Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Customowa Maska ASG


Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie, czy ktoś testował czy byłaby możliwość w masce typu (załącznik) zamiast siatki zamontować soczewki atestowane? Powiedzmy wycięte z uvexów?

Może to trochę głupie, ale lubię customowe rzeczy, a niestety siatka nie zapewnia odpowiedniego bezpieczeństwa oraz w dużym stopniu ogranicza widoczność.

Pytanie w pigułce czy jest możliwość "wklejenia" soczewek w maskę?

Z technicznego punktu widzenia, myślę, że dopasowanie soczewek to nie będzie problem, ponieważ przy odrobinie dłubania maskę dałoby się np. pod opalarką jakoś sensownie ukształtować.

Tylko jak wkleić soczewki tak, żeby posiadały jakikolwiek poziom bezpieczeństwa. Jestem prawie pewny, że zwykły klej to będzie mało ;)

 

Jeżeli ktoś się bawił czymś takim i powiedzmy wytrzymało to strzał 600+ z przyłożenia czekam na opinie i wskazówki.

Jeżeli ktoś stwierdzi, że po co odpowiedź jest jasna. Osobiście lubię się jakoś wyróżniać oraz jestem fanem avengersów. Mam nadzieję, że to odpowiedź satysfakcjonująca. Dokładnie ujmując "Bo taki mam kaprys", liczę na sensowne odpowiedzi.

236dce8f4a4ba68535f9e8b94f28

Edited by GregRin
Link to post
Share on other sites

W skrócie: NIE, nie warto ryzykować wzrokiem,a  co gorsza ryzykować czyjaś wolnością.

Prawo jest bezduszne, to osoba która popsuła Ci wzrok będzie mieć problemy prawne, ty zdrowotne lub co gorsza stracisz wzrok.

Co do konkretów, wklejanie szkieł mija się z celem, wstrzelą Ci je do maski. Osłona oczu musi mieć sztywną i wytrzymałą oprawę aby stanowiła jakiekolwiek sensowne zabezpieczenie

Link to post
Share on other sites

Atestowane okulary balistyczne lub też BHP są projektowane tak, by energia pocisku była odpowiednio rozprowadzona lub pochłonięta. Dlatego niektóre okulary balistyczne wiodących producentów, dedykowane wojskowym zastosowaniom, niezupełnie nadają się do airsoftu. Na jednych ślad nie zostanie, bo energia zostanie rozprowadzona dalej, a na innych pojawi się wgłębienie. Oko całe, ale okulary przeważnie do wyrzucenia. Mundurowy okulary wymieni na nowe, airsoftowiec będzie rwał włosy w głos "tyle pieniędzy!" ;) Wracając do tematu. TEORETYCZNIE jest to możliwe, ale ryzyko zbyt duże. Zarówno dla Twojego zdrowia, jak i osoby, która Ciebie uszkodzi (jak już @_Czarny_ wspomniał).

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem jest to możliwe, ale musiałbyś się skupić nie tylko na doborze tych soczewek, a muszą być solidne przecież, a na samym wsadzeniu do tej maski. Nie możesz tak o wsadzić tego w ramki i przysłowiowo ,,przykleić". Samo wyciągniecie tych soczewek z oryginalnych ramek już w pewnym stopniu je uszkadza i tracą swoją wytrzymałość. Gdyby na tej masce były jakieś metalowe części, można by było wsadzić te szkiełka pomiędzy coś i przyspawać - daje sobie rękę uciąć, że gdyby to było dobrze zrobione, nie wyskoczyłyby Ci. Jakieś gorące kleje czy inne pierdoły odpadają. Są i pewnie lepsze pomysły jakby to ugryźć.Tylko pytanie czy warto..Ni to wygodne, ni to fajne, bo wygląd to kwestia indywidualna.

I zawsze mógłbyś nosić tą maskę, ale pod nimi mając normalne okulary ochronne.

Pozdrawiam, Kowalinski

Edited by Kowalinski
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...