Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 A5 (AEG) - VFC/Umarex


Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie tej repliki, co prawda nie wersji A5 tylko D ale żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu.

Jaka lufa wewnętrzna siedzi w tej replice? jakiej długości?? poszukałem trochę w necie i dowiedziałem się że jest to lufa 410mm - na stronie Umarexa też widnieje taka wartość. Tylko czy aby na pewno chodzi o lufę wewnętrzną?? bo to nie jest nigdzie doprecyzowane...

A skoro jest to 410mm to czy dało by się tam upchać lufę 455mm?? czy lufa takiej długości miałaby sens w tej replice?? pytam ponieważ w innej replice posiadam lufę Edgi 5,98mm 455mm. A że nie jest to tania rzecz to chciałbym przełożyć gdyby to było możliwe

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tuning HK skończony, wleciał promyk oraz flathop na gumce SYSTEMy

Na stockowej sprężynie wyszło 320 FPS

Na kulkach 0,25g zasięg to jakieś 70m, replika przemieliła już 4 paczki kulek i śmiga bez problemu, nie zauważyłem już większych problemów, bardzo ładnie się starzeje i nie rysuje tak łatwo :D

Muszę tylko załatwić imbusa do wymiany sprężyny i będą ją testował na M120 i kulkach 0,3g

Edited by Rammstein PL
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.02.2019 o 16:12, Arczi85 napisał:

Mam pytanie odnośnie tej repliki, co prawda nie wersji A5 tylko D ale żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu.

Jaka lufa wewnętrzna siedzi w tej replice? jakiej długości?? poszukałem trochę w necie i dowiedziałem się że jest to lufa 410mm - na stronie Umarexa też widnieje taka wartość. Tylko czy aby na pewno chodzi o lufę wewnętrzną?? bo to nie jest nigdzie doprecyzowane...

A skoro jest to 410mm to czy dało by się tam upchać lufę 455mm?? czy lufa takiej długości miałaby sens w tej replice?? pytam ponieważ w innej replice posiadam lufę Edgi 5,98mm 455mm. A że nie jest to tania rzecz to chciałbym przełożyć gdyby to było możliwe

W moją weszła lufa 300mm promyka, pasuje wręcz idealnie kończy się w tłumiku płomienia tak że jej nie widać

EDIT: nie zauważyłem że chodzi o starszą HK UMAREXA, mój błąd, do usunięcia

Edited by Rammstein PL
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Od dwóch lat używam wersji D, żadnych luzów nie ma,  wszystko siedzie jak od nowości, właśnie nabyłem A5 mam zamiar zostawić ja do CQB, gdyż druga służy mi do lasu.

Komore i dyszę zostawiam stock, zgrane są ze sobą i działają świetnie, jedyne co to poszedł flat od modify przy 420 fps replika strzela daleko i celnie, oczywiście góra (strzykawka) wymieniona do tego silnik systemy i mosfet spectra. Tu w A5 mam zamiar póki co postrzelać na tym co jest wrzucę tylko flata od modify i może dam mocniejszy silnik, ogólnie komry i dyszy nie tykam, bo w D od dwóch lat wszystko działa jak złoto :) 

Wrzucam obie :)

git.jpg

git 2.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam wszystkich. Kilka pytań odnośnie HKaśki od VFC:

1. Niedzielne jebanki - AEG vs GBB?

2. Jak z niezawodnością? Chciałbym wyjąć replikę z pudełka i po prostu strzelać, bez bawienia się w jakieś dzikie tuningi i poprawianie fabryki.

3. Jakich magazynków używacie do AEGów? Bo szukam w necie i ciężko znaleźć jakieś konkretne modele które dobrze pasują i podają.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

@ Schabik, czesc odpowiedzi na Twoje pytania sa opisane w poprzednich postach w tym temacie. 

 

Jesli chodzi o magazynki to jeszcze raz powtorze: pasuja na pewno oryginalne magi umarexu do A5tki, hi capy ale sa cholernie drogie. Dostepne na allegro/militariach. Dodatkowo sam uzywam Qrs mid capy VFC i PTS syndicate mid cap i podaja bez problemu. Najlepiej siedzi z nich wszystkich Qrs. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
W dniu 21.01.2020 o 14:59, StormMarinePL napisał:

A czy od  Specna Arms dedykowane magi do m4/hk416 będą pasowały ?

Nie wiem co masz na myśli pisząc "dedykowane", ale skorupa magazynka od specnowej hkśki się wpina. Nie mam pojęcia jak z podawaniem bo wkład mam z jakiegoś taniego midcapa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 27.01.2020 o 14:56, McFly napisał:

Pasują też kopie Pmaga od madpulla Dmagi https://www.taiwangun.com/magazynki-aeg-mid-cap-2/magazynek-dmag-o-zmiennej-pojemnosci-30-130-kulek-do-m4-m16-black-d-day

Podają kulki przy komorze Maxx Model nie wiem jak z tą od producenta. Magazynek siedzi z lekkimi luzami ale  samoprzylepna taśma velcro od wewnątrz załatwia sprawę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Cześć.

Mam pytanie jak z żywotnością szkieletu bo od roku latam na stocku i chciałem z repliki do cqb zrobić reple do lasu z 416A5.

I się zastanawiam czy jak włożę  sp110 lub sp120 czy szkielet to wytrzyma na dłuższą metę?

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.05.2020 o 14:52, panku696 napisał:

Cześć.

Mam pytanie jak z żywotnością szkieletu bo od roku latam na stocku i chciałem z repliki do cqb zrobić reple do lasu z 416A5.

I się zastanawiam czy jak włożę  sp110 lub sp120 czy szkielet to wytrzyma na dłuższą metę?

Z góry dzięki za pomoc.

Wytrzymuje 120. Sam używam guarderowej sprężyny.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, blysk napisał:

Wytrzymuje 120. Sam używam guarderowej sprężyny.

Potwierdzam w mojej śmiga m120 AimTop i wieje 470 fps. zero problemów.

 

Godzinę temu, blysk napisał:

Jakie komory spisują się w waszych haczkach? Wziąłem swojego bydlaka na chrono i mam skoki fpsów i ogólną nieszczelność. Orgo i prowin...

W swojej mam nadal stokową komorę i bardzo dobrze działa. Po zastosowaniu lufy MadBull SteelBull 300mm i gumki Maple Leaf stabilnie dmucha bez większych skoków jak na AEG +/- 5-10 fps

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...