Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wyciekło takie coś:

eWkiqCj.jpg

 

Kwestia tego w jakie realia zabierze nas nowy Battlefield wydaje się przesądzona. Cieszycie się, czy wolelibyście jednak "powrót" do współczesności?

Powiem szczerze, że ja cieszę się jak dziecko, bo wielkie mapy, wielkie szarże i dużo akcji sprawiło, że pokochałem Battlefielda 1, a ten model przeniesiony na pola bitew IIWŚ sprawia, że zapłacę EA każde pieniądze za każdy ewentualny dodatek.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Ja chyba jestem w mniejszości, bo mi BF1 niezbyt przypadł do gustu pod względem rozgrywki (za to oprawa graficzna jest boska :D). Mam nadzieję, że tempo rozgrywki zwolni i wróci do tego, które znamy z co najmniej BF3/BF4.

 

Odnośnie RIP COD: jak dla mnie tych serii już od dawna nie ma sensu ze sobą porównywać przez zupełnie inny styl rozgrywki. O ile zawsze byłem fanem obu serii, to póki co Black Ops 4 jest dla mnie pozycją do ominięcia, zaś BFV do delikatnego jarania się ;).

 

PS. Ja bym się wstrzymał z ocenianiem okresu historycznego: w BF1 mieliśmy mieć realia I Wojny Światowej, a otrzymaliśmy poligon testowy prototypów broni z tego okresu, gdzie większość graczy lata z automatami. Teraz równie dobrze możemy mieć drugowojenny steampunk :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Jutro oficjalny start gry. Można jednak już grać od 9.11.  Jak wasze wrażenia?

Według mnie na plus póki co :
- kule przebijają drewno, zadając przy tym obrażenia
- dźwięk samolotów i cała otoczka audiowizualna tworzą fajny klimat (spadający śnieg, widoczny na ręce +)
- dla zwolenników realizmu i poprawności historycznej u nazistów są tylko białe postacie do wyboru
- padanie do tyłu na plecy uratowało mnie i kolegów wielokrotnie :D
- ciężkie pojazdy są naprawdę wolne

na minus:
- gameplay/strzelanie itd. zdecydowanie inne niż w BF1, tyczy się broni i pojazdów
- broń przypisana dla szturmowców póki co nie zawiera żadnego PM 
- wszechobecne błędy, które np. zmuszają do wyjścia z gry w trakcie rundy bo zawiesi się np. menu i nie można się odrodzić :D 
- po ukończeniu zadania nowe można przypisać z menu głównego, tak samo specjalizacje do broni - dla mnie to duży minus

Mam też wrażenie, że thompson niesłusznie zadaje mniejsze obrażenia od MP40 i ogólnie ma gorsze statystyki od innych PM. Czołgi jakby miały słabszy pancerz od samolotów, też trzeba trochę innego podejścia momentami niż w BF1. 
 

Link to post
Share on other sites

Gram od 15.11. Błędów sporo, ale to norma i da się grać normalnie - przynajmniej u mnie. Poczekamy na aktualizację. 

Krótki TTK jest świetny moim zdaniem. 

Customizacja postaci - bardzo fajna rzecz. Wprawdzie nie jest to TPS więc nie cieszę tym oka jak w "Wildlands" no ale ładne. Tylko poprawność historyczna leży niesamowicie płasko. Brytyjczycy to mają więcej amerykańskiego umundurowania niż swojego :p 

Mam nadzieję, że zgodnie z tym co mam na okładce gry w którejś aktualizacji pojawią się amerykanie wraz z Garandem, Springfieldem itp.

 

@OFF na czym gracie? PC?

Link to post
Share on other sites

PC :) Póki co 4 osobowy skład, ale po premierze ma ulec zwiększeniu. Chcących wspólnie pograć zapraszam na PW lub OFFik na originie. Szkoda, że teamy są 4-osobowe. Jak tak stawiają na kooperację to IMO 6 miejsc w składzie byłoby w sam raz. Z drugiej strony domyślam się, że chcieli uniknąć sytuacji gdy ktoś nie ma teamu (w BF1 składy były na 5 osób chyba).

Link to post
Share on other sites

Też gram od 15tego (PC).

Z plusów to na pewno lepsza optymalizacja, BF1 miał jakiś problem z i5 przez co często spadały mi fpsy (bez względu na ustawienia), teraz jest spoko. Strzelanie o niebo lepsze, odrzutu można się nauczyć bardzo szybko. Przy losowości strzałów w poprzedniku miałem skrajne uczucia. 

Z minusów to tragiczny balans niektórych elementów. Parę map w połączeniu z trybem Airborne to koszmar dla atakujących. Szturmowiec z dostępem do takiego arsenału i liczby gadżetów wybuchowych potrafi sam zniszczyć czołg wroga i masę przeciwników przy okazji. Muromiec 2.0 jest jeszcze silniejszy. No i największy problem to TTK=/=TTD na ten moment. Żeby zabić, będziesz musiał władować w kogoś powiedzmy 4-5 strzałów, gdy on ma szansę Cię zabić tylko dwoma, mówiąc o tej samej broni oczywiście.

Trzecia sprawa to customizacja wizualna. Każdy kto miał choć trochę styczności z tematyką 2wś wybuchnie śmiechem na większość 'kosmetyków' które przygotowało DICE.

Ogólnie rzecz biorąc to można gierkę nawet polecić. Deweloperów z DICE nie zaliczyłbym do najwybitniejszych i najmądrzejszych, ale jakieś aktualizacje wejść muszą, więc nie ma co się martwić błędami. BF4 oraz BF1 też były ledwo grywalne przy premierze.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Meister napisał:

No i największy problem to TTK=/=TTD na ten moment. Żeby zabić, będziesz musiał władować w kogoś powiedzmy 4-5 strzałów, gdy on ma szansę Cię zabić tylko dwoma, mówiąc o tej samej broni oczywiście.

Mógłbyś mi to wytłumaczyć ? :D

2 godziny temu, Meister napisał:

Trzecia sprawa to customizacja wizualna. Każdy kto miał choć trochę styczności z tematyką 2wś wybuchnie śmiechem na większość 'kosmetyków' które przygotowało DICE.

Brytyjski hełm, amerykańskie spodnie spadaków w komplecie z opinaczami. Połączenie idealne :D :D :D.

Link to post
Share on other sites

Sam do końca tego nie ogarniam dokładnie, ale z tego co zrozumiałem z wypowiedzi innych ludzi, przez to że teraz dużo rzeczy jest ogarniane przez serwer, to one po prostu nie wyrabiają z obliczeniami. Dlatego pojawiają się właśnie takie kwiatki jak źle obliczane obrażenia, więc jak kiedyś się spotkasz z sytuacją, że ktoś skasował Cię np ze Stena w ułamek sekundy, pomimo że to pe-em, to już wiesz co było powodem. :)

A co szpeju to można wymieniać i wymieniać xD Lewitujące kabury niemieckie, ładownice przywiązane do uda albo kostki, dziwne kamuflaże itp. W jednym skinie nawet widziałem niemca z szelkami, ale Y nie był na plecach tylko na brzuchu. Śmiało można powiedzieć, że deweloperzy chcieli zrobić coś co wygląda 'cool'.

Link to post
Share on other sites

Ok, ok rozumiem.  Niech patchują, łatają i aktualizują. Jeśli takie błędy obliczeniowe występują to mam nadzieję, że jak najszybciej zostaną naprawione, tak czy siak krótki TTK jest mega fajną opcją i obecny mi odpowiada. 

Bliżej grze wtedy do trybu hardcore, ale z całym interfejsem. W BF4 grałem praktycznie tylko na hardcorze, ale w BF1 całkowicie nie potrafiłem się do tego trybu przystosować, a tam IMO TTK był zdecydowanie długi. Chyba nawet trochę zbyt długi dla niektórych broni. 

Link to post
Share on other sites

Wczoraj spotkała mnie kwintesencja Battlefielda.

Bitwa o Francje - walka o punkt na wielkim moście pośrodku mapy. Alianci zaciekle się bronią, my posuwamy się powoli naprzód. Wizualnie robotę robią:

1. Wybuchy granatów, ogólny rozpiździel dookoła.

2. Widok posuwających się naprzód żółnierzy używających możliwości klęczącej pozycji i nowej opcji - szybkiego poruszania się w niej. Fajnie to wygląda z perspektywy trzecioosobowej. 

Trochę utknęliśmy. Już chyba trzeci raz podnosi mnie medyk, kończy się amunicja w MG34 (a sieje się z tej maszyny baaardzo satysfakcjonująco), brytole trzymają linie zza robionych na szybko umocnień. I nagle zza pleców wjeżdza Panzer IV, kilka strzałów - robi się luka, lecimy do przodu, obrońcy odpadają jeden po drugim. Punkt, jak i sektor przejęty.

 

Jakby to powiedział pewien piłkarski autorytet: "To są te detale". Te właśnie, których nie da się spotkać w Call of Duty. Te które sprawiają, że od Battlefielda 2 seria ta ciągle gości na mojej półce. 

Link to post
Share on other sites

No niestety, ale ja w tym momencie więcej klnę na tę gierkę. Aczkolwiek mając drużynę 3-4 osobową i teamspeak przyjemnie się gra. Momenty o których wspomniałeś zdarzają się raz na jakiś czas, to trzeba przyznać. Ogólnie mógłbym pozytywnie ocenić tę gierkę, ale jest to oparte o nadzieję, że DICE naprawi większość błędów i zbalansuje klasy/bronie/mapy.

PS. Wiem, że to dopiero pierwsze 2 tygodnie gry, ale patrząc na BF1 to niektórych błędów nie potrafili naprawić do dziś.

Link to post
Share on other sites

Oby łatka poprawiająca nadchodzący update też wyszła dosyć szybko :D 

A co do walki o ten most to właśnie jeden z moich ulubionych momentów w BF V. Nacieranie grupą na punkt B od strony E, wspólna walka przeciw lub z czołgami na moście, przelatujące nad głowami myśliwce. To potrafi wciągnąć. 

Apropo fajnych momentów to dziś na mapie Rotterdam jeden z czołgów głupio zatrzymał się na moście. Zamiast atakować czołg posłałem rakietę w most nad kanałem (nie spodziewałem się, że jeden strzał starczy) i czołg leciał już do wody :D Takie akcje dają trochę radochy ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...