Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przy testach na rozwierconej dyszy magazynka pełne nabicie to 3 magazynki i do 10 z 4 magazynka. Brak problemu z blowbakiem na rozwierconej dyszy. Dysze z drugiego magazynka też rozwiercilem. Wystarczało na więcej ale po 3 magazynku nie blokowało zamka po ostatniej kulce. Czy gaz kupny czy propan ilość strzałow podobna. Niestety bez chrono puki co i pewnie nie prędko. Może w weekend potestuje na zewnątrz kulki bo przyszły mi 0.36 i 0.3. Wstępnie na odległości 4m siła kulki wydaje mi się mocniejszą. Zostawiają jeszcze głębsze ślady w płycie gk, obie wagi. Nie testowałem ilości strzałów ani zasięgu bo pogoda nie sprzyja. Próba zrobienia zaworku zpelzla na niczym... 2 x mi pękł pręt więc stwierdziłem że sobie daruje... Może brak chłodzenia i dla tego... Gdzieś mierzyłem długość zaworka w cylinderku ale nie pamiętam w tej chwili. Co do głowicy cylindra... Okazuje się że jest minimalnie szczelniejsza niż stock. Zastanawiam się jak to uszczelnić. Cylinderek ma 17, 5mm a cylinderku zazwyczaj jak pytam to jakieś 22 - 21mm. Zaworek w cylinderku ma teraz większą przepustowość. Frezareczka trochę zebrałem materiału. 

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz w dyszy zwiększyć przepływ na kulkę możesz zrobić zaworek na ten kształt z pręta aluminiowego: shooters-design-cnc-aluminum-rocket-valv

Tylko musisz znać średnicę zaworka w dyszy (tak żeby po zamknięciu zaworka dobrze uszczelniało wylot na lufę) i dać dłuższą sprężynkę powrotną do niego-standardowy ma sprężynkę na czubku a w tym sprężynka opiera się z tyłu zaworka. Kiedyś kupiłem zaworek npas do M4 kjw gbb i wyglądał jak nitonakrętka z śrubką do regulacji długości więc jak znajdziesz o podobnej średnicy nitonakrętkę możesz ją też łatwo przerobić na taki zaworek. 

Uszczelnienie na głowicy tłoczka raczej jest ok, przy takich ciśnieniach ta uszczelka ulega samouszczelnieniu bo odgina się do ścianek cylinderka pod naporem ciśnienia ( coś około 10-12 bar na greengazue będzie).

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Dziś ładna pogoda i testy były. 

Kulki 0.3: zasięg skuteczny jak na 0.28 czyli na 70m w sylwetkę spokojnie można trafić. Latają podobnie jak 0.28. Minimalnie lepsza celność. Tutaj zero problemów. 0.28 i 0.3 specna arms. 3 pełne magazynki. Te dwie wagi jak dla mnie bez różnicy większej z minimalna przewaga cięższych. 

Jeśli chodzi o 0.36 (arma Tech) do 40m są ok. Na 30m cały magazynek wchodzi w tarcze o średnicy 10cm. Na 5m poza jedna cały magazynek w średnicy 4cm. Problem pojawia się przy tej wadze dopiero powyżej 45-50m. Nie mogę ustawić gumki i albo lecą do góry albo spadają. Próbowałem i minimalne podkręcenie gumki to przeskok dół albo góra. Gumka autobot 50. Może twardsza byłaby lepsza? Może same kulki coś nie halo? Nie znalazłem specna arms żeby móc jednej firmy porównać. Sam zasięg na 0.36 jest podobny bo nawet jak lecą w dół to do 70m dolatują. Gaz starcza na mniej bo tutaj 2.5 magazynka + 4-5 słabe. Na 45m musiałem już celować na 1/4wysokosci kartki a4 żeby trafiać w okrąg bo zaczyna podwijać kulki do góry. Celność mimo to dobra bo 25/27 w obrębie a4 jak już wyczułem jak latają. 

Myślę że inna gumka mogłaby coś dać. Mimo wszystko 0.36 wystrzelalem jakieś 15 magazynków i myślę że 0.3 jest optymalne biorąc pod uwagę celność i ilość wystrzałów z magazynka. Nie testowałem 0.32 ale myślę że to nie wiele wniesie. Lepsza gumka i jakaś lepsza lufa np 6.01 mogły by zrobić z 0.36 na prawdę skuteczna amunicję. Tak czy inaczej da się tym strzelać na pewno, kwestia prawdopodobnie twardszej gumki. 

Jeśli myślisz o DE i wstawisz lepsza lufę, gumkę, rozwiercisz zaworek to myślę że spokojnie 0.36 możesz używać. Ja bym w tej chwili nawet spróbował 0.4 kulki bo tak na prawdę powinny do tych 40-45m jak nie lepiej być skuteczne. Osobiście chyba zamówię specna arms 0.3 dużą pakę i przy tych zostanę. Cena dobra, celność też oraz ilość wystrzałów z magazynka czyli pełne 3. 

Zastanawiam się czy jeszcze jakiejś twardszej gumki nie kupić? I czy kupić zwykła czy jednak jakąś deltę czy H?

Ciekawe czy ten zaworek coś by wniósł nowego...? 

https://www.specshop.pl/product-pol-15531-JBU-Tlok-cylindra-JA-138.html

 

Edited by RandyRko
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kulki, to arma tech nie jest zbyt polecaną marką. Jak masz czas, chęci i kilka złotych, to zamów sobie z azteko (nie wiem, czy gdzieś indziej można takie paczki dostać) po 100 sztuk wagomiarów kulek BLS -  0.32, 0.36, 0.4. Koszt raptem kilkanaście złotych, a czegoś się dowiesz. ;)

Link to post
Share on other sites

Kiedyś o tym zaworku myślałem, pamiętaj, że do niego trzeba sprężynkę dokupić i kolejna sprawa nie wiem czy przypasuje - możesz zaryzykować.

A co do kulek to kulka kulce nie równa, jedne są bardziej gładkie inne mniej, wpływa to na podkręcanie i tak jedna gramatura różnych firm może dać różne rezultaty podkręcania.

Jeśli zaś o gumkę hu chodzi to musisz zobaczyć na forum, która dedykowana do vsr daje najlepsze rezultaty odnośnie relacji celność/zasięg na ciężkich kulkach.

Btw 70m skutecznego to bardzo dobry wynik, a całkowitego zasięgu ile uciągnie?

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Przyznam że nie wiem ile jeszcze leci kulka bo tak na prawdę na 75m jest już płot :) pełny panel więc tak na prawdę wszystko co tam doleci leży pod nim:) na wieś na razie się nie wybieram bo tam mam 500m do popisu. Jeśli chodzi o różne wagi to mam wrażenie że zasięg się nie pomniejszył tylko ilość strzałów. Wydaje mi się że najwięcej dała lufa jednak. Gumka czy stock czy autobot tak na prawdę poprawiła tylko powtarzalność i celność. Zasięg może minimalnie. Testowałem obie i takie przynajmniej mam odczucia. Może coś jeszcze dał rozwierconym zaworek. Poza tym na kompletnym stocku na kulkach 0.25 spokojnie do tych 45-50m dawał radę. 

Ale dziś dostrzegłem ze 0.36 poszarpały gumkę. Przed weekendowym strzelaniem profilaktycznie czyściłem wszystko i konserwowalem i była ładna a dziś jest troszkę poszarpana. Może już przebieg bo w sumie na tej gumce wyleciało ze 2 tys kulek... A w weekend ze 20 magazynków... 

Może uda mi się w tym tygodniu coś pomierzyć na chrono. Ale nie obiecuje.

@NoWay widzisz nie wpadłem na to zaraz popatrzę. Chociaż myślę że zostanę przy specna arms bo cena do jakości wydaje mi się dobra a przy moich możliwościach z ojcem i żona która się poniekąd też zajawiła na strzelanie to tysiąc kulek w weekend spokojnie poleci:)

Nawet zastanawiam się czy nie sprezentować żonce 1911 albo berety do jej drobnych rączek:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

I w końcu jest pierwsza awaria:)  po wystrzeleniu 5k kulek od 0.25 do 0.4 i ponad pół kilo 0.3 pękł cylinderek gazowy w tylnej części, na wysokości dzyndzla trzymającego sprężynkę. Od tego dzyndzla na połowie obwodu. Wszystko po przeróbkach opisanych w temacie i większość na propanie. Z nowości jest zaworek ice pick fioletowy (promocja byla:)) i lufa 6.01 długości 152mm (używany guarder docięty) oraz nowa gumką autobot różowy. Nowy cylinderek już zamówiony ale stary puki co działa:) znalazłem tulejkę z nierdzewki cienkościenną, wycialem otwory na dzyndzle cylinderka (prowadnice?) i całość ładnie skleiłem przyzwoitym cyjanoakrylem. Od góry musiałem troszkę zeszlifowac bo ocierało. W środku jest gładko, nic się nie wyszczerbiło. Na razie trzyma. Wystrzelalem jakieś 15-20 magazynków. Myślę że wytrzyma długo:) czasem takie prowizorki są trwalsze niż się wydaje. Zaczynam się bać o zamek czy się nie rozleci. Na chwilę obecną założyłem stary tloczek który jest mniej szczelny. 

Niestety aluminiowego cylinderka nie idzie dostać do DE więc rozglądam się za kimś kto w rozsądnych pieniądzach wykona taka cześć z aluminium albo mosiądzu. 

Był w końcu chrono ale na kulkach 0.3. Średnio 420-390 fps. Ostatnie 5-6 strzałów drastycznie spada poniżej 300. 

Wydaje mi się że cylinderek mógł przez ten zaworek trzasnąć bo po założeniu go, blowback jest wyraźnie mocniejszy. Ale może zmęczenie materiału. Plastik z którego wykonano cylinderek nie należy do czołówki. 

A z racji urodzin znalazł się sponsor i w drodze z Czech jest już czarny L6 do kompletu:) 

Aaaa... No i w końcu walizeczka :) 

Z racji że ciężko było eaglea zmieścić w coś standardowego musiałem zamówić walizkę 50x30. Ale w sumie teraz dwa się zmieszczą :) 

Coś nie da się dodać foto... :/

 

Edited by RandyRko
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ostatnio na dniach z nudów trochę podłubałem. Ze starej gumki stockowej wyciąłem dystanser. Coś w stylu flat hop. Dystanser jest półokrągły i wycięty z gumki w miejscu gdzie jest wypustka pozycjonującą gumkę w komorze. W ten sposób wygląda to całkiem nieźle bo górna część ukształtowałem na okrągło(tak jak stockowa dystanser - wałeczek) Docięte na maxymalny rozmiar okienka hopup, oczywiście ma na tyle luzu że swobodnie się porusza. Gumka została jak była - autobot 70. Nie scinalem nic w ramach testu z myślą że jak efektu nie będzie to na gładko zetnę stara gumkę autobota 50. Po pierwszym montażu mała poprawka ( dystanser za wysoki i musiałem od góry ściąć troszkę materiału bo nie dało się wkręcić śrubki do regulacji) 

Efekt przerósł moje oczekiwania. Na dystansie 10m rozrzut to 2cm na kulkach 0.3. Znacznie poprawiła się powtarzalność i celność, mimo że ta wydawała mi się już całkiem niezła wcześniej. W weekend może potestuje na gładkiej gumce ściętej pod flat hop. 

Cylinderek który był reperowany ma się bardzo dobrze więc nowy który mam jest w zapasie. 

Testowałem też kulki 0.4 specna arms (sygnowane bls?) już po zmodowaniu dystanser. Efekt taki że na 50m z zapożyczona i wyregulowana lunetą z wiatrówki, podpartą klamką na stabilnym podlozu i na hali jestem w stanie trafić w okrąg 5cm średnicy. 0.3 testowałem tylko na puszce waskiej po energetyku i też spokojnie można trafić choć te czasem potrafią zboczyć z toru. 

W tym tygodniu dotarł do mnie w końcu (ponad miesiąc z Czech...) zamawiany L6 i przyznam że czarny wyglądał gorzej od zwykłego. Szkiełkowanie było i srebrny matowy jest fajny. Choć zastanawiam się czy nie wypolerować go. Wewnętrznie wydaje mi się że to to samo co w zwykłym. Spasowani troszkę lepsze albo akurat taki się trafił bo szczerbinka nie ma luzu podobnie jak bezpiecznik i lufa zewnętrzna. Zamek minimalnie coś słychać jak się potrzepie. Na chwilę obecną modyfikacje poza flat hopem i zaworkiem ICE pick jak w starym de. Strzela niemal tak samo. Odnoszę wrażenie że ma bardziej odczuwalny blowback. A do mojej walizeczki pięknie mieszczą się oba:) 

Edited by RandyRko
Link to post
Share on other sites

Fotki tylko te co posiadam bo repliki trzymam u ojca więc L6 nie ma. 

IMG_20200418_213514_compress13.thumb.jpg.dffde04f3c2cf93d8ab2704b6cc115df.jpg

L6 wymaga trochę pracy jeszcze:) wczoraj również w tym cylinderek pękł. Chyba to najsłabsze ogniwo. Mam nowy ale będę robił to co z poprzednim. Nowy czeka na chętnego do odwzorowania z metalu. 

To cylinderek ze zwykłego ale tamten pękł podobnie. (to białe to cienka mocna folia przy próbach, niestety za słaba ale pokazuje idealnie pęknięcie) nie mam fotek z już naprawionego ale wydaje mi się że puszka z pepsi będzie wystarczająca (blaszka cienka i wystarczająco mocna) :) trzeba zeszlifowac cylinderek, zkleic pęknięcie, nakleić odpowiednio docieta i wyprofilowana blaszkę na cylinderek i potem ładnie doszlifować to co ociera wewnątrz zamka. Trzeba zrobić tak żeby cylinderek nie zmienil średnicy zewnetrznej bo w mocowaniu w zamku nie ma dużo luzu. Środek cylinderka też delikatnie szlifowałem papierem a potem polerowalem filcem i pasta do zębów :) na razie wytrzymał panad 5k kulek bez uszczerbku więc myślę że nie będzie się nic działo.  

IMG_20200311_194649.thumb.jpg.4e9a2f76e89d789f8686eb06e33b4bbe.jpg

IMG_20200418_130634_compress44.jpg

Link to post
Share on other sites

Na kilku sklepach gdzie jest sprzedawany desert mają też te cylinderki.

Zawsze pękają tak samo? Może to wada fabryczna.

Jak będą jakieś wzmocnione cylinderki guardera albo innej firmy ale w aluminium/stali będzie to pierwsza do kupienia pozycja.

Jak będziesz miał możliwość to tego l6 też fotke dodaj.

Btw czym wklejałeś wzmocnienia w miejscu pęknięcia?

Link to post
Share on other sites

Bardzo podobnie pękł ten drugi. Kleiłem cyjanoakrylem  modelarskim bo od lat znam i używam, jest dużo lepszy niż kropelki itp, nawet niż cyjanopan e/me. Ale mam już rurkę mosiężna o średnicy 18mm i ściance 0.5mm. Tylko muszę domowymi metodami jakoś rozwiercić cylinderek w środku i spróbować wkleić w środek te tuleje. Wewnętrzna średnica wtedy się nie zmienia. Trzeba rozwiercić cylinderek do "blokady" zaworka bo tam już są wycięcia itp. Czy wada fabryczna?... Myślę że poprostu słaby materiał wykonania bo te cylinderki są z takiego plastiku... nie wiem czy kojarzysz taki plastik jakby sprasowany węgiel, świecący i dość kruchy jeśli chodzi o odkształcenia. Może gdyby był z lepszego to nie byłoby problemu. 

W pl nie spotkałem się z cylinderkami puki co albo słabo szukałem. 

Na razie ojciec coś kombinuje ze sprężonym powietrzem ale boję się że wiatrówka tego nie wytrzyma nie mówiąc już o replice na GG. 

Link to post
Share on other sites

Szukałem w sieci tego L6 i często były cylinderki na zagranicznych sklepach (zapomniałem o tym fakcie wcześniej napisać). Prawdopodobnie większe sklepy już nieraz serwisowały tę replikę, wkońcu jest już pare lat na rynku. Dlatego mieli w asortymencie zapasowe cylinderki. Jak dla mnie taka wada to spory problem. Trzeba zamiennika bo co kilka K kulek to wymieniać albo reperować notorycznie to średni interes. Po rozwierceniu takiego słabego plastiku te blokady na jego końcu mogą się szybko wykruszyć i replika będzie miała zacięcia, nie będzie podawać kulek itd. Kleje słabo trzymają przy zmianach temperatur a przy systemie gbb masz gwałtowne skoki od np 25stopni do np -5 (gwałtowne oszronienie) przy szybkim strzelaniu. W tej ostatniej kwestji mogę się mylić co do klejów ... może są takie co to dobrze zniosą. Ale nie po to kupujemy pistolet za 700+pln żeby się za chwile coś zepsuło. Jak będzie jakiś poważny zamiennik (np guardera) to kupię tę klamkę bez wachania, jeśli nie to może kiedyś z zamiarem rozpracowania tego problemu przed regularnym strzelaniem z niej na strzelaniach.

Link to post
Share on other sites

Myślę że te 0.5 mm zebrania materiału od środka nie powinno osłabić specjalnie calosci bo ścianka ma 2mm. Na same "blokady" a raczej dzyndzel od sprężynki i z drugiej strony to jest prowadnica jakieś specjalne siły nie działają więc o to bym się nie martwił. Niestety nie znalazłem metalowego/wzmocnionego cylinderka a też szukałem. Firmy z cnc nie specjalnie mają ochotę jednej czy 2 sztuk robić. Pomysł mam taki żeby na tokarce wstępnie obrobić mosiężny albo aluminiowy pręt 25mm a resztę już ręcznie co w sumie z dremlem nie powinno stanowić problemu.

Jeszcze myślałem żeby przypasować cylinderek od innego modelu ale to musiałby ktoś na serwisie kto ma np stare cylinderki z różnych replik i mógłby coś dopasować nawet z drobna przeróbką. 

Co do kleju... Na razie trzyma i nic się nie dzieje. Ja można by powiedzieć że katuje replikę bo jednorazowo potrafię wypakować 20-40 magazynków. A z częstotliwością już różnie czasem kilka razy w tygodniu czasem raz, co nie zmienia faktu że chyba na całodziennych strzelankach nie wiele osób tyle kulek wywala z takich replik:). Do tego strzelam na propanie, który minimalnie ma większą moc. Już pomijam całe przeróbki i jednak cięższe kulki bo spodobały mi się 0.4 więc to też myślę obciąża jednak replikę. 

Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem 6 magów do DE marui i możnaby powiedzieć, że go katowałem bo szło to w chwile na strzelaniach , nowy duży greengas pękał w kilka godzin i trzeba było napoczynać następny. Z dyszą nic się nie działo.

Innych replik cylinderki nie będą pasowały, do replik cylinderki są projektowane bezpośrednio pod konkretny model. Wyjątkiem jest chyba hicapa i 1911 w systemie TM. Tam są kompatybilne ale repliki mają prawie takie same zamki.

Link to post
Share on other sites

Myślę że jakby był jakiś dłuższy cylinderek to coś by się z tego dało sklecic w połączeniu z komorą:) Co nie zmienia faktu że najlepiej byłoby metalowy/wzmocniony. 

Zauważyłem też że cylinderek tak na prawdę musi mieć około centymetra ruchu i to wystarcza do poprawnego działania. Luz musi mieć bo jak zamek jest w tylnym położeniu to mechanizm bezpiecznika wypycha cylinderek do przodu jakiś centymetr właśnie. 

Teraz sobie przypominam jeszcze ze miałem jakieś zacięcie w czarnym i nie jestem pewien czy to nie skutkowało właśnie awarią cylinderka. Ale to tylko przypuszczenia. Co do L6 to ojciec się bawił, być może też coś na rzeczy było... Ja zjawiony teraz negocjuje zwykłego srebrnego właśnie z uszkodzonym cylinderkiem i szczękami magazynka, może uda mi się go za grosze wyrwac:) magazynek mam i w razie czego cylinderek zapasowy również:) 

Przeglądałem nowy katalog ze strony cybergun i mają w nim śrutowe DE na co2. Dla mnie byłaby to fajna opcja jako że nie chodze na strzelanki. W katalogu podają zasięg 90m, magazynek 21szt BB ale chyba nowość totalna bo nie mogę na razie nigdzie znaleźć do kupienia. Ma blow back więc byłaby większą frajda i dużo zbierania szkla:) 

Link to post
Share on other sites

Te wiatrówki cyberguna to najprawdopodobniej stary system kwc przerobiony na mniejszy kaliber i może po jakimś lifcie zewnętrznym. Prawdopodobnie najgorsza konstrukcja DE ever.

https://allegro.pl/oferta/pistolet-asg-co2-desert-eagle-50ae-090505-8760166947 dokładnie to tylko nie 6mm a 4,5mm. Miałem ten stary bubel i za darmo bym go nie chciał . Po pierwszym marujcu go kupiłem i było to tak jakbyś z porshe wsiadł do trabanta. W DE marui już też nie wejde choć replika była genialna odnośnie celności, zasięgu, i wielu innych aspektów. Łamały się szczęki magów trzymające kulki i były ciężkie do dostania. Łatwiej było znaleść konwersje guardera kiedy się pokończyły w 99% sklepów. A same szczęki były nie do naprawienia, jedynie wymiana wchodziła w grę. Lub kupno zapasowego maga za około 160zł.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Srebrnego właśnie kupiłem za 200zl. Gość twierdzi że wydaje inny dźwięk niż na początku i nie cofa zamka do końca bo nie blokuję zamka bez kulek. Nie rozbierał tego ale magazynek cały, nawet nie wygląda na zużyty bo nie poobcierany. Od spodu zamka jak wyciągnie się cylinderek do przodu widać pęknięcie... Niestety podobne do tych które znam i w podobnym miejscu. 

Może w weekend jak będę miał czas na spokojnie zasiąść kilka h to będę próbował rozwiercić cylinderek. Mam już plan: do wiertła skrzydelkowego/łopatkowego muszę dospawać pręt 7mm(tyle ma dysza wylotowa) i wyosiowac to wszystko żeby równo zebrać ścianki. Cylinderek ma 17mm wewnątrz, ścianka 2mm a tuleja mosiężna 18x0.5mm. Teraz drogi są dwie. Albo zebrać materiał do blokady zaworka (na ściankach są wypustki) albo do końca cylinderka. I tu pozostaje kwestia rozwiązania montażu tej blokady zaworka. Tulejkę można przewiercić i oryginalna śrubkę wkręcić w te blokadę ale pozostaną szczeliny po wypustkach, trzeba byłoby to dociąć na kształt i dolutować. Z przodu wtedy można też dolutować ściankę z otworem wylotowym z mosieznej blaszki i myślę że to byłoby dozywotnie:) 

Zauważyłem dziś że lufa zewnętrzna ma spore luzy z przodu korpusu. Chociaż nie grzechocze:) na szybko poszły blaszki z puszki. Metoda skuteczna ale muszę tam coś innego zrobić. 

Zastanawia mnie sprężynką od kurka. Natknąłem się na jakąś tuningowa do TM. Tutaj też jest w środku jakąś ale co ona daje? 

Link to post
Share on other sites

To to przypuszczam, rzuciło mi się w oczy że takie coś jest:) Czyli dając mocniejszą/twardsza sprężynę co się dzieje? Jak to działa? Bo zakładam że sam zawór nie otworzy się na dłużej. W wypadku deaglea jeśli blowback jest wolniejszy/słabszy to zawór zostaje otwarty dłużej bo żeby zbijak się cofnął to zamek musi odciągnąć kurek. Jeśli go nie odciągnie to zawór w magu zostaje otwarty i cały gaz robi psyk:) 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...