Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy strzał.


Recommended Posts

Trochę lipa, patrzę na te repliki VFC Avalon i każda inna. Jedne mają zwalniacz magazynka jednostronny, inne obustronny. Przyciski zwalniania to ze trzy albo cztery różne, od normalnego, przez jakiś okrągły do takiego jak na filmikach co się telepie. Można po prostu wstawić zwyczajny i nie będzie z tym problemu.

Co do selektora to pewnie dałoby się jakoś to poprawić, usztywnić, szkoda tylko że replika za tyle kasy wymaga poprawek zewnętrznych.

Musze zobaczyć u znajomego jak to jest w ICS MARS, tam jest selektor i zwalniacz obustronny. Ja tam się ciesze że mój ICS jest w tej kwestii bardziej klasyczny.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Huba_lbn napisał:

szkoda tylko że replika za tyle kasy wymaga poprawek zewnętrznych.

Wiesz wszystko rozumiem bo nie znam repliki, której nie dałoby się poprawić, ale jeśli chodzi o spasowanie bazy gdzie jakby nie patrzeć selektor jest jej częścią (korpus, szkielet) to w replikach markowych, pierwszej klasy powinno wszystko być dopasowane perfect. Rozumiem kiepski tłok, głowicę tłoka czy źle spodkładkowane zębatki w stocku bo to poprawia się i tuninguje w większości replik przy pierwszym serwisie, ale selektor........... porażka. Jak wyżej wspomniałem G&G czy Krytac ma lepiej spasowany selektor, działa płynnie, bez luzów itp. 

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Odnośnie Redberetu, zakupilem u nich kilka dni temu Avalona. Na unboxingach jest pokazana walizka z oznaczeniem serii Avalon w której replika powinna przyjść, na stronie producenta także jest wspomniana (już napisałem do VFC żeby się jeszcze raz upewnić, czekam na odpowiedź). Do mnie przyszedł w zwykłym, kartonowym pudle...ale też z oznaczeniami :D

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Wik1 napisał:

Odnośnie Redberetu, zakupilem u nich kilka dni temu Avalona. Na unboxingach jest pokazana walizka z oznaczeniem serii Avalon w której replika powinna przyjść, na stronie producenta także jest wspomniana (już napisałem do VFC żeby się jeszcze raz upewnić, czekam na odpowiedź). Do mnie przyszedł w zwykłym, kartonowym pudle...ale też z oznaczeniami :D

Sprawdź jaką lufę masz w środku...

Link to post
Share on other sites

Witam, 

Dołączę się do tematu, ponieważ stoje właśnie przed wyborem repliki na która chce już troche zainwestować i korzystać z niej "na dłużej" 

Do tej pory biegałem z tańszymi modelami, lecz teraz chce czegoś więcej co da mi przewage nad "swieżakami" i pozwoli dorównać bardziej zaprawionym w boju, oczywiście chodzi o sprzęt nie o umiejętności. 

Czytam wasze posty i z każdym kolejnym rodzi sie kolejne ziarno niepewności. Juz sam nie wiem co bedzie dla mnie odpowiednie. Patrzę za emkami głównie, z początku g&g ale teraz po przeczytaniu licznych opinii raczej odpadaja. Chodź z drugiej strony wychodzi na to ze nie ma stockowego aega bez mankamentów. Myślę też o sprężynowej snajperce bo to tez duża inwestycja i też mi się to "chyba" podoba bo akurat ze snajperka nie biegałem. Chcę wydać z początku większa kwote żeby replika dawała mi juz radość w wersji stockowej a później w miare możliwości tuningowac w mniejszych nakładach finansowycj, stopniowo.

Kolan1995 czy juz wybrałeś replikę?

Link to post
Share on other sites

Dużą kwotę czyli ile?

Jak dla mnie nie ma repliki, której nie dałoby się poprawić. Zawsze da się lepiej. Jestem zdania, ze lepiej wydać raz, a dobrze niż potem bawić się w gwarancję, tułać się od serwisu do serwisu i obawiać się, że na pierwszej strzelance replika padnie. Wole zapobiegać niż leczyć. A jak już to leczyć przyczynę, a nie skutek bo skutki jakiejś awarii często są przyczyną kolejnych.

Powiem Ci, że wydanie większej kwoty na stock nie oznacza wcale, ze będzie on lepsze od tego tańszego.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Czyli nie raz wychodzi lepiej kupic jakąś tańszą np. Specne i wymienić bebechy?

Osobiście kupił bym replikę którą oddał bym z poczatku na serwis żeby wymienić najważniejsze typu gumka, ewentualnie jakieś doszczelnienia. Która posiada w miare dobra lufe w stocku, żeby zabawa z nią była juz "zadowalająca" a następnie w z biegiem czasu ulepszać ja w miare potrzeb. Zwiększając zasieg i skupienie. 

Reasumując szukam repliki która na starcie nie potrzebuje dużego wkładu pieniędzy do satysfakcjonującej zabawy, lub takiej "tańszej" do której od razu zlecę serwis sklepu typu gunfire etc. I wymienię większość bebeszkow. Replikę która jest dobrą bazą pod ulepszenia. Na pewno trwałą zewnętrznie jak i w miare możliwości w środku, bo kto by chciał po każdej strzelance wymieniać jakąś część. Raczej skupiam się na zabawie w lesie. Najbardziej podobaja mi się długie emki. Co do gwarancji, przemyślałem sprawe i doszedłem do wniosku że jak po wyjęciu z pudełka i pierwszych testach jest wszystko w pożądku to nie jest mi już potrzebna ponieważ jeżeli coś zawiedzie to jak widać ta część jest do wymiany a kupując osobno nie jest to jakiś wielki wydatek, a poza tym przy okazji jest to jakiś tam upgrate. Co do ceny to ze wszystkim, chodzi o replikę początkowo "zjadliwą" a nie jestem aż tak wymagający między 1000 a 2000 zł, chce mieć tylko mniej-więcej jakiś pogląd żeby uświadomić w tym moją żonę ;) wiadomo ze im mniejsze koszta tym lepiej bo nieraz nie warto przepłacać za coś co wcale nie jest potrzebne. Jak napisał wallop że wydanie większej kwoty wcale nie oznacza że bedzie lepsze.

Wybaczcie mi niezdecydowanie ale wynika to raczej z braku doswiadczenia, dlatego pytam was o rady a zarazem bardzo je sobie cenię. A ile ludzi tyle opini i wiadomo że nigdy wszystkim się niedogodzi. Poprostu chce mieć pewność że wydane pieniądze będą trafione, tak jak trafiać we "wrogów" będzie moja replika ;) 

Pozdrawiam i dziękuję za każdą pomoc ;)

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Pazdi napisał:

Czyli nie raz wychodzi lepiej kupic jakąś tańszą np. Specne i wymienić bebechy?

Specna to kiepska baza. Kiepski materiał, źle spasowana.

 

1 godzinę temu, Pazdi napisał:

Osobiście kupił bym replikę którą oddał bym z poczatku na serwis żeby wymienić najważniejsze typu gumka, ewentualnie jakieś doszczelnienia. Która posiada w miare dobra lufe w stocku, żeby zabawa z nią była juz "zadowalająca" a następnie w z biegiem czasu ulepszać ja w miare potrzeb. Zwiększając zasieg i skupienie. 

Gumka nie koniecznie jest najważniejsza. Doszczelnienie jak najbardziej. Mało która replika posiada dobrą lufę w stocku. Lepiej zrobić replikę raz, a porządnie niż robić ją na raty.

 

1 godzinę temu, Pazdi napisał:

Reasumując szukam repliki która na starcie nie potrzebuje dużego wkładu pieniędzy do satysfakcjonującej zabawy, lub takiej "tańszej" do której od razu zlecę serwis sklepu typu gunfire etc.

Lepiej kupić porządną bazę z kiepskim wnętrzem niż kiepską bazę z bogatym wnętrzem.

Serwis gunfire to kiepski pomysł.

1 godzinę temu, Pazdi napisał:

Najbardziej podobaja mi się długie emki. Co do gwarancji, przemyślałem sprawe i doszedłem do wniosku że jak po wyjęciu z pudełka i pierwszych testach jest wszystko w pożądku to nie jest mi już potrzebna ponieważ jeżeli coś zawiedzie to jak widać ta część jest do wymiany a kupując osobno nie jest to jakiś wielki wydatek, a poza tym przy okazji jest to jakiś tam upgrate. Co do ceny to ze wszystkim, chodzi o replikę początkowo "zjadliwą" a nie jestem aż tak wymagający między 1000 a 2000 zł, chce mieć tylko mniej-więcej jakiś pogląd żeby uświadomić w tym moją żonę ;) wiadomo ze im mniejsze koszta tym lepiej bo nieraz nie warto przepłacać za coś co wcale nie jest potrzebne. Jak napisał wallop że wydanie większej kwoty wcale nie oznacza że bedzie lepsze.

G&G G2, Krytac, EA-Dytac

 

Link to post
Share on other sites

Tuningując na raty możesz rozpatrzyć dwie opcje   zespół lufy i  szkielet  na start dobrze było by zainwestować w zespół lufy . bebechy spokojnie wytrzymają ci pierwszy kilogram kulek . 

Jak  kupisz porządną bazę i pójdziesz w tuning lufy  / gumki/rhop  na porządnych komponentach  to będziesz miał przewagę  nad zwykłymi replikami nowicjuszy i mocno zbliżysz się do tuningowych replik wyjadaczy . 

Link to post
Share on other sites

Ja ze swojego Calibura jestem zadowolony, ale mam

  1. zmienioną lufę (jest KM Head)
  2. zmieniony hop up (R hop)
  3. poprawione podkładkowanie zębatek
  4. dołożone sorbo + zmieniony cylinder
  5. zmienioną sprężynę

Wszystko to dodatkowe ok 500 zł, replika ma teraz stabilne 448-449 fps, strzela daleko, bardzo celnie, cicho i kulturalnie. 

Na pewno nie powiedziałbym tego o stockowej wersji

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...