Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do złożenia sprężynowej repliki snajperskiej na bazie VSR-10 od TM. Zamierzam zamówić dedykowany FTK (tłok, cylinder z głowicą, zestaw searów, stopper pin, prowadnica sprężyny. lufa) od EdGI. Mam jednak wątpliwości związane z lufą a mianowicie z jej długością. VSR ma lufę długości 430 mm. Czy jest sens zamówienia dłuższej lufy i schowania jej w atrapie tłumika? Mówię tu długościach około 600 mm i średnicy 6.0. Ze strony producenta mam zapewnienie, że powietrza w cylindrze nie zabraknie. Komorę HU zamierzam pozostawić z oryginału. Czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Od dłuższego czasu bawię się AEGami, ale sprężynówki to dla mnie coś nowego. 

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc dodam pytanie w tym. Dotyczy co prawda  MB03, ale podstawa konstrukcji jest ta sama.

Czy przy długości lufy 500 mm, skrócenie skoku tłoka z 90 mm na 70 mm spowoduje spadek osiągów? Z obliczeń wynika, że pojemność skokowa cylindra będzie o 50% większa od pojemności lufy z dodatkami, ale nie wiem, jak układ zachowa się w praktyce. może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...
8 godzin temu, RegisISpro napisał:

Właśnie kupiłem vsr tm. I podłącze się pod temat. Od czego zacząć żeby mieć na niej 600 fpsow stalych,. Co zmienic?

Tylko proszę o konkrety;)

Leń :D

Jest taki użytkownik Bart, który robi fajne zestawy zespołu cylindra i spustu do snajperek.

Lufa - Lambdam (choć ja dla testów idę w Maple Leaf CJ)

Komora Hop Up - AA lub PDI

Hop up - Maple Leaf albo jakiś R Hop

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja też się podłącze pod temat jak już jest, a mianowicie chodzi mi o bara 10.

Planuje takie zmiany:

Lufa - Lambda One -509mm (Aegowa)

-komora hu, prowadnica sprężyny, tłok i sama sprężyna od Action Army

- zaczep tłoka i spustu oraz uszczelniona głowica cylindra od SHS.

I teraz nie wiem jaka gumkę kupić :/ Tak żeby było bez jakichś obróbek itd. myślałem nad Systemą 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Link to post
Share on other sites

ja w swojej AAC T10, która jest w pełni kompatybilna z VSR mam:

  • lufę wewnętrzną Maple Leaf CJ 428mm
  • Gumkę ML Autobot 75
  • Komorę AA
  • Spust od Barta
  • Głowica cylindra od Barta
  • Cylinder - AA Teflon
  • Sprężyna - Rapax 3j

Efekt - naciąganie leciutkie i płynne, zasięg i celność około 80-90 m bardzo powtarzalne, a jak się podkręci hopka to pewnie ok 100

Lufa ML jest sporo tańsza niż Lambda, Spręzyna Rapaxa kosztuje 20Euro a imo jest wypasiona. Części Barta to już legenda.

Link to post
Share on other sites

ceny części od Barta dostałem już z repliką - najlepiej pytać bezpośrednio u niego. Na pewno są warte każdej złotówki

Lufa ok 200 zł. Czy jest lepsza od Lambdy - chyba nie, ale imo nie jest gorsza. Zakładałem Lambdę koledze do JG Bar 10 z Mancraftem. Nie widzę różnic w celności a w cenie jest spora.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu (1-2 lata) od bart_a brałem cały zestaw (cylinder z głowicą, prowadnicę, zestaw spustowy) i płaciłem chyba 600zł za części, a masz w zasadzie topowe części wtedy. Ja u siebie do komory action army mam gumkę ML bodajże autobota 50 z dystanserem omega i lata fajnie - jednak nigdy nie sprawdzałem, ile to metrów. Wystarczająco. :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...