Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Krytac crb mk2 upgrade


Recommended Posts

Cześć, chciałbym zrobić upgrade podanej w tytule repliki. Generalnie jesli chodzi o wykończenie jest naprawdę fajna, w środku też nie mam nic do zarzucenia (specjalistą niby nie jestem, ale zielony też nie), ale chciałbym zwiększyć jej celność głównie i trochę zasięg, początkowo chciałem bez otwierania gb, ale chyba jednak do planowanego upgrade'u będzie to wymagane.

Zacząłem myśleć od samej lufy i gumki hu, tutaj warto dodać że sama lufa mogłaby być dłuższa aby osiągnąć nieco lepszy zasięg, ale zastosowany w środku cylinder typ 2 pozwoli na montaż maksymalnie 340-360mm lufy, także gdybym miał i tak otwierać gb czego bardzo nie lubię to mógłbym ulepszyć trochę pneumatykę, tylko nie wiem jak z doborem części

Cały upgrade chciałbym aby mieścił się w granicach 500zł. Jeśli dochodzi wymiana części w gb mogłoby być to trochę więcej, ale od czego tak naprawdę zacząć?

Link to post
Share on other sites

Lufa Prometheus EG 6,03mm Krytac Edition

Głowica cylindra + dysza Prometheus Krytac Edition

Komora HU rotacyjna Prometheus Krytac Edition

Gumka do dopasowania + flathop Prometheus

Zderzak tłoka - np. sorbo lub coś innego miękkiego i wytrzymałego

 

W dniu 1.01.2019 o 11:44, Azz23 napisał:

Zacząłem myśleć od samej lufy i gumki hu, tutaj warto dodać że sama lufa mogłaby być dłuższa aby osiągnąć nieco lepszy zasięg, ale zastosowany w środku cylinder typ 2 pozwoli na montaż maksymalnie 340-360mm lufy, także gdybym miał i tak otwierać gb czego bardzo nie lubię to mógłbym ulepszyć trochę pneumatykę, tylko nie wiem jak z doborem części

Typ2 obsługuje lufy do 500mm dla średniej wagi kulek ~0,3g.

Typ1 przy 500mm obsługuje już kulki 0,4g

 

Gearbox otwórz bo nie jest w środku idealny. Do wymiany tłok - polecam Retro Arms CNC 14,5. 

Do tego głowica cylindra, która w stocku jest plastikowa, nieszczelna i czasem z wadami fabrycznymi - polecam dedykowaną do Krytaca wraz z dyszą od Prometheus'a.

Jak już zabierasz się za tuning gearbox'a... pneumatykę to bym wymienił akurat całą :D Czyli dodatkowo: 

- głowica tłoka Ultimate/Lonex około 60zł. 

- cylinder Ultimate/Lonex około 70zł

 

W sumie tyle. Cała reszta to umiejętności serwisanta lub dorzucenie więcej kasy.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, wallop napisał:

Typ2 obsługuje lufy do 500mm dla średniej wagi kulek ~0,3g.

Typ1 przy 500mm obsługuje już kulki 0,4g

Nie wiem Panie Wallop jak Ci to wychodzi,

ja przy lufie 550 mm promyka na cylindrze typ 0 (standard bore) mam już spadki fps na cięższych kulasach, co pokazuje, że powietrza jest raczej za mało niż za dużo. Co ciekawe na moich replikach JC wynosi w ogóle 5-10 fps porównując kulki 0.2 i np. 0.36g. 

W kolejnej replice 420mm PDI cylinder typ 1, działa wyśmienicie, (choć przyznam, że tu kulek powyżej 0.32 nie sprawdzałem), praktycznie brak JC.

Tak mógłbym wymieniać długo. Moje repliki chyba nie wiedzą, że mają za dużo powietrza i powinny siać lub używać kulek 0.46g przy 420 fps :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.01.2019 o 17:28, wallop napisał:

Podaj konkretny set i wynik fps, potem możemy rozmawiać dalej.

Co ma piernik do wiatraka? Ilość fps na m120 jest wyznacznikiem długości fujary, a poniżej pewnego rozmiaru się nie prowadzi rozmów? Czyjeś ego chyba sięgnęło zenitu. Czy może zasięg skuteczny mierzony lobem, z wiatrem i z górki na kulkach 0,5 g :D 

Pytam w czym lepszy jest typ 2 w lufie 500 mm od typu 0, że taki proponujesz? Robi 500 fps na m120? Strzela w kwadrat 10x10 cm na 70 m? Na pewno dźwięk wystrzału może się zmienić :D

Pytam bo chcę wiedzieć i nauczyć się czegoś nowego :D Chce argumentów, a nie "słodkiego pierdzenia". 

Żeby napocząć konwersacje dodam że robię 480 fps na M120 SHS, cyl. typ 1 standard bore, 420 mm lufy PDI 6.01 skręcone śrubkami  z casto :D 

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Ciapciak napisał:

Co ma piernik do wiatraka? Ilość fps na m120 jest wyznacznikiem długości fujary, a poniżej pewnego rozmiaru się nie prowadzi rozmów? Czyjeś ego chyba sięgnęło zenitu. Czy może zasięg skuteczny mierzony lobem, z wiatrem i z górki na kulkach 0,5 g :D 

Raczej wystarczyłoby poczytać to co było tu już wiele razy pisane.

Co do zasięgu... Jeśli potrafisz powtarzalnie likwidować cel na danym dystansie = zasięg skuteczny.

 

16 godzin temu, Ciapciak napisał:

Pytam w czym lepszy jest typ 2 w lufie 500 mm od typu 0, że taki proponujesz? Robi 500 fps na m120? Strzela w kwadrat 10x10 cm na 70 m? Na pewno dźwięk wystrzału może się zmienić :D

Jeśli nie wiesz jakie są różnice pomiędzy typami cylindrów i to jakie ma znaczenie typ cylindra to jeszcze raz proponuję poszperanie na tym forum.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witajcie, nie chce zakładać nowego tematu więc dodaje tutaj.. Jestem nowym posiadaczem crb mk2 krytac, ogólnie miała być to replika mieszana ale jako iż wyplula mi w stocku 420fps na m120 stwierdziłem że zrobię z niej taka ala dmr, tak wiem krótka lufa dlatego mam ochotę ja z tuningować, na razie bez rozbiórki gearbox, słyszałem że 70m da się zrobić bez problemu.. Oczywiście przy jak najmniejszych fps, jak wiadomo fps nie są wyznacznikiem zasięgu  

Plan jest taki 

Lufa prometheus 363 albo 407mm 6.03 

Rhop i gumka hu czerwona madbull 

Sprężyna m120 może m130

Komora hu stalowa prometheus 

Do tego dojdzie może mosfet blue fet 

Może dysza shs albo prometheus jeśli da się wymienić bez rozbiórki GB 

Myślicie że to zda egzamin i zasięg będzie dużo lepszy ? Może jakieś zastrzeżenia ?  To moja pierwsza repka do tuningu. 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, BzyQuu napisał:

Zapomniałem dodać, a nie mam przycisku edit, na Bls 0.28 zasięg skuteczny to około 35-45m . Na ten moment na stocku 

do 50m skutecznego mają cymy 028 przy 350fps . ...

Skoro to twoja pierwsza replika do tuningu i sam to będziesz składać to kilka złożeń/rozłożeń Ciebie czeka . 

Zasięg będzie zależny w dużej mierze od jakości złożenia całości . 

By wymienić dysze trzeba rozłożyć gb . 

Lufa 28cm długość stoka ?  w zupełności wystarczy żeby 450fps wycisnąć i 70m skutecznego (obowiązkowo promyk/pdi) 

Rhop/flat  fajnie wpłynie na zasięg skuteczny . 

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Driver2503 napisał:

do 50m skutecznego mają cymy 028 przy 350fps . ...

Skoro to twoja pierwsza replika do tuningu i sam to będziesz składać to kilka złożeń/rozłożeń Ciebie czeka . 

Zasięg będzie zależny w dużej mierze od jakości złożenia całości . 

By wymienić dysze trzeba rozłożyć gb . 

Lufa 28cm długość stoka ?  w zupełności wystarczy żeby 450fps wycisnąć i 70m skutecznego (obowiązkowo promyk/pdi) 

Rhop/flat  fajnie wpłynie na zasięg skuteczny . 

Składałem rozkladalem już kilka razy, wcześniej miałem sa b03 ale nie nadawała się do tuningu, to mówisz że lepiej kupić pdi 280? Albo promyka pod prometheus krytac crb 280? Niz dać trochę dłuższą ? Jak wyobrażasz co zmienić aby zrobić śmiało ten zasięg bo powiedziałeś że tylko lufę na prometheus 280 i rhop  komora też coś zmieni i oczywiście kulki 0.32?

A co do założeń rozlozen całości? Mowa o body czy o GB ? Póki co GB nie rozkładem bo mam gwarancję, więc wolę na razie mieć GB w stocku. Potem będę myślal o częściach shs 

Edited by BzyQuu
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, BzyQuu napisał:

Jak wyobrażasz co zmienić aby zrobić śmiało ten zasięg bo powiedziałeś że tylko lufę na prometheus 280 i rhop  komora też coś zmieni i oczywiście kulki 0.32?

 

Bo na zasieg wpływa lufa, dopasowana gumka HU , odpowiedni cylinder do długości lufy  i szczelność pneumatyki . 

Chodziło mi o porządne składanie szkieletu .

Na start najlepiej zacząć od lufy i gumki  pójść na akcje  i zobaczyć czy dalej brakuje zasięgu/celności jeśli tak to wtedy jest czas na ingerencje w szkielet . 

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Driver2503 napisał:

 

Na start najlepiej zacząć od lufy i gumki  pójść na akcje  i zobaczyć czy dalej brakuje zasięgu/celności jeśli tak to wtedy jest czas na ingerencje w szkielet . 

Okey a w jaka długość lufę zainwestować prometheus 280 : 363 : 407? Niby cylinder wystarcza na  500mm lufę. Do tego będzie rhop i kulki 0.32 Bls albo 0.30 g&g. Myślę że w GB będę inwestowal dopiero jak minie pół roku gwarancji. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.03.2019 o 21:32, Driver2503 napisał:

(obowiązkowo promyk/pdi) 

Obie lufy są nieopłacalne.

To samo uzyskasz kupując ZCI w zamian za Promyka i Lambda w zamian za PDI. Połowa, a czasem nawet 3x taniej, a jakość taka sama, a w przypadku Promyka/ZCI nawet lepsza (na korzyść ZCI oczywiście).

 

W dniu 30.03.2019 o 15:09, BzyQuu napisał:

Okey a w jaka długość lufę zainwestować prometheus 280 : 363 : 407?

Zawsze zalecam montaż możliwie najdłuższej lufy jaką pomieści Twoja replika bez dodatkowego przedłużania. Dużo tu zależy od Twoich preferencji i tego gdzie replika będzie używana.

 

W dniu 30.03.2019 o 15:09, BzyQuu napisał:

kulki 0.32 Bls albo 0.30 g&g

Bierz BLS, sprawdzają się lepiej niż GG.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wallop napisał:

Obie lufy są nieopłacalne.

To samo uzyskasz kupując ZCI w zamian za Promyka i Lambda w zamian za PDI. Połowa, a czasem nawet 3x taniej, a jakość taka sama, a w przypadku Promyka/ZCI nawet lepsza (na korzyść ZCI oczywiście).

 

Prosił bym o  testy porównawcze bądź linki do tych testów   gdzie widać czarno na białym porównywalną   jakość lambdy do pdi  i zci do promyka 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, wallop napisał:

Zawsze zalecam montaż możliwie najdłuższej lufy jaką pomieści Twoja replika bez dodatkowego przedłużania. Dużo tu zależy od Twoich preferencji i tego gdzie replika będzie używana.

Najdłuższa lufa to 280 bez przedłuzki, taką mam też w swojej crb mk2, a chce zyskać na zasięgu, przedłuzka nie będzie przeszkadzała jak napisałem chce zrobić zasięg 70+, i chce taka ala dmr . Tak się zastanawiam po co wymieniać lufę precyzyjna krytac na inną lufę precyzyjna tej samej długości . 

Myślę o 363 albo 406 wtedy przedłużka to 12cm więc nie tak zle z budynku i do budynku mogę strzelać a w środku to se boczniaka zakupie. Tylko pytam która długość lepsza. I oglądałem badania co do luf nikt nie poleca żadnej lufy innej niż pdi czy promyk  bo cena do jakości w promyku jest mega. Też z doświadczenia koleś wymienił lufę precyzyjna stockowa na lufę precyzyjna madbula i efekt był znikomy a nawet gorszy , przykład to był . 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, BzyQuu napisał:

Najdłuższa lufa to 280 bez przedłuzki, taką mam też w swojej crb mk2, a chce zyskać na zasięgu, przedłuzka nie będzie przeszkadzała jak napisałem chce zrobić zasięg 70+, i chce taka ala dmr . Tak się zastanawiam po co wymieniać lufę precyzyjna krytac na inną lufę precyzyjna tej samej długości . 

Myślę o 363 albo 406 wtedy przedłużka to 12cm więc nie tak zle z budynku i do budynku mogę strzelać a w środku to se boczniaka zakupie. Tylko pytam która długość lepsza. I oglądałem badania co do luf nikt nie poleca żadnej lufy innej niż pdi czy promyk  bo cena do jakości w promyku jest mega. Też z doświadczenia koleś wymienił lufę precyzyjna stockowa na lufę precyzyjna madbula i efekt był znikomy a nawet gorszy , przykład to był . 

Chodzi o jakość lufy nie o długość  by na całej długości miała jednakową średnice . 

Na zagranicznych forach piszą  promyk> zci >madbull   w każdym bądź razie z promyka zadowolony będziesz . Lepiej odżałować niż potem się zastanawiać czy warto by było dołożyć. 

Przy poprawnym  dopasowaniu objętości cylindra do lufy i układu zasięg bedziesz mieć taki sam jak pozostali

Na dłuższej lufie łatwiej wycisnąć większe fpsy . Czasy gdzie replika 450fps strzelała na 60metrów dawno się skończyły . 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Driver2503 napisał:

Chodzi o jakość lufy nie o długość  by na całej długości miała jednakową średnice . 

Na zagranicznych forach piszą  promyk> zci >madbull   w każdym bądź razie z promyka zadowolony będziesz . Lepiej odżałować niż potem się zastanawiać czy warto by było dołożyć. 

Przy poprawnym  dopasowaniu objętości cylindra do lufy i układu zasięg bedziesz mieć taki sam jak pozostali

Na dłuższej lufie łatwiej wycisnąć większe fpsy . Czasy gdzie replika 450fps strzelała na 60metrów dawno się skończyły . 

Trochę nie zrozumiałem  dlaczego te czasy się skończyły  to oznacza że teraz strzela się dalej niż 60m? Czy już nie da się tego osiągnąć ? 

Pytam czy lepiej dłuższą czy krótsza lufa bo jeśli cylinder jest przeznaczony na max 500mm a będę miał lufę 280mm to znaczy że będę wykorzystywał 50% powietrza wytworzonego przez tłok  więc kulka będzie nabierala prędkości przez 50% a potem reszta powietrza poleci w powietrze . Wiec np przy 280mm potrzebował bym 130 springa żeby wytworzyć ta sama ilość fps przy 400mm majac springa 120  jak wiadomo fps nie mają wpływu na zasięg, jednak dluzsza lufa dostaje lepsze skupienie więc nie będzie miał znaczenia na zasięg skuteczny? Chodzi o to że ta krótsza lufa nie wykorzystujac całego powietrza z tłoka nie będzie traciła na zasięgu ? W sumie fizyki nie odszukasz dlatego pytam znawców na czym dokładnie to polega . Wiesz nie chce kupić lufy a potem kurde mogłem wziąć inna. 

Chociaż powietrze wylatuje cały czas z tą samą prędkością nie to co gaz z hPa czy co2, więc czy to będzie miało jakąś różnice? Jeśli powietrze wyleci przy 50 wytworzone powietrza czy dopiero po 75% wytworzonrto powietrza  oczywiście różnice inna niż fps ?  I skupienie kulki. Interesuje mnie tylko zasięg 70+

Edited by BzyQuu
Link to post
Share on other sites

Na tym forum znajduje się bardzo dużo przydatnych informacji. Na Twoje pytania odpowiedzi zostały już udzielone.

Nie da się napisać w pigułce co i jak z tuningiem. Do każdej repliki podchodzi się indywidualnie. Nie wystarczy kupić części, które są polecane. Chcesz tuningować swoją replikę, ok... doceniam próbę, zmotywowanie i chęć zrobienia czegoś samemu, ale dużo przed Tobą nauki, prób, błędów, wydanej kasy na części i straconych nerwów. Składanie replik to pewnego rodzaju sztuka w której wszystko ma znaczenie. Można o tym książkę napisać.

Dziś jeśli replika która ma 450fps i strzela na ZALEDWIE 60m to albo stock albo kiepsko poskładany sprzęt. 50-60m skutecznego zasięgu ma Specna w stocku mająca 430fps. 

O doborze cylindra, długości lufy itd. było już tutaj szeroko pisane i przeze mnie i przez innych użytkowników.

Kalibracja, bo tak nazywam dobór amunicji, cylindra, lufy czy nawet sprężyny jest dość skomplikowana w aeg'ach. Tak czy siak musisz patrzeć na to co pokazuje Twój chronograf i robić tak by na docelowych kulkach uzyskać największą energię. Jeśli chcesz strzelać z 0,32g BLS to na 0,3 i 0,36g powinieneś mieć już spadek, a właśnie najwyższą energię powinieneś uzyskać na 0,32g. Bez chronografu nic nie zrobisz, ani nie skalibrujesz ani nie sprawdzisz czy masz tyle fps'ów ile powinna dać sprężyna, która zamontujesz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 6.04.2019 o 23:27, wallop napisał:

Na tym forum znajduje się bardzo dużo przydatnych informacji. Na Twoje pytania odpowiedzi zostały już udzielone.

Nie da się napisać w pigułce co i jak z tuningiem. Do każdej repliki podchodzi się indywidualnie. Nie wystarczy kupić części, które są polecane. Chcesz tuningować swoją replikę, ok... doceniam próbę, zmotywowanie i chęć zrobienia czegoś samemu, ale dużo przed Tobą nauki, prób, błędów, wydanej kasy na części i straconych nerwów. Składanie replik to pewnego rodzaju sztuka w której wszystko ma znaczenie. Można o tym książkę napisać.

Dziś jeśli replika która ma 450fps i strzela na ZALEDWIE 60m to albo stock albo kiepsko poskładany sprzęt. 50-60m skutecznego zasięgu ma Specna w stocku mająca 430fps. 

O doborze cylindra, długości lufy itd. było już tutaj szeroko pisane i przeze mnie i przez innych użytkowników.

Kalibracja, bo tak nazywam dobór amunicji, cylindra, lufy czy nawet sprężyny jest dość skomplikowana w aeg'ach. Tak czy siak musisz patrzeć na to co pokazuje Twój chronograf i robić tak by na docelowych kulkach uzyskać największą energię. Jeśli chcesz strzelać z 0,32g BLS to na 0,3 i 0,36g powinieneś mieć już spadek, a właśnie najwyższą energię powinieneś uzyskać na 0,32g. Bez chronografu nic nie zrobisz, ani nie skalibrujesz ani nie sprawdzisz czy masz tyle fps'ów ile powinna dać sprężyna, która zamontujesz.

O dziękuję, właśnie chciałem aby ktoś mu wytłumaczył. Teraz właśnie uświadomiłem mi wszystko w jednej pigułce  takiej odpowiedzi oczekiwałem,  wyczerpującej. Dzięki  czyli będę męczył się ale najpierw zakupie chrono 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dzień dobry. 

To znowu ja, ale mam kilka wątpliwości po moim upgrade . 

Więc tak najpierw przedstawię mój tuning, a potem zadam pytania . 

-Krytac mk2 crb, wstawiona lufa precyzyjna prometheus 363, gumka czerwona sharka przerobiona pod rhop , dystanser dorabiany specjalnie pod rhop sprężyna guardera 130, używam kulek 0,32 ale przerzucilem się od tygodnia na 0,36g różnica jest mega. Oczywiście Bls. 

Tak wygląda mój tuning na ten moment na 0.32 celny zasięg to 60-65m na 0,36 to 70m celnego w punkt 10x10 przy użyciu lunety biegowej. Na 75m trafie w posture. Zasięg Maks hmm 80m, nie wiem nie mierzylem. Fps na tej sprężynie, oczywiście nowej bez ubicia to 478fps( skakały między 470-483) więc na moje szczelne . 

Teraz pytanie da się coś jeszcze zrobić aby zwiększyć celność przy 450fps czy to bedzie Maks jaki mogę osiągnąć w swoim i jakim kolwiek AEG ? 

Tokio marui, pomimo małej ilości fps ma bardzo dobry zasięg celny, jak to jest możliwe? 

Edited by BzyQu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...