Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zależność długości lufy do zasięgu


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Potrzebuję kilku porad w kwestii wymienionej w temacie.

Ze względu na upodobania i dynamikę gry, zdecydowania najlepiej biega mi się z replikami pdw/karabinkami/smg.

Jednak większość moich gier odbywa się w lesie, terenie otwartym.

Zastanawiam się więc na odpowiednim kompromisem długości lufy co do otrzymywanego w ten sposób zasięgu i skupienia na dłuższym dystansie.

Zdania bywają w tej kwestii podzielone.

Ewentualnie jaka baza byłaby najlepsza w tym zakresie?
Myślałem nad kilkoma opcjami:

-HK416c VFC

-Kriss Vector Krytac

-ARP9 G&G

-ARP556 G&G

-seria karabinków M4 w wersji PDW od KWA/VFC/G&G

 

Pozdrawiam.

airsoft-krytac-kriss-vector-aeg-a.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeden rabin powie tak, a inny powie nie. Osobiście nie robiłem szczegółowych pomiarów, jednak wg mnie w AEG (w dodatku w szturmie), długość lufy nie ma specjalnego znaczenia, więc nawet lufa w okolicach 260mm powinna być wystarczająca. Bardziej istotne natomiast jest dopasowanie typu cylindra do długości lufy.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
W dniu 20.01.2019 o 22:13, Mixonik napisał:

Dzięki wielkie za sugestie.

Tylko zasadniczo chcę potwierdzić jaki będzie wpływ lufy na spadek skutecznego zasięgu i skupienia.

No i oczywiście krótsze budy są według mnie ładniejsze :P.

Według moich testów  przy lufach 509 /455/380/363/247 Wyszło że nie ma to wpływu na zasięg i skupienie  Tyle że przy lufach poniżej 30cm sprężyny będą dawać mniejsze fpsy .

Zauważyłem też że na stokowych lufach (Cyma/specna) zasięg skuteczny różni się nawet o 10metrów względem donośności .  

Na Lufach Pdi  testy mi wykazały że zasięg skuteczny i maksymalny to to samo . 

Na ten moment buduję tylko karabiny  lekkie do 3kg i krótkie lufy (30cm max) pod 450fps Las i jestem zadowolony tyle że jakość lufy zrobi największą robotę . 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.01.2020 o 11:52, Driver2503 napisał:

Tyle że przy lufach poniżej 30cm sprężyny będą dawać mniejsze fpsy .

Kwestia doboru cylindra. Lufa 300mm 6,01mm ma 8,5cm3 pojemności. Obliczane ze wzoru na objętość walca. Ludzie pod taką lufę montują cylindry typ2, a czasem nawet 0.

Mosiężny, stockowy cylinder typ2 ma okolo 16cm3 czyli mamy o 2x zbyt dużą dawkę. Pod 300mm montować powinniśmy cylinder o pojemności roboczej max. 10cm3. Całą resztę "regulacji" dopełniamy doborem odpowiedniej wagi kulek uwzględniając podkręcanie kulki, które ją spowalnia.

Oczywiście pod uwagę należy wziąć obie głowice, zderzak oraz skok tłoka (full stroke/short stroke). Prawidłowo wykonana korekta AOE zabiera nam okolo 15-15,5mm długości cylindra. Sam cylinder ma 23,8mm średnicy wewnętrznej. Bardzo prosto obliczyć i wymierzyć w ktorym miejscu należy wywiercić dziurkę nie zapominając o jej wykończeniu i wypolerowaniu cylindra. 

Ostateczną kwestią jest dobór amunicji. Przy ciężkich kulkach powinniśmy używać odrobinę bardziej pojemny cylinder. Przy w/w lufie nadmiar 1,5-2cm3 pozwala na używanie amunicji 0,28-0,32g, wiec jest to według mnie perfect. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...