Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie kulki przy R-hop?


Recommended Posts

Witam,

Niedawno założyłem w serwisie R-hopa, ale kulki latają jak chcą. Bardzo ciężko mi ustawić ten złoty środek, możliwe, że to przez zbyt lekkie kulki (0.28). Dlatego chciałbym się dowiedzieć jaka jest górna granica wagowa kulek które mogę używać, bo nie chcę kupować w ciemno wszystkich po trochu. 0.32? 0.36? Wiem, że na pewno powyżej 0.3. Specna 440fps.

 

Jeśli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie.

Link to post
Share on other sites
Jeśli kulki latają jak chcą, sądzę że te 0,04g więcej nic nie da :icon_lol:

Chyba, że aktualne 0,28g to rocketsy, tudzież lepsza marka + nieco większa waga powinny przynieść pozytywny efekt.

Chodzi o to, że r-hop przy cięższych kulkach lepiej kręci ale mój obecny problem jest taki, że nie mogę ustawić hopka bo albo za bardzo opada albo leci do nieba. Nawet jak ustawie w miarę dobrze to zaraz znowu strzela jak chce :/. Kulek używam specny.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Pod ~450fps polecam kulki 0,32g BLS

 

0,36g oczywiście można próbować, polecą wolniej ale stabilniej i celniej. Wszystko zależy od poskładania repliki i części w niej zamontowanych.

 

Co do komory specny - regulacja idealna nie jest. Wrzuć pod pierwsze pokrętło mały o-ring żeby zwiększyć stabilność pokręteł tak aby się nie rozregulowywały.

 

Jak dla mnie r-hop nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, flat jest o wiele bardziej uniwersalny, mniej problematyczny i nie wymaga wielkiego nakładu sił, nerwów i umiejętności.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie rhop potrafi napsuc nerwów. Replika byla składana u chlopakow z salonasg.pl.

Chyba bardziej zależy mi na celności ale protestuje kulki.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Cala replika:

440fps

Komora specny stock

Lufa prometeus 6.03 455

Rhop

Bore up

Kable niskooporowe

Mosfet ufet

Zębatki 19:1 ultimate

Silnik armatech torq up

Doszczelniany gb

Kilka innych mniejszych usprawnień

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

2tyg? Chłopie, laserowe dzidy dopieszcza się miesiącami czasem.

 

Na Twoim miejscu zrezygnowałbym z rhopa, wywalił go w pizdu i zrobił flathopa. To na początek i jesteś w stanie zrobić to sam, byle tylko dystanser kupić i ewentualnie nową gumkę.

 

Jak to nie pomoże to wtedy serwis.

Link to post
Share on other sites

voodoo. Chyba nie masz wyjścia. Jednak będziesz musiał dać replikę do najlepszego serwisu w kraju. Wiesz. Tego na "W". On Ci zrobi flathopa, "wypoziomuje" zębatki, zrobi Ci większą dziurę w lufie. A potem włoży cylinder typu 2 i sprężynę 120, nawali Ci pół kilo zmaru do cyindra.

I będziesz miał 500 fps jak po sznurku. Przez pierwsze 50 strzałów. :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Tylko że w nic nie wcelujesz z takiej repliki.

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites

Skutkuje to polepszeniem się toru lotu kulki, który jest bardziej płaski.

5bb2a044a300.png

 

Stop. Jest to nieprawda co piszesz.

 

Siła efektu Magnusa zależy tylko od prędkości kulki i jej prędkości obrotowej, zakładając że używamy tych samych kulek do testów.

 

Nie jest możliwe, że przy tej samej prędkości kulki uzyskamy ten sam (lub nawet lepszy) zasięg bez większego podkręcenia (i w związku z tym, większej "górki" w torze lotu) kulki.

 

Opinie że flat / r-hop powoduje "bardziej płaski tor lotu" wynika zwyczajnie z użycia cięższych kulek lub większej prędkości początkowej uzyskanej poprzez mniejsze straty po przejściu przez hopup.

 

Odsyłam kolejny raz do ATP

 

http://mackila.com/airsoft/atp/

 

Szczególnie:

 

It is designed to account for:

 

- muzzle velocity

- mass of projectile

- diameter of projectile

- altitude

- temperature

- air density / pressure

- wind and wind direction

- crosswind component

- amount of hop-up applied

 

Przy założeniu że WSZYSTKIE inne zmienne się nie różnią, pozostaje tylko jedna:

 

- amount of hop-up applied

 

Post odnosi się do wypowiedzi wallopa, który poprosił mnie o jej usunięcie. Buniek

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites
Siła efektu Magnusa zależy tylko od prędkości kulki i jej prędkości obrotowej, zakładając że używamy tych samych kulek do testów.

 

A co nadaje kulce prędkość obrotową?

 

Nie jest możliwe, że przy tej samej prędkości kulki uzyskamy ten sam (lub nawet lepszy) zasięg bez większego podkręcenia (i w związku z tym, większej "górki" w torze lotu) kulki.

 

Mowa o zasięgu skutecznym, a nie maksymalnym.

 

Opinie że flat / r-hop powoduje "bardziej płaski tor lotu" wynika zwyczajnie z użycia cięższych kulek lub większej prędkości początkowej uzyskanej poprzez mniejsze straty po przejściu przez hopup.

 

Być może, ja nie zalecam zmieniania wagi kulek ze względu na flathopa. Kulki mają być dostosowane do repliki, a flathop to tylko wisienka na torcie. Już kiedyś tu na forum pisałem, że aby zobaczyć czysty efekt działania flathop'a należy wszystko pozostawić niezmienione, a jedynie zamontować flata.

 

Mówię o replice testowanej na tych samych kulkach przed i po założeniu flata. Przyrost fps'ów w odniesieniu do wyregulowanego flat'a i zwykłego hopa, czasem jest, czasem jest znikomy, a czasem dość spory rzędu 30fps.

 

Nie wnikałem głębiej dlaczego flat daje lepsze skupienie, kulka leci dłużej w linii prostej i opada gwałtownie na samym końcu zasięgu. Dobrze wykonany flat tak działa i poprawia znacząco skupienie. Zasięg? Czasem wzrasta, czasem nie. Myślę, że jest to spowodowane głównie tym, że kulki wystrzelone z repliki 400fps dolatują celnie max 50m, no ale lecą one przecież dalej. A flat... powoduje to, że kulki podkręcane są o wiele precyzyjniej, równolegle do podłoża, nie pod żadnym kątem i docisk jest o wiele bardziej czuły na regulację, przez co kulki mijające te 50m są lepiej podkręcone i zanim poszybują we wszystkie strony mija już 55 czy 60 metr. Nie wiem, tak jest i już.

Link to post
Share on other sites
Jeśli przed jak i po wstawieniu flata masz te same fpsy to nie ma możliwości żeby tor był inny.

Może być różnica. Nie musi, ale może. Robiąc flata zmieniamy sposób podkręcenia kulki (zamiast punktowo mamy nacisk rozłożony na dłuższy moment). Robiąc to zmieniamy gumkę, dystanser i czasem robimy większe okienko w lufie. Jakie zmiany to wprowadza?

Po pierwsze szczelność. Może być inna niż przed wstawieniem flata. To mogą być minimalne różnice, ale jednak mogą być.

Po drugie dłuższe tarcie. Flat naciska na kulkę przez dłuższy czas niż zwykły HU. To również będą niewielkie różnice, ale nacisk gumki jednak wpływa na fpsy. Nie bez powodu chronowanie replik odbywa się zazwyczaj na zerowym hop siupie.

Te dwie "siły" mogą się tak zrównoważyć, że szczelność odrobinę wzrośnie (+fps), a tarcie spowolni kulkę (-fps) w efekcie dając wynik niemal identyczny jak przed zmianą. Jednak dłuższe tarcie (podkręcenie) wpłynie pozytywnie na tor lotu kulki.

Tak ja to widzę (oczywiście mówimy o sytuacji ceteris paribus - nic więcej niż sam hu na fh nie zmieniamy). Jak ktoś ma inną teorie to zapraszam do dyskusji.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Spin ma JEDNĄ wartość - prędkość obrotową kulki. Czy aplikujesz spin przez 1mm albo 1km, to na końcu kulka ma pewną prędkość obrotową. Jeśli założysz że prędkość wylotowa po przejściu przez hop-up jest ta sama to poza prędkością obrotową nie ma tam innych zmiennych.

 

Istnieje HIPOTEZA nazwana "wobble hypothesis" która teoretyzuje że w zwykłym hop-upie przez punktowe i gwałtowne nakręcenie kulki prędkość obrotowa nie jest aplikowana idealnie równolegle do toru lotu przez kulka w locie "jajuje" wytracając szybciej prędkość.

 

Sa na ten temat dyskusje na airsoft-mechanics, airsoft-sniper forum. Natomiast jak z wszystkim w airsofcie nie ma konkretnych badań, testów i tym samym dowodów na to. Dlatego szerzenie tego jako "faktu" jest wysoce niebezpieczne.

Link to post
Share on other sites

Jeśli przed jak i po wstawieniu flata masz te same fpsy to nie ma możliwości żeby tor był inny.

 

Spin ma JEDNĄ wartość - prędkość obrotową kulki. Czy aplikujesz spin przez 1mm albo 1km, to na końcu kulka ma pewną prędkość obrotową. Jeśli założysz że prędkość wylotowa po przejściu przez hop-up jest ta sama to poza prędkością obrotową nie ma tam innych zmiennych.

Najpierw mówisz, że jeśli fpsy są takie same to tor lotu będzie taki sam. Później jednak piszesz, że jest jeszcze druga zmienna - spin. Ok, domyślam się, że kulka ma tyle energii ile da jej powietrze, którego ilość oraz siła z jaką jest pchana (czyli odpowiednio cylinder i sprężyna) nie zmieniają się. Można więc oczywiście przyjąć, że energia to suma jakoś określonego spinu i fpsów. Ta energia - ta suma - będzie stała. Dasz większy spin - spadną fpsy. Mniejszy spin - więcej fpsów. I okej - tu masz rację. Niezależnie od tego jak zakręcę kulką - czy zrobię to za pomocą HU czy FH czy innego systemu - energii w układzie będzie tyle samo. Więc można powiedzieć, że jeśli fpsy są takie same to spin taki sam więc i tor lotu taki sam.

Ale nadal nie bierzesz pod uwagę tego, że szczelność mogła się zmienić. W idealnym układzie o 100% szczelności moglibyśmy uprościć jak powyżej. Niestety nasz układ raczej nie jest idealny. Powszechnie wiadomo, że ja na replice X mogę osiągnąć lepsze rezultaty na gumce Y niż Ty na swojej replice X i tej samej gumce Y (nie mówię o takiej samej, a tej, dokładnie konkretnej gumce), bo u mnie jest ciut grubsza dysza i lepiej się uszczelni z gumką, chińczyk zjadł więcej ryżu i lepiej odlał komorę itd. Z kolei u Ciebie zapasuje gumka Z, a u mnie dysza w nią nie wejdzie i będzie się podwijać. Więc w naszym układzie zapewne nie mamy idealnej szczelności. Może więc dojść do sytuacji, że po wstawieniu FH szczelność ciut wzrosła. Już nie ucieka nam 5ml powietrza, a tylko 1ml. To przekłada się na większe fpsy, a więc i więcej energii.

Z drugiej strony mamy mocniejszy spin, który daje FH. To sprawia, że kulka trochę nam przyhamuje (zmiana prędkości wylotowej na obrotową), ale będzie lepiej podkręcona. Jeśli zmierzymy fpsy na wylocie lufy to będzie ich tyle samo, ale spin będzie mocniejszy (bo jeszcze w komorze było więcej energii, bo szczelność była większa) więc i tor lotu będzie inny.

Do tego jeszcze dochodzi to o czym pisałeś - punkt czy też obszar przyłożenia spinu.

To jednak tylko teoria. Sam napisałeś, że nie ma konkretnych badań itd. Więc tak jak błędnym stwierdzeniem jest, że po zmianie na FH i bez zmian w fpsach na pewno jest lepiej tak samo błędnym jest stwierdzenie, że inny system podkręcania i te same fpsy dadzą te same wyniki. Wg mnie jest to jednak możliwe, że fpsy będą takie same, a tor lotu inny. Nie jest to pewne, ale możliwe.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...