Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy strzał.


Recommended Posts

Serwus,

Planuje pod koniec miesiąca zakup pierwszej repliki, temat trochę oczytałem jednak jestem świeży. Przedział cenowy to 1500 ziko za samą replikę. Ewentualne dalsze koszty modernizacji do ustalenia.

Ważna informacja jak myślę, że będę się skupiał na rozgrywkach CQB przynajmniej przez sezon zimowy, więc downgrade replik pewnie będzie potrzebny. Z nowym sezonem pewnie ruszę na otwarty teren.

Znalazłem parę kandydatów jednak potrzebuję świeżej opinii osób z doświadczeniem :)

1. Pierwszy kandydat to http://redberet.pl/p/37/1152334355/g-amp-g-replika-gc16-warthog-12-quot--seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html. Na forum przeczytałem dość spory wątek dotyczący G&G tej wersji. Rozumiem, że na start będzie trzeba robić porządek w bebechach. Wymiana głowicy, ewentualnie problem z rezonującą sprężyną i problem z baterią.

2. https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinu-rk74-cqb-1152213403.html - tutaj informacji za wiele nie znalazłem - jednak tak jak mi się ak średnio podoba to ten stanowi wyjątek od reguły. Jednak w nim jest chyba problem z umiejscowieniem baterii? 

3. https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-maszynowego-cz-scorpion-evo-3-a1-b-e-t-1152218194.html - wiem, że przedział cenowy wyższy niż podałem jednak jest to konstrukcja odróżniająca się od reszty i jeśli była by ona dobra byłbym w stanie dopłacić. Jednak przez nietypowy kształt zdaję sobie sprawę, że może być problem z częściami i ewentualnym upgradem repliki? Na plus przemawia tutaj system szybkiej wymiany sprężyny.

4. http://www.adrenalinastore.pl/product/cz-805-bren-a2-dt-grey/ - tutaj znowu nietypowy wygląd co jest dla mnie na plus jednak potrzebował bym więcej informacji odnośnie tej jednostki.

Nad tymi 4 pozycjami zastanawiam się od paru dni. Wiadomo, że jako świeżak chciałbym jednostkę która będzie dobrze się sprawdzać od razu po wyjęciu z pudełka- sic! 

Prosił bym w miarę możliwości o informację, która z wyżej wskazanych replik była by najlepszym wyborem stokowym oraz bazą na późniejsza zabawę w modernizację.

Zapraszam do dyskusji oraz proszę o wyrozumiałość!

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz / możesz się trochę wstrzymać z zakupem to w grudniu zawsze są największe promocje.

Na pewno fajnie jest mieć rzadką, wręcz niepowtarzalną replikę. Ale bardzo często wiąże się z tym dużo problemów. Szczerze radzę kupić coś co jest bardziej popularne i sprawdzone. Jak się zepsuje coś nietypowego, to replika może leżeć nieużywana przez kilka miesięcy czekając na części z Chin / USA, a to nieciekawa perspektywa.

Jeżeli chcesz grać w CQB i w lasach jedną repliką to szukaj tylko z szybką wymianą sprężyny. I nie taką że i tak trzeba wyjąc GB z body żeby to zrobić, tylko taki gdzie trwa to max 5 min.

Ad 1. M4 - temat rzeka. Każdy poleci co innego. Każda replika ma swoje wady i zalety. Zakupu większości polecanych pewnie nie będziesz żałował. Patrz na marki takie jak G&G, VFC, Krytek, ICS, Evolution-Dytac, Ares, G&P. Problemem z baterią się nie przejmuj. 1200 mAh 11,1 zmieści się wszędzie.

Coś co mi wpadło ostatnio w oko (jedną z tych ostatnio kupiłem):

https://airsoftarmory.pl/pl/p/Evolution-Dytac-MK1-SMR-10-Lone-Star-Edition-cerakote/2840

http://redberet.pl/p/37/1152332753/ics-replika-par-mk3-mtr-tan-seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

http://redberet.pl/p/37/1152334162/ics-replika-cxp-uk1-transform4-tan-seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

http://redberet.pl/p/37/1152334161/ics-replika-cxp-uk1-captain-mtr-tan-seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

A jak lubisz repliki nietypowe to:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-katana-raptor-czarna-1152200757.html

Ad 2 - AK. Jak bierzesz pod uwagę AK lub AKSU to nie bierz nic innego niż LCT lub E&L. Teraz jakaś posucha w dostępnych modelach, ale pewnie przed świętami będzie dostawa.

Odnośnie repliki z linka to czy ona ma w ogóle stalowy korpus? Z baterią nie byłoby problemu bo ma kolbę typu M4

Ad 3 - Scorpion EVO - Bardzo rzadka replika i może przez to nie do końca wiadomo czy udana. Problemem na pewno będą u magazynki, ich cena i dostępność. W teorii wszystko super. Nie patrz na szybką wymianę sprężyny bo teraz prawie wszystkie repliki to mają. Jakbym miał brać Scorpiono EVO to jednak krótszą wersję, jakoś długa replika z magiem 9mm mnie nie przekonuje.

Ad 4 - Bren - Ponownie replika bardzo rzadka i nie do końca wiadomo jak to wyszło w praktyce. Oczywiście magwell tylko M4 bo też będzie problem z magami. Ale wygląda super ;) 

Jeszcze raz zachęcę do kupienia bardziej popularnej repliki. Może G36 od Aresa lub MP5 od CA lub SCR (Kto w ogóle teraz robi najlepsze MP5?)

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Super, dzięki za info. W takim razie EVO i Bren'a zostawiam w spokoju nie ma co ryzykować. G36 nie podchodzi mi wyglądem totalnie. Skupie się chyba na emkach tylko tak jak napisałeś temat rzeka...

Zaraz postaram się coś poczytać o replikach podesłanych przez Ciebie. Ja jeszcze w trakcie poszukiwań natknąłem się na:

http://redberet.pl/p/37/1152268038/vfc-replika-avalon-saber-carbine-seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

oraz

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-la-m4-sbr-lone-star-edition-dark-earth-1152215296.html która jest chyba  podobna do pierwszego linku przez Ciebie zapodanego.

 

Link to post
Share on other sites

Dobra trochę jeszcze poczytałem wybór się ograniczył do 3 jednostek:

http://redberet.pl/p/37/1152334355/g-amp-g-replika-gc16-warthog-12-quot--seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html - tutaj wady i zalety w sumie znam, fajny wygląd, osiągi stokowe spoko, jednak na start wymiana pneumatyki.

http://redberet.pl/p/37/1152268038/vfc-replika-avalon-saber-carbine-seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html - ???

http://redberet.pl/p/37/1152307724/ics-replika-cxp-uk1-transform4-seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html - tutaj mam pytanie czy ten dzielony gb nie wpływa jakoś na  spasowanie elementów? Jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o pasujące części?

Która z tych jednostek będzie najmniej awaryjna oraz podatna na tuning w przyszłości? Jak wygląda zasięg pi razy drzwi?

Link to post
Share on other sites

Repliki Evolution-Dytac to maja być trochę podrasowane Evolution Airsoft. Czym się dokładnie różnią, nie wiem. 

Czy te G&G i VFC mają szybką wymianę sprężyny bez wyciągania GB?

W ICS spasowanie elementów zewnętrznych jest bardzo dobre. Wewnętrznie jest wybredny przy tuningu, ale nie jest tak że jest to niemożliwe. Niektóre części pasują, inne nie, a jeszcze inne można lekko przerobić żeby pasowały. Najwięcej problemów jest z dyszą która ma inny kształt. Reszta rzeczy to w sumie standard.

Wszystkie te repliki powinny być mało awaryjne i podatne na tuning. Największy zasięg będzie miała ta która ma najwięcej fps ;) A w metrach to ja nigdy nie mierzyłem.

Link to post
Share on other sites

G&G na pewno nie ma co do VFC przeglądam materiały ale chyba też trzeba wyciągać GB :/ W sumie wszystkie zmiany czy naprawy i tak będę zlecał specowi który się na tym zna, sam nie chcę tam grzebać :P.  Chyba w takim razie skuszę się na tego ICS'a, tylko poczekam tak jak wspomniałeś do świąt i może trafi się jakaś promocja przyzwoita :)

 

PS. Czy na forum jest jakiś wątek o polecanych serwisach które zajmują się naprawą albo upgradem?

Edited by Kolan1995
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.11.2018 o 20:08, Huba_lbn napisał:

Ad 1. M4 - temat rzeka. Każdy poleci co innego. Każda replika ma swoje wady i zalety. Zakupu większości polecanych pewnie nie będziesz żałował. Patrz na marki takie jak G&G, VFC, Krytek, ICS, Evolution-Dytac, Ares, G&P. Problemem z baterią się nie przejmuj. 1200 mAh 11,1 zmieści się wszędzie.

Niestety, ale w niektóre repliki trzeba sporo inwestować ponieważ szybko coś pada/zużywa się. Przykładowo G&P bywają bardzo problematyczne ponieważ części wewnętrzne to mieszanina kupy i trocin i w sumie całe wnętrze jest do wymiany, nawet szkielet, który lubi pęknąć w stocku.

Z emek, które wymagają najmniejszego wkładu finansowego to Evolution-Dytac, Krytac, VFC i ewentualnie G&G. Replik ARES nigdy nie miałem. ICS jest mocno niestandardowy, podobno aktualne repliki ICS'a są miodzio - nie wiem, nie miałem. Według mnie dość istotny jest powszechny dostęp do części zamiennych jak i tuningowych więc kupno ICS to tak trochę nie w tym kierunku. Podobnie z KWA.

Na ten moment kupiłbym Evolution Airsoft-Dytac, wewnętrznie... wymieniłbym kable, dodał mosfet i zrobił serwis zerowy. Ewentualnie flathop i lufa precyzyjna. Oczywiście zależnie od oczekiwań bo prywatnie to zostawiłbym tylko budę, a cały gearbox i zespół komory bym wymienił (ale to ja heh)

EA-Dytac ma możliwość wymiany springa bez wyciągania gearbox'a. Wystarczy odkręcić prowadnicę kolby. Wewnętrznie miodzio, dość wytrzymałe zębatki, łożyska kulkowe 8mm, tłok z pełną metalową szczęką, wytrzymała głowica tłoka i w stocku replika jest dość szczelna. Szczelność niestety wypadałoby poprawić, ale to szczegół robiony podczas typowego serwisu repliki. Naprawę replika godna uwagi i jak dla mnie aktualnie najbardziej opłacalny zakup.

W/w replika VFC jest dobra, jak dla mnie top2 jednak ostatnio dostałem na serwis nową sztukę, która jest masakrycznie problematyczna m.in przez to, ze ma krzywą lufę i źle spasowany selektor ognia. Trochę rzeźby jest. Ale to jedna sztuki z kilku, które robiłem więc może po prostu trafił się feler.

11 godzin temu, Huba_lbn napisał:

Repliki Evolution-Dytac to maja być trochę podrasowane Evolution Airsoft. Czym się dokładnie różnią, nie wiem. 

Poza wyglądem, który jak wiadomo jest względny różnią się głównie mechanicznie. Inne części w gearbox'ie, inna komora, inne lufy, gumki itp. itd. Dytac o wiele lepsza, ale do 1k zwykłe EA jest godne chwalenia bo nadal jest to jedna z dwóch najbardziej opłacalnych replik. Tutaj VFC akurat wypada lepiej. W skrócie EA-Dytac>VFC>EA. Sa jeszcze EA ZBRO-Tech czy jakoś tak, dostępne na zbrojowni, jednak o nich wiem nie wiele, nic poza tym co jest dostępne w necie na ich temat.

22 godziny temu, Kolan1995 napisał:

Jak wygląda zasięg pi razy drzwi?

Zależy od konkretnego egzemplarza, marki, serii itp. Ciężko to stwierdzić bo każda replika jest inna. Np. EA-Dytac, ta która jest wyzej podlinkowana ma zasięg w okolicach 60m, ale jest już wstępnie "podrasowana". Niby stock bo taka wychodzi z fabryki, ale naprawdę fajna w środku i fajnie poskładana. VFC podobnie, w środku lufa półprecyzyjna Psalm oraz flathop Maple Leaf Omega. Niektóre repliki mają lepsze gumki jak np. Krytac. 

 

11 godzin temu, Huba_lbn napisał:

Największy zasięg będzie miała ta która ma najwięcej fps ;) A w metrach to ja nigdy nie mierzyłem.

Niestety nie. Gdyby repliki były zbudowane na podobnej jakości częściach to tak by było, jednak nie wszystko repliki mogą pochwalić się lepszą lufą niż stock czy flathopem w stocku. FPS to nadal nie wszystko.

 

11 godzin temu, Huba_lbn napisał:

Wszystkie te repliki powinny być mało awaryjne i podatne na tuning.

Także nie. G&P jak i G&G są awaryjnymi replikami względem innych. Awaryjność dt. części wewnętrznych, zewnętrznie każda markowa replika pierwszej klasy jest na podobnym poziomie. Nie sugerowałbym się tudzież podziałem replik na wmasg bo jest błędny np. E&L tutaj to pierwsza klasa, a imo jest gorsza od Specny drugiej klasy.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, wallop napisał:

Niestety nie. Gdyby repliki były zbudowane na podobnej jakości częściach to tak by było, jednak nie wszystko repliki mogą pochwalić się lepszą lufą niż stock czy flathopem w stocku. FPS to nadal nie wszystko.

Chodziło mi o stockowe, linkowane repliki. Tam zazwyczaj nie ma takich bajerów i jakby wszystkie miały podobne fps to miałyby podobny zasięg.

 

14 godzin temu, wallop napisał:

Także nie. G&P jak i G&G są awaryjnymi replikami względem innych. Awaryjność dt. części wewnętrznych, zewnętrznie każda markowa replika pierwszej klasy jest na podobnym poziomie. Nie sugerowałbym się tudzież podziałem replik na wmasg bo jest błędny np. E&L tutaj to pierwsza klasa, a imo jest gorsza od Specny drugiej klasy.

Chodziło o trzy linkowane repliki G&G, VFC, ICS. Nie demonizujemy G&G, jak nie będzie się grzebać to przez okres gwarancji będzie działać ;)

4 godziny temu, Kolan1995 napisał:

Dzięki za informacje, dzisiaj znowu będę szukał. Ale z tego co na szybko rano wygooglowałem to repliki EA-Dytac są chyba tylko dostępne na airsoftarmory? 

To dobry, godny polecenia sklep.

Link to post
Share on other sites

Huba, przeczytaj opisy tych replik. Np. linkowana replika VFC ma w środku coś takiego:

Całość napędza silnik High Torque. Celne strzały zapewni wewnętrzna lufa precyzyjna Psalm 144:1 of David Precision Barrel o średnicy 6,03mm oraz świetna gumka hop-up 60° renomowanej marki Maple Leaf!

 

Dodam jeszcze, że siedzi tam dokładniej czarny Macaron i dystanser Omega Maple Leaf. Coraz więcej replik jest mniej "stock" niż te standardowe stocki jak np. G&P czy Specna. Tam nie ma nic ciekawego, ot zwykły stock. Tutaj masz już części typowo tuningowe, które nie raz montuje się w replikach mocno customowych (flat). Lufa... pół precka, daje radę i rzeczywiście poprawia osiągi.

 

Jak dla mnie wybór na dzień dzisiejszy jest dość prosty tj.

VFC Avalon to dobra replika na długi czas bez grzebania. Jest wstępnie podrasowana, jest też nieco droższa. Jeśli ktoś chce kupić replikę na długi okres czasu i nie zamierza w niej grzebać np. przez okres reklamacyjny (2 lata) to śmiało, jest to chyba najlepszy wybór. Jeśli jednak zamierza poddać ją tuningowi to lepiej brać wersję VR16, która oferuje praktycznie tą samą jakość, praktycznie te same części wewnętrzne gearbox'a (VR16 nie ma mosfetu i sportowego spustu), a nie ma mosfetu (który trochę się grzeje i jest to podstawowy mosfet bez żadnych funkcji), nie ma lufy pół-precyzyjnej oraz gumki i dystansera ML. W zamian siedzi tam jakaś zwykła mosiężna lufa z czarną gumą, która jest dość miękka i na oko jest to guma silikonowa. Komory HU w obu replikach są takie same - rotacyjne, plastikowe, dobrej jakości.

Pochwalić można wręcz pancerne zębatki. Wiadomo, Siegetek czy KWA to nie są, ale rasowałem te repliki na 530fps (SP140 Guarder) i bez problemu dawały radę. Lepsze to niż SHS. Tak samo silnik - mocny, prawdopodobnie rebrand Arma-Tech, te same kolory i konstrukcja jedynie brak naklejki.

Co do ewentualnej zmiany? Tzw must have jak dla mnie to...


...dla VR16:

- dopasowanie lepszej dyszy, ta w stock się nie uszczelnia zbyt dobrze

- tłok z full metal szczęką

- miękki zderzak tłoka

- wymiana głowicy tłoka na pom

- kable+mosfet

 

...dla Avalon'a:

- dopasowanie lepszej dyszy

- tłok z full metal szczęką

- miękki zderzak tłoka

- wymiana głowicy tłoka na pom

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania vfc vr16 gearbox

Znalezione obrazy dla zapytania vfc avalon

 

Link to post
Share on other sites

Panowie dziękuje serdecznie za pomoc! Stawiam w takim razie na Avalon Saber Carbine :)

Jednak, na gunfire jest model za  1611zł z 1790zł a na czerwonym berecie widzę  za 1386,75 z 1507,34... to są na pewno dwie takie same jednostki :D?

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-avalon-saber-carbine-1152211848.html\

http://redberet.pl/p/37/1152268038/vfc-replika-avalon-saber-carbine-seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

Czy mógłbym jeszcze prosić o pomoc przy wyborze jakiejś porządnej baterii do tej jednostki i ewentualnie opinie jakie magi będą podchodzić? 

Brać teraz póki są w promocji czy czekać na czarny piątek/promki świąteczne?

 
Edited by Kolan1995
Link to post
Share on other sites

@Kolan 1995. Podobna historia z różnicami w cenie była tu niedawno dyskutowana. Dotyczyła modelu E&L - ELAR MA1. Chodziły wtedy opinie że Redberet sprzedaje wybrakowane repliki. Sam się wtedy tym zainteresowałem i zapytałem ich jak to jest. Dostałem odpowiedź że rzeczywiście mieli jakąś partię replik mniej dokładnie wykonanych pod względem kosmetyki zewnętrznej i wstrzymali ich sprzedaż. I że to nie dlatego cena jest niższa jak na Gunfire. Ale jak jestem zdecydowany to mają dwie repliki do których nie można się przyczepić. Nie wiem jak jest teraz w przypadku tej repliki. Ale warto zapytać. Tym bardziej że są tam ludzie którzy nie owijają w bawełnę tylko mówią jak jest. Warto rozmawiać. Bo 250 zł. piechotą nie chodzi (darmowa wysyłka). W razie co zaznaczysz że będzie zwrot jak coś nie tak.

Link to post
Share on other sites

To są te same repliki. Czy ceny będą niższe czy wyższe na święte wiedzą tylko działy marketingu sklepów ;)

Jest to bardzo dobra replika, ale nie ma wymiany sprężyny bez wyciągania GB. Są też krótsze wersje które były wygodniejsze do CQB.

Baterię polecę Turningy 11.1 1200 mAh 25/50c. Do kolby tej repliki zmieści się o wiele większa, ale ta jest malutka, więc zmieści się nawet jak zmienisz kolbę lub do innych replik.

Link to post
Share on other sites

Właśnie oglądam wersje CQB - czy fakt krótszej lufy wpływa znacząco na zasięg?

Martwi mnie jedna rzecz, oglądam recenzję i w wielu materiałach widać, że selektor ognia i zwalniacz magazynka strasznie lata. Czy jest to łatwa do usunięcia wada?

A za propozycję baterii dzięki zaraz sprawdzę :)

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Huba_lbn napisał:

Baterię polecę Turningy 11.1 1200 mAh 25/50c. Do kolby tej repliki zmieści się o wiele większa, ale ta jest malutka, więc zmieści się nawet jak zmienisz kolbę lub do innych replik.

Batkę, którą podałeś znalazłem tylko na aledrogo. - https://allegro.pl/lipo-turnigy-25c-50c-1300mah-11-1v-3-dzielna-asg-i7241713162.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_militaria&ev_adgr=Militaria&gclid=CjwKCAiArK_fBRABEiwA0gOOcy38YFZBZpg2RBMqXcqOJSmw4i3fzUgaigRUic0abLg3jX0v-PneABoCmzIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds ?

https://kamami.pl/13334-li-pol-3s-111-v - Mam w tym sklepie spore zniżki  czy któraś z tych baterii da radę? 

Link to post
Share on other sites

Długość lufy ma znaczenie, ale mniejsze niż można by się tego spodziewać.

O co chodzi z tym selektorem? Gdzieś już słyszałem że jest luźny, ale nigdy tego nie widziałem. Masz jakiś link do filmiku?

Mi chodziło konkretnie o tą baterie: https://allegro.pl/bateria-li-po-11-1v-3s-1200mah-25c-50c-turnigy-asg-i6961149773.html

W tym sklepie same klocki 11.1. Może któryś by się zmieścił, trzeba pomierzyć. 

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Huba_lbn napisał:

O co chodzi z tym selektorem? Gdzieś już słyszałem że jest luźny, ale nigdy tego nie widziałem. Masz jakiś link do filmiku?

4:30 i 5:20

3:30 i 4:00 (problem z załączonym magiem lol)

8:20 tu selektor

Edited by Kolan1995
Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, Kolan1995 napisał:

Właśnie oglądam wersje CQB - czy fakt krótszej lufy wpływa znacząco na zasięg?

Martwi mnie jedna rzecz, oglądam recenzję i w wielu materiałach widać, że selektor ognia i zwalniacz magazynka strasznie lata. Czy jest to łatwa do usunięcia wada?

A za propozycję baterii dzięki zaraz sprawdzę :)

Ja jak słyszę " obustronny selektor" to od razu mi skóra na dupie cierpnie :) Po prostu słabo wykonane zębatki przekazujące obrót na drugą stronę powodują luzy i brak precyzji przełączania. I tak jest w większości replik z którymi miałem do czynienia. Ale to najmniejszy problem zlikwidować drugą stronę bez utraty gwarancji. No chyba że ktoś jest leworęczny i mu to potrzebne. A jak może latać zwalniacz magazynka to nie bardzo wiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...