. Dr. Klauss

15. Magda (Strzałokrzyżowiec) PT/SOB

 

Rosjanie:

1. Tow. Dominov  SOB

2. Grisza PT/SOB

3. Kolba SOB

4. Wish

5. Michael

6. Pit  PT/SOB

7. Zebu PT/SOB

8. Maniek PT/SOB

9. RuskiZił PT/SOB

10. Foorman

11. Loczek PT/SOB

12. Piotr PT/SOB

13. Bullet

14. Cortes

15. Biskup PT/SOB

 

11 godzin temu, kboj napisał:

Marku, skutecznie namawiasz ludzi na to żeby nie bawili się w Kmy ;) nie wiem jak reszta,  ale raczej nikt  z od nas nie ma ochotę jechać na taką imprze tyle kilometrów tylko po to żeby leżeć obok jednej osoby która akurat strzela :) 

Jakoś nie kojarzę was byście na jakiejś imprezie bawili się w KM-y ;) A przy najmniej nie w działające. Poza tym informacja o tej zasadzie jest praktycznie od początku, a nie dodana teraz. Wydaje mi się, że będzie ciekawiej, bardziej historycznie a poza tym lekko utrudni i urealni działanie km. Na Battle Arenie jest on mega zabójczy. Świadczy o tych chociażby to jak dzięki MG świetnie bronili się Wochu z ekipą rok i 2 lata temu. Nadal wspominam te ciągle szturmy na niezdobyty w końcu Kurhan Mamayeva. Jak napisał Domin, będziecie się mogli zmieniać przy obsłudze KM-u i działać jak zespół. Jeśli jednak przyjedziecie z MG-34 to z tego co mi się wydaje, Niemcy będą mieli 2 KMy a Rosjanie chyba żadnego, a to Oś w większości będzie się bronić...

Link to post
Share on other sites

Jak dobrze pamiętam to Kurhan Mamayeva był zdobywany z powodzenia przez profesjonalistów z WH i LW, potem zostali tam też profesjonaliści z LW wiec wynikły problemy ze "zdobyciem",  jakie wnioski  ???  trzeba pracować nad sobą : )  A  braki aprowizacyjne to problem zainteresowanego : ) Sory taki mamy klimat.  

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, gregorius7 napisał:

Jak dobrze pamiętam to Kurhan Mamayeva był zdobywany z powodzenia przez profesjonalistów z WH i LW, potem zostali tam też profesjonaliści z LW wiec wynikły problemy ze "zdobyciem",  jakie wnioski  ???  trzeba pracować nad sobą : )  A  braki aprowizacyjne to problem zainteresowanego : ) Sory taki mamy klimat.  

Tak było. Cóż, strona sowiecka nie ma karabinu wsparcia, ale jakoś spróbujemy sobie poradzić bez niego.

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, Dr Klauss napisał:

Stanowczo proszę o pozwolenie na stosowanie przez medyków broni krótkiej!
Toż to front wschodni do czorta; dajcie mi postrzelać.

A wiesz, że jako sanitariusz podejmując kroki przeciwko stronie przeciwnej rezygnujesz z ochrony jaką daje Ci prawo międzynarodowe? Chcesz żeby ludzie radzieccy Cię ostrzeliwali mimo oznaczeń Czerwonego Krzyża?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...