Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mało FPSów - AK E&L gen.1


Recommended Posts

Hejka, kolejka.

Dawno nie śledziłem forum, więc po rocznej przerwie wróciłem do airsoftu. Jednak nie rozwodząc się na ten temat, przejdę do sedna.

Otóż odświeżałem ostatnio swoje AK od E&L i ku mojemu zdziwieniu wypluwa ledwie 260~270 fps'ów na kulkach 0.25g (G&G), czyli daje, to jakieś 320~330 fps'ów na kulkach 0.20g. Trochę mnie to przeraża, bo obstawiałem, że będzie bić na przynajmniej 420 fps'ów. To, co aktualnie znajduje się w środku, to:

- doszczelniona dysza SHS 20,8mm (wcześniej stosowałem fioletową o długości 20,7mm)

- cylinder Deep Fire Typ 1 (czyli dedykowany pod długą lufę; u mnie siedzi stockowa, bodajże 455 albo 470)

- głowica cylindra aluminiowa od Elementa

- łożyskowana, aluminiowa głowica tłoka też od Elementa

- gumka czarna G&G

- stockowa komora HU

- zębatki stockowe

- sprężyna M120 Guarder

Obstawiam, że do wymiany pójdzie ten cylinder, z którym wiecznie miewałem problemy, bo już na stockowym (którego nie mam), byłoby lepiej.

Link to post
Share on other sites

Równie dobrze może to być wina samego oringa na głowicy tłoka. Jak był gumowy to mógł się trochę zestarzeć. Ewentualnie jeśli replika długo leżała z naciągniętym tłokiem to sprężyna mogła się ubić ale raczej nie aż tyle.

Link to post
Share on other sites

Aktualne wypusty SP120 Guarder bardzo szybko się ubijają. W mojej emce i emce kumpla, które sami sobie składaliśmy zamawialiśmy właśnie SP120. Poczatkowo 450-460fps. Po pierwszej strzelance 380-390fps. Problem oczywiście może leżeć po stronie i może to być wszystko. 

Od razu zalecam wymianę aluminiowej głowicy tłoka. Sprawdź szczelność w gb czy jest strzykawka na WYSUNIĘTEJ dyszy. Jeśli pneumatyka gb jest szczelna, zerknij na komorę. Jeśli nadal jest problem to jest to kwestia dopasowania gumki, dyszy i/lub problem z osią. To tak na pierwszy strzał, jak nadal będzie coś źle to trzeba kombinować.

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.03.2019 o 13:18, mareq napisał:

Równie dobrze może to być wina samego oringa na głowicy tłoka. Jak był gumowy to mógł się trochę zestarzeć. Ewentualnie jeśli replika długo leżała z naciągniętym tłokiem to sprężyna mogła się ubić ale raczej nie aż tyle.

Sprawdzone. Oring jak najbardziej w porządku, a replika nie miała naciągniętej sprężyny przez okres leżakowania, także to odpada.

 

16 godzin temu, wallop napisał:

Aktualne wypusty SP120 Guarder bardzo szybko się ubijają. W mojej emce i emce kumpla, które sami sobie składaliśmy zamawialiśmy właśnie SP120. Poczatkowo 450-460fps. Po pierwszej strzelance 380-390fps. Problem oczywiście może leżeć po stronie i może to być wszystko. 

Od razu zalecam wymianę aluminiowej głowicy tłoka. Sprawdź szczelność w gb czy jest strzykawka na WYSUNIĘTEJ dyszy. Jeśli pneumatyka gb jest szczelna, zerknij na komorę. Jeśli nadal jest problem to jest to kwestia dopasowania gumki, dyszy i/lub problem z osią. To tak na pierwszy strzał, jak nadal będzie coś źle to trzeba kombinować.

Moja 120stka ma już ze dwa lata, z czego połowę czasu przeleżała w pudle, bo nie była mi potrzebna, więc raczej nie wina sprężyny. Szczególnie, że jest dosyć twarda przy próbie ścisku.

Czemu zalecasz wymianę? Też w sumie o tym myślałem, ale na razie nie ruszam. Szczelność na wysuniętej dyszy raczej wzorowa. W połowie już na prawdę trzeba mieć parę w łapie, by wepchnąć tłok do cylindra. :D

Gumka czarna G&G, nie wiem czemu akurat taką wsadziłem. W tamtym okresie była polecana. To samo z dyszą - dyszę mi polecono złotą SHS, która jest stosowana w P90. Może tu tkwi problem? ale jest o milimetr dłuższa od fioletowej SHSa, dedykowanej do AK, którą mam w drugim E&L, z tą samą, stockową komorą i czarną Systemą i tam jest okej. Na SP90 ma 290 FPS.

Link to post
Share on other sites

EDYTA: Ponownie wszystko poskładałem, wyjąłem magspacer'a i... i fps'y w granicach 280-300 na 0,25g na oryginalnym magazynku, jaki miałem w zestawie z repliką. Na moich, z których korzystam MAGach, to różnie. 220-250 fps'ów. Mniej więcej w takich granicach. :/

Edited by Ślepak
Link to post
Share on other sites
W dniu 30.03.2019 o 16:39, Ślepak napisał:

Moja 120stka ma już ze dwa lata, z czego połowę czasu przeleżała w pudle, bo nie była mi potrzebna, więc raczej nie wina sprężyny. Szczególnie, że jest dosyć twarda przy próbie ścisku.

Mniej więcej od dwóch lat są problemy z Guarderem. Nawet dłużej.

 

W dniu 30.03.2019 o 16:39, Ślepak napisał:

Czemu zalecasz wymianę? Też w sumie o tym myślałem, ale na razie nie ruszam. Szczelność na wysuniętej dyszy raczej wzorowa. W połowie już na prawdę trzeba mieć parę w łapie, by wepchnąć tłok do cylindra. :D

Aluminiowe głowice tłoka są ciężkie. Nie ma sensu po prostu ich montować bo powodują dodatkowe obciążenia. Plastikowe głowice wytrzymują każdą sprężynę i uszczelniają się tak samo dobrze.

 

W dniu 30.03.2019 o 16:39, Ślepak napisał:

Gumka czarna G&G, nie wiem czemu akurat taką wsadziłem. W tamtym okresie była polecana. To samo z dyszą - dyszę mi polecono złotą SHS, która jest stosowana w P90. Może tu tkwi problem? ale jest o milimetr dłuższa od fioletowej SHSa, dedykowanej do AK, którą mam w drugim E&L, z tą samą, stockową komorą i czarną Systemą i tam jest okej. Na SP90 ma 290 FPS.

Gumka to zielona lub niebieska*

Testuj gumki myślę, że to jej wina. U mnie najczęściej uszczelnia się niebieska Madbull oraz fioletowa Prometheus.

Dysza jak najbardziej może być problemem, zwłaszcza jeśli ma duży luz i kulki z magazynka podbijają ją do góry - wtedy dysza traci oś i powstają różne cuda jak plucie kulkami, problem z podawaniem, spadki fps itd. 

 

Problem może być wszędzie i czasem nawet go nie zauważysz.

 

W dniu 30.03.2019 o 17:22, Ślepak napisał:

EDYTA: Ponownie wszystko poskładałem, wyjąłem magspacer'a i... i fps'y w granicach 280-300 na 0,25g na oryginalnym magazynku, jaki miałem w zestawie z repliką. Na moich, z których korzystam MAGach, to różnie. 220-250 fps'ów. Mniej więcej w takich granicach. :/

Stawiam, że główny problem leży w dopasowaniu komory, dyszy, gumki. Typowe ;)

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, wallop napisał:

 

Gumka to zielona lub niebieska*

W sensie, że jest taka albo taka? Trochę nie rozumiem.

33 minuty temu, wallop napisał:

Dysza jak najbardziej może być problemem, zwłaszcza jeśli ma duży luz i kulki z magazynka podbijają ją do góry - wtedy dysza traci oś i powstają różne cuda jak plucie kulkami, problem z podawaniem, spadki fps itd. 

Więc pewnie kupię ponownie fioletową SHSa, która w drugiej replice działa jak trzeba. Pluć kulkami nie pluje i nie ma problemów z podawaniem, tylko ten spadek fps'ów.

No nic, zamówię nową gumkę i dyszę i zobaczę co z tego wyjdzie.

34 minuty temu, wallop napisał:

Mniej więcej od dwóch lat są problemy z Guarderem. Nawet dłużej.

Jeszcze wracając do sprężyny. Jest coś godnego polecenia? Oczywiście raczej celuję w coś klasy średniej, bo jednak Prometheus mi nie potrzebny. :D

Link to post
Share on other sites

Od siebie polecam Modify lub Ultimate

38 minut temu, Ślepak napisał:

W sensie, że jest taka albo taka? Trochę nie rozumiem.

Nie widziałem czarnej gumki G&G. Znam tylko niebieską i zieloną.

38 minut temu, Ślepak napisał:

Więc pewnie kupię ponownie fioletową SHSa, która w drugiej replice działa jak trzeba.

To, że w innej replice ta gumka działa nie znaczy, że w tej będzie ok. Poza tym gumki SHS są... kiepskie. Kup niebieską Madbull lub fioletową Prometheus. U mnie te dwie gumki to standard, który najczęściej najlepiej się uszczelnia.

 

Tak właśnie wygląda serwis. Zawsze są jakieś problemy i bez dostępu do różnych gumek, dysz, oringów, komór w sumie jesteś w dupie bo nie znajdziesz złotego środka.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, wallop napisał:

Nie widziałem czarnej gumki G&G. Znam tylko niebieską i zieloną.

Posiłkuję się linkiem z Cytadeli, a jak zamawiałem, to z GF. http://www.asg.warszawa.pl/airsoft/czesci-replik-asg/czesci-wewnetrzne-aeg/komory-i-gunki-hop-up/gumki-hop-up/p,g-g-gumka-hopup-zestaw-czarna,10225.html

 

11 minut temu, wallop napisał:

To, że w innej replice ta gumka działa nie znaczy, że w tej będzie ok. Poza tym gumki SHS są... kiepskie. Kup niebieską Madbull lub fioletową Prometheus. U mnie te dwie gumki to standard, który najczęściej najlepiej się uszczelnia.

Pisałem o fioletowej dyszy z SHSa/SuperShooter. :D Gumek z tej marki nie tykam nawet.

Repliki, to jednak śmieszne ustrojstwo. Chcesz poprawić fabrykę, to licz się z kosztami. :D Oczywiście dawno temu się z tym pogodziłem. Myślałem też o zmianie komory, ale szczerze powiedziawszy nie wiem co aktualnie jest sensowne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Rozkopię swój temat. W końcu ogarnąłem się i zakupiłem niebieską gumkę Madbulla. Efekt? W miarę stabilne 350 fps'ów. No, ale w końcu to replika do szturmu, więc fajnie jakby miała te przynajmniej 420 fps'ów? Wiem już, że to nie wina dyszy (przy okazji zakupiłem w promo dyszę ProTecha 20,60 mm), ale nie wsadzałem jej, no bo już po zmianie gumki widzę efekty.

W takim razie jaką najlepiej sprężynę kupić? Oczywiście w jakichś rozsądnych cenach. Guarder musiał się po roku czasu nie używania strasznie ubić. To samo mam w drugiej replice. Tam też zamierzam zmienić gumkę, ale na czerwoną Madbulla.

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.05.2019 o 18:09, Ślepak napisał:

Rozkopię swój temat. W końcu ogarnąłem się i zakupiłem niebieską gumkę Madbulla. Efekt? W miarę stabilne 350 fps'ów. No, ale w końcu to replika do szturmu, więc fajnie jakby miała te przynajmniej 420 fps'ów? Wiem już, że to nie wina dyszy (przy okazji zakupiłem w promo dyszę ProTecha 20,60 mm), ale nie wsadzałem jej, no bo już po zmianie gumki widzę efekty.

W takim razie jaką najlepiej sprężynę kupić? Oczywiście w jakichś rozsądnych cenach. Guarder musiał się po roku czasu nie używania strasznie ubić. To samo mam w drugiej replice. Tam też zamierzam zmienić gumkę, ale na czerwoną Madbulla.

Możesz spróbować sprężyne tornado bądź elementa st125    "Przynajmniej 420fps" w Elu powinna dać chińska m120tka  ;] 

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.05.2019 o 21:00, Driver2503 napisał:

Możesz spróbować sprężyne tornado bądź elementa st125    "Przynajmniej 420fps" w Elu powinna dać chińska m120tka  ;] 

Z tego co się orientuję i jako, że miałem już raz sprężynę od Tornado, to są cholernie długie. :/ Sporo siłowania, by ją wepchnąć.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Muszę zapamiętać jedno, by sprężyny chować w ich opakowania. Okazało się, że miałem wsadzoną Guardera SP110. Po zmianie na 120tkę i zmianę dyszy na ProTecha 20,60mm (poprzednia, złota SHS 20,70mm bodajże, dedyk do P90), FPSy są w granicach 380. Zmiana gumki na polecaną MadBulla niebieską, również poprawiła osiągi.

Może polecicie mi jakąś budżetową, dobrą preckę?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Ślepak napisał:

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Muszę zapamiętać jedno, by sprężyny chować w ich opakowania. Okazało się, że miałem wsadzoną Guardera SP110. Po zmianie na 120tkę i zmianę dyszy na ProTecha 20,60mm (poprzednia, złota SHS 20,70mm bodajże, dedyk do P90), FPSy są w granicach 380. Zmiana gumki na polecaną MadBulla niebieską, również poprawiła osiągi.

Może polecicie mi jakąś budżetową, dobrą preckę?

zci

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...