Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie AKSU pozornie bez sensu


Recommended Posts

Planuję sobie jako drugą replikę, sprawić aksu, które mi się bardzo podobają. Z racji formy, będzie to repka do cqb. I tutaj dochodzimy do wybory: albo cyma cm.045, albo aksu od E&L. Wiem, że na pozór wybór jest dość oczywisty. Ale chciałbym poznać zdanie głównie tych, którzy zajmują się rozbieraniem i tuningowaniem replik i mieli do czynienia z oboma modelami. Czy zakładając, że mam tego tysiaka, lepiej kupić E&L, czy ewentualnie cyme z TG w wersji 330fps i za pozostałą kwotę wsadzić jej lepsze bebechy? Wiem, że E&L jest wykonany z zewnątrz o niebo lepiej, ale słyszałem kilka cierpkich słów na temat bebechów z generacji 1. Trafiłem też na info o problemach z magazynkami, że e&l są takie sobie, a ma problemy z przyjmowaniem innych magów, trzeba docinać zęby itd. Cyma to cyma, ale ma dobre opinie. Wiem, że nie umywa się wykonaniem do poziomu e&l. Ale jest bardzo standardowa, wszystko do niej pasuje i jest bardzo wdzięczna w tuningu. Zadałem to pytanie znajomemu serwisantowi, który stwierdził, że sam by miał problem tak od razu wybrać. Więc jak myślicie, co by było lepszą opcją, przy tym samym budżecie? :)

Link to post
Share on other sites

Sam musisz wybrać czego oczekujesz od repliki, w mojej ocenie nie ma nawet co nawet porównywać tych firm, bynajmniej nie hejtuje Cymy, repliki tej firmy są coraz lepsze.

Ale w E&L-u nie uświadczysz nawet grama znalu, to świetna baza pod tuning, i łyka magazynki od Cymy, Guardera, D-day, czy Batelaxe.

Fakt gearbox w wersji 1 był taki sobie, ale one już są chyba niedostępne, teraz z tego co wiem jest dostępna tylko wersja 2, poprawiona. Za to każda replika ma jakiś minusy.

Moje zdanie jest takie że gdybym miał wybór Cyme lub E&L, brał bym to drugie, sam posiadam E&L-a i jak dla mnie ta replika nie ma sobie równych wśród AK.

LCT nie miałem to się nie wypowiem.

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, jarekfn napisał:

Fakt gearbox w wersji 1 był taki sobie, ale one już są chyba niedostępne, teraz z tego co wiem jest dostępna tylko wersja 2, poprawiona. 

To fakt, teraz jest dostępna tylko ver 2, już poprawiona

49 minut temu, jarekfn napisał:

Ale w E&L-u nie uświadczysz nawet grama znalu, to świetna baza pod tuning, i łyka magazynki od Cymy, Guardera, D-day, czy Batelaxe.

Tu mnie zaskoczyłeś i to miło, bo prawie wszędzie gdzie sprawdzałem to były piania zachwytu nad repliką, ale informacja, że z innymi magazynkami to już bywają problemy i trzeba doszlifowywać.

Czyli Twoim zdaniem, za różnicę w cenie nie da się z cymy zrobić lepiej strzelającej od e&l-a repliki? 

Bo mam nadzieję, że jasno przedstawiłem mój dylemat: nie chodzi o zaoszczędzenie na cymie, bo tańsza, tylko na wydaniu tego tysiaka na replike :) I jeżeli ktoś napisze: kup e&l i wymień tylko...coś tam, to do dylematu dojdzie jeszcze koszt wymiany tego czegoś co by ewentualnie do wymiany było w e&l-u do różnicy w cenie na ewentualne wydanie na bebechy cymy :D

Edited by ThomX
Link to post
Share on other sites

Kupiłem kiedyś CM 045 tylko po to żeby zobaczyć czy mi podpasuje AKSU. Podpasowało i kupiłem AKSU od E&L, oczywiście gen 2, a Cyme sprzedałem.
Cyma jest ok, ale ma trochę części zewnętrznych znalowych np. lufa zewnętrzna, a środek to chiński standard. Z czasem pewnie byś wymienił i tak wszystko w środku w obu replikach, a z częściami zewnętrznymi już gorzej. Jak chcesz kupować replikę na lata to patrz na "body".

Czy Cyma + 500 zł na tuning będzie strzelała lepiej od stockowego E&L? Pewnie tak, ale po dwóch latasz będziesz kombinować jak tu poprawić body.

Replikę na kilka miesięcy brałbym Cymę.

Replikę na lata, brałbym E&L.

Nie wiem jak ze wszystkimi magazynkami ja sobie kupiłem Cymowie "Beta Project", trzeba było podpiłować o 0,5 mm przedni zaczep i tyle.


 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Kupiłem kiedyś CM 045 tylko po to żeby zobaczyć czy mi podpasuje AKSU. Podpasowało i kupiłem AKSU od E&L, oczywiście gen 2, a Cyme sprzedałem.
Cyma jest ok, ale ma trochę części zewnętrznych znalowych np. lufa zewnętrzna, a środek to chiński standard. Z czasem pewnie byś wymienił i tak wszystko w środku w obu replikach, a z częściami zewnętrznymi już gorzej. Jak chcesz kupować replikę na lata to patrz na "body".

Czy Cyma + 500 zł na tuning będzie strzelała lepiej od stockowego E&L? Pewnie tak, ale po dwóch latasz będziesz kombinować jak tu poprawić body.

Replikę na kilka miesięcy brałbym Cymę.

Replikę na lata, brałbym E&L.

Nie wiem jak ze wszystkimi magazynkami ja sobie kupiłem Cymowie "Beta Project", trzeba było podpiłować o 0,5 mm przedni zaczep i tyle.


 

I tu się z przedmówcą zgodzę, replika od E&L-a to replika na lata, jest dosłownie pancerna.

Jak akurat potraktowałem ją jako bazę pod tuning, wymieniłem lufę, komorę i cały gearbox, składany od nowa na markowych częściach.

Mając naprawdę porządne body i wszystkie części zewnętrzne takie jak lufa zewnętrzna, czy kolanko ze stali, nie musisz się obawiać ze jak się wywrócisz to się coś stanie replice.

Kiedyś jeszcze dawno temu miałem Cyme 045, oparłem ją o samochód się przewróciła, ukruszyła się wtedy muszka ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem rzadką w takich sytuacjach możliwość. Dostałem do potrzymania cm.045. Ale faaajna. Naprawdę. Czuć solidność, dobre wykonanie. Fajne drewno na froncie. I wogule super.

A potem dostałem do łap eendela.... I dylemat się chyba sam rozwiązał ;)

Jak ten e&l jest wykonany!!!! :D

Edited by ThomX
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Lesio napisał:

Cyma ma typowo zabawkowy feeling, którego nie uświadczy się w E&L. Kto raz spróbował tego drugiego - do cymki nie wróci :)

Nie dyskredytowałbym cymy. Nie wyczułem w niej zabawkowości. To całkiem solidny kawał guna :) Ale fakt, że jak się weźmie do ręki e&l to porównania tracą trochę sens :)

19 godzin temu, Huba_lbn napisał:

Nie wiem jak ze wszystkimi magazynkami ja sobie kupiłem Cymowie "Beta Project", trzeba było podpiłować o 0,5 mm przedni zaczep i tyle.


 

A no właśnie. Co jest nie tak z magami e&l? Bo w teorii sprawa wyglądała by dość prosto: aksu e&l ma stockowy mid, takie midy e&l są po jakieś 35-40zł, więc wystarczyło by dokupić ze 3-4 i po sprawie. A jednak gdzie bym nie poszukał, prawie wszyscy kupują do e&l magi cymy i piłują... Te e-endelowskie midy się nie nadają?

Link to post
Share on other sites

Ja kopiłem te bo mi się podobał :)

Sporo osób miało wcześniej magazynki Cymy, więc nie kupowali nowych tylko przerobili te co mieli.

Jeszcze inni mieli wcześniej magazynki Cymy, a jak dokupywali nowe to chcieli takie same stare i przerabiali.

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś te e&l? No bo najprostszym wyjściem wydawało mi się po prostu dokupić te eendelowskie midy. A teraz mam zagwozdke, bo nie spotkałem sie jeszcze z info, żeby ktoś ich używał. Tzn na yt w jednej recenzji było, że e&l nie są najwyższych lotów więc kupił inne i dociął... dziwna sprawa

Link to post
Share on other sites

Aha. Czyli gdybym w początkowej fazie czystą funkcjonalność przedłożył ponad walory estetyczne, czyli kupiłbym dodatkowe ze 3 midy e&l, to nie będzie żadnych problemów i starczy mi tylko dokupić koszulke na naramkach w niebieskie poprzeczne paski, futrzaną bobe-uszatkę i mogę ruszać w pole z okrzykiem "za rodinuuuu" ? :D ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...