Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika uniwersalna 350/450fps i dwie lufy 260/407mm ICS/VFC/ASG


Recommended Posts

Poszukuję repliki uniwersalnej. Czy warto brać replikę od ICS i na tej podstawie przygotować dwa ustawienia - CQB 350fps z krótką lufą i 450fps z długą lufą? Dwa różne zestawy górnej części gearbox z innymi cylindrami odpowiednio dobranymi pod lufę oraz dwie komory hop-up z lufami 360mm i 407mm.

Repliki ICS:
http://redberet.pl/p/58/1152331067/ics-replika-cxp-ape-tan-inne-elektryczne-repliki-asg-airsoft-guns.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-ics-127-r-i-s-crane-stock-1152213848.html

A może wystarczy jakaś replika z szybką wymianą sprężyny?
CZ Scorpion EVO 3 ASG

http://redberet.pl/p/58/1152299769/asg-replika-cz-scorpion-evo-3-a1-carbine-proline-18673-inne-elektryczne-repliki-asg-airsoft-guns.html

CZ 805 ASG
http://redberet.pl/p/58/1152260184/asg-replika-cz-805-bren-a2-proline-18198-inne-elektryczne-repliki-asg-airsoft-guns.html

VR16 M145 Classic V2 VFC
http://redberet.pl/p/37/1152335368/vfc-replika-vr16-m145-classic-v2-czarna-seria-m-elektryczne-repliki-asg-airsoft-guns.html

Edited by 117Night
Link to post
Share on other sites
  • 117Night changed the title to Replika uniwersalna 350/450fps i dwie lufy 260/407mm ICS/VFC/ASG

AR-15 od ICS można podzielić na starą wersję bez ebb i nową z ebb. W obrębie wersji w środku jest to samo. Czasami różne silniki. 

ACR ma inną komorę i dyszę.

Split GB od Retro Arms robi z repliki coś ala ics.

Dzielony GB jest jeszcze w Katanie od WE i Systemie i jej klonie od AK.

Link to post
Share on other sites

Huba, imo ICS byłby z tego najlepszym wyborem. Katana, czy PTW od Systemy czy A&K ma sporo niestandardowych części. Są to ogólnie problematyczne repliki. Tak jak Systema uważana jest powszechnie za dobrą, wręcz jedną z najlepszych replik tak ja uważam, że jest kompletnie nie opłacalna i ze względu na niekompatybilność części - problematyczna. Katana to syf...

ICS to w sumie standardowy AEG w systemie TM.

Split od Retro jest ok, ale nie jest on aż tak super jak się wydaje. Demontaż górnej części trwa dłużej niż w ICS. No i niestety nie zawsze pasuje drop-in do repliki, którą posiadamy. Retro Arms robi szkielety CNC do ICS'a więc zamienniki są dostępne na wyciągnięcie ręki. Tak samo wnętrzności GB - pasuje praktycznie wszystko.

Kupujesz replikę ICS'a i masz ideollo spasowany szkielet, body i komorę. Do tego dostęp do części zamiennych, tuningowych. Wszystko pasuje, robisz ICS'a jak normalnego AEG'a. Czego chcieć więcej?

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Każda replika z szybką wymianą sprężyny się nada do gry w lesie i w CQB bo można fpsy szybko regulować.

Gorzej ze zmiana długości lufy, wiesz ile trwa wymiana lufy w EVO?

W ICS masz replikę z lufą wew 260 mm i górną połówką z cylindrem typu 2 i sprężyną pod 350 fps. Obok leży Ci lufa 407 mm z komorą, druga górna połówka z cylindrem typu 0 lub 1 i sprężyną pod 450 fps oraz tłumik dźwięku 15 cm.

Zmiana replika z CQB na Las trwa 1-2 min.

Ja obecnie używam ICSa z lufą 323 do CQB i Lasu i tylko wymieniam sprężynę, co zajmuje z 30 sek, ale mam w planach zrobić sobie półtorej repliki, czyli jeden lower reviwer i dwa kompletne uppery. Jeden z lufą 280-300mm, drugi 450 mm.
 

lPBgtq7.png

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
Cytat
W dniu 9.03.2019 o 12:55, Huba_lbn napisał:

Każda replika z szybką wymianą sprężyny się nada do gry w lesie i w CQB bo można fpsy szybko regulować.

Gorzej ze zmiana długości lufy, wiesz ile trwa wymiana lufy w EVO?

W ICS masz replikę z lufą wew 260 mm i górną połówką z cylindrem typu 2 i sprężyną pod 350 fps. Obok leży Ci lufa 407 mm z komorą, druga górna połówka z cylindrem typu 0 lub 1 i sprężyną pod 450 fps oraz tłumik dźwięku 15 cm.

Zmiana replika z CQB na Las trwa 1-2 min.

Ja obecnie używam ICSa z lufą 323 do CQB i Lasu i tylko wymieniam sprężynę, co zajmuje z 30 sek, ale mam w planach zrobić sobie półtorej repliki, czyli jeden lower reviwer i dwa kompletne uppery. Jeden z lufą 280-300mm, drugi 450 mm.
 

 

Jaką lufę zewnętrzną wstawiłeś? Zwykłą do M4 o potrzebnej długości, czy dedykowaną od ICS?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Projekt na razie leży i czeka na więcej czasu z mojej strony.
Wkradła się też literówka "Ja obecnie używam ICSa z lufą 323 do CQB i Lasu ", powinno być 363 - standardowa długość eMkowa.

Na zdjęciach zewnętrznie to wszystko ICS MK3 PAR. Cała replika to średnia długość, a długi upper jest od najdłuższej wersji.

Im dłużej projekt leży tym bardziej myślę żeby sprzedać długi upper i zostawić sobie tylko skróconą o ~3 cm średnią wersję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...