Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Klikanie przy naciśnięciu spustu.


Recommended Posts

Wczoraj podczas strzelania z mojego SR-15 VFC replika nagle przestała strzelać. Myślałem że kabelki przy silniku się rozłączyły więc odłączyłem baterię i zacząłem sprawdzać replikę. Okazało się że po naciśnięciu spustu w trybie semi słychać było charakterystyczne kliknięcie jakby spust naciągał jakąś sprężynkę a następnie ją puszczał. Co ciekawe w trybie auto ten problem nie występował. Podpiąłem więc baterię i zauważyłem że tryb auto działa normalnie. Przełączyłem więc na semi który zaczął normalnie działać. Wiecie może czym takie zachowanie repliki mogło to być spowodowane? Na razie nie używam jej bo boję się że mogę coś zepsuć.

Link to post
Share on other sites

Naładuj dobrze baterie ;) Na początek wygląda to na typowy problem kończącego się prądu ;) Jak po podpięciu dobrze naładowanej baterii dalej będzie to samo będziemy myśleli co dalej. 

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, blitzmephi napisał:

U mnie coś takiego się działo świeżo po złożeniu GB, zębatka tłokowa była w takiej pozycji, że dociskała przerywacz i w czasie naciskania spustu klikała kostka stykowa. Po pierwszym cyklu wszystko wracało do normy. GB na gwarancji?

GB jest jeszcze na gwarancji. Na razie własnoręcznie wymieniłem tylko lufę i gumkę hopup. Replika na razie działa więc musiałby wystąpić ten sam problem w serwisie sklepu. Boję się że serwisant zobaczy że wszystko działa i odeślą mi ją nie naprawiając problemu. Przypomniało mi się również że około miesiąc temu podpiąłem do repliki dopiero co naładowany ni-mh 8.4 1600 mAh. Z tego co pamiętam to spust podczas strzelania na semi się zablokował tak jakby był ustawiony na safe. Po zmianie trybu ognia na auto wszystko wróciło do normy. Właściwie to normalne że w replice za ponad 1500 zł dzieją się takie rzeczy?

Edited by Maciek219843
Link to post
Share on other sites

To co piszesz o "niestrzelaniu" na semi a potem o strzelaniu po przełączeniu na auto - to typowy objaw rozładowanej baterii. Czyli albo nie doładowana, albo padnięta bateria. 

Może też oczywiście być to problem z przerywaczem. Ale zacząłbym od sprawdzenia baterii.

Link to post
Share on other sites

W przypadku dobrze działających/pracujących elementów GB takich jak przerywacz, kostka stykowa itp żadna. Selektor albo rozłącza albo nie rozłącza po pełnym cyklu koła "tłokowego" kostkę i tyle. Jeżeli to goły GB bez wynalazków z mosfetami itp to typowym objawem siadającego napięcia jest właśnie "cięcie" trybu semi. Mniejsze opory są na większej powierzchni styków selektora stąd w trybie AUTO prąd ma "łatwiej" idzie po "większym przekroju" i silnikowi to wystarczy, w trybie semi nie. Wystarczy pomierzyć w takiej sytuacji "ilość" prądu na przewodach do silnika i wszystko staje się jasne. 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...