Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Ardeny 1944" - 8 grudnia 2018 r., Karolew k. Aleksandrowa Łódzkiego (ASH)


Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dominik jest wniosek formalny. Rozważ proszę start 10 00. Jest zima, nie planujemy grania nocnego wiec kolegów z dalszej odległości czeka wstawanie o 4 rano aby w miarę dojechać. Zawsze możemy pograć do zmierzchu aby był czas na manewry a obecność 95 % na odprawie ułatwia zrozumienie gry i przydział zadań. 

Link to post
Share on other sites

Nie uważasz, że jeśli przesuniesz godzinę na 10:00 to wtedy część ludzi zjawi się o 11:00 :) ?

Można by oczywiście ustalić późniejszy czas rozpoczęcia i rozpocząć o planowanej godzinie a ze spóźnialskich zrobić karne jednostki, które dostaną na początek jakieś przerąbane zadanie :) .

p.s. Ja oczywiście będę. Termin mam zaklepany. Czekam tylko na Matki Boskiej Pieniężnej żeby puścić formalne zgłoszenie.

Link to post
Share on other sites

Właśnie, przyjazd w piątek. Nie ukrywam iż dla ekipy którą z podkarpacia wpadniemy myślimy jechać już w pt, bo od nas to min 5,5 h drogi, i nie ukrywam że bardzo liczymy na możliwość noclegu na miejscu :) Także jeśli jest jakaś możliwość spania na terenie gry to chętnie skorzystamy :) 

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej będzie dostęp do terenu już w piątek wieczorem. Są tam ziemianki, w których może nocować kilkanaście osób, pole namiotowe, bieżaca woda i latryna. Jest miejsce na ognisko. To wszystko potwierdzi jeszcze Dominik, pewnie w poniedziałek.

Link to post
Share on other sites

Halo, halo, nie śpimy.

Garść informacji dot. gry od HQ. 

1. Kwestia noclegu - nie będzie problemu z przyjazdem w piątkowy wieczór i stanięciem obozem na miejscu. Ryba powiedział mi, że do dyspozycji graczy będzie parking i pole namiotowe oraz ogrzewana ziemianka. Także spanie w samochodach i namiotach. Baza pomieści ok. 10-12 osób (jak się ścisną), bo pomieszczenie ma ok. 50 m2. Także jak ktoś reflektuje to proszę o info na PW albo pocztą elektroniczną. HQ będzie w piątek na terenie gry, ale na noc zwija się do ciepłego łóżka by powrócić rano.

2. Pozostajemy przy dotychczasowym harmonogramie. Spotykamy się o godz. 8 by się wyszpejować i polansować. Potem odprawa ogólna z przeglądem wojska przez HQ, odprawa szczegółowa dowódców alianckich, wymarsz oddziałów alianckich, odprawa szczegółowa dowódców niemieckich, wymarsz oddziałów niemieckich. O 9 planujemy start gry.

3. Coś z napędem motorowym do przerzutu części oddziałów będzie. Jeszcze nie wiem co, ale coś będzie. Także ci, co mają najdalej zapewne zostaną podrzuceni na 4 kołach.

4. Zapraszam do zgłoszeń na funkcyjnych. Póki co mamy obsadzone tylko stanowiska radiooperatora i sapera w XXX Korpusie oraz sapera w Dywizji Panzer Lehr.

5. Na dziś mamy zgłoszone 50% kworum.

6. Zgłoszenia przyjmuję WYŁĄCZNIE na adres poczty elektronicznej domin007@poczta.onet.pl lub przez PW. Żadne "Będę!" albo "Przyjadę!" czy "70/30, że będę." nie będzie brane pod uwagę.

Zachęcajcie kolegów, którzy mają albo niekompletne stylizacje, albo pochowane Flecktarny czy DPM-y albo stylizacje partyzanckie. Specjalnie obniżyliśmy wymogi mundurowe  z myślą o tym by mogli do nas dołączyć na tej grze. Ci co chcą przyjechać ale się zapomnieli zapisać - niech nie zwlekają. Im szybciej zbierzemy kworum tym lepiej przygotujemy rozgrywkę.

Link to post
Share on other sites

Cześć! 

Jestem tu nowy. Od ponad roku mam szpej niemiecki, niemalże wszystko z Nestofa, więc sylwetka jest na dobrym poziomie jak na ASH. Jednakże uczęszczałem tylko na strzelanki lokalne, weekendowe. Chciałbym w końcu załapać się na wydarzenie historyczne. Przyznam się bez bicia, nie mam prawka i auta, więc jestem całkowicie niemobilny. Stąd moje pytanie. Jedzie ktoś z Warszawy lub Otwocka i ma wolne miejsce?

Serdecznie pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Mówisz i masz. Z Warszawy zawsze parę osób czy to po stronie alianckiej czy to po stronie niemieckiej się znajdzie. W razie W zawsze możesz dotrzeć pociągiem do Łodzi i stamtąd ktoś z lokalnych graczy Cię może odebrać.

 

P.s. Przekroczyliśmy połowę wymaganego kworum. Strona aliancka powiększyła przewagę nad Niemcami do 3:1.

Link to post
Share on other sites

Wyraźnie Axis stawiają na historyczne odwzorowanie sytuacji frontowej i ....czekąją do 4 30 nad ranem, 16 Grudnia aby uderzyć na nas znienacka. A na serio zapisujcie się Koledzy i Koleżanki bez Was ta, super zapowiadająca się gra,  nie odbędzie się !!!

 

wacht_am_rhein_1944_by_janklimecky_d5xoufc-fullview.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to "Ardeny 1944" - 8 grudnia 2018 r., Karolew k. Aleksandrowa Łódzkiego (ASH)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...