Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Doradzicie rusofilowi?


Recommended Posts

Przepraszam, wcześniej były problemy na forum i niechcący ten temat wysłał mi się kilka razy, poprosiłem o usunięcie. Teraz chciałbym go ponowić, trochę go też zmodyfikowałem.

Dopiero zaczynam kompletować mój szpej, ze względu na swoje preferencje estetyczne postawiłem na sprzęt Federacji Rosyjskiej/Bloku Wschodniego. Zanim zdecydowałem się napisać ten temat poszperałem na forum, portalach aukcyjnych i sklepach które udało mi się znaleźć. Chciałbym zapytać czy powinienem celować w któryś konkretny wzór, uważać na daną firmę ze względu na wykonanie etc. W miarę możliwości chciałbym skompletować mundur i sprzęt w stylu jednostek specjalnych. No i taka kwestia że oporządzenie, o ile się znajdzie to w 90% jest to cyfrowa flora. Czy czarna kamizelka/nakolanniki/itp. dadzą radę do jakiegoś camo? Wiem że stracę na skuteczności kamuflażu, ale za to będą pasować do wszystkiego, także do innych strojów, np. CQB.

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia w temacie umundurowania i oszpejowania ze wschodu.

 

Ale mam jakieś tam w kwestii czarnych kamizelek i nakolanników... Najgłupsze co można to sobie wmówić, że czarna kamizelka, nakolanniki, hełm, nałokietniki będa pasowały do czegokolwiek innego niż do czarnego kombinezonu... Chcesz mieć coś co względnie będzie pasowało do mundurów "polowych" to albo w kolorze olive, foliage green, coyote (w różnych odcieniach/wersjach), woodland, DPM, MC. To chyba jedyne sensowne wersje kolorystyczne które uda się z sensem "dopasować" do prawie każdego możliwego wzoru kamuflażu. Czarne to tylko dla kominiarza, albo ninja...

Link to post
Share on other sites

Mój najmłodszy syn ma w tym kilka elementów szpeju jak plecak, kamizelkę, booniehata, Fajnie się komponuje z Woodlandem ;) Fajne kamo jest bodaj w trzech wersjach FG- Foliage Green (zielone), AU- Arid Urban(pustynne) i LE- Law Enforcement ("policyjne") I jest coś z "X-em" ale nie mam pojęcia jak się zwie wiem że wygląda podobnie do starego Tiger Stripe'a

Dwa pierwsze wg mnie są całkiem fajne.

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem co nieco na popularniejszych sklepach i t ATC FG jaki tam mają wydaje się nieco zażółcony w porównaniu do tego munduru który chcę kupić, dziwne. A tak na chwilę wracając do tematu czarnego szpeju do kamuflażu - wierzę w to co mówisz, więc dlaczego:

specnaz.jpg

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze Rosjanie stosują taki misz-masz kamuflażowy, że głowa mała. Po drugie łączenie u nich czarnego z kamuflażami, to też standard...

Musisz sobie przejrzeć zdjęcia i dobrać koncepcję, która do Ciebie najbardziej przemawia. Pewne jest tylko to, że specnazy nie używają Cyfrowej Flory - jest to kamuflaż (zarówno oporządzenia jak i umundurowania), który używany jest jedynie przez regularną armię.

Link to post
Share on other sites

Dlatego na początku o to pytałem, bo przejrzałem co nieco zdjęć, a zależy mi na w miarę możliwości odwzorowaniu - może nie 100% koszernej rekonstrukcji, ale przyzwoitej stylizacji i tym, żeby wyraźnie zaznaczyć przynależność militarną. Przy okazji, jak to jest z tymi maskałatami? Oczywiście wiem że to tylko kombinezon w domyśle noszony na mundur, ale czy wygląda to jakoś uchodząco czy zawsze wychodzi się jak w dresie?

Link to post
Share on other sites

Jak ja czytam takie bajki, że "ja przeglądałem", albo "ja szukałem" to aż się nieprzyjemnie robi...

 

http://forum.wmasg.com/forum/262-zsrr-rosja-i-państwa-poradzieckie/

https://rusmil.net/

fanpage na Facebook'u: Russian Military and Police Vademecum

Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania znajdziesz w 30 minut z zegarkiem w ręku. Temat jest tak szeroki i dający tyle możliwości, że operując na takich ogólnikach nie da się sensownie niczego doradzić.

Maskałaty - ale o których zresztą piszesz? Tych szmatko-ceratkach za stówę, czy np. Partizanach SSO?

Link to post
Share on other sites

Masz "rusków" w Syrii - specnaz:

6-8.jpg

Albo tu ale nie wiem gdzie to:

my_squad_leader_by_specnaz_kersov-d4v55n

 

Nikt na świecie jak ma możliwość nie zakłada na kamuflaż jednolitych czarnych dużych elementów w stylu kamizelki itp. Dlaczego? Z tego samego powodu dla którego w zasadzie wzory kamuflażowe nie zawierają jako tako czarnych elementów. Tak wiem są wyjątki jak choćby Woodland ale czarne plamy woodlanda to nie to co jebitna czarna plama w formie kamizelki...

To co pokazujesz to albo jakieś jednostki "rozpędzające terrorystów" w warunkach "pokoju" albo przygotowywane do rozpędzania manifestacji. Specnaz do tego tez jest używany. Ale nie sądzę, żeby ktokolwiek z tego typu jednostek specjalnych ruszył w "pole" na dłużej niż kilka godzin z czymś takim na grzbiecie. Albo wymianiłby to na coś w jakimkolwiek innym kolorze albo w ruch poszłyby farby. 

Link to post
Share on other sites

Thor, temat jest trochę bardziej złożony - szczególnie, że Rosjanie posiadają również coś takiego jak Wojska Wewnętrzne - często-gęsto trafiają się jednostki np. SOBRu czy FSB Alfa w czarnych kamizelkach i jebitnie dużych odblaskach, głównie w celu uniknięcia "FF". Ich wojska i jednostki specjalne (specnazy - zachęcam do sprawdzenia sobie czym jest przywołany przez Ciebie mityczny "SPECNAZ") służą głównie eliminacji wroga na terenie kraju - eskapady zagraniczne praktykowane są w szerszej skali dopiero od niedawna. W związku z czym łączenie elementów czarnych nie jest niczym dziwnym.

Sochi-2014-Winter-Olympics-Russias-FSB-A

jDUC-eBZwc0.jpg2k-nAu3rp0c.jpg

pQOgoATH2yk.jpg

96a886W_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

58QKhIFusi4.jpg

UhsZI3C.jpg

W Syrii obecnie wyglądają tak:

34748242_1837292249908833_66349868374567

Jak wytniesz AK, to masz prawie NS :c

 

Zdjęcia, które wkleiłeś to: 

1) Afganistan z lat 80'

2) lata 90/00...

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałem że przeprowadziłem jakiś głęboki research, po prostu bazowałem na kilku fotkach, filmach etc. Najwyraźniej powinienem postarać się bardziej - sorry.

Jeśli chodzi o maskałaty to chodziło mi faktycznie o te tanie "ceraty" bo po droższych widać, że są lepiej wykonane. No to może jakaś gorka? Co do powyższych zdjęć to właśnie chodzi mi o to żeby od typowych "Amerykanów" odróżniało mnie coś więcej niż kałach...

Poza tym A-TACsem GF do którego pasuje nieźle sprzęt w barwie OD fajne są też mundury/gorki jednolite, a co wy o nich sądzicie?

Link to post
Share on other sites

To, że specnaz to bardzo ogólnie pojęcie zawierające w zasadzie wszystkie formacje "specjalnego przeznaczenia" w WNP/Rosji to chyba wie już od wielu lat każdy, czasy kiedy specnaz to byli "komandosi" to czasy filmów z Rambo ;) 

Ja wiem, ze zawsze znajdziemy zdjęcia z czarnymi elementami oporządzenia i nie tylko u "ruskich". Ale 90% z tego typu "kombinacji" to działania stricte na terenach nie objętych wojną a co najwyżej rebelią. Co się na to przekłada, działania regularnych sił przeciwko partyzantom czy terrorystom prowadzone są najczęściej w taki sposób i tak "wypracowanych" warunkach, ze istotniejsze jest zabezpieczenie się przed ostrzałem - kamizelki kuloodporne - niż maskowanie. Stąd dostarczane są osłony balistyczne w postaci kamizelek najczęściej czarnych - bo tańszych i szybszych do znalezienia/kupienia. Poza tym, pomagają wręcz identyfikować swoich np w terenie zurbanizowanym bo raczej partyzanci czy terroryście "wtapiają się w tłum" tubylców niż obnoszą się w kamizelkach. 

Pytanie zasadnicze: jeżeli ktoś decyduje się na "robienie" żołnierza ze wschodu to czy wybiera bardzo konkretnego z konkretnych działań, czy coś bardziej "ogólnego" i "bardziej wojskowego" czy "antyterrorystycznego" - tak wiem antyterrorysta w tym przypadku też może być "wojenny" - choć w materiałach Syrii raczej nie widywałem zbyt często rosyjskich żołnierzy w kamo z czarnymi kamizelkami na plecach.

 

A biorąc to wszystko do kupy i zestawiając z chęcią postrzelania się po naszych lasach, łąkach itp tym bardziej nie wydaje mi się szczęśliwe mieszanie z kamo czarnych elementów. Ale na koniec i tak ważne jest to co kto lubi - o gustach się nie dyskutuje. Co do funkcjonalności i "działania" mam swoje zdanie i go nie zmienię ;) 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...