Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powrót do airsoftu, replika za ok 600zł.


Recommended Posts

Wiem, że z takim stażem nie powinienem pisać w zielonych, ale nie chcę zaśmiecać innych działów, a tak naprawdę jestem prawie kompletnie zielony. Mimo że na Wmasg jestem zarejestrowany od 12 lat, moja przygoda z airsoftem skończyła się na etapie biegania ze sprężynowym pistoletem po lesie w czasach, kiedy wybór chinoli ograniczał się do Wella R5/R6 i Cymy 028. Od tamtej pory od czasu do czasu czytałem forum, patrzyłem sobie czasami na ofertę sklepów, więc nie jestem kompletnym ignorantem, ale wiedzę praktyczną mam zerową, więc postanowiłem zapytać tutaj.

Powiedzmy że na replikę mogę przeznaczyć  coś koło 600zł, a do tego myślałem o dokupieniu przyzwoitej ładowarki. Z tego co patrzyłem to polecane są Imax B6 lub Redox Alpha, które chodzą w modelarskich za około 100zł. Baterie i ładowarki to dla mnie ciągle trochę czarna magia, więc będę wdzięczny za opinie czy dobrze myślę w tym temacie.

Przejrzałem oferty krakmanów, zbrojowni i gunfrajera, i byłbym wdzięczny za opinie na temat tego co wybrałem (z góry przepraszam za spamowanie linkami):

M16A1 JG (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_33&products_id=2204). Wiem, że kupowanie taniego M16 to strata kasy i lepiej „dołożyć 1000 zł i kupić coś porządnego”, ale to M16 podoba mi się z wyglądu i ku niemu skłaniam się najbardziej. Boję się tylko że rozpadnie mi się w rękach, jeżeli to faktycznie tandeta to nie będę się upierał.

MP5 od CYMY (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=22_31&products_id=1181) . Z tego co rozumiem to stoi na wysokim poziomie jak na chińczyka, wydaje się być solidne.

AKMS of BOYI (http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-10s-boyi?from=listing&campaign-id=19) Wydaje mi się że Boje mają mieszaną opinię. Z jednej strony są bardzo chwalone, a z drugiej ludzie narzekają na niedbałe wykonanie. Chociaż przy tej promocji, wydaje mi się że stosunek cena/jakość jest całkiem niezły.

AKSU od CYMY (http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-045a-cyma?from=listing&campaign-id=20) W przeciwieństwie do AKSU BOYI chyba ma mocniejszy zawias kolby? AK od cymy wydają się mieć dobrą opinię na forum.

GALIL od CYMY (https://gunfire.pl/product-pol-1152207352-Replika-karabinu-CM043B.html) kurat jest przeceniony. Z tego co rozumiem ma takie samo wnętrze jak AK od cymy, tylko bardziej egzotyczne i trudniej dostępne magazynki. I nie wiem jaką opinię teraz ma Gunfire.

Oczywiście biorę też pod uwagę inne repliki, to wyżej to tylko moje przemyślenia na temat tych, które przyciągnęły moją uwagę. Może na początek lepiej kupić po prostu G36 od JG? Tak naprawdę najważniejsza jest dla mnie pewność że replika nie rozpadnie mi się w rękach po miesiącu i ma łatwo dostępne magazynki. Chciałbym usłyszeć wasze rady i opinie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Cześć Tanaj!

 

Co do MP5 od Cymy, którą rozważasz.

Też na początku stałem przed podobnym wyborem (ok. 600zł) i też zdecydowałem się na MP5 CM041. To wszystko, co piszą o tej replice to prawda - jest dobrze wykonana, metalowo-nylonowa, solidna, ma ładną kulturę pracy i porównywalny zasięg i celność z innymi AEGami z tej półki. Ale dość szybko po jej zakupie poczułem niedosyt i musiałem uzupełnić kolekcję o M14 (które dość mocno stuningowałem) do lasu. Dlaczego? Bo ma kilka wad:

1) w praktyce generuje znacznie więcej FPS niż podane fabrycznie - w moim przypadku 415. To akurat ni w pięć ni w dziewięć - bo na las jest za krótka i za mało celna (od biedy oczywiście ujdzie), a na CQB czy komercyjne miejscówki to może być za dużo. Ja w swojej zmieniłem sprężynę na M100 i teraz ma 360-370.

2) nie wierz w zapewnienia, że ma 60m zasięgu - ma dokładnie taki zasięg, jak każdy AEG z tej półki i można się nią sensownie bawić na dystansach 40-50m. Owszem, jest celna w punkt do 40m w stocku, ale internetowe mity o 60-70m to internetowe mity.

3) jeśli już, bierz wersję ze stałą kolbą - składana kolba rysuje replikę, ma luzy i lata na boki, ciężko się z niej złożyć i na pierwszej strzelance pada zaczep paska, który jest bardzo kiepskiej jakości.

4) jest krótka, a ciężka - waży ponad 3 kilo, a plastikowe emki z tej półki ważą nieco ponad 2. Mi to odpowiada, ale jak wziąłem do ręki lekką emkę kumpla, to już wiem co to komfort operowania lekką repliką przez kilka godzin. Zwróć uwagę, że MP5ki innych producentów są leciutkie jak zabawki.

A tak w ogóle nie kupuj na ślepo, pojedź do sklepu i zobacz wszystkie repki, które Cię interesują. Jak dla mnie wymieniłeś modele, które koncepcyjnie i jeśli chodzi o "feel" z użytkowania są odległe od siebie o lata świetlne. Weź je do łapy, zobacz która Ci leży najbardziej manualnie i wtedy podejmij decyzję. Przede wszystkim złóż się w każdej w goglach/okularach i zobacz, czy przyrządy celownicze nie są dla Ciebie za niskie. Myślę, że manualność i frajda z operowania to rzeczy podstawowe, bo większość replik z tej półki, które podałeś ma naprawdę zbliżone osiągi. Oczywiście nie odradzam czytania forów, bo od tego są, ale własne doświadczenie po wstępnej forumowej selekcji to podstawa.

PS i jak kupujesz u np. u Tajwanów, to nie daj się przekonać do pchania za twardych gumek do stockowych replik, bo akurat takie mają. Kup sprawdzoną i polecaną ;)

Edited by Funkyvlad
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...