Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH „Przystanek – STALINGRAD!!!”, 09/03/2019, Otwock


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

39 minut temu, SikorPL napisał:

Marek, ja się na z-cę u Germańców zgłaszałem ;-)

A tak, przepraszam. W międzyczasie też Gregorius się podjął dowodzenia całością, zatem do obstawienia zostało u Rosjan sanitariusz i dowódca, a u Niemców tylko oba radia. 

Aktualizacja listy:

 

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. Bullet

3. Foorman

4. Daffi - RTO

5. Szósty

6. Cortes

7. Tow. Dominow - Zast. dowódcy

8. Daro

9. Pit

 

Niemcy:

1. Sikor - Zast. Dowódcy

2 Klauss - Sanitariusz

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

6. Meister

7. Adam S.

8. Gregorius  - Dowódca

9. Borec

10. Hanz

11. Lee

12. Pazur

13. Hajdi

14. Wade

15. Loperenco 

16. Zee - Sanitariusz

17. Michał

Link to post
Share on other sites

Jest jakiś ostateczny termin zapisów. Chętnie bym dołączył do czerwonoarmistów ale ostatnio rozwaliłem samochód i mam masę wydatków i roboty z tymn związanej a trzeba się zatroszczyć o jakąś prostą stylówę. Na razie mam polski hełm wz50 (bardzo podobny więc się pewnie nada). Spodnie brytjskie pewnie będą ok jak się zmajstruje jakieś owijacze. Generalnie do chwili obecnej jakoś nie widzę, żeby się komuś chciało napisać jakiś poradnik dotyczący sowietów.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mareq napisał:

Jest jakiś ostateczny termin zapisów. Chętnie bym dołączył do czerwonoarmistów ale ostatnio rozwaliłem samochód i mam masę wydatków i roboty z tymn związanej a trzeba się zatroszczyć o jakąś prostą stylówę. Na razie mam polski hełm wz50 (bardzo podobny więc się pewnie nada). Spodnie brytjskie pewnie będą ok jak się zmajstruje jakieś owijacze. Generalnie do chwili obecnej jakoś nie widzę, żeby się komuś chciało napisać jakiś poradnik dotyczący sowietów.

Hej, teoretycznie jakbyś nawet w dzień imprezy dopiero przyjechał i na miejscu się zgłosił to nie będzie problemu. Ale oczywiście dla nas jako orgów i myślę, że też dla innych graczy, im wcześniej wyklaruje się przybliżona lista graczy tym lepiej. 

Co do stylówki to zawsze można na sb narzucić polską powojenną pałatkę do dorwania za 2 dychy. 

Już całkiem sporo osób zrobiło sobie fajne stylizacje i w sumie mogłyby co nieco podpowiedzieć :)

A może by ktoś też napisał jakiś poradnik O wyższości wódki nad herbatą... ;) ja niestety osobiście w ruskich tematach aż tak dobrze się nie czuję. 

 

Aktualizacja listy:

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. Bullet

3. Foorman

4. Daffi - RTO

5. Szósty

6. Cortes

7. Tow. Dominow - Zast. dowódcy

8. Daro

9. Pit

10. Hubert

11. Zebu

12. Ruskiził - sanitariusz

13. Tadek

14. Maniek

15. Krzychu

16. Biszkopt

17. Piotr

18. Loczek

 

Niemcy:

1. Sikor - Zast. Dowódcy

2 Klauss - Sanitariusz

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

6. Meister

7. Adam S.

8. Gregorius  - Dowódca

9. Borec

10. Hanz

11. Lee

12. Pazur

13. Hajdi

14. Wade

15. Loperenco 

16. Zee - Sanitariusz

17. Michał

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, XrayPl napisał:

(...) A może by ktoś też napisał jakiś poradnik O wyższości wódki nad herbatą... ;) (...)

No, no, myśleliście Towarzyszu, że tego nie zobaczymy? ;)

Poradnik swego czasu miał pisać komisarz Grisza, ale widać jest zajęty czymś ważnym na Syberii. Jeżeli będę miał chwilę wolnego to może do tego usiądę, ale z góry przepraszam wszystkich rekomanów Armii Czerwonej za wszelkie błędy i niedopaczenia.

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja listy. I w dniu dzisiejszym udało się przebić granicę 40 uczestników. A jeszcze jest całkiem sporo nie opłaconych zgłoszeń  i wstępnych deklaracji. Może do 60 uczestników się uda nawet dobić ;) 

 

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. Bullet

3. Foorman

4. Daffi - RTO

5. Szósty

6. Cortes

7. Tow. Dominow - Zast. dowódcy

8. Daro

9. Pit

10. Hubert

11. Zebu

12. Ruskiził - sanitariusz

13. Tadek

14. Maniek

15. Krzychu

16. Biszkopt

17. Piotr

18. Loczek

19. Thompson

 

Niemcy:

1. Sikor - Zast. Dowódcy

2 Klauss - Sanitariusz

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

6. Meister

7. Adam S.

8. Gregorius  - Dowódca

9. Borec

10. Hanz

11. Lee

12. Pazur

13. Hajdi

14. Wade

15. Loperenco 

16. Zee - Sanitariusz

17. Michał

18. Ppszejdi

19. Bladek

20. Hartmann

21. Erokesha

22. Benek

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja listy:

Brakujące funkcje - Dowódca i sanitariusz u Rosjan, 2 radio-operatorów u Niemców 

 

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. Bullet

3. Foorman

4. Daffi - RTO

5. Szósty

6. Cortes

7. Tow. Dominow - Zast. dowódcy

8. Daro

9. Pit

10. Hubert - Komisarz Polityczny

11. Zebu

12. Ruskiził - sanitariusz

13. Tadek

14. Maniek

15. Krzychu

16. Biszkopt

17. Piotr

18. Loczek

19. Thompson

20. Mati - RTO

21. C4amper

22. Bombel

 

Niemcy:

1. Sikor - Zast. Dowódcy

2 Klauss - Sanitariusz

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

6. Meister

7. Adam S.

8. Gregorius  - Dowódca

9. Borec

10. Hanz

11. Lee

12. Pazur

13. Hajdi

14. Wade

15. Loperenco 

16. Zee - Sanitariusz

17. Michał

18. Ppszejdi

19. Bladek

20. Hartmann

21. Erokesha

22. Benek

Link to post
Share on other sites

Ważne pytanie odnośnie amunicji. W opisie jest, że każdy może mieć przy sobie 300 kulek. Jest to liczone tylko i wyłącznie dla magazynków czy np. jak mam 3 magi do czterotaktu (każdy na 18 kulek) to mógłbym nosić dodatkowo jedną lub max dwie szybkoładowarki na +- 90 kulek?

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Meister napisał:

Ważne pytanie odnośnie amunicji. W opisie jest, że każdy może mieć przy sobie 300 kulek. Jest to liczone tylko i wyłącznie dla magazynków czy np. jak mam 3 magi do czterotaktu (każdy na 18 kulek) to mógłbym nosić dodatkowo jedną lub max dwie szybkoładowarki na +- 90 kulek?

Hej, w opisie jest, że "Każdy (nie licząc zasad broni wsparcia) może mieć przy sobie w magazynkach max 300 kulek". Czyli, że to właśnie w magazynkach można mieć do 300 kulek. 300 to max, oczywiście można mieć mniej, i jeśli nie ma się magów na te 300, to nie chowa się po kieszeniach więcej. Aczkolwiek na Klużu była taka sytuacja, że jedna osoba miała tylko jednego maga i to bodajże jeśli dobrze pamiętam low-capa na 20 kulek, to pozwoliłem by jeszcze dodatkowo w szybkoładowarce mieć dodatkowy zapas i w trakcie gry się doładowywać (bo przez przesady, by co 20 kulek biegać na respa i z powrotem).

Dlatego, jeśli ktoś z czterotaktem będzie miał w swoich magazynkach mniej niż 60 kulek, może sobie dobrać szybkoładowarkę załadowaną do połowy (czyli do jakichś 50 kulek) i dopełniać się w trakcie walki. 

Adekwantnie działa to do innych pm czy karabinów, tylko na zasadach do 100 kulek w magazynku, można dobrać pełną szybkoładowarkę (czyli do ok 100 kulek). 

Oczywiście KM-y mają inne zasady, więc się ich to nie tyczy.

Wydaje mi się, że wyżej wymienione zasady są sprawiedliwe, ale jeśli uważacie, że powinno być inaczej, to jestem otwarty na propozycje. 

Link to post
Share on other sites

Z mojej strony takie organizacyjne pytanie. Czy ktoś z tutaj obecnych osób zjawia się na miejscu dzien przed imprezą ( piątek wieczór) ?? Nie ukrywam mam do zoofiówki ok 300km inie uśmiecha mi się wstawać o 4 rano zeby jechać w trasę :P Rano będę nieprzytomny po takiej trasie. I Drugie pytanie czy jest szansa gdzies się tam kimnąć nawet w samochodzie?

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, BBombello3 napisał:

Z mojej strony takie organizacyjne pytanie. Czy ktoś z tutaj obecnych osób zjawia się na miejscu dzien przed imprezą ( piątek wieczór) ?? Nie ukrywam mam do zoofiówki ok 300km inie uśmiecha mi się wstawać o 4 rano zeby jechać w trasę :P Rano będę nieprzytomny po takiej trasie. I Drugie pytanie czy jest szansa gdzies się tam kimnąć nawet w samochodzie?

Na miejscu będziesz mógł raczej spokojnie sobie zaparkować i się przespać albo nawet w środku znaleźć sobie jakiś pokój. Tylko musisz pamiętać oczywiście, że to jest jeszcze marzec i może być zimno. 

10 godzin temu, Cortes napisał:

Zgłaszam się na połowę gry jako sanitariusz strony sowieckiej.

Przyjąłem ;) Rozumiem, że na Klużu ci się spodobała fucha ;) 

6 godzin temu, wish napisał:

Z żalem informuję, ale nie dotrę na imprezę.

No to w takim razie mnie nie będzie na Huskym... :P

Nie no żartuję, wielka szkoda :( 

 

Tak poza tym informacyjnie:

Gra w bardzo dużej części będzie się dziać w budynku i jest to bardzo ważny punk dla obu stron. Dlatego dobrze by było jakby KAŻDY miał jakąś broń CQB, nawet sprężynowego boczniaka. Wtedy będzie mógł całkowicie swobodnie walczyć w środku. Używanie broni powyżej 400fps w przypadku budynku jest dozwolone TYLKO jak się strzela "Z" lub "DO" budynku w granicach rozsądku. Budynek jest podzielony na - że tak to ujmę - 2 wieże i łącznik między nimi. Pomiędzy wieżami z silniejszej broni też można się ostrzeliwywać (nie licząc korytarza). Ale poza tym, jeśli dojdzie do walk w środku osoba bez broni CQB jest bezbronna i ma całkowity zakaz strzelania. Dlatego warto nawet w takiego sprężyniaka się wyposażyć. 

Walka odbędzie się także w piwnicy, która w środkowej części jest absolutnie ciemna bez żadnego źródła światła, dlatego dobrze jakby każdy miał przy sobie chociaż małą latarkę. A pewne jest, że część osób BĘDZIE MUSIAŁO walczyć w piwnicy. 

 

 

Aktualizacja listy:

Na dzień dzisiejszy udało się osiągnąć 46 osób z lekką przewagą Niemców. 

Łącznie brakuje jeszcze półtora osób funkcyjnych - pół sanitariusza u Rosjan, 1 radio-operator u Niemców 

 

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. Bullet

3. Foorman

4. Daffi - RTO

5. Szósty

6. Cortes - sanitariusz na połowę gry

7. Tow. Dominow - Zast. dowódcy

8. Daro

9. Pit

10. Hubert - Komisarz Polityczny

11. Zebu

12. Ruskiził - sanitariusz

13. Tadek

14. Maniek

15. Krzychu

16. Biszkopt

17. Piotr

18. Loczek

19. Thompson Dowódca

20. Mati - RTO

21. C4amper

22. Bombel

 

Niemcy:

1. Sikor - Zast. Dowódcy

2 Klauss - Sanitariusz

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

6. Meister

7. Adam S.

8. Gregorius  - Dowódca

9. Borec

10. Hanz

11. Lee - Radio-operator

12. Pazur

13. Hajdi

14. Wade

15. Loperenco 

16. Zee - Sanitariusz

17. Michał

18. Ppszejdi

19. Bladek

20. Hartmann

21. Erokesha

22. Benek

23. Jager

24. Horst

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, BBombello3 napisał:

Drugie pytanie od marudy Bombla :D Jako, że nie mam jakiegoś rosyjskiego szpeju ale posiadam maskałat KZS to mogę go użyć ?? Chociaż górę bo dół będzie z brązowych spodni i owijaczy wełnianych.

Tak, możesz :) 

Link to post
Share on other sites
47 minut temu, mareq napisał:

Jakie wymiary mają oryginalne owijacze?

Czy dobrym pomysłem na replikę jest Thompson z magazynkiem bębenkowym jako imitacja PPSH czy nie dziwaczyć?

Ja biorę swojego Tomka z bębnem po to by choć z daleka i pod kątem przypominał pepeszę. Na bezrybiu...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...