Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spadek fps po rozłożeniu repliki


Recommended Posts

Hej,

rozłożyłem emke w celu wymiany głowicy tłoka z wyciszonej na płaską. Złożyłem z powrotem i z 500 fps zrobiło się 400. Wsadziłem starą część i ciągle 400 fps. W cylindrze jest strzykawka, nic innego nie wymieniałem. Wytarłem smary przestrzelałem 400 fps, nałożyłem smary znowu te same fpsy. Tłok w szkielecie chodzi luźno, zmieniłem też oring, a w akcje desperacji zmieniłem lufe ( 509mm obie) hopupa i nic niestety to nie dało. Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł bo moje się już skończyły, chyba dopadła mnie jakas anomalia :(

ultimate szkielet, głowica cylindra ultimate, głowica tłoka była jakąś taką niebieska z grzybkiem gumowym, 2 głowica to była jakaś  płaska biała stockowa plastikowa.

Link to post
Share on other sites

Żeby"uciekło" 100 fpsow osiowość musiałaby siąść o dobre kilka stopni. Nie sądzę, żebyś aż tak uszkodził szkielet GB albo wnętrze repliki. Żadna ze znanych mi replik nie miała odchylow większych niż 0.5 stopnia. 1 stopień od osi w okolicy dyszy, to przy lufie o długości 330mm jakiś prawie 1 cm na jej końcu... To widać na "gole oko". 

Sprawdź czy gdzieś nie masz niepotrzebnego smaru, sprawdź wnętrze dyszy-jeśli jest uszczelniona to może cos z oringiem wewnątrz, czy dobrze wchodzi w gumę HU. 

Zakładam, że tłok i cylinder są ok.

 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - które repliki fabrycznie mają montowane szkielety Ultimate? Powiedz, jaka to konkretnie replika bo widzę, że tuning w niej był robiony konkretny.

To ile ucieka fps'ów nie jest żadną regułą, nawet przy idealnej osi spadek fps'ów może wynosić 100-200-300-400 i replika może po prostu kijowo strzelać, pluć kulkami ze względu na źle dopasowaną gumkę. Ucieczka 100fps to z jednej strony dużo, z drugiej mało i utrata osi jak najbardziej mogła być tego przyczyną.

 

11 godzin temu, thor_ napisał:

1 stopień od osi w okolicy dyszy, to przy lufie o długości 330mm jakiś prawie 1 cm na jej końcu... To widać na "gole oko". 

Thor, myślę że nawet nie wiesz czym ów oś jest.

 

11 godzin temu, thor_ napisał:

Żeby"uciekło" 100 fpsow osiowość musiałaby siąść o dobre kilka stopni. Nie sądzę, żebyś aż tak uszkodził szkielet GB albo wnętrze repliki.

Nie musi nic być uszkodzone wystarczy, że jest źle poskładane. Wystarczy, że któraś ze śrub jest mocniej przykręcona i już nie ma osi. Nawet kolejność wkręcania śrub ma znaczenie... :D

Wystarczy naprawdę mały odchyl od osi, często niezauważalny i bach. Potwierdzeniem tego jest to, że samo uniesienie dyszy przez kulki może powodować olbrzymie spadki fps'ów.

Tutaj? Nie wiadomo w sumie nic.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze w języku polskim nie ma czegoś  takiego jak forma: "ów oś" - jeżeli już używasz słów, które mają podkreślić znajomość ojczystego języka, to proponuję stosować się do rządzących tym językiem zasad. Następnym razem weź pod uwagę coś takiego jak "rodzaj" rzeczownika o którym piszesz. Oś - nie jest rodzaju męskiego to nie jest TEN OŚ ale TA OŚ. Więc nie "ów oś" Ale "OWA OŚ". 

Wyobraź sobie, że w broni palnej podstawową osią jest oś układu Komora zamkowa - lufa i to ona decyduje o tym, czy cała reszta jest osiowa czy nie. W replikach podstawą jest osiowość układu: cylinder-dysza-komora HU-lufa. A cała reszta jest o kant doopy potłuc. Oczywiście masz pełne prawo uważać inaczej... 

A teraz mi wyjaśnij jakie odchyły zmierzyłeś na "źle wkręconych" śrubach, czym i w jaki sposób. I dodaj jeszcze, jak tych wielkich błędów "nie osiowości" nie były w stanie "wyrównać"" oringi w dyszach czy guma HU w komorze... 

Jak widzę musisz mieć lepsze wyposażenie warsztatu niż niejedna politechnika w swojej pracowni metrologicznej...

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Jak płukałem wczoraj zębatki w benzynie to w mule został opóźniacz popychacza dyszy, założyłem go i wszystko wróciło do normy... Nie wiem w jaki sposób on ma wpływ na fpsy, skoro dyszy nie dociska do hopupa, no ale to jego wina. Replika to totalny ulep z różnych części :) Dzięki za pomoc chłopaki.

Link to post
Share on other sites

A jednak to nie opóźniacz, po kilku strzałach znowu się popsuło. Na końcu głowicy cylindra ultimate jest taka polowiczna uszczelka która styka się ze szkieletem, przesunela się trochę i listwa popychacza dyszy w nia uderzala i dysza się nie domykala. To był wynowajca.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, thor_ napisał:

Wyobraź sobie, że w broni palnej podstawową osią jest oś układu Komora zamkowa - lufa i to ona decyduje o tym, czy cała reszta jest osiowa czy nie. W replikach podstawą jest osiowość układu: cylinder-dysza-komora HU-lufa. A cała reszta jest o kant doopy potłuc. Oczywiście masz pełne prawo uważać inaczej... 

No tak, w broni palnej XD

Co do reszty się zgadzam, jednak nie zapominaj, że cylinder, tłok, dysza, głowica cylindra siedzą w gb i to jego ustawienie jest kluczowe. Reszta to w sumie wykonanie części i tego jak siedzą w gb i jak zgrywają się z resztą np. głowica cylindra z dyszą czy samym szkieletem. Zdarzało mi się już tak, że szkielet był krzywy i nie dało się wyosiować repliki np. szkielety CNC Tornado <3

7 godzin temu, thor_ napisał:

A teraz mi wyjaśnij jakie odchyły zmierzyłeś na "źle wkręconych" śrubach, czym i w jaki sposób. I dodaj jeszcze, jak tych wielkich błędów "nie osiowości" nie były w stanie "wyrównać"" oringi w dyszach czy guma HU w komorze... 

Wystarczy wprawione oko by określić czy replika jest osiowa. Odchyły czasem bywają tak duże, że nie da się zsunąć obu połówek korpusu bo dysza blokuje się na ściance komory hu i nie chce wejść w otwór. O ocieraniu dyszy o komorę Pan słyszał? Bardzo częste zjawisko w chińskich ulepach :)

Widzę, że nie wiesz o tym, że śruba prowadnicy kolby wpływa na oś. Tak samo śruby chwytu. Zwłaszcza w chińskich replikach, gdzie wszystko jest miękkie, rozklekotane i ulepione z plasteliny. Do tego po wymianach szkieletu często jest problem ze zgraniem otworów na piny, często jest problem z zamontowaniem chwytu czy samym "źle" siedzącym szkieletem w korpusie i właśnie na tym polega serwisowanie replik by zamontować coś lepszego tak by to pasowało i idealnie się zgrywało z resztą. Im większa precyzja tym lepszy rezultat. A im większa chińszczyzna tym trudniej jest to spasować. Nie od dziś wiadomo, że dobra , markowa baza to podstawa do dobrze poskładanej repliki. Chińczyka czasem da się fajnie zrobić, czasem wyjdzie po prostu przeciętnie.

O-ringi na dyszy nie mają dużego znaczenia. Zwłaszcza gdy dysza nie jest uszczelniona lub ma tylko jeden o-ring. Dysza faktycznie siedzi stabilniej jeśli są dwa o-ringi, ale nie są to aż tak istotne sprawy. Ważniejsze jest dobre dopasowanie dyszy do głowicy cylindra i gumki. Większość ludzi wsadza randomowe dysze do randomowych głowic oraz montuje randomowe gumki i potem wychodzi kupa.

Co do gumki... pierwsze słyszę aby gumka wpływała na oś repliki. Źle spasowana, krzywa komora czy krzywa lufa wewnętrzna/zewnętrzna owszem, ale gumka? Gumka nijak wpływa na oś. Wpływa za to na podawanie kulek, szczelność, podkręcanie itp., ale nie na oś. Miałem większość gumek aeg'owych na rynku i nigdy nie było problemu z osią.

A teraz taka mała nowinka... wiesz, że magazynek może wpływać na oś? Albo jeszcze coś... nawet kulki mogą na nią wpływać :D

Link to post
Share on other sites

Wallop wybacz ale Twoja filozfia jest tak "nie z tego świata" że głowa boli... 

Wyjasnij mi jak kulki wpływaja na "osiowość" GB - komora HU - lufa??

Guma HU ma pwływ na osiowość? Ja niby tak napisałem? Mas zproblem z czytanem ze zrozumieniem... Guma HU, oringi uszczelniajace w dyszy jak i wszystkie inne na tłoku czy głowicy cylindra mają za zadanie uszczelniać układ plus NIWELOWAĆ problemy z osiowością właśnie. Ale uszczelnianie nie osiowo pracujacej dyszy w gumie HU to nie wpływ gumy na osiowość tylko "niwelowanie-uszczelnianie" nieosiowego układu. Teraz wiesz o czym piszę? Gdyby projektujący ludzie założyli ZEROWE odchyłki od osi to zamiast gumy HU miałbys byc może teflonowe tuleje wejściowe spasowane na ZERO z dydszą. Ale niestety jak ktoś myśli to wie, że w takich miejscach połączenia, uszczelnienia musza byc elastyczne, żeby mimo braku trzymania osi umożliwiały utrzymanie szczelności. 

Cóż jak ktoś nie potrafi złożyć do kupy elementów repliki tak, żeby były na swoich miejscach to różne rzeczy się mogą zdarzyć. Ale zakładam, że ktoś kto rozbiera replikę to raczej potrafi ja złożyć w sposób w jaki byc powinna złożona. Jak ktoś zamontuje GB tyłem do przodu to nie ma znaczenia żadna osiowość...

Magazynek moze pływać na komorę HU i jej położenie jak każdy ruchomy element współpracujący z każda z części układu GB-komora-lufa. Ameryki nie odkryłeś. Dlatego właśnie komora HU jest wyposazona w GUMĘ, żeby w przypadku przesunięcia w granicach przyjętych jako zakres normy, umożłiwić utrzymanie szczelności dyszy która w nią wchodzi. Nie wiem z kim masz na codzień doczynienia ale to wszystko to fakty znane każdemu kto kiedykolwiek widział wnętrze repliki ersfotowej... 

Ogólnie Twoje "nowinki" to coś, co w świecie ersfotu funkcjonuje już dobre 26 lat... albo i więcej. 

Śruba prowadnicy kolby wpływa na oś? Na oś czego? Może sprecyzuj, że w konkretnej replice tak jest bo stawiam, że nie wiesz jak jest mocowana prowadnica kolby w np M4A1 ICSa z tego co czytam...

O chińczykach już nie raz pisałem... mam kilka i jakoś od początku do końca działają, dają sie rozkładać i składać bez ryzyka, że coś jest z plasteliny... Ba zaryzykuję stwierdzenie, ze 60-70% replik ersfotowych w Polsce to chińczyki w tym jakieś 50% to full plastik body repliki i ludzie się nimi bawią bez większych problemów. Może gdyby wiedzieli, że ich repliki są krzywe, psują się po wyjęciu z pudełka itp to by się nimi nie bawili, ale niestety nie wiedzą o tym i w najlepsze się nimi bawią... Tak samo jak 90% posiadaczy replik markowych nie wie, że od razu trzeba w nich wymieniać połowe bebechów i świetnie się nimi bawią na stockowych bebechach... O dziwo repliki strzelają na swoje 50-60 metrów trafiają w to co ich właściciel chce, żeby trafiały. 

 

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, thor_ napisał:

Wyjasnij mi jak kulki wpływaja na "osiowość" GB - komora HU - lufa??

Kulki mogą unosić dyszę do góry, gdy ta jest kiepsko spasowana z głowicą cylindra. I tu w sumie mógłbym zakończyć rozmowę z Tobą nt. replik bo po prostu nie masz pojęcia o wielu rzeczach, a mi się nie chce tłumaczyć wszystkiego komuś, kto mnie atakuje w każdym temacie.

21 godzin temu, thor_ napisał:

Magazynek moze pływać na komorę HU i jej położenie jak każdy ruchomy element współpracujący z każda z części układu GB-komora-lufa. Ameryki nie odkryłeś. Dlatego właśnie komora HU jest wyposazona w GUMĘ, żeby w przypadku przesunięcia w granicach przyjętych jako zakres normy, umożłiwić utrzymanie szczelności dyszy która w nią wchodzi. Nie wiem z kim masz na codzień doczynienia ale to wszystko to fakty znane każdemu kto kiedykolwiek widział wnętrze repliki ersfotowej...

Dlatego komorę się usztywnia. Przynajmniej ja tak robię :)

 

21 godzin temu, thor_ napisał:

Guma HU ma pwływ na osiowość? Ja niby tak napisałem? Mas zproblem z czytanem ze zrozumieniem... Guma HU, oringi uszczelniajace w dyszy jak i wszystkie inne na tłoku czy głowicy cylindra mają za zadanie uszczelniać układ plus NIWELOWAĆ problemy z osiowością właśnie. Ale uszczelnianie nie osiowo pracujacej dyszy w gumie HU to nie wpływ gumy na osiowość tylko "niwelowanie-uszczelnianie" nieosiowego układu. Teraz wiesz o czym piszę? Gdyby projektujący ludzie założyli ZEROWE odchyłki od osi to zamiast gumy HU miałbys byc może teflonowe tuleje wejściowe spasowane na ZERO z dydszą. Ale niestety jak ktoś myśli to wie, że w takich miejscach połączenia, uszczelnienia musza byc elastyczne, żeby mimo braku trzymania osi umożliwiały utrzymanie szczelności. 

Teraz wyjaśniłeś dostatecznie i zrozumiałem. Nie wiem, ale wydaje mi się, że uważasz iż każdy powinien czytać w Twoich myślach i wiedzieć od razu o co Ci chodzi. Zamiast na spokojnie coś wytłumaczyć od razu się rzucasz. Czytać ze zrozumieniem potrafię bardzo dobrze pomyśl, że nie zawsze Ty piszesz ze zrozumieniem. Nie zawsze musimy pisać/czytać ze zrozumieniem, czasem jak np ja ostatnio w temacie o VFC/KWA walnąłem gafę i nie zostałem do końca zrozumiany. I zamiast normalnie dopytać co miałem na myśli, hejt.

I wiesz? Zgadzam się z Tobą, że miękka gumka i "ruchoma" dysza pozwalają na uzyskanie elastycznego połączenia. Ale to jak to się będzie zachowywać podczas strzelania jest loterią, a o powtarzalności rzędu 1, 2, 3fps można w sumie zapomnieć. Ja nie bawię się w loteryjne składanie replik. Co prawda dopasowanie dyszy i gumki to kwestia testów, ale jeśli mogę mieć wpływa na ułożenie się dyszy na głowicy i tym samym jej sztywny ruch w jednej osi to taki set zamontuję.

 

21 godzin temu, thor_ napisał:

Cóż jak ktoś nie potrafi złożyć do kupy elementów repliki tak, żeby były na swoich miejscach to różne rzeczy się mogą zdarzyć. Ale zakładam, że ktoś kto rozbiera replikę to raczej potrafi ja złożyć w sposób w jaki byc powinna złożona. Jak ktoś zamontuje GB tyłem do przodu to nie ma znaczenia żadna osiowość...

Sugerujesz, że ludzie, którzy piszą do mnie z problemem są upośledzeni? 

Mam wiele przypadków zapytań "co do czego", wiele osób nawet nie potrafi rozłożyć repliki i co? Są upośledzeni? Są idiotami? Normalnie im pomagam, nawet jeśli ktoś czegoś nie rozumie tłumaczę do upadłego. Ja też kiedyś zadawałem masę głupich i niepotrzebnych pytań, mimo że wertowałem fora i oglądałem filmy instruktażowe. W internecie nie ma wszystkiego, a często jest tak, że jest tak dużo różnych opinii/instrukcji, że powstaje w głowie mętlik.

 

21 godzin temu, thor_ napisał:

Śruba prowadnicy kolby wpływa na oś? Na oś czego? Może sprecyzuj, że w konkretnej replice tak jest bo stawiam, że nie wiesz jak jest mocowana prowadnica kolby w np M4A1 ICSa z tego co czytam...

Ty i ten Twój ICS... 

Czy ja mówię o ICS'ie? Mówię ogólnie o replikach typu m4, a właśnie większość taką prowadnicę wraz ze śrubą posiada i im gorsza replika, im gorzej spasowana, im wykonana z bardziej miękkich materiałów tym trudniej takową replikę wyosiować bo wszystko się po prostu rozjeżdża. Dlatego w markowych replikach aż takich problemów nie ma, w sumie nie ma w ogóle bo baza tj. korpus, szkielet i komora są ze sobą bardzo dobrze spasowane.

 

Proszę bardzo - Specna Arms H-02

Samo body rozklekotane... A to jest chińczyk z wyższej półki, w sumie z chińczyków metalowa Specna jest najlepsza, nie mówię więc co dzieje się z gorszymi replikami i jak wygląda ich składanie.

36049446_1523059637797985_6430359876622352384_n.thumb.jpg.9f9335a8f65ee45a4c42027a60c27d25.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...