Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początek przygody z ASG.


Recommended Posts

Cześć, z góry przepraszam za długi tekst, będzie też wersja skrócona, nie zamierzam nikogo zmuszać do przebijania się przez całość moich wypocin.

 

 

Ostatnio zacząłem zgłębiać temat ASG jako że po pracy w czasie wolnym nie mam się czym zajmować w czasie wolnym, postanowiłem znaleźć sobie jakieś kreatywne i aktywne hobby. Jak to chłopiec, czy duży czy mały interesuję się trochę militariami (ale bez przesady, żaden geek) w dodatku rozmawiałem z kilkoma znajomymi i wszyscy noszą się z zamiarem podobnym do mojego, wszyscy coś tam bączyli o ASG. Poczytałem sobie tutaj trochę tematów, tych bardziej "oficjalnych" i tych mniej, garść filmów z YT zarówno o replikach, jak i o samych rozgrywkach. Na początek postanowiłem minimum - ochrona (gogle i stalker na pyszczek. Ostatecznie to nawet mundur mam, bo chodziłem to szkoły z profilem woj. Tej wojskowości nie było tam za wiele, ot szpan i mundur właśnie... buty poza tymi do munduru - lekkie desanty mam też mocne glaniszcza po 1-1,5kg wagi but xd) i replika, jak się przyjmie to pomyślimy nad dalszymi inwestycjami. Jeśli chodzi o preferencje stylistyczne sprzętu - arsenał radziecki/rosyjski. Wszelkie AKacze, Dragunowy, Wały, Wintorezy, Bizony... you name it. Jak już mówiłem przejrzałem co nieco ofert sklepów, recenzji i jestem prawie pewien - chyba że uświadomicie mi że zdecydowałem się na jakiś totalny badziew nienadający się do niczego. Mianowicie: legendarna(!) Cyma 028 (wariant A, lekko taktyczna) lub zwykła (niby drewniana). Tak w ogóle to najsampierw kupiłbym kulki i replikę, postrzelał do tarczy/puszek czy jakiegoś celu, otrzaskał się w celowaniu, noszeniu i obsłudze na tyle, na ile pozwoli stockowa bateria zanim wymienię ją na Li-Po. No więc właśnie... warto to brać? Powiem że dość zależy mi, by był to elektryk do zabawy z seriami/full auto. I teraz jeszcze kwestia tego, ile można z takiej cymki wyciągnąć? Zastanawiałem się nad wariantem taktycznym, bo może jakiś tani tuning, nie jakieś 600fps ale może lepszy hop, lufa, sprężyna (nie wszystko naraz ofc) tak żeby wyciągnąć te żelazne ~400FPS. Wtedy byłaby to taka sobie klasa nisko-średnia, wtedy (jeśli będzie potrzeba lub kaprys) mógłbym założyć sobie jakiś kolimator, może jakiś chwyt czy laser dla bajery.

 

Ogólnie czego oczekuję od ASG? Nie akcji jak w grach, nie jakiejś sztucznej powagi do kwadratu. Miło spędzony czas na świeżym powietrzu na luzie, nowe znajomości etc.

 

 

 

DL;DR

Zaczynam

Jestem dość zdecydowany na Cymę 028/028A z jej plusami i minusami

Czy warto?

Tak, budżet jest dość ograniczony biorąc pod uwagę że nie jestem pewien na ile warunki pozwolą mi rozwinąć to hobby.

Edited by V3N0M
Link to post
Share on other sites

Dzięki :) A mam takie pytanie, ponieważ przeglądałem nieco replik AK i podobnych i zauważyłem że nawet w tych droższych jaskółka nie jest często spotykana. Czy idzie jakość zainstalować szynę do tego na karabinie z tworzywa, czy raczej nie ma sensu? W taktyczniakach AK jest niby szyna na gripie, ale wolałbym mieć celownik (jeśli/kiedy zdecyduję się go dodawać) w tym właśnie miejscu.

Link to post
Share on other sites

Cymy 028 nie są czarne. Są siwo-niebieskie. Chyba, że w nowych wypustach to zmienili

No fakt ;)

 

Zaczynam się zastanawiać czy nie warto jednak dołożyć co nieco i zwiększyć zasięg cenowy... za jakieś 600zł widziałem fajnego kałasza cymy wyższej serii z kompletnie wszystkim o co mi chodzi, z drugiej strony ptaszki z rynku wtórnego ćwierkały mi na pw że jest do wzięcia Vintorez od FC...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...