Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tunning APS Maruzen 96 a Tokio Marui L96- Nowy wątek!


Recommended Posts

Szanowni

Widziałem na tym forum bodajże wszystkie tematy odnośnie repliki karabinu snajperskiego APS 96 (L96) firmy Maruzen, przeczytałem wszystkie strony odnoszące się do tejże repliki. Postanowiłem założyć nowy wątek, z kilku powodów: m.in. z tego, iż ostatni temat poświęcony Maruzenowi aps 96 przygasł, jest dość starym wątkiem i wiele nowych zmian nastąpiło. 

Kupiłem replikę APS 96 Maruzena i chciałbym go tunningować, mam całą masę pytań do Was, znawców ASG i może również tych wymienionych w temacie replik. 

Chciałbym swoją poddać tunnigowi następującemu: 

LUFA WEWNĘTRZNA- Prometheus lufa precyzyjna 6.03/590

·         KOMORA HOP-UP - PDI - Komora HopUp do APS 96 / L96

·         MECHANIZM SPUSTOWY – PDI  lub (o ile się uda zza granicy sprowadzić to LAYLAX)

·         SPRĘŻYNA- LAYLAX PSS2 210sp SPRING for APS2/TYPE 96

·         ZESPÓŁ CYLINDRA – PDI

Ø  Cylinder (stalowy, hartowany; średnica wewnętrzna 20mm)

Ø  Głowica Cylindra (metalowa, podwójnie uszczelniona)

Ø  Prowadnica sprężyny (stalowa)

Ø  Tłok (aluminiowy z uszczelką w kształcie U, o ringi po obu stronach)

 

I tutaj moje pytania: 
1. Na razie przychylam się do zakupu lufy prometheusa 6.03 590 mm, lecz z tego co doczytałem i co widzę po lufie zewnętrznej APS 96 musiałbym dokupić
tłumik (i chyba adapter tłumika, tak?). Boję się, że replika może być za długa jeżeli na te 9-10 cm dłuższej lufy od tej w stocku (wew.) a także dłuższa od tej zewnętrznej, dlatego przez to boję się właśnie, że długość może przeszkadzać przy strzelaniu czy po prostu kiepsko wyglądać. Poza tym nie wiem jaki możliwie krótki tłumik można zakupić, by z tych dodatkowych 9-10 cm po włożeniu lufy wewnętrznej promyka 590mm nie zrobiło się dodatkowych 20cm licząc razem z tłumikiem. 
Zastanawiam się także nad lufą prometheus 6.03 500mm, która co do mm by pasowała do lufy zewnętrznej APS 96, zresztą jest dedykowana do tej repliki. 
Jednakże wiem, że im dłuższa lufa tym lepsze skupienie oraz zwiększa to trochę siłę FPS (o jakieś 10-20fps'ów) i co najważniejsze zwiększa zasięg. Jak to z tym jest? Proszę o szerszą odpowiedź na te kwestie
2. Proszę mi powiedzieć czy z bebechów do wymiany, by osiągnąć te 650 fps'ów przy kulce 0,2 i nie powodować uszkodzeń innych podzespołów a także, by wszystko delikatnie chodziło i miało przy tym zasięg coś jeszcze potrzebuję? 
3. Proszę o odpowiedź czy te podzespoły będą do siebie pasowały ( tutaj się nie znam a na stronkach jest mało informacji o średnicach, długości wyrażonej w mm etc.  Nie mam pojęcia czy wszystko będzie ze sobą pasować. Proszę o odpowiedź w tej ważnej kwestii
4. A może sami polecilibyście inne części ? 
Nie wiem np. czy wybrać mechanizm spustowy PDI (639zł) czy np. Action Army (649zł). Czy droższy oznacza lepszy? W tych wątkach wszystkich nikt nie wspomina za bardzo o częściach Action Army, wychodzi, że to jakaś nowa firma chyba. Czy części ma dobre, czy warto dać mechanizm spustowy Action Army czy zostać przy PDI? A może zdecydować się na LayLaxa - co równa się ze sprowadzeniem go zza granicy. 
5. Jeżeli wybiorę np. cylinder, tłok, prowadnicę sprężyny z Action Army to jest napisane, że tłok jest tam mniejszy i wymaga dedykowanych sprężyn Action Army. Czy te tłoki i inne części są dobre i czy się nadają do APS 96? Zauważyłem, że nie ma sprężyn Action Army prawie w ogóle, a już na pewno nie ma odpowiedników m190 (jak guardera) czy jakiś sp210 (jak laylaxa). Chodzi mi o dobrej jakości sprężynę co wyciąga ponad 600-650 fps'ów. 
W ogóle słyszałem, że te sprężyny guardera powodują, że bardzo ciężko przeładować zamek czterotaktowy w APS96, prawda to? Którą sprężynę najlepiej wybrać? 


Tu link do tego wzmocnionego tłoka Action Army, który wymaga specjalnej sprężyny ich firmy, sami zobaczcie: https://www.specshop.pl/product-pol-10677-Action-Army-Wzmocniony-Tlok-do-APS-96-B02-004.html

W ogóle co to jest za firma? Dobra jest? 
5b- Co ważne- Lepiej jest kupić cały zespół cylindra- PDI czy każdą z części kupować osobno? 
Na ile PDI jest dobre? Czy jest najlepsze? Czytałem taki post (komentarz), gdzie ktoś pisał, że zestaw cylindra PDI do APS96 jest dobry, byleby nie brać tłoka. Prawda to, co myślicie o zespole cylindra PDI (cylinder, głowica cylindra, prowadnica sprężyny, tłok) 

A jeżeli brać osobno te części z zespołu cylindra to jakie? W chwili obecnej w Polsce głównie sprzedają Action Army. Czyli jeżeli nie jest to dobra firma (w sensie jakości etc.) to muszę zagraniczne. 
Czy w ogóle te części będą kompatybilne ze sobą? Czyli np. wezmę cylinder PDI, tłok Laylaxa, głowicę cylindra Guardera etc.) Jak to jest? A może jest tak, że każda marka ma części pasuje raczej do swoich części, aniżeli do innych? - Jak to chyba jest z tłokiem Action Army w stosunku do sprężyn 


6. Doradźcie mi Proszę jaką zakupić optykę, na razie myślę o jakieś 3-12x40, zastanawiałem się początkowo na 3-9x40, ale myślę sobie, że może i dobrze jak jest z ciut większym powiększeniem. W każdym razie zastanawiam się nad tymi, doradźcie Proszę. Chciałbym mieć w miarę typowy krzyż celowniczy- jak w snajperkach może być np. Mil-Dot MOA
Krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) 

Co myślicie o tych, doradźcie Proszę: 

https://kolba.pl/product/6752,luneta-celownicza-leapers-utg-3-12x40-1-quot-ao-ez-tap

600 zł - Leapers UTG 3-12x40 AO ( co to jest to AO?) 

https://www.cel-pal.pl/luneta-celownicza-leapers-utg-3-12x40-1quot-ao-ez-tap-p543
600 zł - Luneta celownicza Leapers UTG 3-12x40 1" AO EZ-Tap 
Chyba taka sama jak wyżej, ale nie wiem :D 


https://gunfire.com/pl/products/luneta-3-12x40-aoe-1152215713.html
325, 89 przecenione na 277,01 zł -Theta Optics 3-12x40 AOE
https://www.militaria.pl/theta_optics/luneta_celownicza_theta_optics_3-12x40_aoe_tho-10-018310_g_p92317.xml
tu jest ta sama co wyżej chyba - 

https://www.taniemilitaria.pl/pl,luneta-3-12x40-aoe-theta-optics,0,3,134,135,18229.html#.XHrkU4hKhpg
368,26 przecenione na 313,82 zł   Luneta 3-12x40 AOE-Theta Optics    ( PS- co oznacza AOE?) 

https://www.emag.pl/luneta-3-12x40-irg-rgb-tho-10-021641-00-gf-1152219024/pd/D6BGSLBBM/
295,60 zł Luneta 3-12x40 IRG RGB ( a co ten skrót oznacza? Pewnie jakieś funkcje, ale co dokładnie?)
http://redberet.pl/p/89/1152333959/theta-luneta-3-12x40-irg-rgb-lunety-celowniki-i-optyka.html 
tu jest ta sama chyba

W załączniku dodaję plik, w którym zbierałem linki do różnych sprzętów do APS 96 i sklepów. A także informacje jakie mnie interesowały w kwestii ulepszenia APS 96. Myślę, że wielu będzie mogło z tego skorzystać :) A może ktoś z tego co tam zamieściłem będzie w stanie mi jakoś pomóc i doradzić. Plik ma charakter wersji roboczej, więc się nie przestraszcie :) 


W ogóle Proszę mi napisać, jeżeli wybrałbym tę pierwszą lunetę ( za 600zł) to czy muszę kupować specjalny montaż czy coś? Czy będzie pasowało wszystko do szyny będącej na APS 96 

7. Przeczytałem na niektórych stronach, które pisały o częściach tunningowych do APS 96 coś takiego ,, nie pasuje do standardowego APS 96, tylko do APS 96 gen. 2 " i podobne... Co oznacza ta generacja druga APS 96? Po czym mam poznać, czy mam pierwszą czy drugą generację APS 96? 

8.

B) 1. W kontekście Tokio Marui L96 - bardzo mi się podoba, ze względu na wierniejsze oddanie prawdziwego karabinu snajperskiego L96A1, które widać choćby po magazynku (w APS96 magazynek jest z przodu, prawie przy końcu lufy; zaś w Tokio Marui L96 magazynek mieści się nieopodal spustu
Ktoś mógłby wskazać, iż APS 96 też jest wiernym oddaniem L96? Czy znacie jakieś prawdziwe karabiny L96 ze zdjęć czy coś co mają magazynek w tym samym miejscu co APS96? 
2. 

Zwróćcie uwagę Proszę na to: https://tuningkits.novritsch.com/product/tm-l96-tuning-kit/
Napisane tu jest w konteście możliwego tunningu Tokio Marui L96, coś takiego: 
Ze względu na małą pojemność cylindra Toyko Marui- L96 AWS nie można osiągnąć 650 fps. Dlatego dostępne są tylko sprężyny 500 fps i 550 fps.

Po angielsku brzmi tak: 

Due to the small cylinder volume of the Toyko Marui- L96 AWS it's not possible to reach 650 fps. Therfore only 500 fps and 550 fps springs are available.

Czy to oznacza, że choćbym chciał to nie wstawię mocnych sprężyn dających 650 fpsów? Np. guardera, laylaxa i podobnych? Czy kwestia tylko wymiany zespołu cylindra na taki, który pasowałby do silnej sprężyny np. m190-guardera czy sp210-laylaxa? Oni tak napisali dlatego, że oni wstawiają taki cylinder który nie obsługuje mocnych sprężyn ze względu na wymiary? 
Czy to po prostu oznacza, że Tokio Marui L96 zostało tak stworzone, że po prostu nie będzie miejsca na wstawienie takiego zespołu cylindra a tym samym i takiej sprężyny która będzie sięgać 650 fps'ów? 
Oświećcie mnie Proszę - bo pojęcia nie mam :) 

Drodzy, Szanowni i Zacni ! 
Przepraszam, że się tak rozpisałem, że każdy mały podpunkt zawiera tyle pytań, ale naprawdę te pytania bardzo mogą wzbogacić moją wiedzę i innych, a przede wszystkim okażą się praktyczne, bo chcę tunningować APS 96. A myślę, że tych informacji po prostu brakuje w starych wątkach. 
Bardzo Proszę o poważne potraktowanie mojego tematu (wątku), nie jestem znawcą, ciągle się uczę i bardzo, ale to bardzo przydałaby mi się fachowa pomoc. 
Zadałem bardzo wiele pytań, na tyle ile znacie odpowiedź, na tyle ile jesteście dokształceni w tychże kwestiach- Proszę o odpowiedź. Najlepiej jeżeli też będziecie pisać do którego punktu się odnosicie. 

Z góry Pięknie i Serdecznie Wam Dziękuję za każdą pomoc i merytoryczną odpowiedź 

Pozdrawiam Serdecznie 

ASG ZABAWA.docx

Link to post
Share on other sites

- Lufa 590mm nie jest potrzebna aż tak długa, już dawno i wielu ludzi podkreślało że lepiej kupić dobrą lufę jakościowo, niż dłuższą; stockowe 509mm wystarczy w zupełności a Prometheus to bardzo dobry stosunek jakości do ceny... tylko musisz się upewnić że nie kupisz z satynową/chropowatą powierzchnią (bublowa partia krąży po sklepach nadal)

-Zespół cylindra i spust kup od Bart_A; będą zwolennicy PDI, jedno Airsfot pro, ale chłop robi fenomenalne rzeczy na dobre pieniądze, w dodatku własne sprężyny
sam mam od niego zestaw w L96 tylko Well - zespól cylindra z nierdzewki, spust i m160 - 630 fps
Jeśli można od niego - to szkoda wydawać miliardy na PDI
(Moja niechęć do produktów PDI podpierana jest tym, że jak widzę że ich o-ring na tłok kosztuje 10zł a Śruba do rączki przeładowania 30....to..pozdrawiam)

-komorę hu PDI Odpuść.... Taka moja prywatna sugestia. Podwójna regulacja Cię zamorduje psychicznie.
Jak bedziesz chciał postrzelać innymi kulkami...to znowu molestowanie się...
Sam mialem ją, mam Action Army...a koniec końców strzelam na stockowej... Bo strzela na niej najlepiej
Powiększone pilnikiem okno hu, gumka APS obcięta na FLAT i własnej roboty dystanser na kształt Omega - rewelacja w porównaniu z konkurencją
Oraz łatwiej jest uszczelnić połączenie jak dysza uszczelnia się na samej gumce, a nie o-ringu wewnątrz komory.
Będę jeszcze walczył z Action Army, bo ma potenciał ale nie działa aż tak super, może coś sie uda
Do PDI w życiu nie wrócę!

-Luneta
To ASG...kup taką jaka będzie ci się podobać
Jakbyś miał ustawione PERFEKCYJNIE hop up itp, można się bawić w liczenie po MILach, ale... no to już za bardzo kontrowersyjny temat
4x przybliżenie pozwoli Ci spokojnie widzieć strzały na 100m
Chyba że chcesz mieć prawdziwy Tru mil dot żeby na podstawie siatki celowniczej oceniać odległość, jednak kiedy na 500-100yardów to ma zanczenie, czy chce ci sie w to bawić w zależnosci 50-100 metrów? :D
Ja kupiłem taką (3,5-10x50), żeby była w miarę podobna do tych używanych w ostrym odpowiedniku - to było najważniejsze kryterium :D

 

51895346_2273061869410640_123747555510059008_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Piękne cudeńko ;) 

Tak od Barta wezmę części - Dexter je będzie zamawiał i składał, więc myślę, że to dobra decyzja. Napiszę jak zrobi ;) 

Ale jak to lufa stockowa ma 509 mm? A nie 498 mm?  Dlatego można wsadzić np. PDI lufę 6.01 495mm - tak mi polecano, ponoć jest dobrej jakości. 

Z hopkiem jest w ogóle tak, że jak raz ustawię na daną kulkę to mam spokój? Czy z każdą zmianą warunków atmosferycznych etc. muszę znów robić zmiany? 
Trochę mam kaca (z tego powodu), że nie wybrałem L96 Tokyo Marui, które ma problem z hop upem rozwiązany świetnie, ale cóż.. 


Pięknie wygląda replika, to jest Well prawda?

Co do lunety to myślę, by wziać leapersa 3-12x40 AO z MilDot MOA (5 kropek) 


Proszę byś Ty, jak i inne osoby, które mają pojęcie pisały w tym temacie o Maruzenie APS 96 wszystko co wiedzą (również w kwestii porównań do innych replik L96), warto zebrać całą wiedzę w jednym poście. 

Link to post
Share on other sites

Wygodny dostęp do HU działa w dwie strony - łatwo go wyregulować ale też łatwo pewnie się sam przestawia.
Poza tym konstrukcja TM jest na gorszej pozycji na prawdziwą snajperkę - mniejsza objętość cylindra, krótki skok -> mniej powietrza do kompresji; skomplikowany system podawania kulek -> więcej czynników które mogą sie popsuć i źle podawać BB,; niepotrzebnie skomplikowana komora HU z tą regulacją.

Regualcja HU czasami jest wymagana oczywiście, czasami od samego strzału, po np 100 strzałach, może sie trochę rozregulować i wymagać korekty - to zależy.
Jak kupisz dobrą gumkę HU to warunki atmosferyczne powinny mieć minimalny wpływ na podkręcenie . Jednakże nawet mimo to, regulacja nie jest tak straszna - 1 imbus, bez konieczności demontażu niczego, wyjmowania maga czy czegokolwiek (stock/Action Army).

Snajpa musi mieć prostą konstrukcję , żeby jak najmniej czynników mogło wpływać na jej prawidłowe działanie - a APS Maruzen jest mniej skomplikowany.

Tak - moja to Well, ale nie przeszkadza mi to w ogóle i to że może nieco brzydsza farba jest niż w Maruzenie...to akurat mi nie przeszkadza. i tak wszystko wypierdzielasz na nowe - nawet śróbki czasami. Sam widzisz ze już i tak go nie przypomina :)

Możliwe że palnąłem błąd - stock ma właśnie chyba 498 albo 500mm - zasugerowałem się tym że ja mam jeszcze tłumik płomienia który zakrywa te kilka mm więcej.

Lunety Leapers są bardzo dobre jakościowo - napewno będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Jednak decyduję się na na zamówienie części od Barta :) Dexter z kolei będzie mi robił replikę, więc myślę, że to dobry wybór. 

W sumie muszę poszukać (i przymierzyć) lunety, bo nie wiem czy brać 3-12x40 czy 3-12x50 - większe= wyższy montaż, ale i tak raczej on pasuje do snajpy
Spory jest natomiast problem z zakupem magazynków, których praktycznie nie da się kupić (chyba ,że w USA) 

Czyli dobrze zrobiłem, że wybrałem APS 96 Maruzena, a nie TM L96? 

A tak jak pisałem, wiesz coś może o generacji APS 96 pierwszej i drugiej? Producent nawet na to wskazuje, ale brak szczegółów

oraz... czy na kulkach 0,48  ( przy 650fpsach- mierzonych na 0,2) możliwe jest uzyskanie zasięgu 90-100m ? Przy lufie PDI etc. 

Dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

1) Tak Dobry wybór :)
2) Luneta bez znaczenia - obie bedą dobre. Magazynki kup Wella - jeden kuj, żadna filozofia ze Maruzena będą lepsze, a kosztują 30zł i są dostępne powszechnie
3)Bardzo dobrze zrobiłeś, że nie wybrałeś TM
4) i tak wymieniasz wszytko z repliki, więc ta generacja raczej nie ma znaczenia, napewno na nic esencjonalnego co zaważy na jakości strzelania
5) oczywiście że 100m jest możliwe - tym bardziej jak Dexter poskłada, jednakże docelowo naucz się sam serwisować własny sprzęt, Replika Snajperska to giwera która potrzebuje dopieszczenia i dobrego traktowania, jesli ma strzelać na maksymalnych obrotach, dlatego Jednak staraj się sam ogarnąć w swoim czasie
 

Link to post
Share on other sites

Lunetę zakupuję leapers'a 3-9x50 ponoć ten montaż wysoki który jest w zestawie ma 15mm wiec ponoć ma nie być wysoki ( czym niższy tym łatwiej i lepiej celować. 50 ładniej wygląda i więcej światła wpada

Dexter poleca mi przy 650 fpsach używać kulek 0,48 zakładam, że są celniejsze, ale pewnie przy takiej wadze tracą na dystansie a chciałbym mieć te 100m zasięgu. 

Będzie lufa precyzyjna PDI 6.01 495mm, zastanawiam się czy przy tak krótkiej lufie zasięg taki jest możliwy a przy tym skupienie strzału. Jak myślicie? 

Czy może lepiej brać 590mm, co wymusi użycie tłumika?

Bo ta lufa zewnętrzna ma chyba 498 mm, tak? W APS96

Ktoś się może orientuje czy można kupić oryginalną lufę maruzen APS96, ale dłuższą niż ta? 

W ogóle potrzebuje coś takiego jak stabilizator lufy? 

Link to post
Share on other sites

1. Lufa 509mm w zupełności wystarczy (sam mam 430mm w snajpie (VSR) i w zupełności wystarcza)
2. TUNING Mocowy: Zestaw cylindra i spustu od BARTa + m160 guardera + guma czarna SYSTEMA z ucietym kołnierzem + bart zrobici stabilizatory lufy (650 fps)
3. Z Bartem będzie pasować
 

W dniu 5.03.2019 o 18:13, shadowman napisał:

-komorę hu PDI Odpuść.... Taka moja prywatna sugestia. Podwójna regulacja Cię zamorduje psychicznie.
Jak bedziesz chciał postrzelać innymi kulkami...to znowu molestowanie się...
Sam mialem ją, mam Action Army...a koniec końców strzelam na stockowej... Bo strzela na niej najlepiej

Zrób TDC i po problemie. Łatwo regulujesz PDI.

4. Wszystko od Barta
5. Wszystko od Barta
6. Delta Opticall Classic 3-9 x40  - w większości gry nie będziesz używał powiększenia większego niż 3x a masz niedroga optykę z dobrymi szkłami i niezawodnością do tego jest lekka chyba że stać cię na jakąś markową (zeiss, svarowski itp) ew Vortex od serii PST wzwyż.


Kończąć - L96 jest fajne da się osiągnąć 650 fps i więcej minusem tej repliki jest jej ciężar a plusem wygląd. Poleciłbym VSR jeśli chodzi o wagę a jeśli o wygląd T10 od AA.
Z doświadczenia wiem iż L96 na zwykłe niedzielne manewry jest super lecz na dłuższe gry będą odpadały ci ręce od jej noszenia.

PS. nie dawaj do niej dwójnogu - poco ci dodatkowy niepotrzebny ciężar do noszenia.
 

Link to post
Share on other sites

Piszesz ,że lufa 509 mm w zupełności wystarczy? 
Jeżeli wezmę lufę precyzyjną wewnętrzną 509 mm to będzie mi wystawać poza lufę zewnętrzną, prawda? To wymuszałoby bawienie się z tłumikiem co sprawiłoby, że replika byłaby wielgaśna. 
Bo z tego co kojarzę to dokładnie APS 96 ma 498 mm , przez co preckę można dać np. 495 mm PDI 

Dexter mi polecał zostać przy 495 mm 6.01 PDI lufie, bo ponoć różnica w fpsach czy skupieniu strzału jest niewielka a przynajmniej nie będę miał 2m giwery, która będzie zahaczać o wszystko :D 

A tak w ogóle, spójrzcie: 
http://www.asg.warszawa.pl/airsoft/repliki-asg/sprezynowe/karabiny-snajperskie/p,asg-ares-ai-aw-338-sniper-proline-17117,40795.html
to jest AW. 338 od ARESA z tego co widzę, na oryginalnej licencji, magazynek jest we właściwym miejscu jak w oryginale a dodatkowo piszą, że części tunningowe jak w VSR-10. 
Powiedzcie mi czy to prawda co piszą? 
Bo zacząłem żałować, że jednak postawiłem na APS 96 ( replikę wzorującą się na AWS) i mogłem iść w ARESA AW .338 ( wzorującą się na AWM L115A1) 

Lubię mieć to uczucie, że strzelam z wiernej oryginałowi replice, zwłaszcza, że jestem fanem L96 (wszelkich modeli) i bardzo boli mnie fakt, iż w APS96 magazynek zrobili po swojemu zamiast wzorować się na oryginale. 

Zastanawiam się nad optyką Leapers'a początkowo 3-9x40, ale potem byłem zdecydowany na 3-12x40 (niewielka różnica cenowa a dobra jakość), teraz myślę, by zakupić 3-9x50, gdyż przymierzałem lunety do repliki i widziałem, iż świetnie wizualnie pasuje obiektyw 50mm i w dodatku lepiej się wszystko widzi. 

Dzięki za każdą odpowiedź ;) i Proszę o kolejne :D 

Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem - zastanów się pierw czego chcesz a potem pisz o porady bo tyle się tego tutaj przewija że ciężko się polapac.

 

Jak już to zrobisz wtedy przestań panikować co do długości repliki z tlumikiem. Nie musisz dawać 20cm tłumika na replikę dasz 10cm ,nic się nie stanie i naprawdę to nie jest długie....

Potem przyjmij do wiadomości że tłumik do snajpy się przydaje bo strzały są cichsze.

A następnie zapomnij o Aresie bo nie ma do nich dobrych spustów tuningowych a Bart nie robi ich bo są inne niż w Vsr.

Jak ci replika za długa kup VSR G-spec lub T10s od AA.

Co do lunety już się wypowiedziałem masz osobny temat na forum tam czytaj i nie ciągnij tego tematu tutaj.

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej jeden mu wyprostował...

Chłop chce kupić lunete 50 bo jest ładniejsza i lepiej wygląda + lepsze łapanie światła......Zaskocze cię ale niejedna 40tka będzie miała lepsze światło od 50tki jak i bardziej wyrazisty obraz.

To jaki montaż kest do lunety też zależy od preferencji strzelającego - wcale nie celuje się lepiej z niskiego montażu.

Niektóre repliki jak np SRS silverbacka musi mieć wyższy montaż bo nie złożysz się do strzalu i nie znajdziesz " światła".

To że tokyo wygląda lepiej bo jak oryginał nie znaczy że będzie super strzelać.Na tym cylindrze krótkim, szału nie będzie, że nie wspomne o umiejscowieniu magazynka na co klnie większość airsoftowych snajperów-zdarza się że nie poda kulki.

Link to post
Share on other sites

PO 1. po wielu rozmowach ze znawcami Maruzena APS 96 zmieniłem swoje podejście do części, dlatego tak też napisałem
2. Nie znam się jak wy, dlatego chłopy przyjmę to z pokorą, jednak wy zakładacie, że inni muszą wiedzieć tyle co wy i macie pretensje gdy ktoś chce potwierdzić nawet pewne oczywistości. 

3. O tym ile światła wpada... hmm.. podałem konkretny link Leapersa, więc czytając ze zrozumieniem można zauważyć, że porównuję leapersa x40 do x50, więc w przypadku tego samego modelu przy x50 będzie tego światła więcej. 

Z tym podawaniem kulek, czytałem na forum, że podobny problem występuje w Maruzenie APS 96? 

,,wcale nie celuje się lepiej z niskiego montażu" o tu jestem mocno zdziwiony, gdyż na wielu forach odnośnie wiatrówek, ostrej broni, czy nawet na tym forum przeczytałem, że trzeba dobierać w miarę najniższy montaż, by ten prześwit był najmniejszy- przez co łatwiej i lepiej się celuje. 

Czyli potwierdzacie opinię Dextera, iż Maruzen APS 96 (jako replika AWS) bije na głowę AW .338 ARES'a (L115A3 AWSM) i TM L96 (L115A1 AWM)

Orientuje się ktoś z was jak rozróżnić gen. 1 (starszą) od gen. 2 (nowszej) APS 96? Z tego co wiem np. lufy zewnętrznej takiej jak oryginał, ale grubszej o 3mm i z wyżłobieniami od PDI nie można zamontować w gen. 2 (nowszej). W czym tkwi różnica?


Poniższa wiadomość do najmilszych nie należy, ale choć coś pokazuje. Sugerujesz, że lepiej wziąć preclufę 590 mm + tłumik, niż np. PDI APS96- 495mm. Dłuższe lufy zyskują troszkę więcej fps'ów i skupienia. Z drugiej strony te fps;y można zrobić czymś innym, pytanie tylko czy dłuższy zasięg=dłuższa lufa?

Jak już to zrobisz wtedy przestań panikować co do długości repliki z tlumikiem. Nie musisz dawać 20cm tłumika na replikę dasz 10cm ,nic się nie stanie i naprawdę to nie jest długie....

Potem przyjmij do wiadomości że tłumik do snajpy się przydaje bo strzały są cichsze.

 

Link to post
Share on other sites

Mam lufę 430 w snajpie i jest super zasięg ponad 100m i celność. 

Żeby tłumik działał lufa musi się kończyć w nim lub najlepiej zanim on się zacznie, więc jak dasz lufę 495 i do tego 10cm tłumik bd wystarczajaco.

O to mi chodziło.

 

Edited by Black93
Link to post
Share on other sites

Już wiem jak sprawdzić czy ma się generację 1-szą czy 2-drugą APS 96. Wystarczy oddzielić kolbę od lufy (2 śrubki odkręcić większym imbusem) i odwrócić lufę. W nowszej (gen. 2) są 4 śrubki na metalu przykręcone ( konstrukcja może i jest stabilniejsza, ale wiele rzeczy nie można przez to wymienić). Gen. 1-wsza z kolei jest z plastiku, nie ma tam śrubek (no może jedna). [ZAŁĄCZNIKI] Przy starszej (ale wydaje mi się, że lepszej generacji- na co wskazuje i Dexter) można wymienić lufę na tę ze strudzinami (jak w ostrym odpowiedniku) i można dać również AI- HIDER v. 2 


a te 100m to lobem czy normalnie? Pewnie masz vsr-10 hmm? 

A więc zostanę przy lufie precce 495 mm (6.01) od PDI 

A jakie kulki polecacie do Maruzena przy tej lufie? Dexter poleca 0,48 , ale czy tak ciężkie kulki nie spowodują, że kulka nie doleci na dalekie dystanse ? (choć będzie precyzyjniejsza). Jakie najlepiej stosować przy 620-650 fpsach? Może 0,43? 

GENERACJA 1-sza 2.jpg

GENERACJA 1-sza.jpg

Link to post
Share on other sites

Im cięższa kulka, tym wolniej bedzie wytracała energię, także mimo że wyjdzie mniej FPS czyli prędkości wylotowej, to bedzie więcej Jouli - kulka poleci dalej, stabilniej, bardziej przewidywalnym torem.

Złości przedmówców nie wynikają z tego że nie masz Jeszcze wiedzy, tylko że pytasz 10 razy o to samo, a jak dostaniesz odpowiedz to jej nie wierzysz, tylko "A może jednak by zrobić inaczej po swojemu" :D
 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...