Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka dysza do gumki flat prometheusa?


Recommended Posts

Witam, walczę z repliką o uzyskanie przyzwoitych wartości fps. Pacjent to VFC SR16.

Sprężyna to 120 Guardera a wydmuchuje mi 415 fps. 

Główny problem leży moim zdaniem na połączeniu gumka-dysza. Sprawdzałem zespół cylindra z dyszą i jest strzykawka. Cylinder (typ 2), głowica, tłok z głowicą stockowe, wklejone 3mm sorbo.

- Gumka prometheus flat hop czarna

- komora stock vfc + lufa prometheus 363mm

Testowałem 3 dysze z tą gumką:

- stock vfc - daje 415 fps

- czerwona tornado - podobnie około 415 fps

- czerwona super shooter - za ciasna gb nie pracuje poprawnie

Czy ktoś używa może tej gumki i ma dobrze uszczelniającą się z nią dyszę? 

Link to post
Share on other sites

Kup więcej dysz i testuj. Tornado i super shooter to w sumie to samo. Kup jakąś porządną, Guarder, Systema, Modify, Prometheus... najlepiej wszystkie i testuj. Nie da się tego w żaden sposób określić, która akurat u Ciebie podpasuje.

 

Poza tym, niski wynik fps nie zawsze związany jest z brakiem szczelności.

Link to post
Share on other sites

W sumie to 90% rzeczy. Problem z tłokiem, problem z cylindrem, problem z zębatką tłokową, problem z popychaczem dyszy, problem z prowadnicą sprężyny, ze sprężyną, z łożyskowaniem, z głowicą tłoka, z głowicą cylindra, ze zderzakiem, z lufą, z komorą hu, z dyszą i gumka, problem z korpusem, problem ze szkieletem, problem z samą amunicją, źle dobrana dawka itp. itd. Dużo tego :)

Link to post
Share on other sites

Może to ja czegoś nie rozumiem, ale jak robisz test papierka, to nie powinieneś zatykać lufy. Przecież jak strzelisz, dysza się wysunie, później cofnie, to jak lufa jest zatkana, to powietrze napewno wyleci wlotem kulek. A jak nie zatkasz, to całość powietrza powinna wylecieć przez lufę (czyt. papierek nie powinien zostać zdmuchnięty)

Link to post
Share on other sites

Tak - to ja robię taki test szczelności, ale tylko i wyłącznie przy mosfecie z kontrolą cyklu. Wtedy dysza ZAWSZE zostaje wysunięta i uszczelnia się z gumką. Wtedy jednoczesne zatkanie lufy i test papierka daje mi 100% pewności, że replika jest szczelna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Znalazłem przyczynę niskich fps w replice. Ostatnio kupiłem drugą SP120 Guardera i ją zważyłem (wyszło 9,5kg) potem wyjąłem SP120 z repliki i na wadze pokazała 7,5kg. Prawdopodobnie włożyli niewłaściwą do opakowania bo nawet różni się rodzajem zwojów, ta stara jest jednorodna a nowa ma nieregularne zwoje.

Na nowym springu replika dmucha 435 -440 fps @ 0,2g oraz 360fps @ 0,28g, oczywiście pewnie nie jest jeszcze idealnie i można by wyciągnąć więcej dobierając lepiej dyszę z gumką ale na razie mi tyle wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...