Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Specna Arms - EDGE


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nawet miesiąc nie miną. Nawet intensywnie użytkowana replika miała by za sobą tylko  3-4 strzelanki.

Miałem przez chwilę w rękach sztukę nówkę, ale już po wstawieniu precki i peruna v2. Złego słowa nie mogę powiedzieć.

Do 800-900 zł pewnie najlepsza eMka.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć!

Mam i użytkuję krótko nową Edge Sa-E01.

Kupiłem ją do pary do mojej M14 DMR, chcąc czegoś w klimacie, ale krótszego i bardziej poręcznego. I nie do tuningu - ta ma być do dobrej zabawy.

Potwierdzam słowa powyżej - bardzo przyzwoity zasięg, MOSFET robi robotę (bardzo ładna reakcja na spust), w miarę celna, fajna kultura pracy, świetne spasowanie, wygodny chwyt - prosto z pudełka można się bardzo dobrze bawić i mam wrażenie, że jest to dużą klasę wyżej od tego, co do tej pory było dostępne w stocku w podobnej cenie. Trochę jak nowa era dla Specny. Jak ktoś lubi te "prawdziwe oznaczenia" to spoko, na mnie nie robią żadnego wrażenia.

Minusy - znal to znal - czuć go ręce, choć z daleka nie wygląda źle. Największym badziewiem jest plastikowy chwyt przedni, wykonany z lichego plastiku (a kolba z ładnego, wzmacnianego - nie rozumiem tej polityki). Chciałem wersję z najbardziej klasycznym chwytem - i tu się przejechałem. Będzie problem ze zmieszczeniem LIPO 11. 7,4 wchodzi bez problemu, tak samo jak motylkowe NIMHy 8,4 i 9,6, które ładnie chowają się w bocznych tubach kolby. 

Ogólnie - na DMRkę wydałem łącznie 2 koła, na Specnę 700 zł, a bawię się z nią tylko jakieś 10% gorzej. Dla mnie świetny zakup!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ale cisza w tym temacie :) Wiem, że Edge jest w miarę satysfakcjonujące od razu po wyciągnięciu z pudełka. @AnR czy radził byś wymianę któregoś z elementu lub modyfikacje od razu po wyciągnięciu z pudełka? Po weekendzie jadę do Gunfire no i mam mało czasu na podjęcie decyzji, który model wybrać :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Temat mało aktywny, szkoda, bo czekałem na opinie Waszych Edge. Teraz jestem w temacie tuningu replik z serii Edge i jako świeżak mam mało wiedzy, a informacji na ten temat też niewiele w internecie. Nikt nie kupuje Edge? Produkcyjny eksperyment?

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to dobrze, lepiej kup coś co jest proste i przyszłościowe. Edge jest spoko w stocku, ale nie warto w nią inwestować kroci. Stock części wystarczają w zupełności, mosfet jest i wsio. Co najwyżej tak jak AnR mówi, flat, pół-precka, lepsza gumka.

Link to post
Share on other sites

Witam. 

Mam pewien problem z edgem a mianowicie kiedy strzelam na sucho bez kulek singlem jest wszystko ok jednak, gdy powtarzam czynność z kulkami mosfet czasami odcina zasilanie czy to normalne? Batka to lipo 11.1 25c. Sprawdzałem na springach stokowych jak i na jakiejś randomowej 120 a efekt ten sam. pzdr

Link to post
Share on other sites

Kupiłem SA-E04. Jestem z niej bardzo zadowolony. Wymieniłem gumkę, sprężynę na m130 (pracuje na max do 140). Podpiąłem do niej batke Specny 11.1, udało się ją zmieścić tylko dlatego, że do długości moich ramion potrzebuję wysuniętej kolby. Przy złożonej kolbie już jest problem. Spust świetnie reaguje na mosfecie. Jestem zadowolony z zakupu. Muszę tylko do niej dokupić kolimator lub lunetę.

Link to post
Share on other sites

E01 dlatego, że jest lepiej wykonana, lepiej spasowana i ma lepsze części wewnętrzne jak i zewnętrzne. 

FPS to tylko prędkość i nie jest wyznacznikiem tego czy replika jest lepsza, gorsza czy ma większy zasięg czy mniejszy. Poza tym podane przez sklep fps rzadko kiedy zgadzają się z rzeczywistością. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 9.06.2019 o 21:35, wallop napisał:

E01 dlatego, że jest lepiej wykonana, lepiej spasowana i ma lepsze części wewnętrzne jak i zewnętrzne. 

FPS to tylko prędkość i nie jest wyznacznikiem tego czy replika jest lepsza, gorsza czy ma większy zasięg czy mniejszy. Poza tym podane przez sklep fps rzadko kiedy zgadzają się z rzeczywistością. 

Zamówiłem E01 i szczerze powiedziawszy jestem zawiedziony. Replika nie jest aż tak spasowana jak mówisz, magazynek ma luzy ale się trzyma, rączka z przodu (osłona lufy) tez ma małe luzy. Kolega posiada B01 i jego replika jest jakos lepiej wykonana, nic nie lata i jakby była wykonana z lepszego materiału.

Link to post
Share on other sites

Ale czego się spodziewałes? To jest wciąż chińska replika. Wyżej odradzalem jej kupno chociażby na rzecz Evolution Airsoft czy King Arms. 

Luz na kolbie, luz na plastikowym froncie czy luz na magazynku to norma nawet w markowych replikach.

Spasowanie dotyczy głównie korpusu, lufy, szkieletu i komory, a nie dodatków, ktore można dowolnie wymieniać. Specna Edge nie jest osiowa i jak dla mnie nie warta więcej niż 600-650zl.

Wolę kupić dobrej jakości bazę i na niej budować porządna replike niż uzerac się z krzywym korpusem, osiowaniem itd. Wolę dostać stock części, typowe chińskie zebatki, chińską pneumatyke (chociaż w Edge to jest nadal chińska pneumatyka pokroju Point/Castellan), słaby silnik, kiepskie kable bez mosfetu bo to sobie dopasuje pod swoje widzi mi się. Replika jest dobra na początek dla kogoś kto nie chce jej tuningowac. 

Też gdy dostałem pierwszą Edge na serwis parskłem śmiechem. Teraz mam już trzeci egzemplarz i jak narazie zdania o nich nie zmienię - wciąż jest to Specna, trochę lepsza od poprzedników, ale wciąż prezentuje chiński, leciwy poziom. 

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...