Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nie polecam - camils14


Recommended Posts

Witam.

Niedawno zakupiłem replikę od użytkownika camils14.
Wszystko fajnie, odpisał mi na pierwsze pytanie, gdzie mnie nurtowała problematyka z kolimatorem i celnością, czy też jej brakiem w replice.
Replika strzelała na 5 metrów, albo wcale. Myślałem, że to HU czy gumka z początku. Przestrzelałem 15 kulek, wszystko to samo.

Okazało się, że to pęknięty szkielet GB z obu stron. Napisałem o tym do camils14, ale do dzisiaj zero odzewu..
Mimo iż, replika była zakupiona przez allegro, gdzie w opisie widnieje brak wzmanki o uszkodzeniu GB (było widać brak jednego selektora, gdzie nie zauważyłem, ale mniejsza w to).
Nie miałbym żalu, ale nie mogę dostać GB do SCAR-L G&G. Nie do końca pasuje v.2 do tego typu repliki (problem z płytką i selektorem ognia, oraz ze spustem).

Ale ziomek zostawił mnie sam z problemem i przestał się odzywać, nie wchodził na WMASG chyba od 11 listopada. Nie wiem, może kopnął w kalendarz, ale tak czy siak. Przed zgonem zrobił mnie w maliny. Niech mu płyta na nagrobku pęknie jak mi szkielet GB, a ziemia miękką będzie...

https://allegro.pl/scar-l-g-g-i7641692569.html?snapshot=MjAxOC0xMC0yOFQxNjoxODoyMS40ODJaO2J1eWVyOzFkM2ZhYmQ5MDQ4Y2NkMTVkMmM3YTgyZmQ5ZDc0OTk4ZjkwMTg4NTkwM2FhMjA5OTFmMzA4ZWFmM2MyOWI5M2U%3D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Suma sumarum wyszło tak, że nie dogadałem się z gościem i allegro napisało, żeby skierować sprawę do sądu. Sprzedający wyparł się tego, mimo przesłanych dowodów w postaci zdjęć. Argumentując, że to ja chce go oszukać mówiąc, że replika przyszła do mnie uszkodzona i powinienem przeprosić jeszcze go za to... Także widzę, że nawet zakupy przez allegro nie dają żadnej gwarancji jeśli chodzi o oszustwa.

Link to post
Share on other sites

https://archiwum.allegro.pl/oferta/scar-l-g-amp-g-i7641692569.html

 

22 grudnia 2018 05:53
Powód otwarcia dyskusji: przedmiot jest uszkodzony
Szkielet GB jest pęknięty. Był już od razu, jednak musiałem problem sam zdiagnozować. Zero kontaktu ze sprzedającym.
Cammils14 26 grudnia 2018 22:45
Przedmiot nie był uszkodzony, nic nie było pękniete. Replika była była zadbana w każdym stopniu, jeżeli ma jakieś braki, to mogły one być wyrządzone tylko przez kupującego. "zero kontaktu ze sprzedającym" jest również kłamstwem, kupujący ma mój numer telefonu, zna e-mail, jednak nie wysłał ani jednej wiadomości. Myślę że sprawa jest wyjaśniona, kupujący jest zwykłym oszustem.
27 grudnia 2018 17:50
Zdjęcie pęknięcia elementu repliki (szkieletu GB).
Bardzo możliwe, że sprzedający nie wiedział o tym fakcie, lub nie dostrzegł tego (nie sprawdzał repliki przed sprzedażą).
27 grudnia 2018 17:56
Wiadomości usuwam regularnie, więc po prostu zagubiłem numer telefonu. Tak to bym na pewno się odezwał.
Replikę kupowałem przez portal WMASG.com ale transakcję przeprowadzaliśmy przez allegro.
W załączniku dowód "nieodczytania wiadomości".
Camils14.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
27 grudnia 2018 17:56
Jeśli trzeba będzie, to mogę wrzucić więcej dowodów.
27 grudnia 2018 18:01
Tutaj wrzucam w załączniku poprzednią rozmowę, która zakończyła się na mojej wiadomości bez odzewu i odczytania.

Chcę sprawę wyjaśnić, nie chcę robić nikomu żadnych problemów.
Ale niestety przez brak kontaktu musiałem ponieść koszt zakupu elementu zamiennego (szkieletu GB) oraz jego wymiany w replice ASG.
Camils14(1).jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
Allegro 29 grudnia 2018 15:48
Kupujący poprosił nas o pomoc. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.
 
Allegro 30 grudnia 2018 09:56
W przypadku otrzymania towaru niezgodnego z opisem, Kupującemu przysługuje możliwość skorzystania z roszczeń wynikających z tytułu rękojmi. W tym momencie można ubiegać się o obniżenie ceny lub odstąpić od umowy – chyba, że Sprzedający niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności wymieni/naprawi przedmiot. Przypomnę, że zgodnie z art. 5.2 Regulaminu, Sprzedający ponosi pełną odpowiedzialność za treści umieszczone przez siebie w ofercie, w tym jest odpowiedzialny za wszelkie jej błędy lub nieścisłości. Przypominam, że punkt 10.2 regulaminu Allegro nakłada obowiązek zabierania głosu w toczących się dyskusjach z Kupującymi. Brak reakcji w ciągu doby może skutkować nałożeniem ograniczeń na konto. Jeżeli Sprzedawca nie udzieli wyjaśnień, Kupującego proszę o wezwanie Allegro w dyskusji.
Cammils14 30 grudnia 2018 10:04
Cóż, w moich rękach nic się nie działo z repliką, na każdej strzelance strzelała tak samo, co jakiś czas była chronowana i zawsze było stabilne +/- 390 fps, myślę że pękniety szkielet gb raczej zmienił by tą wartość fps.
Allegro 19 stycznia 2019 16:20
Kupujący poprosił nas o pomoc. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.
 
Allegro 19 stycznia 2019 19:59
Proszę Sprzedającego o zabranie głosu w dyskusji i ustalenie warunków ewentualnego odesłania towaru do reklamacji.
19 stycznia 2019 20:04
Co mi po tym jak już to zrobiłem na własny koszt ? Dostanę te same pieniądze a włożyłem do tego kilka słów (naprawa + ulepszenia). W takim razie widzę, że oszustwa są łatwe, wystarczy napisać, iż przed wysyłką było ok i kit wciśnięty. Mimo przesłanych dowodów i tego, że mój serwisant może zeznać na policji i w sądzie w jakim stanie była replika po tym jak przyszła paczka.
Cammils14 19 stycznia 2019 21:13
Wybacz, ale to żaden kit. Replika nie była w żaden sposób uszkodzona, wydaje mi się jeszcze że wysłałem film pokazujący jak strzela przed wysyłką, co oznacza że na pewno było z nią wszystko w porządku.
Allegro 21 stycznia 2019 06:09
Dyskusja trwa już 30 dni. Poprosiliśmy kupującego, aby zdecydował, czy jego problem został rozwiązany.
Allegro 21 stycznia 2019 23:21
Kupujący oznaczył problem jako nierozwiązany. Zapoznamy się ze sprawą tak szybko, jak to możliwe.
21 stycznia 2019 23:22
Oddać mi pieniądze za naprawę repliki i przeprosić za to, że nie powiedział mi o wszystkim, lub o swojej niewiedzy.
Cammils14 21 stycznia 2019 23:28
Ale to ja oczekuje przeprosin, za próbę oszukania mnie. Ja wysłałem replikę sprawną.
21 stycznia 2019 23:44
Nie masz żadnych zdjęć, że szkielet był cały. Więc nie wiem jaka próba oszukania.. Ze strony sprzedającego raczej, który gra na czas. Dostałem replikę z pękniętym gearboxem, tego nie było powiedziane. Wysłałem zdjęcia tego elementu, co powinno być wystarczającym dowodem w sprawie, a nie słowo, że to ja próbuję kogoś oszukać. Nie mam czasu na to by komuś robić problemów. Ale skoro już ktoś oszukał mnie celowo, to chcę aby sprawę wyjaśnić i nadać sprawiedliwość przeciwko ludziom, którzy oszukają ludzi jawnie.
Ale skoro serwis Allegro puszcza takie rzeczy płazem, to znaczy, że współpracuje lub jest też przyjazny osobom, które dokonują oszustw handlowych.
Cammils14 21 stycznia 2019 23:55
Z tego co widać po zdjęciu, to jedynie tyle, że nie ma ono nic wspólnego ze sprzedaną repliką. Nawet nie wiadomo czy ów pękniety szkielet ze zdjęcia pasuje do repliki. Dość dziwne jest też to, że ten pękniety szkielet jest samotny bez innych części , tak jakby nie był w replice. Dziwne że pan kupujący nie zrobił zdjęcia szkieletu razem z repliką, ponieważ takie rzeczy widać od razu po zdjęciu upper receiver'a. Dziwne też, że kupujący napisał wcześniej, że selektor ognia po drugiej stronie nie ma zaślepki, tak jakbym to ukrył. Mimo tego że widać to było na zdjęciach które wysłałem kupującemu przed sprzedażą. Niech kupujący odniesie się jeszcze do filmu, który prezentuje działanie repliki.
 
Allegro 22 stycznia 2019 08:55
Sprzedający ma prawo uznać lub odrzucić roszczenia reklamacyjne Kupującego. W przypadku odrzucenia reklamacji Kupujący może dochodzić dalszych roszczeń na drodze postępowania cywilnoprawnego. Więcej o skierowaniu sprawy na drogę sądową znajduje się pod poniższym linkiem: https://bip.ms.gov.pl/pl/formularze/formularze-pism-procesowych-w-postepowaniu-cywilnym/
 

 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie nie wygląda to nieciekawie.

Miałem podobną sytuację kupując używaną Specnę od kogoś z forum. Finalnie opinie innych userów były takie, że jak się kupuje używaną rzecz, to trzeba mieć świadomość ryzyka.

Inna sprawa to czy sprzedający jest odpowiedzialnym gościem czy zwykłym gnojkiem. Tu widać jasno.

Ja olałem temat, bo zbyt dużo nerwów kosztuje ciąganie się po sądach. Na naprawę Specny wydałem kilka stówek, obiecując sobie, że więcej używki, tym bardziej z WMASG nie kupię.

Link to post
Share on other sites

Czyli Allegro umywa ręce. A to ciekawe co z reklamą "Program Ochrony Kupujących".

Trzeba by przeczytać regulamin tego programu. Kiepsko że naprawiałeś replikę przed zakończeniem sporu.

Przeczytaj regulamin i zobacz czy są jakieś wyjątki przez które się nie łapiesz. Napisz do Allegro dlaczego nie przysługuje Ci zwrot? Jak nic sensownego nie odpiszą to napisz im że w takim razie czujesz się zobowiązany do poinformowania o tych praktykach Rzecznika Praw Konsumentów.

Link to post
Share on other sites

Gdybym miał czas i mieszkał u siebie w mieścinie, gdzie wszystko i wszystkim miałem pod ręką, to bym nawet sprawę w sądzie założył.
Teraz się przeprowadziłem pod Poznań i nie mam ani czasu ani siły na to. Mam to gdzieś, trudno i tak myślę, że warto, bo replika spoko. 700 PLN za G&G to spoko cenka, także suma ze wszystkim ok. 900 PLN z wysyłkami to nie boli mocno.

Tutaj głównie ostrzegam, że nawet pi**owate Allegro nie jest wystarczającą ochroną. Trzeba niestety się ruszyć i poruszyć parę osób i instytucji, żeby sprawy były załatwione sprawiedliwie i należycie. Tak czy siak nie polecam kupować towaru od tego Pana z Wieliczki, bo aż solą trącą kulki i girboksy pękajo.

Link to post
Share on other sites

Podsumujmy sobie wszystko - kupujący wrzucił randomowe zdjęcie szkieletu z internetu jako dowód i oczekuję zwrotu pieniędzy, mimo że replika nie jest uszkodzona i jest całkowicie sprawna. Lepiej nie handlujcie z tym miszczem, bo nie wiadomo od kogo jeszcze będzie chciał wyłudzić pieniądze.

Edited by camils14
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...