Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie gazowych replik Beretta na green gas do 400zł


Recommended Posts

Maniacy i Maniaczki,

tematów odnośnie wszelkiej maści Beretty było już multum, niestety albo mało konkretnych, albo zaczętych i niedokończonych, albo w ogóle bez odpowiedzi. Chciałbym zatem, żebyście pomogli mnie i innym zainteresowanym wybrać najlepszą Berettę na green gas w cenie do 400zł. Powinna (a w wręcz musi) być w pełni metalowa (pomijając oczywiście okładziny) oraz posiadać blow-back. Repliki na CO2 nie wchodzą w grę. Trochę czasu poświęciłem już na poszukiwania i porównania, dlatego poniżej wklejam swoją listę. Nie jest ona oczywiście ostateczna, jeżeli ktoś zna jeszcze jakieś Beretty warte uwagi to proszę o info ;)

SR92 SRC: https://gunfire.pl/product-pol-1152193387-Replika-pistoletu-SR92-GGB.html

GGB0340TM WE: http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-11036-Replika-pistoletu-GGB0340TM.html

HG-194 HFC: http://www.taiwangun.com/gazowe-3/hg-194-full-auto-green-gaz-hfc?from=listing&campaign-id=19

M9 Vertec KJW: http://www.taiwangun.com/gazowe-3/m9-vertec-kjw?from=listing&campaign-id=20

M9 KJW: http://www.taiwangun.com/gazowe-3/m9-kjw?from=listing&campaign-id=20

PBW92B B&W: http://www.taiwangun.com/gazowe-3/pbw-92b-b-w?from=listing&campaign-id=20

Sprawa jest na już, więc pomijam repliki aktualnie niedostępne na rynku, jak np. M92F Snow Wolf.

Z tego co już udało mi się wyczytać na forum repliki KJW często ulegają awariom, najczęściej magazynka, co jednak stanowi najmniejszy problem. Modeli z HFC jest więcej i to nawet za tę samą cenę, dlatego wybrałem jedną najbardziej odpowiadającą mi wizualnie. Niestety, w tym przedziale cenowym jedyną repliką z oryginalnymi oznaczeniami jest plastikowy Umarex, co skreśla go na wstępie.

PS. Czy ktoś obeznany może powiedzieć czym, poza szyną RIS, różni się M9 KJW do M9 Vertec KJW?

Edited by Mondi
Link to post
Share on other sites

Wszystkie są takie same... Wszystko to kopie systemu TM, każda z nich posypie się jak trafisz na pechowy egzemplarz, jak nie będziesz dbał - smarował i pilnował żeby w magach był zawsze gaz. 

Magazynki są w większości wypadków zamienne i najlepiej kupić te od TMa w przyszłości. 

Takie mam o nich zdanie. Ja kierowałbym się tylko i wyłącznie kwestią detali które sprawiłyby mi większą radość - oznaczenia oryginału (ale o to ciężko w tym przedziale), szyny ris, fikuśne okładziny itd. 

Link to post
Share on other sites

Nie, thor plecie bzdury. Te repliki różnią się i zewnętrznie i wewnętrznie. Jedyne co się z grubsza zgadza w tym co napisał to fakt, że wszystkie są oparte o system gazowy TM. Z wymienionych zastanów się nad KJW: widzę po fotkach, że to nowsze wersje z regulowanym HU (dawniejsze wersje miały, tak jak TM, HU stały). Na wszelki wypadek jednak przed zakupem napisz do TG i UPEWNIJ SIĘ czy sprzedawane przez nich beretty KJW to już te wersje z gumą jak VSR i regulowanym HU czy też z gumą jak w WE (na wersję z gumą jak w TM raczej już nie trafisz). 

WE to wersja z najprawdopodobniej gumą tego typu jak w linku https://www.specshop.pl/product-pol-17448-WE-Czesc-zamienna-M92-09.html a możesz mi wierzyć, to totalny niewypał. Ponadto WE uchodzą za najbardziej awaryjne beretty no i farba z nich odpada w zasadzie sama. 

HFC to wewnętrznie udziwniona konstrukcja w dodatku z brzydkim lakierem i z niska jakością tworzywa z którego wykonany jest szkielet i zamek- trzymać się z daleka. SRC nie znam osobiście ale ma w obrębie układu gazowego pewne niestandardowe rozwiązania konstrukcyjne a to zawsze trudność przy naprawie. Konstrukcja komory HU taka jak w NOWSZYCH KJW. BW to nowość dla mnie, nic o niej nie wiem i nie pomogę. 

Post thora zgłaszam do moderacji ponieważ to któraś z kolei wypowiedź kolegi w której wprowadza innych w błąd i wypisuje bajki CAŁKOWICIE bez znajomości tematu. Koledze Mondi radzę bardzo sceptycznie podchodzić do rad z internetu bo można wyczytać totalne głupoty. Już sam fakt, że wyczytałeś jakoby najlepsze w tym zestawieniu KJW było mocno awaryjne... Mówi wiele o jakości internetowych doradzaczy. 

Link to post
Share on other sites

O kurcze, nie spodziewałem się takiego podejścia do sprawy. Omonon, dziękuję bardzo, naprawdę. W takim razie na tapecie zostaje KJW (znasz różnice pomiędzy tymi dwoma modelami?) oraz BW, o tym drugim spróbuję jeszcze coś znaleźć i poczytać. Prawdę powiedziawszy najbardziej skłaniałem się do repliki SRC, ale teraz raczej odpuszczę, tfu tfu lepiej nie mieć problemów z naprawą w razie jakichś awarii.

Link to post
Share on other sites

Omonon no to powiedz dlaczego na 4 repliki M9 (plastikowe TM, metalowe KJW, WE i aktualnie plastikowe LS) które miałem żadna jakoś nie padła, nie odlazła z nich farba ba nawet żaden magazynek się nie rozszczelnił. Może czas zacząć dbać o repliki a nie oczekiwać, że będą same z siebie o siebie dbały? 

 

No coś Ty klamka na GG bez regulowanego HU... No to powiedz mi po co przy replice pistoletu mającego max 300 fpsów i do którego producent ZALECA konkretne wagowo kulki regulacja HU? Będziesz z niego strzelał na 50 metrów do tarczy?? No to powodzenia... Każda z tych replik to dokładnie taki sam zestaw części, ruchomych elementów działających dokładnie tak samo. Kwestia Twojego pecha jeżeli trafisz na egzemplarz który będzie felerny i tyle. 

W magazynkach nie ma co się psuć bez względu na producenta - podstawa pilnować kondycji uszczelek i zaworów. Aktualnie mam dwa magazynki od starego TMa które mają ponad 10 lat i jeden od KJW w podobnym wieku... kurde działają i nie chcą zdechnąć - aktualnie napędzają plastikowe badziewie "marki" LS. 

W samej replice standardu TM tez nie ma co się psuć o ile nie zasuszysz jej na amen. Ok napisz mi jeszcze co jest "wewnętrznie" udziwnione w M9 od HFC? Wg mojej wiedzy to taki sam klon TMa jak inne.  Ale z chęcią się czegoś dowiem skoro czymś się różni.

Link to post
Share on other sites

Ty nie widzisz różnicy między replikami kilku producentów. Nie znasz różnic w ich konstrukcji, nie tylko w materiałach. Ty zwyczajnie teoretyzujesz. Nie widziałeś ich na oczy, nie porównywałeś i nie rozkręcałeś. Dyskusja z Tobą jest bezsensowna ponieważ Ty nie wiesz o czym mówisz. Nic Ci nie napiszę ponieważ nie muszę- to TY nie wiesz co piszesz, nie ja. Nie mam zamiaru ani ochoty Ci niczego udowadniać, każdy może sprawdzić to sam- oglądając instrukcje do tych modeli dostępne w internecie, między innymi np na stronie SRC (do modelu firmy SRC- jesteś tak głupi, że pewnie byś mi wytknął, że nie ma tam instrukcji do pozostałych modeli...). 

Moderację proszę o reakcję- każdy normalny użytkownik za takie litanie pierdół dostał by już dawno bana. Tym bardziej, że to dział techniczny. Ktoś przeczyta bajki kolegi Thora, wyda pieniądze i będzie rozczarowanie. 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, thor_ napisał:

Omonon no to powiedz dlaczego na 4 repliki M9 (plastikowe TM, metalowe KJW, WE i aktualnie plastikowe LS) które miałem żadna jakoś nie padła, nie odlazła z nich farba ba nawet żaden magazynek się nie rozszczelnił. Może czas zacząć dbać o repliki a nie oczekiwać, że będą same z siebie o siebie dbały?  

Jak Twoim zdaniem należy dbać o replikę, żeby nie odpadła z niej farba? Jaki masz niby na to wpływ?

15 godzin temu, thor_ napisał:

No coś Ty klamka na GG bez regulowanego HU... No to powiedz mi po co przy replice pistoletu mającego max 300 fpsów i do którego producent ZALECA konkretne wagowo kulki regulacja HU?

Bo może np zechce wymienić gumkę na znacznie lepszą?

15 godzin temu, thor_ napisał:

Ok napisz mi jeszcze co jest "wewnętrznie" udziwnione w M9 od HFC? Wg mojej wiedzy to taki sam klon TMa jak inne.

Wg mojej wiedzy TM i jej zwykłe klony nie mają trybu auto. Chcesz mi powiedzieć, że bierze się on dzięki małym krasnoludkom zamkniętym w magazynku?

Link to post
Share on other sites

Otto z ilu replik Betetty WE zeszła farba? Powiedzmy z ostatnich dwóch partii produkcyjnych? Ile takich przypadków widziałeś OSOBISCIE? Nie interesują mnie "widziane u kolegi, kolegi o którym opowiadał kolega" Konkretnie ILE? I, co równie istotne,-po jakim czasie użytkowania? 

Odnośnie HU, jasne, że ktoś może chcieć wymienić gumę, ja zadałem pytanie o to jakie są istotne różnice przy strzelaniu z Beretty ze stałym HU a taką z regulowanym zakładając używanie DEDYKOWANYCH WAGOWO KULEK. I nie próbuj mi wciskać różnic przy strzelaniu na więcej niż 25 metrów...

Omom uważasz, że standardowa Beretta M9 TM jest malowana? 

Co do trybu auto w tego typu replikach to głupota i wybaczcie ale nie brałem pod uwagę tego typu wersji. 

Replika Beretty to replika, a nie wynalazek z ogniem ciągłym i opcją wystrzeliwania pocisków międzykontynentalnych. 

Jeżeli chodzi o jakieś wynalazki to nie polecam żadnego. Wszystko się rozsypie prędzej czy później o ile nie jest konstrukcja w 100% zbudowaną pod "wynalazek".

 

 

Link to post
Share on other sites

Różnice są takie, że w jednym wyregulujesz a w innym nie. Czy Ty jesteś głupi?! :| Z drugiej strony- obcowałeś wyłącznie z tanimi klamkami to nie wiesz nic o strzelaniu z pistoletu na powyżej 25m, normalne i logiczne. Ale jednak się wypowiadasz... 
Uważam, ze Ty piszesz o obłażeniu farby z między innymi TM a TM nie jest malowana. Robisz z siebie debila (znowu). 
Nie brałeś pod uwagę takiej wersji bo się nie znasz i nie masz pojęcia ani, że taka istnieje ani jak jest ona skonstruowana. Ale się wypowiadasz. Nie widziałeś beretty od HFC na oczy, jestem tego całkowicie pewien. 

Powtarza się to co wypisywałeś przy temacie HU w snajperkach. Miałeś kiedyś, jedną, dawno i to badziewną i swoje jakieś tam doświadczenia próbujesz tonem eksperta rozciągać na wszystkie modele wszystkich producentów. Tymczasem nic nie wiesz a się mądrzysz. Twoja wiedza jest znikoma, w przeciwieństwie do Twojego ego. 

Link to post
Share on other sites

Możliwość regulacji HU w replikach Beretty za 400 PLNow... Może jestem głupi, ale  ŻADNA z tych replik nie wiem jak byś jej nie regulował nie strzeli lepiej niż nieregulowany M9 TMa sprzed 10 lat. Obcowałem z tanimi replikami... Skoro repliki TM takie jak właśnie M9 czy Mk 23 należą do tanich...

Powiedz mi ilu ludzi używa którejś z tych Berett za 400 w poważnym IPSC ersoftowym?? I proszę powiedz mi jakie masz osiągnięcia na więcej niż 25 metrów z którejś z tych replik... Może po wymianie magicznej gumy w HU i super regulacji strzelają tak jak średniej jakości AEGi na 50 metrach pozwalając trafić cel 10x10 cm w 8 na 10 strzałów? 

Powiem Ci Omon tylko tyle: Sprawdź na jakie odległości strzela się z OSTRYCH pistoletów i wtedy wypisuj brednie o strzelaniu do sensownego celu z plastikowych kulek "zasuwających" z prędkościami rzędu 100m/s 

Taak co ja wiem o strzelaniu na więcej niż 25 metrów. Obawiam się, że Ty nie wiesz ile to jest te 25 metrów...

Właśnie się dowiedziałem od Ciebie, że repliki ersoftowych ułamek przerastają osiągami swoje palne pierwowzory... Gratuluję i podziwiam. Faktycznie moja wiedza jest niczym...

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak piszesz.... Ersoftowi komandosi potrafią strzelać lepiej, celniej i dalej ze swoich zabawek niż ludzie strzelający z ostrej broni.

 Przez ostatnie 10 lat resortowe repliki zastąpiły ostrą broń a mnie to ominęło - tak jestem nic nie wiedzącym głupolem. Przy okazji zakrzywiły się prawa fizyki...

 

Link to post
Share on other sites

thor_ - nie wiem co bierzesz, ale nikt tu nie mówi o palnej, która ZABIJA na dystansie 100m:
 

 

Nie pomyślałeś (ha!), że beretta TM jest robiona pod kulki 0,2 i gaz 134a, gdzie ogólnie jako że nie ma ograniczeń w Polsce używa się mocniejszego propanu, albo green gasu, i dlatego regulowany hop jest lepszy, kropka. Da się strzelać z pistoletów na dystanse znacznie powyżej 25m, mam dwa takie pistolety, może nawet trzy.  Nie wiem po co w ogóle wspominasz o AIPSC, w którym często wcale nie używa się HU... Nie wiem, odstaw wmasga, bo piszesz bez sensu, a ktoś bez wiedzy pomyśli, że jak masz dużo postów i masz jeszcze grupę "weteran" (raczej jeden z tych, którzy oberwali w głowę) to wiesz co piszesz i kupią bubel. Nie wiesz nie wypowiadaj się, i wszystkim będzie lepiej. Zdrowia życzę!

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, mimo wynikłej "drobnej sprzeczki" bardzo dziękuję za aktywność :D

@omonon, jutro rano napiszę do TG i upewnię się co do tego HU. Jeśli okaże się, że jest nowszego typu regulowany to wziąć tą z KJW? Który z dwóch podanych modeli wybrać? Ja wolałbym tą z szyną, ale czy nie różnią się czymś więcej? A może sam wybrałbyś innego producenta (nie licząc tych, które skreśliłeś w pierwszym poście)? Szukałem czegoś nt. B&W, ale ciężko cokolwiek znaleźć konkretnego.

Link to post
Share on other sites

Akurat KJW wersji beretty ma lub miało bardzo dużo, również w jednym czasie. Były wersje metalowe "lepsze" ze stalowym kurkiem i kilkoma pierdołami, były bardziej ZnAlowe wersje, były ABSowe, były też na CO2 oraz zarówno na GG jak i CO2, do tego dochodzą rożne komory HU w różnych rocznikach... Przyznam, że mam z nimi mętlik i nie dam głowy co jest obecnie w TG. Najprawdopodobniej ta z prostym chwytem to wersja z komorą pod gumy jak w VSR. Do tego piszą, że to ta wersja ze stalowym kurkiem oraz przystosowana pod CO2. To na pewno najlepsza opcja z omawianych tutaj. 

Link to post
Share on other sites

Thewojtz... Właśnie - poruszyłeś bardzo konkretną kwestię - Producenci produkują repliki pod jakieś techniczne wytyczne, standardy i dedykowane wg nich gazy i kulki. A jak ktoś nie potrafi zgodnie z wytycznymi stosować odpowiedniego gazu, kulek to potem mu się repliki sypią, rozszczelniają, słabo strzelają. Dziwne, że 90% replik gazowych które "same się psują" najczęściej jest używana z gazami których producent nie podaje w specyfikacji produktu... Przecież w Polsce można "mocniej" to dajemy czadu... A potem biadolenie, że replika jest szajs bo się zepsuła... 

Może warto się zastanowić jak się jej używało? 

Dziwne, że praktycznie 100% replik tak gazowych jak i np. AEGow które mam, które mają znajomi a w których nikt nigdy nie grzebał - bez względu na to czy to TM, HFC, WE, KJW - po średnio 10 latach nadal działają bez problemów... Tyle, że są używane z głową, i na "materiałach" dla nich dedykowanych.

Może wskaż mi najsłabszą technicznie replikę z powyżej podanych kupię ją i co roku będę Ci zdawał relację z tego jak się zachowuje? Przyjmiemy jakiś sensowny jak na boczną klamkę przemiał kulek na miesiąc i tyle będę wystrzeliwał dokumentując to filmami. 

Tylko teraz zanim ją kupię napisz po jakim czasie wg Ciebie się rozleci. 

 

Link to post
Share on other sites

Chłopie, nie kompromituj się. Tylko TM podaje zalecany gaz a na zwykłym GG się i tak nie psują. Repliki które się psują nie mają podanego żadnego zalecanego  gazu przez producenta. Czyli jest dokładnie odwrotnie niż piszesz. Nie kompromituj się... Po prostu się nie kompromituj. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym powiedział, że to czy hopup w beretce jest regulowany nie ma znaczenia. Regulacja odbywa się za pomocą małej śrubeczki, która jest wkręcona w plastikowy element robiący za element dociskowy. Gwint w tym elemencie łatwo się wyrabia. Na pewno nie tylko ja olałem tą regulację i zastosowałem doświadczalnie dobrany kawałek plastiku, który podłożony w odpowiednim miejscu zapewnia prawidłowy docisk. Komory bez regulacji nie mają tej śrubki. Mówię na przykładzie mojego KJW. W TM wygląda to chyba tak samo. WE nie miałem w ręce. Argument z wymianą gumki też jest chybiony, bo repliki bez regulacji hopup używają takich samych gumek (w standardzie VSR).

Dyskusja dyskusją ale ochłońcie trochę ludziska. Można dyskutować ale darujcie sobie te wyzywanie od idiotów i takie tam. Trzymajmy poziom.

Link to post
Share on other sites

Następny. Czy to jest epidemia "nie wiem ale się wypowiem"? 
 

Cytat

W TM wygląda to chyba tak samo.

No "chyba" nie wygląda. 

Cytat

 repliki bez regulacji hopup używają takich samych gumek (w standardzie VSR)

Kolejny bullshit. Są zupełnie inne. Odsyłam choćby do instrukcji TM. 

Powtarzaj do znudzenia, rano i wieczorem: nie wiesz? Nie pisz. Trzymaj poziom. 
 

Link to post
Share on other sites

W tym momencie zostały na tapecie jedynie dwie repliki: KJW wersja Vertec i SR92 SRC. Osobiście skłaniam się do zakupu tej drugiej: bardziej odpowiada mi estetycznie, poza tym gdzieś znalazłem informację, że wewnątrz jest lufa 6,04mm, co zawsze jest na plus :) czy jesteście w stanie odwieść mnie od tej decyzji i uzasadnić dlaczego, albo podać przekonujące argumenty na temat tej M9 KJW? Wybrałem wersję Vertec głównie za Twoją sugestią @omonon.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...