Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Proszę o poradę jako że nie mam żadnych konkretów (różne opinie się gryzą, żadnej nie jestem pewien) ani wiedzy w dziedzinie tuningu. Chciałbym replice dodać zasięgu skutecznego, tyle ile wyczytałem to powinienem zmienić gumkę HU i wstawić preclufę, czy coś jeszcze? Jaką lufę i gumkę dla tego modelu polecacie? 

P.S. W replice zainstalowany mikrofet i kable niskooporowe, wtyki T-deansy z dobrym li-po. Reszta repliki stock. 

Za pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Najpierw powiedz ile możesz kasy przeznaczyć.

Z poleceniem gumki to jest zawsze pewien problem. Repliki i gumki nie są idealne i u jednego w RK dobrze sprawdzi się jedna gumka, a u innego taka gumka będzie słabiej działać. Generalnie trzeba kupić jakąś polecaną gumkę (od siebie mogę polecić zieloną G&G i przezroczystego Guardera). To kwestia nie tylko podkręcania poszczególnych gumek (kluczowy jest też dystanser - za gruby będzie kręcił nawet na zerowym hopku (jak u mnie w AUGu dystanser od zielonej G&G), za mały będzie zawsze słabo kręcił), ale też i szczelności, a tu trzeba brać pod uwagę układ dysza-komora-gumka-lufa.

Co do lufy. Po pierwsze - marka. Nie wiem ile masz kasy, ale bez problemu znajdziesz temat o lufach precyzyjnych i tam poczytasz o tym jakie marki są polecane. Druga sprawa - długość. Za długa lufa będzie wystawać z repliki, co można ukryć tłumikiem. Jednakże ważne jest dobranie cylindra do lufy - za duży czy za mały cylinder nie da dobrych efektów.

Do zasięgu ważna jest też sprężyna. Nie ma przełożenia, że np. 10fps=1 metr zasięgu, ale generalnie jeśli kulka nie ma energii (a tą dają fpsy czyli głównie sprężyna, ale też szczelność) to nie poleci daleko. Dlatego też snajperki mają mocne sprężyny. Tu jednak dochodzi sprawa Twojego środowiska - nie wiem jakie masz limity na strzelankach. No i za mocna sprężyna rozwali bebechy repliki.

Link to post
Share on other sites

Najpierw powiedz ile możesz kasy przeznaczyć.

Z poleceniem gumki to jest zawsze pewien problem. Repliki i gumki nie są idealne i u jednego w RK dobrze sprawdzi się jedna gumka, a u innego taka gumka będzie słabiej działać. Generalnie trzeba kupić jakąś polecaną gumkę (od siebie mogę polecić zieloną G&G i przezroczystego Guardera). To kwestia nie tylko podkręcania poszczególnych gumek (kluczowy jest też dystanser - za gruby będzie kręcił nawet na zerowym hopku (jak u mnie w AUGu dystanser od zielonej G&G), za mały będzie zawsze słabo kręcił), ale też i szczelności, a tu trzeba brać pod uwagę układ dysza-komora-gumka-lufa.

Co do lufy. Po pierwsze - marka. Nie wiem ile masz kasy, ale bez problemu znajdziesz temat o lufach precyzyjnych i tam poczytasz o tym jakie marki są polecane. Druga sprawa - długość. Za długa lufa będzie wystawać z repliki, co można ukryć tłumikiem. Jednakże ważne jest dobranie cylindra do lufy - za duży czy za mały cylinder nie da dobrych efektów.

Do zasięgu ważna jest też sprężyna. Nie ma przełożenia, że np. 10fps=1 metr zasięgu, ale generalnie jeśli kulka nie ma energii (a tą dają fpsy czyli głównie sprężyna, ale też szczelność) to nie poleci daleko. Dlatego też snajperki mają mocne sprężyny. Tu jednak dochodzi sprawa Twojego środowiska - nie wiem jakie masz limity na strzelankach. No i za mocna sprężyna rozwali bebechy repliki.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, mi chodzi bardziej o usprawnienie tego karabinu, ale nie robienie z niego jakiegoś mega potwora. Inaczej mówiąc, taki tuning żeby dał wymierne rezultaty względem stanu obecnego. Nie obchodzi mnie fakt że dzięki np. sprężynie droższej o 100zł bd miał 10fps więcej czy dłuższej lufie 2m zasięgu więcej, bo sam fakt wymiany na te lepsze części już mnie zadowoli. Wiadomo też że nie kupię lufy za 40zł, ale raczej rozsądne 100-150. 

Ogólnie chadzam do lasu, z tym karabinem nie mam co szukać w cqb. Limity są tak do 450, ale nie mam potrzeby przekraczać obecnego 390-400 fps w jakiś znaczący sposób. Z tego co napisałeś wynika że powinienem mieć jakiegoś doświadczonego serwisanta który mi to wszystko ładnie skomponuje..

Link to post
Share on other sites

Jeśli niskim kosztem kilka metrów zasięgu to gumka albo czarna systema, albo zielona g&g, dystanser typu h i np. metalowa komora hopup.

U mnie w replice sprawdziła się właśnie czarna gumka od Systemy, dystanser typu H dodał mi kilka metrów zasięgu i jak założysz metalową komorę hop up, uszczelnisz wszystko na teflonie to już coś tam da.

U mnie komora cnc chyba big dragona (niebieska) dodała mi 15-20 fps,ale przyrostu zasięgu po tym zabiegu zbytnio nie widać.

Jeśli chciałbyś celować w 440-450 fps to przez takie zabiegi na pewno tyle nie uzyskasz - jedyny zabieg to mocniejsza sprężyna, a do tego być może także wymiana silnika, bo stockowy nie jest zbyt mocny (obecnie mam około 480-485 fps i skończyło się na springu M130 guardera + wymiana silnika - akurat miałem mocniejszy z innej repliki i go założyłem).

Przy dodaniu fps potrzeba na prąd jest większa, więc kabelki, mosfet by się przydał i  dochodzą dodatkowe koszta. Pewnie także lipo dojdzie i ładowarka do niego. Fakt, że można to z czasem robić po trochę, ale lepiej czasem rozebrać i zrobić raz niż kombinować co miesiąc czy dwa po jednej rzeczy.

 

O takich oczywistych rzeczach jak podkładkowanie nie piszę.

Zdałby się do tego  jakiś serwisant, albo choć ktoś taki, kto kilka replik rozebrał, złożył (w tym Gearboxy), umie polutowac jedno z drugim i po tych zabiegach te repliki działają już dłuższy czas - czytaj ktoś z doświadczeniem ;)

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...