Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pojemność cylindra a lufy m16


Recommended Posts

Cześć, poskładałem swoja m16, siedzi tam stockowa lufa o długości ~50cm do tego w gearboxie siedzi cylinder typ 0 z BORE UP i sorbo o grubości około 2mm, sprężyna poseidona m140 i aktualnie dmucha ok. 520/520 fps. Mam wrażenie ze lufa jest za krótka w stosunku do typu cylindra. Kulki 0.30g nosi na lewo i prawo. Myśle nad lufą precyzyjna 60/65cm madbull stellbull. Czy wkładając dłuższą lufę to przy tym zestawieniu cylindra  typ 0 BU, zwiększy to moc repliki jak i jej celność ?Tak na oko ile fps mogę zyskać dzięki dłuższej lufie ?

Link to post
Share on other sites

0.3 to imo za lekkie kulki do takich fps i będzie ci je i tak nosić (możliwe że na dłuższej lufie mniej ale nadal). Spróbuj jak będzie na kulkach 0.36-0.45

Ogólnie to stosunek pojemności cylindra do lufy powinien być taki aby na docelowych kulkach dawał ci najwięcej J (oczywiście zakładając że masz szczelny układ i pojemnością nie musisz nadrabiać nieszczelności bo wtedy o celności można raczej pomarzyć). Wtedy będziesz wiedział że masz dobraną odpowiednią dawkę powietrza 

Edited by Filipt15
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...