Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Młodzieżowy obóz airsoftowy 2018


Recommended Posts

Zapraszamy na młodzieżowy obóz airsoftowy organizowany przez ASG Runowo. Posiadamy 2 ostatnie miejsca w terminie 8 lipca - 21 lipca w cenie 1700 złotych z własną repliką lub 1900 złotych z wypożyczoną repliką oraz 4 miejsca w terminie 5 sierpnia - 18 sierpnia w cenie 1500 złotych z własną repliką lub 1700 złotych z wypożyczoną repliką.

Zapraszamy do kontaktu pod:

www.asgrunowo.pl

biuro[@]stadninarunowo.pl

tel. 530774242

oraz na fejsie  fb.com/asgrunowo

Obóz kierujemy do osób w wieku powyżej 14 roku życia lubiących  aktywny wypoczynek oraz posiadających dobrą kondycję psychofizyczną. Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do bardziej złożonych   scenariuszy (m.in. typu MilSim) oraz przygotowanie do prowadzenia   własnych drużyn airsoftowych i konfrontacji z przeciwnymi drużynami. Obóz jest prowadzony przez osoby o dobrym przygotowaniu metodyczno - merytorycznym. Program jest intensywny i zawiera tylko potrzebne, treściwe i   praktyczne szkolenia. Podczas obozu dbamy o   bezpieczeństwo uczestników dzięki czemu doświadczamy bardzo małą liczbą kontuzji  podczas  zajęć. Posiadany zestaw replik wymieniliśmy na dole wydarzenia.

 

Etap szkoleniowy

 

Wprowadzenie

Zajęcia na obozie militarnym rozpoczynamy  od zapoznania się z regulaminem ośrodka, poligonu oraz pola walki.  Następnie odbywa się szkolenie BHP i pierwszej pomocy oraz nauka  bezpiecznego posługiwania się używanym wyposażeniem. W części  wprowadzającej uczestnicy kolonii wojskowych poznają także psychologię  pola walki oraz i poznają podstawy zajęć taktycznych.

Nauka

działań patrolowych, szturmowych, defensywnych, rozpoznawczych, organizacji zasadzek, punktów obserwacyjnych, baz...

Nawigacja

szkolenie z nawigacji taktyczej, używanie mapy i kompasu, nawigacji satelitarnej. Koordynowanie działań w układzie UTM.

Komunikacja

Nauka łączności radiowej i obsługi radiostacji oraz komunikacji  niewerbalnej za pomocą znaków ręcznych. Niestandardowe sposoby  komunikacji.

Strzelectwo dynamiczne

praca nad technikami strzeleckimi, skróceniem czasu reakcji i celności, strzelectwo w improwizowanych postawach.

CQB

przygotowanie do walki na krótkich dystansach, w ograniczonej  przestrzeni, w budynkach i terenie zabudowanym. Elementy działań  antyterrorystycznych.

Walka nocna

walka w warunkach ograniczonego oświetlenia, techniki i taktyki walki w  takich warunkach, nauka zastosowania i obsługi noktowizji (1+ i 3  generacja) oraz termowizji.

Szkolenie osobiste

postawy strzeleckie, techniczne aspekty strzelectwa,  ergonomia, odpowiedni dobór wyposażenia i jego konfiguracja, poruszanie  się po polu walki, używanie osłon i zasłon, pokonywanie przeszkód,  postępowanie w sytuacjach awarii.

Warsztaty survivalowe

Nauka przetrwania w strefie klimatów umiarkowanych.

Small unit tactics

battledrills na poziomie sekcji, drużyny, plutonu. Używanie podstawowych  formacji, reakcje na kontakt, pokonywanie trudnego terenu i przeszkód  terenowych.

Zakończenie etapu szkoleniowego

Po zakończeniu etapu szkoleniowego każdy  uczestnik obozu survivalowego weźmie udział w teście kwalifikującym go  na kurs doszkalający do wybranej funkcji w zespole: dowódcy drużyny,  dowódcy sekcji, strzelca wyborowego, radiooperatora, sanitariusza,  operatora repliki karabinu maszynowego, zwiadowcy, strzelca.

 

Etap MilSimowy

 • W trakcie tego etapu uczestnik stara się wczuć w operatora w trakcie działań bojowych.
 • Gra toczy się nieprzerwanie przez cały dzień z przerwami na posiłki.
 • Uczestnicy wykonując kolejne zadania starają się obronić swoją bazę,  rozpoznać siły przeciwnika, osiągnąć przewagę taktyczną i ostatecznie  go pokonać.
 • Misja obserwacji perymetru i obrony umocnionych pozycji.
 • Misje rozpoznawcze, patrole, zasadzki, zabezpieczenia terenu.
 • Long Range Recon Patrol z taktycznym nocowaniem - amerykańska racja MRE dla każdego uczestnika!
 • Nocny szturm na bazę wroga z użyciem noktowizji, pirotechniki, latarek taktycznych, laserowych wskaźników celu.
 • Rajd pojazdami militarnymi.

 

LARP Stalker'a na koniec obozu

Na koniec etapu MilSimowego rozgrywamy około dwunasto godzinny LARP  stylizowanego na uniwersum STALKER'a przy współpracy z lokalnym  środowiskiem ASG. Polecamy wyposażyć się w odpowiednią stylizację.

 

Posiadamy repliki:

Uczestnicy kolonii wojskowych będą mogli skorzystać z naszych replik. W magazynach posiadamy: AR15 (w wersji M4A1, M4 z podwieszonym granatnikiem M203, M16) (G&G, Classic Army) G36C (CYMA) MG36 (JG) M14 SOCOM i EBR (G&G tuning od extremstore.pl) M249 (Classic Army zmodyfikowane na HPA przez HPAirsoft.eu) M240 (Matrix zmodyfikowane na HPA przez HPAirsoft.eu) AK (AKMS, AKM, AK-74, AIMS) PKM (A&K zmodyfikowane na HPA przez HPAirsoft.eu) CKM Browning M2 (custom zmodyfikowany na HPA przez HPAirsoft.eu) Glock-17 (KWA) Beretta M9 (WE) Remington 700 (VSR-10 Tokyo Marui tuning od extremestore.pl) MP5 (CYMA) FAMAS (Tokyo Marui) Thompson (CyberGun) Strzelby Mossberg 500 i inne (AGM, CYMA) rewolwer Dan Wesson (ASGDK) granatniki: AT4 (Deep Fire), M72 LAW (Deep Fire) i Carl Gustav (Ivan Technology) strzelające granatami TGI.

Edited by ASG Runowo
Link to post
Share on other sites
 • Wolf locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...