Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki model repliki lepszy Waszym zdaniem? HK416, MK18, Tar-21 czy Honeybadger?


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Przymierzam się do kupienia repliki co obsługuje magi M4 i mam dylemat pomiędzy tylko tymi czterema wymienionymi pozycjami. Nie patrzę na bebechy bo i tak będę grzebał w środku i coś wymieniał więc nie piszcie czegoś w stylu że ta replika tej firmy jest lepsza bo ma super gumkę hopup. Chodzi mi przeważnie o Wasze zdanie na temat designu repliki z akcesoriami jak i bez. Reszta innych argumentów też się przyda.

Czekam na odpowiedzi! Z góry dzięki wielkie!

Link to post
Share on other sites

@Huba_lbn No właśnie te cztery modele mi się podobają ale chcę wybrać jeden. Miałem AUG w łapach, ciężar przeważa na tył co z oparciem o ramię świetnie się sprawdza ale konstrukcja bullpup akurat nie wygrała sporu z modelami które wymieniłem ;) jak coś będę wybierał z górnej półki więc body i reszta na pewno będzie solidne

@wallop Która Wam się podoba i która ma lepszy design z akcesoriami. Jak chcesz możesz dopisać coś więcej

@Overek97 Wiadomo ale jak widzę utaktycznione Kałachy z RISami to nie mam ochoty na to patrzeć BŁE! Nie jestem zwolennikiem czegoś takiego :P

Edited by DreyTG
Link to post
Share on other sites

Tar-21 to bullpup. Reszta to naprawdę to samo i liczy się tylko i wyłącznie kwestia gustu. Mi chyba najbardziej podoba się MK-18, choć HK-416 też bardzo fajne, dlatego ostatnio kupiłem replikę która jest gdzieś pomiędzy - ICS PAR MK3. Można też się kłócić że Honeybadger lepszy bo front m-lok, przez co lżejszy, czysta HK potrafi ważyć 4kg co jak na replikę M4 to dużo. Kolba teleskopowa też ciekawa przez co nie jest to kolejne M4.

Taktyczne kałaszki są śliczne - patrz na moją Suczkę: 

 

Nikt Ci nie powie co masz wybrać. Każdy ma inny gust.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, DreyTG napisał:

@wallop Która Wam się podoba i która ma lepszy design z akcesoriami. Jak chcesz możesz dopisać coś więcej

 

5 godzin temu, DreyTG napisał:

@Overek97 Wiadomo ale jak widzę utaktycznione Kałachy z RISami to nie mam ochoty na to patrzeć BŁE! Nie jestem zwolennikiem czegoś takiego :P

 

Nie sądzisz, że trochę sobie teraz przeczysz? Bierz AK, jest super. Stal, drewno, solidna, koszerna konstrukcja.

 

Jak dla mnie idiotyczny temat.

Link to post
Share on other sites

@wallop mam inne zdanie na temat Kałachów i bardziej mi się podobają standardy AR-15 i tak jak wspomniałem wcześniej, mam tylko magi M4. Kałachy są solidne nie zaprzeczam ale sam wygląd AK jest średnio w moim guście a utaktyczniona wersja jakoś tym bardziej mi się nie podoba.

Edited by DreyTG
Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, wallop napisał:

Ale nam się podoba bardziej AK więc kup AK.

Ale wmuszasz... widzisz temat w którym chcę dokonać wyboru pomiędzy 4 wymienionymi giwerami i chciałem żeby forumowicze postawili się w mojej sytuacji i powiedzieli co by wzięli, a Ty wpychasz mi na siłę Kałacha który nie jest moją ulubioną pozycją (mówię to po raz trzeci) i nie o tej broni temat został założony. Przeczytaj może jeszcze raz tytuł

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że temat jest bez sensu bo pytasz o gusta forumowiczów, a gust każdy ma inny.

Jakbyś spytał o konkretne modele replik, konkretnych producentów to co innego.

Na przykład:

Jest w ogóle jakaś high-endowa replika Honeybadger'a? Chyba nie ma, więc odpada. Amoeba jest z plastiku.

HK416 - Tylko VFC w sumie.

MK18 - to zwykła eMka tylko z konkretnym frontem, więc wybór dowolny.

TAR-12 - wszystko co jest to chyba Ares i jego kopie, więc trzeba brać Aresa.

Jak popatrzymy na to z tej strony to wybór nie jest już taki duży.

Link to post
Share on other sites

@Huba_lbn nie chodziło mi o gusta forumowiczów tylko żeby doradzić mi co wziąć z tej czwórki/spróbować stanąć na moim miejscu i nieco pomóc. Najwidoczniej za słabo doprecyzowałem temat. Ale z drugiej strony gdyby ktoś prosiłby o pomoc w wyborze, załóżmy pomiędzy MP5 a MP7 to spróbowałbym pomóc mimo tego że to nie mój gust, a nie mówić na zasadzie "nie kupuj żadnej z tych replik tylko M4, bo większość biega z M4 i ja wolę M4". 

No ale nie będę kłócił się wiecznie z Wami o to że lubicie Kałaszki ;) Reasumując co napisałeś:

Zgadzam się z tym co powiedziałeś odnośnie MK18 i HK bo też nie znalazłem innego rozwiązania.

Honeybadger - to akurat G&G wymyśliło fajnego Miodożera który jest dużo lepszy moim zdaniem jak porównywałem do Ameby.

http://www.guay2.com/en/product-3-66-14-1

https://www.taniemilitaria.pl/pl,m4-pdw15-cqb-combo-g-g,0,5,6,7,18273.html#.XAL6rMCZ270

Tar-21 - Elite Force na licencji Umarexa zrobiło dwie repliczki: jedna w wersji Sport z krótszą lufą i słabszym body i wersją Elite z dłuższą lufą i mocniejszym body. Wersja Sport jest tańsza o 100$. Problem taki że kupi się to tylko na Evike więc... ekhem... koszty dostawy jeszcze dochodzą.

 

 

Edited by DreyTG
Link to post
Share on other sites

Teraz jest już zupełnie inna rozmowa. Robi się z tego konkretne porównywanie modeli replik.

Czy to PDW od G&G jest gdzieś w ogóle dostępne?

Tar-21 Elite Force to też kopia Aresa. I to samo pytanie czy jest gdzieś dostępne czy trzeba sprowadzać?

Jaką Mkę byś chciał pod MK18?

Link to post
Share on other sites

Tar tylko zza granicy, Honeybadger na chwilę obecną jest niedostępny. Nie wiem czy TanieMilitaria będą go mieli na składzie w najbliższym czasie bo jak nie to tak samo jak z Tarem

@Huba_lbn a co byś polecił?

Generalnie to byłem na strzelance wczoraj i spotkałem gościa co miał M4 KWA z tym systemem ERG i myślałem o tym jako baza pod MK18. Replika całkiem fajna i KWA w miarę przyzwoicie zrobiło to EBB. Poszperałem w internecie co nieco i gearbox z tego co widzę jest V2 przez co z częściami nie będzie problemu ale wolę jeszcze przejrzeć inne modele ale bez EBB na bazę.

Edited by DreyTG
Link to post
Share on other sites

Ponownie: Czy M4 KWA ERG jest gdzieś dostępna? Czy to w Polsce czy za granicą?

EBB to jest w ogóle według mnie kiepski patent. Jak można to łatwo wyłączyć, to ok. Jak chcesz iść w stronę realizmu to chyba lepiej GBB, ale to zupełnie inna historia, na której ja się nie znam. W elektrykach BB to zbędny, nic nie dający bajer, kolejna rzecz która może się zepsuć.

Tematów o wyborze M4 jest multum. Ja z M4 mogę polecić ICS, Ares, Evolution-Dytac. Jak naprawdę chcesz iść w high-end to nie zapominajmy od M4 Systema PTW ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie chce załadać nowego tematu, a szukałem coś na temat karabinków mk18. 

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat tych replik mk 18 jakie zalety i wady posiadają oraz z której szło by wyciągnąć zasięg i celność 80m 

-Bolt Airsoft MK18 mod1 - miałem okazje z niej strzelać prosto z kartonu, bardzo fajna i celna na około 60 - 65m, reakcja na spust itd. nie ukrywam mój faworyt ale jest jedno  ALE jak to wygląda od strony technicznej i czy da się więcej jakimś rozsądnym nakładem.

-Tokyo Marui które dopiero wchodzi na rynek

-G&P MK 18 mod 1 

inni producenci/jacy ?

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...