Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, chciałem prosić o pewne rady związane z Customizacją M14 socom do "standardu" Coltomonitoro podobnego. Chodzi o stworzenie repliki pod kątem larpów. Nie musi być idealnie odwzorowana. Wstępne porównanie wymiarów M14 i Bara 1918 daje pewne nadzieje. (zdjęcie poniżej), największa różnica to grubość. M14 jest grubsze o całe 4 mm (plus blacha 2 mm z której chcę zrobić "komorę zamkową"). Teraz moje pytania do kolegów. 
1. Czy po wywaleniu znacznej części łoża z M14 bardzo "zdestabilizuje" konstrukcję? 
2. Czy jest sens na front "nowej komory" dać kawałek aluminium (taki 5-7 mm), nawiercić otwory, nagwintować, dopiero w to dawać lufy?
3. Jak oceniacie szanse wykonania komory z giętej blachy jako "nadbudowy", wiem, że w barze jest monolit, zdaję sobie z tego sprawę, ale jedyne co przychodzi mi do głowy żeby wyglądało jak monolit to 
a) rzeźbienie w twardym drewnie (zły pomysł z natury)
b) druk 3d (obawiam się co do wytrzymałości tworzywa)
Mój pomysł go gięcie blachy aluminiowej 2 mm na ciepło i nitowanie, nie będzie to "wyglądać" ale może będzie działać. 

Jeszcze jedną opcją jaką zaproponował mój kolega to zrobienie "nowego BAR'a", choć przyznam się bez bicia, aż tak mnie nie urzeka jak staruszek Monitor. Czysto teoretycznie nie jest to mój pierwszy Custom, ale ten poziom trudności lekko mnie przerasta, do tej pory wykonałem tylko prostą pojedynkę myśliwską na bazie zdezelowanego Dan wessona (która i tak po larpie się rozleciała w trakcie transportu... tak bardzo Polskie drogi) i dubeltówki na łuskach gazowych (ale to akurat nie była filozofia, użyć obrzyna Denixa).

Pozdrawiam!

p.s czy znacie człowieka który na terenie Mazowsza wykonywał Enfieldy sprężynowe/gazowe? Wiem, że rozmawiałem z nim kiedyś w Cytadeli ASG, ale niestety nie pamiętam jego nicka, mówił że udziela się tu albo w dziale ASH.

56395120_265568381058372_9089404576599113728_n.jpg

49a70e4285c8123777f492541274c680--browning-airsoft.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...