Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 A5 (AEG) - VFC/Umarex


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam  A-piątkę od kilku miesięcy. Zewnętrzna jakość wykonania na najwyższym poziomie. Warto obczaić na wmasg recenzję wersji GBB bo zewnetrznie jest identycznie jak w AEG.

Nabyłem nową hakaśkę w wersji Ral8000 ktory jest markowym i flagowym w ostatnich latach kamuflażem Heckler & Koch. Do tego dołożyłem oryginalne osłony szyn i chwyt przedni Hk.

Zdjecie jest nieco rozjasnione filtrem, replika jest w rzeczywistosci nieco ciemniejsza, a w cieniu nabiera barw ciemno brazowych.

Cały przedni zestaw szyn jest zrobiony perfekcyjnie na maszynie CNC, precyzja wykonania zachwyca. Kolor szyn też jest nieco inny niż cala replika i to jest kolejna cecha oryginalnych, palnych wersji broni od HK w kamuflażu Ral 8000. Mamy tutaj rózne odcienie tzw. niemieckiego grun-brown. Kolba, osłony, i chwyty przednie i tylne takze zrobione sa wytrzymalego i wygodnego do trzymania tworzywa. Wymienilem jedynie szczerbinke na m-busową (by podczepic acoga blizej oka) i tłumik plomienia.

867748016_hk416a5ral8000.thumb.jpg.ab935f035478bf2e41704c3e1b623561.jpg

 

Bebechy mamy z serii Avalon. Wedlug airsoftology.com jest to usprawniony Avalon ver. 2. Strzelanie z tego prosto po wyjeciu z pudelka to czysta przyjemnosc, kultura pracy itd. Jak to sie sprawuje na dluzsza mete to nie mam pojecia bo nie bylem z tym na zadnej strzelance.

Przed zakupem akumulatora Lipo wypytalem pracownikow roznych sklepow (Begadi, Evike, Militaria.pl) i kazdy twierdzil aby od razu kupic lipo 11.1 bo na 7.4 nie chodzi tak dobrze jak powinno.

Wazne by nie kupic za duzego lipola bo nie zmiesci sie do kolby. Ja kupilem 11.1 od ASG DK z trzema ogniwami i ledwo to wepchnalem, tak ze nie moge nawet regulowac kolby. Kwestia wymiany na mniejszy gabarytowo akumulator.

Replika ma wbudowany mosfet.

1338265234_lipoa5.thumb.jpg.29cb007913a590ccb0595fc7963ec28d.jpg

 

Magazynek dolaczany do zestawu to nowy hi-cap VFC  nakrecany korbką dzieki czemu cała zawartosc magazynka (300 kulek) wystrzelimy na jednym podkreceniu! Magazynki sa bardzo drogie, okolo 200 zł w polskich sklepach (troche taniej za granica) ale spelniaja swoja robote. Wkonanie i waga tez solidna. Jedno do czego sie przyczepie to ze magazynek ma luzy bedac w komorze, ktore mozna nieco zniwelowac tasma. Niestety niesmak pozostaje bo w takiej wersji GBB siedzi sztywno bez luzow.

W odróżnieniu od poprzednich wersji HK416 tutaj wszelkie manipulatory sa obustronne, dla lewo i prawo recznych. Bolt catch działa i słuzy do odsloniecia pokrywy zamka gdzie regulujemy hop up.

W planach za jakis czas, w 2019 r. mam podrasowanie repliki o prec lufe, gumke hu, i dodatkowe usprawnienia, możliwe ze bede robił cos na wzor DMR Hk M27 na czesciach G28 (zdjecie ponizej). Zasieg i skupienie jest na ta chwile zadowalajace.

1558662180_hk416a5custom.thumb.jpg.1ce2e835edfa8122328463f5b1a2f5d5.jpg

 

 

Edited by pesinter
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam i ja. Zewnętrznie baja, do czego VFC już zdążyło nas przyzwyczaić.Jedyne do czego mogę się przyczepić do badziewnie wykonane zębatki dwustronnego selektora, przez co prawa strona ma dość duży luz. Reszta elegancko.

Wewnętrznie jak to każdy stock - wymaga dopieszczenia. Kable druty, P O T Ę Ż N Y bezpiecznik, tłok z alu głowicą potrzebną jak dziura w moście, podkładkowanie wymagające poprawy. Zębatki świetnie wykonane, już bez tych samopodkładujących sprężynek ale średnio pasują do tego szkieletu - zębatka środkowa nie ma "zakresu" żeby ją podnieść w stosunku do reszty a było to potrzebne w moim egzemplarzu aby było perfekcyjnie.  Trzeba by trochę ją podtoczyć. Wleciały shsy 12:1 i będzie baja.

Giwera chodzi po około 1800 zł obecnie, polecam! 

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiscie selektor ognia po prawej stronie repliki jest zbyt poluzowany i to jedyna mini wada tej repliki. Jak uda mi sie to poprawic to dam znac.

W miedzyczasie kupilem dedykowany tlumik B&T Compact Rotex i wstawiłem lufe precyzyjna 363 mm JBU FFF z tymi nacięciami na końcu lufy. W polaczeniu z gumką przezroczysta guardera zwiększył mi sie nieco zasieg i przede wszystkim skupienie! Reszta stock i strzela to na prawdę dobrze. 

 

Dodatkowo moge potwierdzic, ze do repliki pasuja i dobrze podaja magazynki VFC QRS.

034E9A9C-6277-4298-BB1C-5A974339D8B3.jpeg

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, falloutpl napisał:

Zewnętrznie baja, do czego VFC już zdążyło nas przyzwyczaić

VFC XD To, że jeden model jest fajny, nie znaczy że inne też. 

 

1 godzinę temu, pesinter napisał:

W polaczeniu z gumką przezroczysta guardera zwiększył mi sie nieco zasieg i przede wszystkim skupienie!

Ile aktualnie masz metrów zasięgu?

Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu również bawię się z tym karabinkiem. Przyznam że byłem sceptyczny bo mocno przejechałem się na Glock 17 Umarex'a.
Na szczęście tutaj cała replika z zewnątrz jak i wewnątrz jest cudna. Od wykończenia body po kulturę pracy. 

Z racji na niewielką pojemność kolby zmieniłem swoją na PTS i teraz mogę wepchnąć tam cały oddział Cymo-Specniarzy ;) 

 

5 godzin temu, pesinter napisał:

... W miedzyczasie kupilem dedykowany tlumik B&T Compact Rotex ...

pesinter - jak ten tłumik siedzi miałem styczność z tego rodzaju montażem i zwykle miał luzy?

111.jpg

Link to post
Share on other sites

*wallop, nie wiem ile metrów bo nie mam jak zmierzyć dokładnie ale kilku leca dalej od 5 do 10 metrów niz w stocku. Co jednak mnie mocno zaskoczyło to fajne skupienie jak na lufe za 150 zł. 

 

*Niedzwiedz, mial minimalne luzy na tlumiku plomienia ale wystarczylo tam dac minimalna warstwe cienkiej tasmy i siedzi az milo. Wyglada jeszcze lepiej.

 

2597B18E-85F2-401A-86AD-759191E53B61.jpeg

Link to post
Share on other sites

Dorzucę swoje 3 grosze

Mam swoje HK416A5 już trzeci miesiąc, posiadam wersję czarną.

Replika jest ślicznie wykonana, wygląda na prawdę świetnie i realistycznie. Obustronne manipulatory są bardzo przydatne, w wersji czarnej szyna odstaje kolorem od body, jest bardziej czarna i nie jest tak matowa jak korpus który jest matowy i kolorem podchodzi bod baaardzo ciemny szary, dla mnie daje to fajny efekt, oznaczenia ładne. Wygląd zewnętrzny to absolutne 10/10

Wewnętrznie jest na prawdę o wiele lepiej niż w starszych HK od VFC: szybka wymiana sprężyny, standardowe dobrze wykonane zębatki bez tych sprężynek, tłok ze wszystkimi 14 zębami stalowymi i mosfet. Szczelność w stocku- strzykawka, FPSy na chrono wyszły 315 na kulkach 0.2g. Bardzo ładna kultura pracy ale wiadomo: to zawsze można poprawić

Na prowadnicę kolby pasują tylko uchwyty zawieszenia od GBB, sama prowadnica zamocowana jest jak w GBB czyli jest "wkręcana" w body

Wady? niestety zauważyłem ich kilka

-Prawy selektor ognia ma spore luzy, spełnia mimo to swoją rolę

-Głowica tłoka jest niełożyskowana i aluminiowa, dla tych co chcą oszczędzić szkielet GB to może być wadą

-Szybk wmiana sprężyny nadal wymaga wyjęcia GB, prowadnicy nie da się odkręcić przy założonym GB lecz tył gearboxa jest odsłonięty więc teoretycznie można by włożyć dłuuuuugiego imbusa przez prowadnice i wyjąć sprężyne ale tego jeszcze nie testowałem

-MOSFET nie posiada active brake, dla mnie dość spora wada gdyż możemy mieć problem z burstem na semi przy mocniejszym silniku

-Dysza choć szczelna jest z tworzywa i nie ma żadnych uszczelnień, prawdopodobne źródło przecieków w przyszłości

-Po pierwszym otwarciu, przeglądzie i złożeniu nie wiedzieć czemu spalił się mosfet, bezpiecznik go nie uratował a też się spalił, uznam to za mój błąd jednak warto zaznaczyć

-Komora HU sprawiała mi spore problemy, replika potrafiła raz na jakiś czas pluć po dwie kulki na raz gdy podpiąłem w pełni załadowany magazynek mid-cap lub też pluć na 10m, bez względu na firmę gumki, magazynków i kulek, problem ostatecznie rozwiązało jedynie włożenie komory HU retro arms. Problemy z komorą miała replika moja, kolegi + 2 inne z których właścicielami rozmawiałem.

Co do magazynków: testowałem mid capy CYMY- podają i siedzą oraz PMAGa battleaxe- ten siedzi lepiej niż CYMA ale nie podaje w ogóle

Do prowadnicy upchałem lipo 11.1 electro rivera o takie: http://www.asg.warszawa.pl/airsoft/baterie--ladowaki/li-po/11-1v/p,akumulator-lipo-11-1v-1200mah-15-30c,26674.html pasuje idealnie choć nie wiem jak z bezpiecznikiem ponieważ zamontowałem nowy mosfet który go nie posiada

Replika aktualnie posiada:

-Gumkę HU flathop modify

-Komore HU retro arms gen.3 (ta cała srebrna, z pokrętłem) dociśniętą oringami

-Czerwoną dysze aluminium CNC SHS podwójnie doszczelnioną

-Łożyskowaną głowicę tłoka POM elementa

-MOSFET z Active brake od jefftrona + wtyki deans

-Silnik high torque SHSa

Więcej wewnętrznie nie potrzebuje zmieniać, w planach jedynie lufa promyka i gotowe

Co do osiągów to kultura pracy i reakcja na spust o wiele się polepszyła, fpsy skoczyły do 340 na kulkach 0.2, ROF na poziomie 18k/s na 11.1, problem bursta na semi nie występuje, zasięg skuteczny skoczył o wiele, ciężko mi aktualnie go zmierzyć będę to robił jak dostane prometheusa.

Ogółem porównując cenę A5 (1899zł) do standardowej 416D UMAREXa (2200zł+) to różnica wielka, przy wyborze A5 czy 416D zdecydowanie wziąłbym A5 (mam doświadczenie z 416D ich firmy) jednak wyposażyłbym się w komorę z alu gdyż stockowa napsuła mi nerwów. Rzeczy które dostajemy w zestawie przewyższają standardową HK i do tego replika jest o kilka stów tańsza.

 

Edited by Rammstein PL
Link to post
Share on other sites

* Rammstein, ja akurat problemow z komora hu nie uswiadczylem zadnych. Jedynie gdy strzelalem na midcapie Amoeby to czasem zle podawal kulki. Kupilem za to midcapa VFC QRS i podaje i siedzi w gniezdzie prawidlowo (male luzy)

Co oznacza strzelanie burstem na semi? Chodzi Ci o szybkie pojedyncze wcisniecia spustu?

Jak juz bedziesz mial promyka to zmierz prosze zasieg na twojej konfiguracji przed i po promyku. Przyda sie to w tym temacie. 

Edited by pesinter
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
4 minuty temu, blysk napisał:

A więc i ja zakupiłem hakaśkę. Jest miodna! :) Wkurza mnie majtający się prawy selektor ognia. Mam zamiar w nią wsadzić komorę Prowina.

Zapomnij - prowin się nie mieści trzeba by piłować komorę :) 

Ale ta standardowa jest bardzo dobra. Wsadziłem w nią Gumkę Maple Leaf i dystanser Omega + Lufa precka MAd Bull Steel Bull 300mm i mam na m120 >>> 471 FPS.

Komora kręci aż miło na 60m trafiasz gdzie chcesz. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 2.12.2018 o 15:51, Rammstein PL napisał:

...

-Szybk wmiana sprężyny nadal wymaga wyjęcia GB, prowadnicy nie da się odkręcić przy założonym GB lecz tył gearboxa jest odsłonięty więc teoretycznie można by włożyć dłuuuuugiego imbusa przez prowadnice i wyjąć sprężyne ale tego jeszcze nie testowałem

...

Działa, chwilę trzeba powalczyć z kablem i bezpiecznikiem w prowadnicy kolby żeby wyjąć z niej prowadnicę sprężyny oraz samą sprężynę ale spokojnie można to zrobić. 

Do przeprowadzenia tej operacji polecam zakupić Imbus albo krzyżaka na długim grocie i latarkę czołową ;) 

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.01.2019 o 16:15, Niedźwiedź napisał:

A po kiego grzyba? 

Ano by rozkręcić giwerę do samego GB, potrzebny jest pewien tyci imbusik do odkręcenia guzika od zwalniacza magazynka. A więc sprawdzałem czy mój prowin wejdzie do repliki. Wszedł. Dało się zamknąć i nawet strzelać. problemem może być poruszająca się na boki komora.

Link to post
Share on other sites

Komorę powinno się ustabilizować. Po pierwsze docisnąć ją mocno do szkieletu - już samo to spowodować powinno lepsze uszczelnienie się układu i poprawienie się stabilności wyniku fps. Czasem może to spowodować problemy ze spasowaniem magazynka i podawaniem kulek (w serii Avalon VFC tak jest), ale z reguły to pomaga i nie zaszkodzi spróbować. Oringi to koszt 10gr za sztukę, w hurcie nawet taniej i zawsze je można ściągnąć i wrócić do pierwotnego ustawienia komory.

Z usztywnieniem komory na boki jest już trudniej. Sporo osób okleja koniec komory (klips) tasmą teflonową. Ale nie niweluje to luzu pomiędzy skrzydełkami komory, a jej łożem/lufą. Innego sposobu niestety nie znam i według mnie nie jest to konieczne przy zastosowaniu Tych dwóch sposobów. Komora u mnie zawsze siedzi bardzo sztywno i nie da rady jej przekręcić w osi ani przesunąć przód<>tył. Spróbujcie, nic nie tracicie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...