Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Niedawno zacząłem bawić się w tuning mojej repliki m4 od G&G z serii combat mashine. Dokładniej, zastanawiam się nad wymianą lufy- na forach jest sporo mówione o tzw. "preclufach" oraz jakich kulek do nich używać. Zastanawiam się nad kupnem takowej, lecz czy to dobry pomysł? Nie znam się na procedurach w przypadku tego typu części, a nie chciałbym się potem rozczarować, że o czymś nie wiedziałem. Wygodniej by mi było pozostać przy kulkach 0.2 (wszyscy ich używają i nie miałbym problemów ze zdobyciem kulek 0.25 lub 0.28). Bardzo bym chciał się dowiedzieć, czy do lufy precyzyjnej wymagane jest dokupienie wydajniejszych pozostałych części, lub jaką lufę kupić na dobry początek. Tak jak z dobieraniem długości i zabawą w przedłużenia problemu raczej nie powinienem mieć, tak pragnąłbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym, jak się obchodzić z tym sprzętem i ewentualnie za jakim typem luf powinienem się rozglądać na przyszłość.

 

Moja replika i lufa nad którą się zastanawiam:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-cm16-raider-1152197990.html

https://www.taiwangun.com/lufy-precyzyjne-2/lufa-air-cushion-330mm-6-05mm-poseidon

Link to post
Share on other sites

jeżeli nie robiłeś nic, absolutnie nic z repliką, to odpuść sobie na razie wymianę lufy i wrzuć ją na serwis żeby sprawdzili co wymaga poprawki. zapewne jak to bywa w stocku - szczelność. przed wymianą lufy warto się pobawić z hopką.

problem ze zdobyciem kulek? kupujesz 2kg bls 0.25+ i masz problem z głowy :)

Link to post
Share on other sites

0,25g są zdecydowanie za lekkie. 0,3-0,32g dla repliki szturmowej są optymalne. Kulki są bardzo istotne, najpierw kup paczkę BLS'ów i przetestuj jeśli jeszcze nie miałeś okazji nimi strzelać.

Tak jak redmonk mówi, oddaj komuś na serwis zerowy lub nawet lekki tuning. W CM16 jest co poprawiać. Głównie chodzi o uzyskanie szczelności, ale także podkładkowanie zębatek, korektę aoe tłoka, wklejenie miękkiego zderzaka tłoka czy przesmarowanie. Do wymiany podczas tuningu polecieć może w sumie wszystko bo tam nic nie jest ciekawe. No zostawiłbym ewentualnie ar, popychacz, spust, płytkę selektora.

Co do lufy precyzyjnej - jedyną granicą jest tutaj budżet. Jeśli widzisz sens wkładania PDI/Edgi to wkładaj, na pewno znacząco poprawi się skupienie strzałów, a nawet wzrośnie zasięg. Jednak do repliki z tak niskiej półki nie montowałbym nic więcej niż ZCI/Steelbull.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...