Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Specna Arms - EDGE


Recommended Posts

@wallop w SA-E04 standardowo miałem 376-379fps, natomiast po wymianie jeszcze nie robiłem pomiaru, czekam na chrono.

Nie narzekam na swój egzemplarz, delikatne luzy na kolbie były, ale udało mi się ją usztywnić. Na początku miałem problem z selektorem ognia, który był zablokowany po przełączeniu na semi, po prostu nie przeskoczył, ale po rozebraniu i złożeniu działa już prawidłowo. Myślę, że trochę czasu minie zanim odkryję wady, ale póki co jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
W dniu 31.05.2019 o 15:26, Bienia napisał:

Witam. 

Mam pewien problem z edgem a mianowicie kiedy strzelam na sucho bez kulek singlem jest wszystko ok jednak, gdy powtarzam czynność z kulkami mosfet czasami odcina zasilanie czy to normalne? Batka to lipo 11.1 25c. Sprawdzałem na springach stokowych jak i na jakiejś randomowej 120 a efekt ten sam. pzdr

Borykam się z tym samy problemem + czasem na singlu poleci serią po dwie kulki. 
Stąd moje pytanie, do osób które miały ją na serwisie. Czy to kostka/przerywacz, czy może mosfet świruje? Dodam, że replikę mam od miesiąca i w środku jedynie zmieniona gumka, a batka to LiPo 7,4. 

Jeśli nie dojdę z nią do ładu, to odeślę ją na gwarancję, w końcu po to jest XD

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak kulki mogłyby wpływać na pracę elektroniki chyba, że kable pociągnięte są na przód i magazynek w jakiś sposób powoduje zwarcie na przechodzących kablach. Jeśli kable są pociągnięte na tył, nie ma takiej możliwości.

Sądzę, że bez otworzenia gb i podstawowego serwisu nie dowiemy się co tkwi w tych replikach. Miałem na ten moment 3 egzemplarze Specny Edge i w żadnej w/w problem nie występował. W sumie nie pamiętam abym kiedykolwiek się z czymś takim spotkał. Być może, że mosfet nawala bo kilka osób skarżyło się na to, że im się spalił przy mocniejszej sprężynie. Ewentualnie pobawić się i wymienić mosfet na inny w celu testu. Lepiej odesłać na reklamację, a nie gwarancję.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
13 godzin temu, Bienia napisał:

Wymieniłem w emeczce zębatki na high speedowe, co dziwne problem z mosfetem zniknął. Nie przerywa ani na springu 90 ani na 120.

Pojawił sie inny problem a mianowicie grzeją sie styki łączące mosfet z kablami tymi, które wychodzą z repliki. Wykonałem podkładkowanie i kultra pracy jest zadowalająca jednak czy możliwe ze owe grzanie sie nie jest spowodowane zbyt mocno sciśnietymi zębatkami? Czy moze kable są po prostu wątpliwej jakości?

Edited by Bienia
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć, 

Odświeżam trochę temat i przychodzę do was z pytaniem i prośbą o poradę.

Chciałbym w swojej edge zamontować dłuższą lufę wewnętrzna, wymienić sprężynę na jakąś m140, zablokować full auto I pobawic się w 'snajperke'. 

Myślicie że to dobry pomysł, czy raczej pójdą zębatki? Zaznaczam że będę strzelał tylko na singlu

Edited by najtek556
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, najtek556 napisał:

Cześć, 

Odświeżam trochę temat i przychodzę do was z pytaniem i prośbą o poradę.

Chciałbym w swojej edge zamontować dłuższą lufę wewnętrzna, wymienić sprężynę na jakąś m140, zablokować full auto I pobawic się w 'snajperke'. 

Myślicie że to dobry pomysł, czy raczej pójdą zębatki? Zaznaczam że będę strzelał tylko na singlu

Specna na m140 troche pochodzi a może nie pochodzi loteria żeby tak mocno tuningować . 

Specna to spoko baza pod  normalną przeciętną szturmówkę .
Jak chcesz się za Dmr zabierać to zrób to na porządnej bazie. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hej! Kupilem swoja 1 sepecne model sa-e01 edge. Teraz pozostal wybor bateri lipo 7.4V czy ktos moglby mi pomoc z doborem? Nie wiem czy wrzucanie linku jest zgodne z regulaminem (jezeli nie to przepraszam) . Czy ta bateria sie zmiesci? https://allegro.pl/oferta/akumulator-li-po-2200mah-7-4v-20c-deans-ipower-8669430674 

Jezeli nie taka, to czy ktos moglby polecic cos przyzwoitego? Ta z alledrogo ma fajna pojemnosc bo 2200, tylko czy w kolbie jest na tyle miejsca? Dzieki!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
W dniu 4.01.2020 o 09:01, Huba_lbn napisał:

Jak raz spróbujesz 11,1 już nigdy nie wrócisz do 7,4.

Boje się spróbować 14,8 :P

Wpadła mi w ręce bateria Lipo 11.1 2600 35-70C Szaleństwo pali wszystko jak leci ;D 

W dniu 3.01.2020 o 21:39, wojtas0305 napisał:

A czemu nie lipo 11.1? 

Stokowa specna może tego długo nie wytrzymać pewniejsza jest jakaś bateria 7.4V  podwójny pasek  w kolbe wchodzi . 

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
W dniu 7.09.2020 o 18:02, pazur79 napisał:

Cześć. Mam poblem z włożeniem baterii do wersji PWD ma ktoś jakis patent?? Batka taka sama jaka używałem w vectorze wiec mala na maxa

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nano-tech-1000mah-3s-20-40c-lipo-airsoft-pack-t-connector.html?___store=en_us

Mam wersję z Asterem i wchodzi tam max właśnie ta bateria (Turnigy 11,1 1000mAh), jakby skrócić kable w replice i baterii to może by weszła Turnigy 11,1 1200. Na razie bawię się całkowicie stockową repliką (poza gumką), więc nie chce skracać kabli i sprawdzać.

Do wersji z X-ASR max zmieściłem 11,1 800mAh, z resztą na stronie sklepu piszą że max to 11,1 600mAh, wiadomo, info ze sklepu musi być z zapasem.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Info ze strony sklepu:

Co wyróżnia EDGE 2.0™ na tle wcześniejszej wersji?

- układ GATE ASTER™
- język spustowy Solar™ Trigger
- gumka Helium™ Flat Hop
- silnik High Torque
- system szybkiej wymiany sprężyny ESA2™

Najrańsza EDGE 1.0 - 700 zł
Najtańsza EDGE 2.0 - 1100 zł

Upgarde fajny, ale jest to jednak o 50% droższa replika i powoli wkracza w pułap cenowy replik (Evolution Airsoft), które choć mają kiepski środek, to mają dobre body i opłacało się w nie inwestować. Pytanie czy kontrola jakości w Specnie będzie lepsza, bo niestety zdążają się krzywe czy źle spasowane repliki.
Według mnie może to być jedna z lepszych metalowych replik M4 prosto z pudełka. Dobre dla tych którzy nic nie będą ruszać, ale dla tych którzy robią tuning wewnętrzny w replice, dalej najważniejsze będzie body najwyższej jakości, czego nie ma w Specnie.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...