Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Amoeba am-007 vs g&g fire hawk - maszynka do cqb


Recommended Posts

Ostatnio przeglądałem sobie różne repliki pod kontem cqb (Tak tak, nadal celuje w aksu e&l ;) ) i zestawiłem sobie te 2 repliki jakbym jednak chciał zostać przy m4 i szukał kiedyś lekkiego zwrotnego maleństwa tylko do budynku. Nie znalazłem nigdzie porównania tych  modeli, więc akademicko pytam tutaj: który byłby lepszy? Czy ktoś miał oba w łapkach? Kiedyś zastanawiałem się nad fire hawkiem, amoeba jest bardzo porównywalna pod względem funkcjonalności. Wizualnie-oba kwestia gustu, ale dość podobnie. A technicznie?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wallop napisał:

G&G Fire Hawk jest ogólnie lepsze, ale obie to plastik... odpuść sobie.

Hehe, a przyszło mi to przez chwilę do głowy :) Zwłaszcza jak trafiłem w końcu na Owińska i stwierdziłem, że będę tam bardzo częstym gościem :) Miałem tam możliwość wzięcia w łapska i porównania ze sobą wszystkich tych modeli, od amoeby 007, przez Fire Hawka, cymę 045 (czyli  manualnie odpowiednik e&l, którego planuję sobie sprawić, ale to po sezonie, czyli jak znów będę miał możliwość regularnego biegania) aż po coś co mi się najbardziej z tych małych emek spodobało czyli amoebę 006 (strasznie się tym konkretnie modelem podniecał Blacha z Tanich Militariów, sam podobno taką ma , tyle, że już tego w Polsce nie da się nowych dostać). W ciasnym CQB te maleństwa wydały mi się absolutnie idealną rzeczą. Zwłaszcza mały ciężar i gabaryty. AKSU jest fajne, ale jednak e&l waży więcej niż moja goła specna, z tą jak biegam, jeszcze z koli i latarką, to - chociaż naprawdę do ułomków nie należę - po którejś godzinie biegania po ciasnych korytarzach w ciągłej gotowości z repliką w górze czuć ją w plecach ;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.04.2019 o 11:47, wallop napisał:

G&G Fire Hawk jest ogólnie lepsze, ale obie to plastik... odpuść sobie.

 

17 minut temu, wallop napisał:

Też lubię lekkie repliki. Z tych dwóch definitywnie G&G. Amoeba jest niedorobiona.

Dzięki za odpowiedź. No ale rzeczywiście omijać z daleka bo plastik, czy za niecałe 700 (tyle ze zniżką mi ten FH na GF wychodzi) można się tym pobawić w CQB I zakładając, że nie nadepnę na to to mi to bezproblemowo postrzela? 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ja Ci żadnej gwarancji nie dam. Amoeba ma tyle problemów, ma tak słabe części, że jest mocno kiepskim wyborem. Olbrzymie luzy na łożyskach, słabe tłoki, słaba pneumatyka, palące się EFCS... Serio, kup G&G i nie myśl o Amoebie. Recenzje Blachy są często wyssane z palca, gada mnóstwo głupot, nie jest obiektywny i zauważ, że poleca wszystko to co recenzuje.. Płacą mu za to... Praktycznie nie wie czym jest krytyka, a tylko dzięki konstruktywnej krytyce można wybrać coś co jest dobre. Gdyby każdy polecał tak jak on i było polecane wszystko to... Świat zszedłby na psy.

 

Sądzę, że Amoeba strzelać będzie, ale nie wiadomo na jaki egzemplarz trafisz. Postrzela pół roku, rok, 2 lata... Nie wiadomo. Tak czy siak to co jest w środku.... No nie za taką cenę. Już wolę Specne Core. 

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wallop napisał:

Serio, kup G&G i nie myśl o Amoebie. 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - ja się broń Boże na amoebę nie napalam, am 006 akurat wizualnie mi się spodobała, dlatego o niej wspomniałem. Wiem czym są recenzje sklepowe, a Blachy fajnie się po prostu słucha :)

Pytałem tylko, czy idea tych małych plastikowych (znaczy ten no...polimerowo-nylonowych ;) ) emek ma sens do cqb i czy ten - w tym wypadku Fire Hawk (bo rozumiem że amoeba odpada)  jest wart tych ok 680zł bo tyle mi po , zniżkach wychodzi w GF, w razie gdybym sie jednak zdecydował na taki wynalazek? 

Link to post
Share on other sites

Jedyne co przychodzi mi na szybko do głowy to arp 556, które i tak waży prawie 2 I pół kilo. Ale 1200 za TYLKO maszynkę do cqb to jednak mi szkoda wydać. Tyle to wolę wydać na aksu, magazynki do ak i montaż na jaskółkę. Bo jednak na e&l-a choruję , a do tego to, w przeciwieństwie do arp556 wcale nie od takiej biedy, ale wręcz pełnoprawnie w lesie też się przyda. Czyli jednak jestem skazany na garba na owińskach? 

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, ThomX napisał:

 

Pytałem tylko, czy idea tych małych plastikowych (znaczy ten no...polimerowo-nylonowych ;) ) emek ma sens do cqb i czy ten - w tym wypadku Fire Hawk (bo rozumiem że amoeba odpada)  jest wart tych ok 680zł bo tyle mi po , zniżkach wychodzi w GF, w razie gdybym sie jednak zdecydował na taki wynalazek? 

Raczej nie wywracasz się na szczupaka z sprzętem w cqb więc nic sie jej nie stanie, używam tego na cqb od kilku miesięcy i elegancko daje rade

Dopóki szkielet nie pierdyknie a ten w hawku lubi w stoku zakończyć żywot to będziesz zadowolony . 

E&L będzie ciążył w cqb też zależy czy to arenka zbudowana czy typowa ciasnota w budynkach 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Driver2503 napisał:

Raczej nie wywracasz się na szczupaka z sprzętem w cqb więc nic sie jej nie stanie, używam tego na cqb od kilku miesięcy i elegancko daje rade

Dopóki szkielet nie pierdyknie a ten w hawku lubi w stoku zakończyć żywot to będziesz zadowolony . 

E&L będzie ciążył w cqb też zależy czy to arenka zbudowana czy typowa ciasnota w budynkach  



Owińska, czyli ciasne korytarze :) A szkielet czego? GB? 

Poza tym, jakbym się wywalił  na szczupaka na Owińskach, to stan akurat repliki byłby moim najmniejszym problemem ;) Plastikowe repliki nie odrzucają mnie bo mógłbym się na taką wywrócić. Jak ja bym się wywalił na moją replikę  to nawet metalowa specna mogła by nie przeżyć ;) Raczej pytanie czy plastikowe body nie powoduje większej awaryjności bebechów. Bo jeżeli rzeczywiście chodzi tylko o to, że plastik może mi pęknąć jak nim walnę o coś, lub się na replikę wywrócę, to to mnie nie zniechęca

Edited by ThomX
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Może dałem się zwieść marketingowi GF, ale ja bym wolał metalową Specne Edge, niż plastikowe G&G

Poważnie???? Hmmm… no toś mnie zaskoczył... W sumie specna ma już mosfet, jakieś wzmocnione bebechy z opiewanym przez poetów GB Orion ;) kable niskooporowe już z T-Conectem, 2 midy w zwstawie…. na papierze wygląda dobrze. No ale seria core też na papierze wyglądała super... Ale specna ponad g&g????

W sumie specna wyszła by mnie jakąś stówę drożej, ale odpadła by nowa bateria, bo ta z mojej specny pewnie by wlazła w te nową, chwyt, bo ta Edge już ma. Cena wyszła by identyczna, więc kwestia jakości... jestem ciekawy jak się dyskusja rozwinie, bo mam nadzieję, że ludzie się dołączą do niej.. :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.04.2019 o 13:21, ThomX napisał:

Ale specna ponad g&g????

Dla jasności, jeżeli jest ta sama cena i mamy do wyboru Specne z serii Edge i Plastikowe G&G to ja bym brał Specnę, oczywiście przegląd zerowy po zakupie i odesłanie jeżeli coś by było nie tak.

Oczywiście lepsze wersje G&G biją na głowę Specne. Seria z GB "G2" może uchodzić ja jedną z najlepszych replik stockowych.

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.04.2019 o 23:45, ThomX napisał:

Dałeś mi do myślenia... Ale kurczę nie chciałem drugiej Specny... Teraz to mam zagwozdkę

 

G&G wychodzi 660 zł Jak masz kod rabatowy na 12% ;] 

Update ; w moim hawku szkielet się wysypał w stoku  także podchodząc do tematu po raz drugi zdecydowanie stawiałbym na specne i ją po prostu dopieścił za grosze i miał lepiej jak z hawkiem . 

G&G jako pierwsza klasa replik w cenie do 700zł w sumie tyłeczka nie urywa . 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Driver2503 napisał:

 

G&G wychodzi 660 zł Jak masz kod rabatowy na 12% ;] 

Update ; w moim hawku szkielet się wysypał w stoku  także podchodząc do tematu po raz drugi zdecydowanie stawiałbym na specne i ją po prostu dopieścił za grosze i miał lepiej jak z hawkiem . 

G&G jako pierwsza klasa replik w cenie do 700zł w sumie tyłeczka nie urywa . 

Ej no! Psujecie mi koncepcję!! Na redberet Fire Hawk jest za 611zł do jutra, a Wy mi mieszacie w głowie małą specną. :) ;) Teraz to już zupełnie głupi jestem... A koszyk w redberet był już pełen... 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...