Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 A5 (AEG) - VFC/Umarex


Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przez poltora roku uzywalem sprezyny 120 i wszystko dziala jak powinno tyle ze strzelam jedynie na semi i burst (perun)

 

jesli chodzi o komore to uzywam stockowej. Gumka maplle leaf i promy i wszystko jest szczelne i stabilne. Zadnych problemow. Probowalem innej komory ale niebtrzymalo szczelnosci. Wrocilem do stocka VFC. 

Edited by pesinter
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
1 godzinę temu, StormMarinePL napisał:

330 fps a mi chronometr pokazuje około 281... W replice wymieniana była lufa i gumka

Na jakich kulkach mierzysz?

Pytanie ile było fps przed wymianą, wymień wszystko na stockowe i zmierz fpsy, ale to i tak nie to samo co mierzenie repliki prosto z pudełka.
Wahania mogą być, ale raczej nie aż takie.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Huba_lbn napisał:

Na jakich kulkach mierzysz?

Pytanie ile było fps przed wymianą, wymień wszystko na stockowe i zmierz fpsy, ale to i tak nie to samo co mierzenie repliki prosto z pudełka.
Wahania mogą być, ale raczej nie aż takie.

0.25g G&G 

Nie powiem ile było przed wymianą, dopiero od niedawna mam chrono. Na innej replice wyniki są poprawne.

Próbowałem na stockowych częściach i pomiar jest identyczny... Będę zmuszony zajrzeć do gearboxa.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...

Hej, odświeżam temat :) 

Zachciało mi się (niestety) tuningowania mojego hk i wymieniłem kilka części w gearboxie, wszystko jest zrobione jak trzeba bo mam jakieś tam doświadczenie w tym - przesmarowane, szczelne bardzo itp.

Wymienione części:

- tłok SHS z metalowymi ząbkami

- głowica tłoka + głowica cylindra Tornado, wyciszony zestaw, głowica tłoka łożyskowana, głowica cylindra z podwójnym uszczelnieniem

Niestety zamiast poprawy osiągów, albo chociaż utrzymania, jest spadek około 15-20fps. Nie mam pojęcia co może być problemem. Może któraś z tych części jest niekompatybilna, nie dogaduje się z komorą HU czy cos? Szczelność niby była spoko, tłok wchodzi tylko na max 0.5cm poniżej poziomu otworu w cylindrze. 

Pytanie, co może być problemem? Jedyne co mi przychodzi do głowy to inna głowica cylindra, bo ona jakoś tam współpracuje z dyszą i w efekcie z komorą HU. 

 

Pozdro! 

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś podobnie z nową głowicą cylindra, a właściwie jej rurką. Okazała się mieć minimalnie większą średnicę i uszczelniona dysza lekko klinowała się na max wysunięciu nie dochodząc do końca do gumki.

Pomogła wymiana oringów dyszy na cieńsze.

A tak naprawdę nie zauważyłem wyciszenia repliki na tzw. "wyciszonym" zestawie. Może było trochę ciszej, jak głowica tłoka uderzała na sucho, bez kulek.

Jak jest kulka w komorze to i tak działa poduszka powietrzna.

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, KAMA3 napisał:

Miałem kiedyś podobnie z nową głowicą cylindra, a właściwie jej rurką. Okazała się mieć minimalnie większą średnicę i uszczelniona dysza lekko klinowała się na max wysunięciu nie dochodząc do końca do gumki.

Kurde u mnie może być coś podobnego - zauważyłem, że dysza po nowej prowadnicy cylindra chodzi mniej płynnie, tak jakby leciutko 'chropowato', może to jest przyczyna

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...