Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Famas SV [CG]


Recommended Posts

mam famasa juz troche. nie moge powiedziec zlego o nim slowa. ...no moze poza tym ze faktycznie ma 'troche' plastikowy wyglad. Moj magazynek dziala bez zarzutu. zasieg jest porownywalny z elektrykami i spokojnie mozna sie z nimi strzelac.

 

ma bardzo wygodny ksztalt (rzucajac sie na ziemie nie wylamujesz sobie magazynka). jest solidny (przy takim ksztalcie w zasadzie moze sie odlamac tylko lufa, ktora zreszta jest 'sztuczna' i nie wplywa na strzelanie). ma bardzo poreczne przeladowanie (duzy jezyk ulatwia przeladowanie), a umieszczenie go pod uchwytem pozwala przeladowywac i strzelac nie przerywajac celowania, co daje spora szybkostrzelnosc.

 

niestety celownik jest troche malo dokladny (szczerbinka ma postac po prostu dziurki, przez co ciezko wyczuc gdzie jest jej srodek i zgrac z nim muszke). na szczescie replika ma dodatkowa szyne na gorze, ktora pozwala zamontowac jakis kolimatorek:)

 

nie polecam strzelac z kulek 0,12. przy kulkach 0,2 zasieg wzrasta o ok. 150%..

 

Ktos z was moze probowal czy pasuja do famasa magazynki od jakiejs innej spluwki, ktore mozna kupic osobno bez broni, bo 45 naboi to troche malo, a do famasa magazynkow przynajmniej na razie sie nie dostanie:/?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

A ja muszę Wam powiedzieć że mam Famasa juz dwa miesiące i nic się w nim nie psuje!Prawda że w kolbie cos lata ale nie przeszkadza to zbytnio w zabawie!Ta broń ma naprawde bardzo dobry zasięg!!Jest nawet dosyć ciężka a jednym z jej minusów jest tylko plastikowy wygląd!No i może fakt że ciężko dokupić dodatkowe magazynki!

Mam prośbę!!!Jak ktoś wie jak i gdzie mozna kupic magazynki do tego Famasa to proszę o kontakt!!Polecam broń początkującym jak i ludziom którzy chcą mieć broń dobra na elektryki!!!! :wink:

Broń naprawdę super polecam!I co za cena!!!

 

[ Dodano: 19 Gru 2005 17:10 ]

Tak magazynek naprawdę mieści 40-45 kulek!!!!Ale niestety ładuje sie go jak muszkiet więc przydałoby sie kilka dodatkowych magazynków!! :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ac1987 MP5 jest dla ludzi któży naoglądali sie filmów o anty terrorystach.

Poza tym ma krutką lufe iprzez co słaby zasięg i celność. Jest niewiele lepsza od M16 z Wella (Mp5-bardziej celna). Famasa oglądałem też jest krutki ale bul pul (czy jakoś podobnie) sprawia że lufa jest dość dłud, a w takiej Mp5 połowa karabinu to kolba. :twisted: A co do magów to sie zgodze ja mam na 22 BB i mi starcz.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Troll30, zważ na swoje pismo... Poza tym ten układ (magazynek za uchwytem) to bull-pup, po Polsku zwany "bezkolbowym". W magazynku mieści się 45 kulek. A to że jedni lubią serie MP5 to tylko gust i upodobanie. Mnie się FA-MAS podobał i nie chciałem żadnej Mp5 czy M4. Uparłem się na FA-MASie i się nie zawiodłem.

 

Ac1987, ten FA-MAS ma większy zasięg przy dobrym skupieniu od MP5A3 Marui - sprawdzone. Owszem osiągi słabną w zimie... ale nie tylko w FA-MASie, słabną we wszystkich replikach - nie tylko sprężynowych. A zapasowe magi się przydają, bo różne sytuacje na "polu walki" się dzieją :wink: .

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią Gru 30, 2005 10:55 pm ]

A co do latających elementów w "kolbie" to na pewno nadlewka kleju. trzeba rozkręcić i inaczej te ciężarki zamocować - polecam izolke.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

witam

ogromne thx za opisanie tego karabinku :D jestem początkującym żołnierzem,a potencjalnie FAMAS byłby moją pierwszą bronią,więc stąd moje pytania:

1.Czy FAMAS jest dobry dla początkujących?

2.Gdzie znajduje się tak w ogole naciąg?tzn czy naciąganie nie przeszkadza zbytnio w oddawaniu strzałów?

3.Czy naprawdę trudno jest włożyc magazynek?

to narazie wszystkie moje pytania,dzięki z góry z odpowiedz :)

Link to post
Share on other sites

U nas w ekipie były 4 famasy teraz wszystkie oprócz jednego rozsypywały się co grę jeden kumpel nie wytrzymał i kupił sobie coś nowego moim zdaniem patrząc na famasa nie widzę jakiś nadzwyczajnych mocy w tej replice jest pospolita a jak ktoś nie u mi się obsługiwać bronią to ją rozwali po tygodniu. Ja mam Sig Sauer 552 i nie zamienię go na nic innego zawsze działa ani razu mnie jeszcze nie zawiódł.

Link to post
Share on other sites

Z relacji Grey Fox'a (via komunikator) mozna wnioskowac, ze FAMAS DE niewiele (jesli w ogole) rozni sie od FAMASa CG - no moze poza oznaczeniami producenta, w tym pierwszym dostaniecie orzelki na body (zupelnie za darmo ;-)!). Ja bym zaryzykowal kupno tego DE i gdy tylko odloze troche kasy po tuningu M4 na pewno to przetestuje - 100 zl za sprezyne, to sugeruje juz nienajgorsza jakosc! FAMAS moim zdaniem jest bronia dobra dla poczatkujacych - sprezyna uczy szacunku do pozostalej w magazynku amunicji. Majac AEG siejesz pociski jak cukierki i gdy po jakims czasie dostajesz do rak sprezyne lapie Cie glupawka i nie umiesz sie z nia obchodzic... FAMA jest ladny, ma oryginalny ksztalt i dla mnie jest wyjatkowy. No i byl w MGS - a to jego duza zaleta ;-)!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pytanie do użytkowników Famasów :?:

Czy ma on większy zasięg i lepszą celność niż M16 CG.

Prosze o porównanie i jeszcze jedno pytanie czy ta broń moze być używana przez osoby wysokie-190cm (wiem wszystko można tylko chodzi mi o wygodę i funkcjonalność).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Czas na jakieś wnioski po ponad półrocznym użytkowaniu FA-MAS'a:

- nie sypnął mi się na amen.

- w zimie osiągi osłabły ale o wiele mniej niż np. w Mp5A3 TMu.

- po naprawie naciągu niesamowicie niezawodny.

- nie lubie tego magazynka!

- kolimator sporo pomaga

- kocham z nim chodzić :)

- uszczelnijcie sobie głowice tłoka oraz system BAX-lufa dodaje sporo na osiągach

- jeśli pazur naciągu jeszcze Wam nie pękł radze na wszelki wypadek wlać "do niego" klej o nazwie "ANSERCOLL PUR"

- korzystajcie z kulek Gold Fire bądź Tokyo Marui - najlepszy zasięg i prędkość

- cieszcie się nim :P

 

Pozdrawiam.

 

Postuluje do Pana Screamer17 żeby poprawił swojego posta.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...